NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

   ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B multi: White: F Cullum (23) J Newell (15) 96. 2B Scr: P Hanley B Higgins 43. Men: A: W Bergmann (11) 37 cb. B: J Newell (15) 42. C: D Rankin (24) 42. Women: E Messer (22) 37.

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: J Shin (19) 39. Div 2: K Song (32) 38.

   BALGOWLAH: Women: Stableford: 9-hole: J Macdonald (21) 22 cb. Hole in one: J Carey at 8th.

   BANKSTOWN: Women: Stableford Gold: Div 1: R Laurie (17) 38. Div 2: A Evans (27) 37. Trophy: R Laurie (17) 38.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: K Rae (6) T Lancaster (32) 49. G Malpass (20) 43. Scr: J Sentas 34.

   BAYVIEW: Women: Stableford Gold: Div 1: D Hoschke (13) 39. Div 2: J Raine (24) 46. Div 3: D King (42) 39. 9-hole: W Stewart (41) 15.

   BERMAGUI: Men: Stableford 4B: White: W Beaumont (36) M Luland (36) 47.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: H Chalich (19) 46. Div 2: G Knespal (28) 44. Div 3: R Yonemoto (29) 42. A: S Mcarthur (19) 39 cb. B: K Underhill (24) 41 cb.

   BLACKHEATH: Women: Stableford: E Saxton (45) 41.

   BOTANY: Veteran: Stableford: L Silvestri (17) 34.

   BOWRAL: Women: Stroke: S Brereton (35) 69. Medal of Medallists: S Brereton (35) 69.

   BREAKERS: Women: Stroke: Div 1: J Lavery (23) 66. Div 2: H Ingle (32) 66. Div 3: S Harper (39) 66. Scr: S Hopkins 78. Medal of Medallists: S Harper (39) 66.

   BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B: S Lockie (22) P Shanahan (23) 53. A: P Harvey (11) 42. B: P Cranney (16) 43. C: G Rawson (30) 47.

   CABRAMATTA: Veteran: Stableford White: J Wawrzyniak (22) 44. Women: Stroke: Div 1 Scr: I Kelson 75. Div 2: D Lavender (26) 83. Div 3: V Edwards (30) 79. Gold Medal: I Kelson (20) 75.

   CAMDEN: Men: Stableford 2B Agg: Black: I Baker (22) R Hodson (22) 78. 2B Scr: D Cummins M Arnold 65. A: S Taylor (8) 41. A Scr: D Cummins 33. B: J Lee (18) 39. B Scr: T Vellacott 26. C: M Spain (32) 41 cb. C Scr: C Hargraves 22. Challenge: M Spain (32) 41 cb.

   CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: Div 1: M Kadir (23) 38 cb. Div 2: R Foster (15) 38. Stableford: Veteran Women: G Margetson (33) 39. J Smith (19) 34.

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: R Madgwick (20) M Kuhmar (25) 49. Men: B Bartle (23) 42.

   CASTLE HILL: Women: Par: Div 1: Y Kim (22) 3 up. Div 2: J Hill (27) 1 up. Div 3: L Woo (42) 1 down. Scr: A Molino 8 down cb.

   CASTLECOVE: Women: Hole in one: J Cryer at 2nd.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: P Dyson (24) 35. Div 2: A Robson (29) 38. Div 3: S Atkinson (35) 35.

   CONCORD: Medley: Stableford: G Taylor (31) 39.

   CROMER: Women: Stroke: L Flanagan (27) 74. P Cronan (33) 72.

   CRONULLA: Men: Stableford: 2B multi: P Doust J Byfield 86. Scr: S Holden 39. A: M Panucci (13) 41. B: L Bunker (16) 41. C: J Dean (30) 41 cb.

   DUNHEVED: Women: Stableford: Team: Presidents 227 bt Captains 215. Captain's Trophy: F Daniels (36) 43. C Patterson (29) 35.

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: C Carson (9) 42. Women: Stroke: H Elisseou (33) 73.

   ELANORA: Men: Stableford: V Alcock (24) 41.

