NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Tuesday

 

   ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: Yellow: B Taylor (13) B Moody (11) 48 cb. 2B Scr: D Thompson T Burnus 37 cb. A: T Burnus (5) 39 cb. B: B Taylor (13) 43. C: L Birman (30) 45 cb.

   ASQUITH: Women: Stableford: I S Kim (27) 40 cb.

   BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford Ambrose: White: J Rogerson (14) R Griffith (27) J Clarke (8) J Moodie (34) 45.6.

   BAYVIEW: Men: Stableford: 2B Agg: G Fowler (11) J Tyrrell (22) 73. Div 1: K Payne (13) 42. Div 2: I Sablatnig (21) 38. Women: 2B Agg: Gold: D King (24) H Owens (23) 69. Div 1: H Owens (23) 37. Div 2: I Newport (33) 37.

   BEVERLEY PARK: Women: Stableford: A: L Quattromani (21) 34. B: A Toy (28) 36. C: M Wood (33) 35.

   BOTANY: Women: Stableford: F Parker (28) 46. Trophy: F Parker (28) 113.

   BOWRAL: Women: Stableford: P Donoghue (35) 35.

   BREAKERS: Men: Stroke: American Foursome: R Webb C Baddack (19.875) 62.125.

   BRIGHTON LAKES: Veteran: Stableford: G Hempstead (17) 46.

   CAMMERAY: Women: Stableford: M Koeninger (21) 39.

   CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: J Sukkar (Hurstville 25) G Kairouz (18) 54. A: J Antouny (14) 41 cb. B: J Sukkar (25) 48.

   CASTLECOVE: Men: Stableford Team: White: J Vatiliotis (29) M Hill (26) O Oberholzer (24) 54. J Vatiliotis (29) 44.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: L Brecht (20) 38.

   CONCORD: Women: Stableford: Div 1: J Williamson (14) 35. Div 2: C Kim (25) 37. Div 3: R Gaitanos (45) 36. 9-hole: L Rigg (45) 14.

   CRONULLA: Men: Stableford: J Horner (18) 38 cb. Scr: G Horner 30. Veteran: White: B Ezzy (10) 30.

   CUMBERLAND: Women: Stableford: V Lee (9) 38.

   ELANORA: Men: Stableford: J Smith (7) 41.

   FORSTER: Women: Stableford: A: B Woolbank (10) 37 cb. B: D Williamson (27) 35. C: B Pryde (32) 39.

   FOX HILLS: Men: Par: 2B: P Reid (25) K Callan (17) 8 up cb. A: M Knight (12) 1 up. B: P King (17) 3 up. C: P Reid (25) 2 up. D: D Chew (26) sq cb.

   GOSFORD: Women: Stableford: A Burgess (18) 40.

   HIGHLANDS: Women: Par Yellow: W Godbolt (28) 1 down.

   HURSTVILLE: Men: Stroke White: Div 1: K Sinton (16) 65. Div 1 Scr: E Corvino 76. Div 2: T Horne (26) 60. Div 2 Scr: T Horne 86. Women: Gold: L Marquinez (22) 66. Scr: L Marquinez 88.

   JAMBEROO: Women: Stableford: L Beringer (19) 36.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: G Chapman (16) M Williams (13) 80. 2B Scr: S Grogan H Callaghan 60. A: M Shanahan (10) 39 cb. B: Z Naidu (17) 45. C: S Baldwin (21) 43.

   LONG REEF: Men: Stableford: C Walker (27) 39 cb. Women: J Jansson (11) 37.

   LYNWOOD: Medley: Stableford White: D Hewitt (20) 40.

   MACARTHUR VETERANS at Antill Park: Men: Stableford White: A: C Sorrenson (15) 40. B: D Yong (17) 40. C: L Margetson (26) 46. D: S Ross (33) 43. Women: M Foster (37) 36 cb.

   MANLY: Women: Stableford: 4B: K White (27) D Evans (34) 52. Div 1: G Amate (8) 41. Div 2: A Gray (13) 38. Div 3: D Evans (34) 48. 9-hole: L O'Neill (35) 21. Yellow: S Munro (45) 29.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: A Carrasquilla (26) R Christie (16) 46 cb. 2B Scr: P Stafford D Cremin 37. J Parker (18) 41 cb. Scr: H Salmon 29.

