NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

   ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: T Donnellan (24) D Irwin (Calala Bay 10) 76. 2B Scr: T Willingham B Willingham 60. Men: A: T Burnus (3) 37 cb. B: S Wheatley (15) 39. C: M Smith (30) 42.

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: A Nam (24) 38. Div 2: L Wilkinson (34) 32.

   AVONDALE: Men: Stableford White: A: K Aitken (8) 38 cb. B: I Dear (15) 40. C: D Mitchell (30) 40.

   BANKSTOWN: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: R Candy (18) 77. Div 2: M Aitken (27) 75. Div 3: G Khaw (31) 33.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford 2B: White: V Monteforte (24) R Morasso (8) 46. G Moreau (21) 41. Women: Stroke: Medal Mar: K Coldrey (13) J Kinkead (23) 68 to playoff. Scr: K Coldrey 81.

   BAYVIEW: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: H Jones (17) 74. Div 1 Scr: D Sainty 84. Div 2: K Platt (24) 73. Stroke Gold: Div 3: M Leonard (29) L Hodge (42) 70 to playoff. Stableford: C Cox (25) 35. 9-hole: R Ross (36) 17.

   BERMAGUI: Men: Par 4B: White: M Emerton J Jessop 12 up.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: M Robinson (14) 42. A: K Bennett (12) 36. B: R Arnold (14) 41. C: H Raju (21) 42.

   BLACKHEATH: Women: Stableford: W Verwey (45) 35.

   BOTANY: Veteran: Stableford: D McPherson (9) 36.

   BREAKERS: Women: Stroke: Div 1: C Kim (21) 67. Div 2: J Hoban (30) 70 cb. Div 3: W Fox (40) 66. Scr: J Adlard 85.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Par: 2B: B Ackling (35) B Clarke (12) 10 up cb. A: B Clarke (12) 2 up cb. B: J Stewart (18) 4 up. C: R Wyand-Brooks (30) 3 up cb.

   CABRAMATTA: Veteran: Stableford White: W Sanders (22) 41. Women: Par: M Dunn (12) sq.

   CAMDEN: Men: Stableford 2B Agg: Black: R Van Den Bergh (9) T Hall (26) 81. 2B Scr: D Cummins M Arnold 73. A: R Van Den Bergh (9) 41. A Scr: D Cummins 39. B: S Roberson (14) 39. B Scr: G Robinson 26. C: M Spain (28) 41 cb. C Scr: R Berry 20.

   CAMPBELLTOWN: Veteran: Stableford White: B Davis (31) 36. D Pirie (21) 35. Women: L Garrad (31) 31. E Audley (45) 29.

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: R Ridikas (Georges River 36) L Lang (Cumberland 25) 49 cb. Men: G Teagle (11) 41.

   CASTLE HILL: Women: Stableford: Split Six: J Lee (20) M Kim (23) 69. Div 1: K Drummond (20) 38. Div 2: S Fasher (30) 35. Div 3: J Kelly (31) 38.

   CASTLECOVE: Women: Stroke: E Brasch (28) 65.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: K Wilson (17) 37. Div 2: H McKillop (28) 36. Div 3: A Gee (45) 37.

   CONCORD: Medley: Stableford: M Hill (23) 36 cb.

   CROMER: Medley: Stableford: A: S Storer (15) 77 cb. B: M Mork (27) 69. C: J Stephenson (31) 71.

   CRONULLA: Men: Stableford: A Scr: S Arnold 37. A: R Amy (8) 41. B: M McDonald (16) 40 cb. C: C Lewis (35) 43.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: D: J Morales (23) 41.

   DUNHEVED: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: C Patterson (25) 74. Div 2: D Bowen (38) 76.

   EASTLAKE: Men: Stableford White: A: B Tulloch (13) 40. Black: J Wright (38) 20. Women: A Tilbury (36) 35.

   ELANORA: Men: Stableford: M Todman (15) 41.

   EVERGLADES: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: G Gray (12) 71. Div 2: A Kane (23) 75. Div 3: P Myles (33) 74.

   FAIRFIELD: Snr Stableford Split Six: White: P Klish (15) J Faull (32) B Pearce (19) K Smith (27) 94 cb. J Herring (18) 42 cb.

   FOX HILLS: Veteran: Stroke: Ambrose: P Steele T De Groen D MacKenzie D Waring (9.375) 54.625. Women: Stableford: 2B Agg: C Felkin (33) A Reidy (41) 66. C Felkin (33) 34.

