NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

   ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: J Malcolm (23) K Tutt (18) 49. 2B Scr: W Higgins T Burnus 36. Men: A: W Bergmann (11) 36 cb. B: D Roams (17) 42. C: S Mallinson (20) 41. Women: A Dickey (15) 37 cb.

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: A Nam (25) 40. Div 2: F Liu (30) 38.

   BANKSTOWN: Women: Stableford: Div 1: L Nowak (12) 33. Div 2: A Evans (29) 33.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford 2B: White: P Featon (24) K Hicks (28) 44. D Williams (9) 38. Women: W Prideaux (23) 34 cb.

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: 2B Agg: H Dunn (34) J Thomson (18) 80.

   BAYVIEW: Women: Stroke: Div 1 Scr: C Clarke 75. Div 1: C Clarke (5) 70. Div 2 Scr: K Platt 90. Div 2: K Platt (22) 68. Stroke Gold: Div 3 Scr: J Longworth 100. Div 3: J Longworth (30) 70. Trophy: K Platt (23) 141.Stableford Div 1: B Carlsson (27) 39. Div 2: H Larsen (32) 39 cb.

   BERMAGUI: Men: Stableford: White: A: M Carr (12) 37 cb. B: G Wright (16) 38. C: M Murray (24) 39.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: A: R Arnold (13) 39. B: P Edwards (28) 39. Div 1: K Bennett (14) 42. Div 2: M El-Khazen (30) 41.

   BOTANY: Veteran: Stableford: B Armstrong (5) 38.

   BOWRAL: Women: Stroke: Div 1: H Chadwick (21) 73. Div 2: L Carroll (28) 71. Div 3: F Frith (33) 77. 54-hole C'ship: Div 1 Scr: A Geddes 280. Div 2 Scr: A Keys 302. Div 3 Scr: F Frith 331 cb.

   BREAKERS: Women: Stableford: 2B: A Harrigan (16) V Duesbury (29) 47.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: 2B multi: J Henney (13) L Niko (18) 100. A: A Baird (12) 43. B: L Niko (18) 45. C: D Stevenson (26) 43. Hole in one: G Hempstead at 11th.

   CABRAMATTA: Veteran: Stableford White: W Devine (25) 38. Women: K King (19) 38. E Burton (21) 33.

   CAMDEN: Men: Stableford: 2B: D Ferris (16) W Hancock (20) 51. 2B Scr: L Paddock G Paddock 38 cb. A: G Paddock (3) 41. A Scr: D Cummins 34. B: D Ferris (16) 45. B Scr: J Taylor 28. C: W Hancock (20) 42. C Scr: A Piggott 21.

   CAMPBELLTOWN: Stroke Veteran Men: White: Div 1: J Marsden (22) 64. Div 2: M Seery (33) 65. 36-hole: Div 1 Scr: J Marsden 136. Div 2: M Seery 137. Veteran Women: Div 1: J Singleton (32) 76. Div 2: G Marsden (22) 77. 36-hole: Div 1: J Singleton 151. Div 2: L Lambros 155 cb.

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: M Kumar (26) P Buttar (18) 46. Men: M Kumar (26) 39.

   CASTLE HILL: Women: Stableford: Irish Team: M Kao (31) R Yoo (18) L Woo (42) L Wilkie (44) 121 cb. MV: E Sung (Liverpool 26) K Yang (32) F Yang (18) Y Golebiewski (Stonecutters Ridge 26) 120. Visitor: V Kim (Carnarvon 21) E Kim (Carnarvon 19) C Kim (Carnarvon 20) H Lee (Carnarvon 13) 123. Women: Scr: A Molino K Jansen W Latta C Bae 67.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: 2B: D Davis S Bramley-Moore 46 cb, M Cosby A Gee 45 cb.

   CONCORD: Medley: Stableford: P Picone (12) 45.

   CROMER: Women: Stroke: Div 1: A Brimmer (19) 67. Div 2: M Wallace (34) 78.

   CRONULLA: Men: Stableford: A: A Stratford (11) 39. B: K Timmins (21) 39 cb. C: D Marlow (23) 40 cb. Scr: T Wilson 36.

   DUNHEVED: Women: Stroke: Div 1: L Bourke (28) 73. Div 2: E Young (36) 75. C'ship: Div 1 Scr: J Watson 236. Div 1: E Aspland (25) 231. Div 2 Scr: E Young 338. Div 2: F Daniels (37) 230. Veteran Women: E Young (36) 148 cb.