   EVERGLADES: Women: Stroke: Ambrose: Pink: T Melnik (18) S Rapmund (16) 54.25. J Hocking (24) K McKay (20) 54.25.

   FAIRFIELD: Snr Stroke 2B Stroke: White: G Harvey (35) P Seaman (30) 134. B McManus (36) 52.

   FOX HILLS: Veteran: Stableford 2B Agg: White: M Genner (20) W Norris (28) 72. P Nicholas (27) 43.

   GEORGES RIVER: Women: Stableford: Div 1: V Hughes (20) 40. F Chin (24) 39. Div 2: P Collins (40) 35 cb. S Morris (39) 35.

   GLENMORE: Mxd: Stableford White: P Newham (26) 45. Women: J Linfoot (26) 38.

   GORDON: Medley: Stableford: 2B: A Garnett (17) D Garnett (15) 49. Men: A: I Shoulder (11) 35. B: D Garnett (15) 43. C: J Huckson (28) 42 cb. Women: A Garnett (17) 38.

   HARRINGTON WATERS: Women: Stroke: Medal Nov: F Cavanagh (42) 70. Medal of Medallists: E Bradley (30) 73.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: D Petrovski (10) 44. Div 2: G Stamenkovic (22) 42.

   JAMBEROO: Veteran: Stableford White: A: S Lang (24) 38.

   LANE COVE: Women: Stableford: S Ridd (28) 39.

   LEONAY: Stableford: 2B: S Burnes (20) M Damrow (20) 49. A: D Arnold (10) 39. B: R Adams (15) 40. C: M Damrow (20) 41.

   LIVERPOOL: Men: Stableford 2B: White: S Hinton (9) R Curl (24) 48 cb. 2B Scr: D Craker M Brown 38. A: G Jewell (12) 37. B: L Volpicella (18) 39. C: M Kriesch (31) 42.

   LONG REEF: Women: Par: Team: G Bennett J Jansson R Loomes K Smith 16 up cb.

   MANLY: Men: Stableford: B Hughes (36) 38.

   MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: 2B: F Meehan (27) N Broome (33) 52. Veteran Men: A: R Johnson (21) 44. B: N Ward (34) 44.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: M Sconce (16) A Parker (13) 82. A: A Parker (13) 42. B: D Bonanno (16) 42. C: P McCluskie (24) 43. Scr: B Cole 33.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: E Lewis (16) 41. Veteran: Gold: B Hurwitz (26) 40. Women: J Clarke (31) 43.

   MORISSET: Men: Stableford White: A: M Holloway (6) 41. B: I Dickson (20) 41. C: K Bone (29) 42. Women: J Nilon (28) 40.

   MUIRFIELD: Women: Stableford: Div 1: J Doherty (12) 40. Div 2: J Benjamin (24) 38. Div 3: R Maltman (32) 40.

   NEWCASTLE: Women: Stroke: A: K Pawley 72. B: T Johansen 74. C: K Burrows 73.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: M Saunders (35) 36.

   NORTH TURRAMURRA: Women: Stroke: C Rigg (29) 67 cb.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford: 2B: E Wolfenden (25) D Roberts (28) 49. 2B Scr: A Boyle J Richards 34. Trophy: D Hudson (Cooma 28) 39 cb. Women: W Machin (18) 29.

   NSW: Women: Stableford: Div 1: A Gilsenan (14) 31. Div 2: V Dyson (23) 33. Div 3: J Bruce (45) 37.

   OATLANDS: Women: Stableford Yellow: A: A Walkerden (18) 39. B: D White (24) 36 cb. C: M Altair (44) 39 cb.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: K Clough (6) B Bowly (24) 75. K Clough (6) 39 cb. Women: C Cannon (36) 30.

   PENNANT HILLS: Women: Stableford: 4B: C Kevin (31) L Bastock (45) 47. B Winters (22) 30.

   PENRITH: Women: Stableford: Div 1: M Davies (21) 36 cb. Div 2: C Lord (29) 38.

   PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: M House (18) 39. Div 2: G Sutton (24) 35. Div 3: E Connors (32) 35. A: D Keevy (20) 38. B: S Nutting (25) 36. C: C Brown (38) 38. Scr: K Cant 27. Trophy: J Freeman (15) 36.

   RANDWICK: Veteran: Stableford: 2B: B Castle (15) T Mulligan (13) 48. M Thompson (24) 39.

   RICHMOND: Women: Stroke: A: D Clark (23) 70. B: S Still (43) 71. Medal of Medallists: D Clark (23) 70.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Gangurru: Div 1: P Watts (12) 40. Div 3: V Christie-David (32) 45. D Oliver (20) 41.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: P Rose (25) G Jones (19) 47 cb. 2B Scr: P Carmody D Owen 38. A: D Owen (7) 38 cb. B: C Hewitt (18) 41. C: C Tozer (22) 40. D: J Byrne (25) 43.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Centenary: S Dunn (35) 39.

   SHELL COVE: Women: Stroke: K Green (14) 64. L Williams (23) 66. Medley: Stableford: L Malone (20) 42. C Burton (14) 41.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B multi: B Gifford (21) B Jarrett (32) 84 cb.

   SHOALHAVEN HEADS: Veteran: Stableford: A: M Gilbert (12) 40. B: B Cookson (25) 41.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B: G Taylor (21) W Luhrs (29) 47 cb. Div 1: M O'Neill (12) 37 cb. Div 2: W Luhrs (29) 40. Scr: C Arundell 35.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: R Raso (21) M Rippon (10) 51. 2B Scr: P Vella P Sandona 37. A: M Jackson (12) 43. B: P Banton (14) 45 cb. C: R Raso (21) 45. Visitor: B Dunn (14) 37. Scr: J Giardina 31. 2B: Gold: J Ryan (34) M Ta (29) 47 cb. T Saunders (29) 42.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: B Kabalan (23) J Kabalan (16) 50. 2B Scr: P McGuffie A Wright 37. A: A Wright (6) 37. B: D Laing (17) 43. C: G Hill (Cumberland 32) 42.

   TALLWOODS: Men: Stroke White: N Challis (20) 68. P Donoghue (12) 69. Stableford: Veteran Women: Div 1: R Ezzy (22) 44. J Gould (23) 42. Div 2: D Walker (29) 35. M Melick (37) 33.

   THE COAST: Women: Stroke: Ambrose: D Duffy B Robbie M Price B Pope 60.125. Veteran: Stableford: B Lockeridge (31) 41.

   THE RIDGE: Men: Stableford Black: Div 1: A Finn (13) 40. Div 2: G Edwards (35) 40 cb. Women: Stableford: J Hird (Kareela 23) 35. Scr: J Cripps (NSW) 36.

   WAKEHURST: Women: Stableford Gold: A: J Ota (15) 40. B: J Park (26) 45. C: E Turton (40) 40.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B multi: White: G Bright (16) B Neale (12) 102. 2B Scr: J Kennedy M Williams 45. A: G Donald (11) 42. B: G Bright (16) 44. C: M Williams (21) 47. Veteran: R Grant (23) 46. Super Veteran: M Toohey (18) 47.

   WARRINGAH: Medley: Stableford White: M Pokorny (18) 39. Women: C Spencer (30) 42.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford 2B Agg: White: T Kennedy (29) G Miller (19) 73 cb. Men: J Turner (15) 40. Scr: C Stockley 30 cb. Women: L Schaefer (24) 42.

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B: E Francisco (36) E Ng (28) 49. Mxd: N Ponnusamy (31) N Ponnusamy (28) 47. Women: K Rooke (25) J Geeves (30) 44. Men: R Newman (14) 40. Women: A Petinsky (19) 36 cb.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: D Taylor (24) 36. B: J Hrouda (34) 40.

   WYONG: Women: Stableford: Div 1: R Murray (20) 36. Div 2: A Howell (23) 37. Div 3: R Currey (43) 42.

13 November 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: G Brown (19) C Hitchings (24) 50. 2B Scr: J Richards G Richards 38. A: B Young (10) 40. B: K Hensen (18) ... more
NSW Golf