   GEORGES RIVER: Women: Stroke: Medal Feb: Div 1/Medal: N Jurksaitisis (29) 76. Div 2: R Preston (41) 71.

   GLENMORE: Mxd: Stableford White: P Wallace (20) 40.

   GORDON: Men: Stableford: 2B: D Bleby (12) R Tanner (32) 50. A: J Surplice (11) 42. B: C Betsis (16) 39 cb. C: R Tanner (32) 42. Women: M Castle (22) 37.

   GOSFORD: Women: Stableford: M Maclachlan (18) 39.

   HARRINGTON WATERS: Women: Stroke: Medal Mar: A/Medal: H Hole (34) 73. B: S Hurst (41) 78.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1 G Boulton (13) 40. Div 2: J Cuthers (24) 42.

   JAMBEROO: Veteran: Stableford White: L Fredericks (20) 39. Women: M Smith (34) 34.

   KOGARAH: Women: Par: Div 1: J Griffiths (25) sq. Div 2: D Bates (32) 3 down.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: A: A Tall (11) 38 cb. B: J Radcliffe (14) 44. C: I Broad (22) 40. Women: K Inglis (34) 32 cb.

   LANE COVE: Women: Stableford: J Weine (18) 31.

   LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B multi: R Robson M Harley 83. A: A Chu (-2) 39. B: Y Kim (16) 38. C: S Schomberg (22) 36 cb. Visitor: A Sarlas (The Ridge 21) 36.

   LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: A Starc (16) 37. Div 2: V Bertram (21) 32. Div 3: E Mullins (34) 36. Div 1 Scr: J Bowen 23. Stroke: Matchplay: W Millson bt K Sloane 3-2. L Ashton bt S Hillman 4-2.

   MANLY: Men: Stableford Yellow: J Fitzhardinge (33) 45 cb. White: I Smits (16) 34. Snr A: C Gibbons (10) 39 cb. B: E Pope (18) 39. 2B: W MacDonald R Derham 45.

   MARRICKVILLE: Stableford: Veteran Men: A: J Simoes (11) 41. B: P Coleman (25) 39 cb.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: J Stockreiter (36) C Wylde (25) 75. A: P Foote (13) 41. B: M Silvia (14) 40. C: S Pryke (23) 42. Scr: C Smith 33.

   MOLLYMOOK: Men: Stableford White: B Bruffey (17) 43. Women: R Robson (16) 36.

   MONA VALE: Women: Stableford: A: R Blake (16) 35. B: C Hajos (23) 37. C: J Wetton (34) 32 cb.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: O Nemme (22) 41. Veteran: Gold: S Rohald (27) 35. Women: C Billaud (25) 33 cb.

   MUIRFIELD: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: S Ra (14) 70 J Doherty (8) 70. Div 1 Scr: J Doherty 78. Div 2: M Cavanagh (24) 67 B Paviour-Smith (29) 67. Div 2 Scr: M Cavanagh 91. Div 3: J Davis (32) 71. Div 3 Scr: J Davis 103. Cup: M Cavanagh (24) 67.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: C Savage (30) 35.

   NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: J Lusher (35) 32.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: N Hillyard (21) G Belogiannis (20) 48. Men: A: P Whitman (12) 35. B: P McBride (20) 39. C: R Lee (30) 38. N Hillyard (21) 40.

   NSW: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: G Dewhurst (17) 76. Div 2: S Lass (29) 74. Div 3: M Ralston (34) 76.

   OATLANDS: Women: Stroke: A: N Anderson (18) 73 cb. B: J Davey (26) 74 cb. C: A Stanfield (41) 75 cb. Scr: L Gyzen 79. Women: 9-hole: D Hambly (35) 37.

   PACIFIC DUNES: Men: Stableford: A: D Payne (10) 40. B: D Irwin (15) 38. C: P Davies (35) 38. Women: Irish Team: L Overend (11) J Simons (27) J Colley (39) 75.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: B Bowly (24) K Clough (5) 77. M Purvis (20) 40 cb. Women: J Paul (34) 31.

   PENNANT HILLS: Women: Stroke: A: M Herman De Groot (19) 70. B: C Lawrence (24) 70. C: M Fairfax (31) 73. Stableford: 9-hole: G Hart (44) 20.

   PENRITH: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: V Lawless (20) 72. Div 2: J Palmer (31) 77. Div 1 Scr: V Hall 87. Div 2 Scr: D Moncrieff 105.

   PYMBLE: Women: Stableford Team: Yellow: K Slee (24) N Walton (20) A Phelan (Castle Hill 30) C Knudsen (Asquith 39) 90.

