NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

  ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: L Ferguson (30) A Kennedy (25) 78 cb. 2B Scr: N Warren W Bergmann 61. Men: A: N Warren (6) 40. B: D Roams (16) 39. C: J Radojevic (21) 43. Women: A Kennedy (25) 40 cb.

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: J Shin (18) 38. Div 2: E Kang (28) 36 cb.

   BANKSTOWN: Women: Stableford: Div 1: L Conroy (19) 38. Div 2: S Beves (25) 36. Trophy: R Dickson (26) 35.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford 2B: White: K White (9) B Meyn (6) 47. A Edson (28) 40. Scr: D White 31. Women: 3B: M Hayward (22) J Kinkead (23) F Bruhns (31) 47. F Bruhns (31) 38.

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: A: G Tisdell (13) 38. B: N Speranza (19) 41. C: J McIntosh (27) 46. D: R Buckley (29) 42.

   BAYVIEW: Women: Stableford Gold: Div 1: D Danielson (15) 38. Div 2: J Mansson (19) 37. Div 3: J Muller (37) 40. Stroke: C'ship: D Sainty bt C Freeman 1up. M McKewen bt P Gillett 6-4. J Longworth bt E Fisher 3-1.

   BERMAGUI: Men: Par White: A: W Moore (6) 3 up cb. B: R Cattanach (20) 4 up. C: M Luland (32) 6 up.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: B Kelly (32) 46. Div 2: S Mcarthur (19) 43. Div 3: K Maughan (27) 42. A: B Teasdale (18) 41. B: C Parkinson (27) 41 cb.

   BLACKHEATH: Women: Stableford: 2B: Div 1: A McAlister (31) S Walker (20) 45 cb. Div 2: J Aitken (41) Y Murray (23) 40.

   BOTANY: Veteran: Stroke: Ambrose: D Eastaugh B Armstrong (6.25) 58.75.

   BOWRAL: Women: Stableford: R McGinnes (29) 36.

   BREAKERS: Women: Stableford: Div 1: S Hopkins (10) 35 cb. Div 2: N Carey-Berryman (31) 34 cb. Div 3: D Jackson (34) 36.

   BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B: M Horder (17) P Holland (22) 53. A: H Tulloch (12) 39. B: M Horder (17) 45. C: P Fay (23) 44.

   CABRAMATTA: Stableford Veteran Men: White: W Easterbrook (11) 37 cb. Women: Div 1: R Perkins (17) 37. Div 2: N Wintzloff (33) 33.

   CAMDEN: Men: Stableford: 2B: G Matheson (3) R Van Den Bergh (10) 48. 2B Scr: G Matheson W Shaw 39. A: R Van Den Bergh (10) 40 cb. A Scr: G Matheson 35. B: D Byrne (14) 40. B Scr: D Morris 26 cb. C: M Vance (25) 43. C Scr: L Patterson 19 cb.

   CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: P Turner (9) 37 cb, J Romano (15) 37 cb. Veteran Women: G Marsden (23) 37, L Garrad (32) 34 cb.

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: B West (19) B West (20) 45 cb. Men: G Neil (The Grange 24) 39.

   CASTLE HILL: Women: Stroke: Ambrose: K Romer D Mathieson (9) 65. Scr: J Cannon L Papandrea 73.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: P Barrass (27) 38.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: R French (20) 36. Div 2: A Robson (28) 40. Div 3: G Denney (44) 34.

   CONCORD: Medley: Stableford: S Rorie (20) 37.

   CROMER: Women: Stableford: A: C Gilmour (18) 34. B: P Tyson (35) 30 cb.

   CRONULLA: Men: Stableford: 4B: B Francis (14) J Harvey (36) 48 cb. Scr: S Brown R Ryan 37. Hcp: M Corbett (22) 44. Scr: S Holden 36.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: D: A Duran (32) 42.

   DUNHEVED: Women: Stroke: Div 1: E Aspland (25) 67. Div 2: F Daniels (35) 75. Gold Medal: E Aspland (25) 67.

   ELANORA: Men: Stableford: K Pritchett (27) 41.

