NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Tuesday

 

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: V Parker (17) 36. Div 2: J Lee (29) 42. Div 3: C Goudie (41) 39.

   AVALON: Men: Stableford: G Isherwood (19) 45.

   AVONDALE: Women: Stableford: Div 1: M Jang (14) 37. Div 2: C Knight (23) 38. Div 3: J Cameron (37) 32 cb. Trophy: C Knight (23) 38.

   BALGOWLAH: Women: Stableford: Div 1: J Thorburn (27) 33. Div 2: N Gill (35) 30.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: D Lea (6) 39.

   BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford White: A: J Rogerson (11) 42. B: J Mitchell (17) 36. C: P McCormack (29) 33.

   BAYVIEW: Mxd: Stableford: 2B Agg: K Payne (13) S Klug (12) 71 cb. Men: Div 1: K Payne (13) 36. Div 2: D Baker (26) 36 cb. White: M Farrell (36) 29. Women: 2B Agg: Gold: T Nicol (22) D Crook (25) 69. Div 1: T Nicol (22) 37. Div 2: G Holmes (37) 35. Mxd: Scr: O Poate 29.

   BEVERLEY PARK: Women: Stroke: Foursome C'ship: P Chalmers C McDonald 89. Hcp: M Hull H Pham (41) 72.

   BEXLEY: Women: Stableford: M Beattie (29) 34.

   BONNIE DOON: Women: Stroke: Medal May: Div 1: S Jackson (18) 77. Div 2: S Baigent (24) 70. Div 3: G Stubbs (31) 78. Stableford: Div 4: E Donohue (35) 39.

   BOTANY: Women: Stableford: Split Six: D Downing H Callander J Gu S Choat.

   BOWRAL: Women: Stableford: C Turpie (35) 36.

   BREAKERS: Men: Stableford: A: D Lindsay (15) 39. B: G Gurrin (21) 40. C: C Kemister (25) 35. D: K Whitehead (32) 35.

   BRIGHTON LAKES: Veteran Medley: Stableford: M Horder (20) 40.

   CAMMERAY: Women: Stroke: Gold Medal: P Torpy (20) 76. Silver Medal/May Medal: P Davis (27) 70. Bronze Medal: S Richards (40) 72. Veteran C'ship: E Bagnall (35) 218.

   CAMPBELLTOWN: Women: Stroke: Div 1: K Shanley (25) 76. Div 2: L Lambros (30) 69 cb. Div 3: J Wotton (38) 73 cb. Salver: A Evans 93.

   CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: G Teagle (12) P Hacker (19 Kiama) 50. 2B Scr: R Calvert T Dolan 36. A: T Dolan (12) 43. B: D Kang (19) 43. C: N Rippingale (28) 46.

   CASTLECOVE: Men: Stroke Ambrose: White: D Turner (18) L Evans (9) D Cameron (11) K Heathcote (12) 52.75.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: A Jackson (24) 37. Div 2: Y Small (28) 34. Div 3: S Borean (40) 33.

   CONCORD: Women: Par: Team: G Gilchrist (21) G Mercer (29) J Ferguson (24) M White (26) 12 up.

   CRONULLA: Medley: Stableford: 2B Agg: K Baumann (12) S Noyes (14) 73. Hcp: K Baumann (12) 41. Scr: I Macauley 34. Veteran Men: White: R Bayley (20) 30.

   CUMBERLAND: Women: Stableford: 2B: D: J Lee M Ko 45. Div 1: P Johnston (27) 35. Div 2: M Ko (28) 33. Div 3: J Na (39) 32.

   ELANORA: Men: Stableford: D Armati (18) 41.

   EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: P Clarke (15) 34. Div 2: K Yewdall (25) 37. Div 3: G Parsell (38) 36.

   FAIRFIELD: Women: Stableford: P Murray (13) 33 cb.

   FORSTER: Women: Stableford: Irish Team: A: B Walden M Clarke K Hamilton L Harper 78.