   ELANORA: Stableford: P Murray (35) 41 cb.

   EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: G Colley (15) 36. Div 2: A Kane (24) 38. Div 3: M McCarthy (35) 35.

   FAIRFIELD: Snr Stroke C'ship: White: A: A Gallard (14) 59. B: A Murray (20) 56. C: R Turvey (34) 54.

   FOX HILLS: Veteran: Stableford 2B: White: K Gill (16) J Meers (18) 47. K Gill (16) 42.

   GEORGES RIVER: Women: Stableford: Div 1: R Te Amo (21) 34. Div 2: P Collins (41) 35. R Preston (41) 33. Scr: A Gollan 34 cb.

   GERRINGONG: Women: Stableford: Div 1: T Orford (22) 33. Div 2: D Dunn (35) 35. Div 3: A Godfrey (40) 40.

   GLENMORE: Mxd: Stableford: 2B: G Purves (30) G Lee (5) 46. Men: D Andrade (19) 39. Women: Stroke: S Dean (23) 80.

   GORDON: Men: Stableford: Team: D Barry (8) F Carney (16) D Ticehurst (16) M Stinson (14) 38. A: J Skilbeck (10) 40. B: D Ticehurst (16) 40. C: G White (23) 45. Women: M Castle (22) 43.

   GOSFORD: Women: Stroke: C'ship: A Scr: H Potter 344. A: A Burke (21) 290. B Scr: R Johnson 392. B: J Fitzgerald (26) 290. C Scr: N Medcalf 453. C: L Kelly (40) 300.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: G Boulton (14) 42. Div 2: A Cooper (23) 45.

   KOGARAH: Women: Stroke: Div 1: C Russo (23) 68. Div 2: H Carter (27) 69. Div 3: P Black (32) 69. C'ship: Div 1: D Moran 249. Div 2: T Swaffer 286. Div 3: P Black 316.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: A: D Brewer (5) 41. B: J De Kock (17) 41. C: B L'Estrange (25) 38 cb. Women: C Perry (16) 36.

   LANE COVE: Women: Stableford: Captain's Trophy: G Mutton (23) 38.

   LEONAY: Stableford: 2B: J Wilkinson (14) M Denny (31) 49. A: S Druce (11) 39. B: I Blackwood (17) 41. C: P Haines (27) 43.

   LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B Agg: C Ainley (Cabramatta) S Farnham (Cabramatta) 74. 2B Scr: P Barry G Lambert 64. A: G Lambert (5) 39 cb. B: D Clogher (17) 40. C: S Farnham (Cabramatta 22) 40.

   LONG REEF: Women: Par: Div 1: J Jansson (12) 2 up. Div 2: S Smiles (34) 2 up cb. Div 3: K Perks (45) 3 up.

   MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: 2B: J Donovan (9) S McLure (24) 49. A: M Solomon (19) 43. B: G Potter (25) 40 cb.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B multi: R Sclippa (20) J Losurdo (11) 91. A: C Prowse (12) 41. B: J Mahon (15) 40. C: R Sclippa (20) 45. Scr: W Stiller 31. Stroke: Matchplay: R Andreoni bt C Matthews 4-3.

   MONA VALE: Women: Par: A: J Tebbutt (18) 1 down. B: S Hudson (26) 2 down. C: C Egan (38) 3 up.

   MOORE PARK: Men: Stroke White: J Mould (21) 66. Veteran: Gold: S Rohald (28) 67. Women: Bowl: N Haines (4) 69.

   MUIRFIELD: Women: Div 1: B Lucas (19) 68. Div 1 Scr: T Skuodas 80. Div 2: C Cho (30) 70. Div 2 Scr: C Cho 100. Div 3: M Sprainger (31) 72. Div 3 Scr: M Sprainger 103. C'ship: Div 1: T Skuodas 255. Div 2: R Le Nevez 298. Div 3: C Cho 310. Veteran: J Duffield. Super Veteran: B Lucas.

   NEWCASTLE: Women: Stableford: A: J Bellamy 37. B: S Beentjes 36 cb. C: K Burrows 40.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: N Shin (32) 39.

   NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: C Rigg (29) 36.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford: 2B: A Roberts (18) B Overman (26) 50. 2B Scr: A Gibson F Lev 32 cb. Trophy: J Thompson (14) 40. Women: C Holmes (Pennant Hills 32) 30.