   EVERGLADES: Women: Stableford: 2B: D Neate (28) M McCarthy (35) 49. Div 1: M Weatherstone (21) 35. Div 2: D Neate (28) 38. Div 3: N Harris (37) 37.

   FAIRFIELD: Snr Stroke White: A: A Hardy (12) 68. B: L Pittman (22) 55. C: G Wells (28) 57.

   FOX HILLS: Stableford Veteran Men: White: G Clarke (25) 42. Women: A Griffith (25) 40.

   GEORGES RIVER: Women: Par: Div 1: F Chin (23) 8 up. R Te Amo (21) 2 up. Div 2: P Collins (40) 4 up. F Cripps (32) 3 up.

   GIBRALTAR: Men: Stroke: P Smith (16) 65 cb.

   GLENMORE: Men: Stableford: G Willmington (24) 42.

   GORDON: Men: Stableford: 2B Agg: M Phillips (18) A Treloar (21) 78. A: P Waddell (4) 34 cb. B: D Ticehurst (14) 41. C: S Sinclair (22) 40. Women: J Elvy (33) 33.

   HARRINGTON WATERS: Women: Stableford White: R Longfield (21) 37 cb.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: K Sinton (17) 45. Div 2: G Anderson (31) 44.

   KOGARAH: Women: Stableford: 3B: K Morris (33) J Davey (33) D Moran (12) 39. Stroke: Bowl: C Russo 278.

   LANE COVE: Women: Stableford: S Ridd (28) 37.

   LEONAY: Stableford: 2B: K Sowter (21) J Wright (15) 47. A: M Rajca (6) 40. B: P Alewood (18) 44. C: J Holmes (24) 39.

   LIVERPOOL: Men: Stableford 2B: White: B Kable (26) T Nguyen (11) 50. 2B Scr: M Baltyn L Richards 39 cb. A: A Seymour (5) 39. B: D Olesen (18) 39. C: B Kable (26) 42.

   LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: J Jansson (12) 34 cb. Div 2: D Ronald (29) 37. Div 3: I Fergusson (45) 36. 9-hole: R Milsted (42) 17.

   MANLY: Men: Stableford: M Mellowes (26) 41.

   MARRICKVILLE: Stableford: Veteran Men: A: T Ortiz (19) 43 cb. B: N Ward (31) 43.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: P Canty (14) K Cameron (19) 52. A: A Parker (13) 45. B: B Bushell (16) 45. C: I Cairns (29) 44. Scr: N Hayes 34. Hole in one: A Bonanno at 14th.

   MONA VALE: Women: Stableford: A: J Tebbutt (18) 39. B: A Billingham (28) 37. C: C Binfield (32) 43.

   MOORE PARK: Medley: Stableford 2B Agg: Gold: C Novis (28) B Hurwitz (25) 77. Men: White: N Grusd (24) 41 cb. Veteran: Gold: P Thomas (28) 43. Women: S Durst (17) 38.

   MUIRFIELD: Women: Stableford: Div 1: V Bamford (12) 35. Div 2: G Patrick (29) 35. Div 3: M Gibbons (44) 35.

   NEWCASTLE: Women: Stableford: A: K Pawley 34. B: J Fowler 34. C: N Kindler 40.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: C Ward (14) 37.

   NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: J Sing (38) 38.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford 2B: White: J Cistulli (35) G Darbon (18) 48 cb. 2B Scr: J Mackenzie P Gainsford 40. Men: Trophy: B Stammer (29) 44. Women: H Harlow (15) 26.

   NSW: Women: Par: 3B: D Lindsay (30) M Wilde (19) M Byrne (27) 12 up cb.

   OATLANDS: Women: Stableford: Team: R Jones (32) J Lindsay (34) J Young (38) J Goudge (21) 96.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: M Ryan (Howlong 21) B McVeigh (Howlong 18) 49. P Bailey (36) 44. Women: C Cannon (32) 29.

   PENNANT HILLS: Women: Stableford: Div 1: L Shaw (14) 40. Div 2: R Hosking (23) 41. Div 3: R Artlett (31) 37. Trophy: R Hosking (23) 41. Stroke: L Shaw (14) 83.

   PENRITH: Women: Par: Div 1: J Hazer (21) 2 up. Div 2: S Tait (36) 3 up.