   FOX HILLS: Men: Stableford: Split Six: J Meers D Newling P O'sullivan G Riddell 88. Scr: T Bruce K Siow R Martin M Rajca 63. A: N Black (9) 36. B: T Bruce (13) 38. C: V Sikwila (20) 42. D: H Manikas (27) 40.

   GLENMORE: Medley: Stableford: 2B: H Preskett (43) B Preskett (29) 44.

   GORDON: Women: Par: Div 1: D Dampney (31) 1 up cb. Div 2: K Eberbach (41) 2 up. Stableford: 4B KO f: P Beatty J Daly bt J Mulhearn V Hillerman 2up.

   GOSFORD: Women: Par: Trophy: Div 1: S Hopkins (10) sq cb. Div 2: B Adams (24) 1 up. Div 3: L Robinson (33) 2 up.

   JAMBEROO: Women: Stableford White: Div 1: M Farrant (18) 37. Div 2: J Casey (30) 36. Div 3: M Chaffey (44) 30.

   KAREELA: Women: Stroke: A: C Graham (20) 67. A Scr: Y Rochford 80. B: D Campbell (28) 67. B Scr: K Turner 100. Stableford: C: J Dicker (45) 37. R Underwood (34) 35.

   KILLARA: Women: Stroke: Div 1: F Bourke (23) 67. Div 2: L Deakin (25) 65. Div 3: G Sennitt (33) 68. Cup: H Rymill K Hutchinson.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B multi: J Moore (12) D Allen (14 Camden) 90. 2B Scr: J Taylor (Bingara Gorge) J Warren (The Australian) 38. A: R Jones (11) 40. B: D Allen (14 Camden) 40. C: F Schlogl (26) 38 cb. Women: 2B multi: J McKechnie (18) P Lamberton (14) 63. K Bray (27) 33.

   LYNWOOD: Medley: Stableford White: I McNab (34) 39.

   MACARTHUR VETERANS at Camden: Men: Stableford: A: L McDonald (14) 37. B: N McInnes (20) 37 cb. C: I Baker (21) 40. D: M Spain (28) 36. Women: M Thorn (14) 34 cb.

   MANLY: Women: Stableford: A: S Cockerill (19) 39. B: C Mater (27) 35. C: M Cochrane (39) 39.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: D Johnson (16) S Husband (13) 46. 2B Scr: D Cremin P Stafford 38. Hcp: T Sweeney (18) 38 cb. Scr: D Jones 33. Women: J Priem (19) 38. Veteran Women: D Thompson (32) 37.

   MOLLYMOOK: Women: Stroke: Foursome: Div 1: C Hadland V Johnston 77. Div 2: M Lowes G Owers 79.5.

   MONA VALE: Men: Stableford: L Rockett (32) 40. Women: D Matheson (44) 36. 9-hole: A Mackrill (38) 18.

   MORISSET: Women: Stableford: S Thompson (38) 39. R Summers (33) 39. C Andrews (22) 37 cb.

   MUIRFIELD: Women: Stroke: Ambrose: C Ashton (30) L Saunders (13) D Stelzer (41) B Mitchell (39) 63.675.

   NEWCASTLE: Stableford: Div 1: D Brander 34. Div 2: H De With 33. Div 3: B Allen 30.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: A: C Breen (22) 32. B: J Moffatt (24) 35. C: J Lee (30) 39. D: L Simmons (39) 33.

   NOWRA: Veteran: Stableford: 2B: J Bracher (23) R Reynolds (21) 48. Women: D Pritchard (41) S Davies (35) 42.

   PALM BEACH: Women: Stroke: Foursome: Div 1: M Hoffmann (31) B Menzies (28) 70.5. Div 1 Scr: G Pearce N Kadwell 98. Div 2: R Mortimer (35) L Graham (33) 71. Div 2 Scr: J Macdougall M Bynon 109.

   PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: L Banducci (10) 36. Div 2: W Caddey (27) 39.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: G Wilkinson (15) P Sailer (25) 43 cb. A: A Fernandes (9) 34. B: T Wood (Bowral 17) 34. C: L Floyd (23) 36 cb. Scr: M Newbold 27.

   ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: C Leveille (13) 33. Div 2: D Wooster (26) 36. Div 3: R Tighe (42) 35.

   ROSNAY: Veteran: Stableford Yellow: Div 1: B Patterson (11) 42. Div 2: G Kim (24) 42 cb.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: M Crawford (16) 36. Div 2: G Storey (31) 31. Scr: A Haege 24. Centenary: Div 2: R McKay (27) 33. Div 3: H Hall (39) 36.

   RYDE-PARRAMATTA: Women: Stroke: Foursome: Div 1: E Lee J Seo (13) 75. Div 1 Scr: C Fairclough H Veverka 87. Div 2: B Reynolds J Bush (28) 88. Div 2 Scr: S Ager J Furlong 114. Div 3: J Dunkin M Cuthbert (34.5) 91.5. Div 3 Scr: S Glasson G Liu 120. Foursome C'ship: Div 1 Scr: C Fairclough H Veverka 181. Div 2 Scr: B Young Lee M King 220. Div 3 Scr: G Liu S Glasson 227. Hcp Div 1: J Seo E Lee (13) 160. Div 2: J Lonergan L Salmon (31.5) 168. Div 3: E McGuigan V Luke (40) 184.

   SHELL COVE: Medley: Stableford: N Rowlands (17) 44.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford 2B: White: A Tonks (16) D Wilkinson (20) 77. A: K Barkel (11) 39 cb. B: A Tonks (20) 40. C: R Quinn (24) 40. D: F Borg (25) 40.

   SHOALHAVEN HEADS: Women: Stableford: Div 1: F Percival (27) 33. Div 2: K McGuirk (41) 36.

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: F Poulter (16) 36 cb.

   ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: D Flanagan (5) 40. B: R Smith (17) 40. C: R Aldridge (26) 42. Women: Yellow: Div 1: S Gonzalez (20) 37. Div 2: B Donovan (31) 36.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford Irish Team: White: D Child (19) C Stutchbury (24) S Hannan (20) P Michael (18) 56. A: C Smith (5) 37. B: P Parker (17) 37. C: S Vechio (33) 38. Veteran: Snr: T Sammon (35) 37.

   STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: G Choi (12) 35 cb. Div 2: A Yoo (25) 32.

   TALLWOODS: Women: Stroke: M Byrnes (23) 75. J Sibbons (25) 76.

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 9-hole: H Medway (25) 15.

   THE COAST: Medley: Stableford: 2B: B Swan (21) B McGregor (12) 44. Hcp: R Rignall (2) 36 cb. Scr: P Bonomy 30. Veteran: A White (10) 37.

   THE LAKES: Men: Stableford: G Hamilton (12) 32 cb. Women: Team: M Velkou (41) S Wilson (Northbridge 24) L McDowall (23) K Martin (Cromer 36) 106.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B multi: G James (27) P Duncan (30) 82. Men: A: G McDowall (7) 42. B: M Barlow (23) 39. C: G James (27) 38. Women: T Wilton (29) 39. Scr: B Taylor 36.

   TOUKLEY: Women: Stableford: Div 1: P Yates (19) 34. Div 2: C Henry (30) 38. Div 3: P Stillman (38) 36.

   WAKEHURST: Women: Stroke: A: E Govan (19) 72. B: L Bookless (27) 74. C: J Van Den Broek (31) 76. D: T Cohen (36) 76. A Scr: S Cathcart 84. B Scr: L Brown 99 cb. C Scr: J Van Den Broek 107. D Scr: T Cohen 112.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: N Hoppe (20) P Ellington (18) 49. N Hoppe (20) 43.

   WARRINGAH: Women: Stableford: 2B: J Wethered (36) G Johnston (35) 43.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: R Mason (12) 39.

   WINDSOR: Women: Stroke: Foursome C'ship: Y Mudiman S Kinnish 184.

   WOOLOOWARE: Women: Stableford: Split Six: L Willis (14) B Hammond (13) 62.

20 June 2018
CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: J Sukkar (Hurstville 23) P Heath (15) 44. J Sukkar (Hurstville 23) 36. more
NSW Golf