   RANDWICK: Veteran: Par: 2B Agg: M Kandara (8) S Elliot (25) 2 down. L Blank (19) 3 up.

   RICHMOND: Women: Stroke: Medal: A: J Finn (22) 73. B: L Manczak (33) 70. C: R Phillis (36) 72.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: P South (34) R Perrett (21) 51. 2B Scr: M Yang C Archibald 35. A: D Owen (9) 40. B: N Brooke (15) 41. C: P Sambrook (22) 43. D: L Pincott (25) 41.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: S Bell (22) 30. Div 2: C Kennedy (34) 34 cb. Centenary: P Morf (29) 43.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: J Hart (1) S Brownlow (3) 72 cb. 2B Scr: J Hart S Brownlow 68. A: G Sullivan (10) 40. B: D Viset (18) 38 cb. C: G Hackett (22) 39. D: R Shaw (28) 39.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B: R Miller (7) N O'Leary (12) 45. Div 1: R Miller (7) 39 cb. Div 2: A McCracken (23) 39. Scr: A May 37.

   ST MICHAELS: Medley: Stableford 2B: White: T Abrahamson (20) M Kessler (8) 78. Scr: J Lyras J Clarke 66. Men: A: D Pitman (8) 38. B: G Castanos (13) 43. C: M Thornber (26) 38. Visitor: T Abrahamson (Monash 20) 43. Scr: J Lyras 36. 2B: Gold: T Saunders (26) R Davoren (26) 64. R Davoren (26) 38.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford White: A: S Cronin (North Ryde 11) 40. B: P Fryer (16) 41. C: F Matijevic 36 cb. 4B: S Cronin (Manly) (11) B Balagtas (6) 74. 4B Scr: P McGuffie A Wright 65.

   TALLWOODS: Women: Stableford: Veteran Women: Div 1: R Murray (14) 36 cb. L Prout (21) 36. Div 2: R Hellings (27) 38. D Horsell (25) 37.

   THE COAST: Women: Stroke: Canadian Foursome: J Barrett (24) L Wong (24) 79. Hole in one: K Parker at 8th. Veteran: Stableford: S Lister (21) 39 cb.

   THE RIDGE: Men: Stableford Black: A: S Messervy (11) 43. B: L Nguyen (24) 42. C: R Gage (26) 39 cb. Stableford: Scr: S Kelman 29. Women: L Aston (Kareela 30) 37.

   TORONTO: Medley: Stableford White: A: D Robertson (11) 38 cb. M Ryan (7) 36 cb. D Green (+1) 36 cb. B: K McMah (18) 39 cb. T Sandiford (19) 39. B Moore (15) 36 cb. C: S Ryan (34) 40 cb. G Quinnell (20) 40. R Feighan (28) 38.

   VWGA: Women: Stableford: 2B: P Waugh (25) J Hor (34) (Monash) 44. Div 1: D Shearer (16) M Reynolds (25) (Windsor) 38. Div 2: R Smith (34) L Debnam (26) (Wakehurst) 40. Div 3: S Grob (38) D Johnston (32) (Roseville) 39. Super Veteran: J Loveridge (26) C Swann (37) (Balgowlah) 38.

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: L Mather (20) 34. B: M Sweekhorst (33) 40.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: P Ellington (18) M Coates (28) 48. 2B Scr: A Howell J Mansfield 36. G Bright (18) 39 cb. R Potter (17) 42 cb. A: A Howell (10) 41. B: B Hillhouse (17) 45. C: S Fava (20) 40 cb.

   WARRINGAH: Medley: Stableford White: L Ellis (27) 41. Stableford: T O'Farrell (31) 38.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: Medal Mar: A: J Pails (7) 72. B: V Smiley (14) 69. C: D Henderson (21) 64. Scr: M Patterson (6) 83. Women: A Fraser (28) 75.

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B: T Bartley (27) D Long (27) 44 cb. Mxd: P Tumminello (34) V Tumminello (30) 45 cb. Women: J O'Grady (29) P Henderson (39) 40. Men: B Dickinson (10) 41. Women: Y Mudiman (9) 33.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: K Lobb (25) 36. B: M Bruen (34) 39.

   WYONG: Women: Stableford: A: J Kidd (15) 31. B: J Roache (29) 32. C: B Moran (43) 38.

25 June 2018
GUNGAHLIN LAKES: Stroke: Nett: A: S Dunstone 68 P Sukhumparnich K Slade 71, J Hynes 72. B: K Smith 69 M Szabo 71 more
NSW Golf