   PYMBLE: Women: Stableford: 4B: L Hammond (11) L Crighton (27) 50. Div 1: D Keevy (19) 39. Div 2: L Crighton (27) 37. Div 3: M Lind (36) 39. Scr: K Cant 26.

   RANDWICK: Veteran: Stroke: Medal Nov: Div 1: P Illidge (23) 55. Div 2: M Kandara (9) 59.

   RICHMOND: Women: Stableford: C Salkeld (45) 35.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: M Westgarth (17) 38. Div 2: J Baldry (28) 38. Centenary: Div 2: R Clune (40) 50.

   SHELL COVE: Medley Stableford: D Hall (28) 39, K Miller (6) 38 cb. Women: K Tanner (27) 42, K Green (14) 40.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: Team: P Nichols (26) K Price (17) T Diserens (15) T Higgins (21) 94. A: G Sheperd (11) 40. B: T Diserens (15) 42. C: G Clarke (23) 42. D: R Hackett (27) 39.

   SHOALHAVEN HEADS: Veteran: Stableford: 2B Agg: B Hammond (21) D Cambell (17) 85. B Bahan (22) 45. B Smith (31) 35.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B: C Crawley (13) J Crawley (10) 48. Div 1: W Brown (7) 39. Div 2: R Ledden-Cooper (33) 38. A Scr: W Brown 32.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Agg: White: D Devlin (Howlong 23) S Wakeford (14) 79. 2B Scr: M Robertson (Windsor) G Raper 63. A: D Watson (11) 42. B: E Bome (18) 41. C: B Hughes (The Coast 22) 41. Scr: W Wang 37 cb. B Clementson (PGA) 40. Visitor: D Deviln (Howlong 23) 43. 2B Agg: Gold: P Foley (28) J Mison (32) 77 cb. M Pollard (31) 41. Women: P Pitsawong (9) 35.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: D Hillhouse (Camden 9) 38 cb. B: V Rhee (15) 36 cb. C: J Loader (29) 45. Scr A: P McGuffie 37. B: P Hew 23. C: G Blackman 21.

   STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: S Yo (14) 39. Div 2: N Papps (29) 36.

   TALLWOODS: Women: Stableford: Veteran Women: J Gould (23) 34. L Prout (26) 33.

   THE COAST: Women: Stableford: Div 1: M Hogan (20) 33 cb. Div 2: G Earle (28) 37. Veteran: R Levy (18) 39.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B multi: S Hillier (27) D Westwood (16) 102. Men: Div 1: W Ronald (19) 43. Div 2: S Hillier (27) 45. Women: L Aston (Kareela 28) 35. Scr: S Gough 31.

   WAKEHURST: Women: Par: A: L Brown (23) 4 up. B: M Wilson (35) 2 up.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: T Brady (21) J Pearce (26) 49. 2B Scr: P Borsato B Gibbons 36. A: B Gibbons (10) 42. B: H Proctor (17) 37 cb. C: T Brady (21) 42 cb. Veteran: J Hasler (18) 40. Super Veteran: J Pearce (26) 45.

   WARRINGAH: Men: Stableford White: N Hobbs (8) 36. Women: Stableford: T Walker (35) 40.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford 2B: White: M Hamwood (16) R Pym (30) 49. Men: S Parker (24) 42. Scr: C Stockley (5) 31. Women: M Cawthorne (13) 36.

   WINDSOR: Men: Stableford: 2B multi: P James (19) J Hogg (16) 87. Mxd: B Wassens (34) Z Wassens (29) 72. Women: N Ponnusamy (30) J Brown (14) 63. Men: S Wall (22) 42. Women: D Haigh (27) 37.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: G Shanahan (24) 39. B: G Christie (33) 38.

   WYONG: Women: Stableford: Div 1: M Qu (21) 37. Div 2: J Wicks (24) 39. Div 3: D Holmes (40) 32.

21 November 2017
LEONAY: Veteran: Stableford: 2B: R Aitken (36) M Thompson (25) 48 cb. Medley: B Wakefield (39) K Wakefield (29) 50. Men: White: W Mackenzie (18) 43 ... more
NSW Golf