   OATLANDS: Women: Stableford Yellow: A: N Anderson (17) 40. B: M Altair (45) 42.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B multi: D Droogan (27) A Walker (24) 80 cb. P Cordony (Howlong 34) 42. Women: N Dennis (34) 24.

   PENNANT HILLS: Women: Stroke: Div 1: N Howlett (13) 72. Div 2: A Booker (30) 70. Bronze: M Kang 96. Cup: K Bennett 74.

   PENRITH: Women: Stroke: Div 1: J Ogle (10) 72. Div 2: M Davies (22) 70. Div 3: J Hartley (30) 73. 54-hole C'ship: Div 1 Scr: V Hall 250. Div 2 Scr: D Moussa 291. Div 3 Scr: C Kenny 324.

   RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: R Ormsby (13) 38. Div 2: L Floyd (19) 39.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: R Perrett (32) A Turner (35) 76. Stroke: 2B Scr: T McAllister P Fischer 54. A: T McAllister (6) 37. B: G Hughes (11) 36 cb. C: A Richards (21) 40. D: A Turner (32) 39.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: A Haege (12) 38. Div 2: J Baldry (29) 40.

   SHELL COVE: Men: Stableford: D Dalley (12) 38. Women: 2B: K Tanner (27) C Tolhurst (32) 51.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford Black: A: J Brazier (8) 41 cb. B: S Yardin (18) 41. C: R Ausburn (19) 42. D: J Smyth (31) 41. Scr: L Gocher 36.

   SHOALHAVEN HEADS: Veteran: Stableford: Team Agg: L Hanigan (23) G Seymour (13) B Bannett (24) J Elllsmore (26) 282.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B Agg: G Ayres (20) P Miall (25) 71. Div 1: D Moalem (14) 39 cb. Div 2: P Miall (25) 42. Scr: B Cole 31.

   ST MICHAELS: Men: Stableford: 2B Agg: H Watson (17) I Strous (12) 76. Stableford 2B Scr: White: J Lyras R Wallhausen 61 cb. A: P Vella (10) 43. B: R Shotland (17) 40. C: P Taylor (19) 44. Visitor: D McEwen (Pymble 11) 40. Scr: J Lyras 39. 2B Agg: Gold: O Wagner (28) T Saunders (29) 66. L O'Halloran (23) 36.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: 2B multi: A: C Evers (9) A Bell (22) 90. B: I Burr (20) R Yap (19) 84. Scr: B Bird T Bird 56. A: Y Mohammed (11) 42 cb. B: P Dao (16) 42. C: B Henderson (29) 43. Hole in one: C Easton (Camden) at 11th.

   TALLWOODS: Women: Stroke: Veteran Women: Div 1: R Ezzy (22) 68. J Panada (24) 70. Div 2: D Horsell (25) 64. E Polikevice (37) 68.

   THE COAST: Veteran: Stableford: D Tinworth (12) 43 cb.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B multi: B Byrnes (26) S Grant (18) 82. Men: Div 1: J Cullimore (Lakeside 15) 38 cb. Div 2: B Byrnes (26) 43. Scr: S Kelman 32. Women: J Liver (Kareela 37) 35.

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: A Cameron (19) 39. B: N Bethwaite (37) 40.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: J Sanders (26) W O'Rourke (22) 47 cb. 2B Scr: J Mansfield A Howell 37. A: B Gibbons (11) 42. B: S Blundell (15) 42. C: T Knott (22) 41. Veteran: K Hatter (14) 42 cb. Super Veteran: G Vine (15) 41 cb.

   WARRINGAH: Men: Stableford: M Innes (27) 43. Women: A Hobdell (30) 39.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2B: P Nagle (13) B Crossing (18) 40 cb. Men: J Kelley (17) 41. Women: P Parker (24) 42.

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B: T McMahon (22) R Lee (35) 48. Mxd: P McMahon (28) R Lee (35) 46. Women: H Pitt (32) A Roberts (34) 46. Men: N Kinnish (31) 40. Women: M Vinton (29) 38.

   WOOLLAHRA: Women: Par: G Christie (35) 36 up.

25 May 2018
ASQUITH: Women: Stableford: 2B multi: L Young (44) J Campbell (37) 74. E Kang (24) 37 cb. more
NSW Golf