   MONA VALE: Medley: Stableford: G Ishizaki (17) 42.

   MONASH: Women: Stableford: M Krelle (18) 36.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: C Breen (23) 41.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford 2B: White: B May (16) M Vandervaere (18) 46 cb. Trophy: J McDonell (21) 42.

   NOWRA: Veteran: Stroke: Ambrose: H Phillips S Smith (9.75) 56.25. Women: J Downie B Tucker (16.50) 68.50.

   PALM BEACH: Women: Stableford: J Middleton (28) 35.

   PYMBLE: Stableford: H Chen (22) 40.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: B Goodsell (13) T Helmrich (24) 47 cb. A: T Brinkley (7) 41. B: D Edwards (16) 43. C: D Sloman (Woodburn-Evans 21) 40. Scr: J Pardey 33. Holes in one: J Davies (St Michaels), J Santos at 13th.

   ROSEVILLE: Women: Stableford: C Leveille (18) 40. 9-hole: A: E Lamming (26) 22. B: T Smith (35) 18.

   ROSNAY: Veteran: Stableford 4B: Yellow: A Rogers (29) T Clifford (24) 54. Div 1: B Forbes (14) 41. Div 2: A Rogers (29) 50.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: D Lloyd-Phillips (12) 33. Div 2: J Lampe (36) 30.

   RYDE-PARRAMATTA: Women: Stableford: J Kim (25) 36. 9-hole: Div 1: S Kim (19) 15 cb. Div 2: J Kim (25) 21. Div 3: J Pak (41) 17.

   SHELL COVE: Women: Stableford: S Ryan (18) 40. Men: G Atkins (10) 43 cb. J Ellison (13) 43. Scr: L Legradi (1) 40.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: P Wyllie J Betts 79. Trophy: White: A: A Arkins (11) 39. B: M Brownlow (15) 41. C: J Ledger (24) 41. D: D O'Brien (36) 41.

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: C Olson (Blackheath 29) 41 cb.

   ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: M Beehag (10) 42. B: L Widdon (18) 43. C: N Hutching (20) 43. Women: Yellow: Div 1: D Buckley (26) 44. Div 2: E Glanville (34) 34.

   ST MICHAELS: Women: Stableford: Div 1: D Weinreis (21) 39. Div 2: R Underdown (34) 31. Snr White: D Watson (12) 41.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B multi: White: M Tey (Moore Park 5) A Bandian (10) 71. A: M Tey (5) 39 cb. B: G Latimore (15) 42 cb. C: D Lagats (Howlong 25) 44.

   SVGA at Pennant Hills: Snr Stableford White: A: F Timbre (14) 37 cb. B: J Yedalian (21) 44. C: B Boyd (33) 39 cb.

   THE COAST: Mxd: Stableford: 2B Agg: A Goldman (16) A Cassar (22) 77. I Tolman (13) 41. Scr: T Jay 39. Veteran: R Paterson (24) 40.

   THE LAKES: Men: Stableford: J Kelly (19) 37. Women: Div 1: L Hammond (15) 36 cb. Div 2: N Finney (24) 40.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B multi: S Tierney (Russell Vale 23) M Vaughan (32) 80. Div 1: G Aston (11) 39. Div 2: R Shaw (24) 38. Scr: T Duffy 32. Women: T Wilton (28) 36.

   TUNCURRY: Men: Stableford Black: A: T Rhodes (2) 37 cb. A Scr: M Jackson 35. B: D Buchanan (24) 35. B Scr: W South 17.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: J Hasler (20) D Parr (19) 53. J Hasler (20) 45.

   WARRINGAH: Women: Stableford: Div 1: S Saunders (15) 39. Div 2: S Hudson (30) 39.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: F Olsen (19) 41.

   WOOLOOWARE: Women: Stableford: A: B Hammond (13) 35 cb. B: J King (33) 38. C: T Spence (35) 43.

18 February 2018
GUNGAHLIN LAKES: Ambrose: C Raftery G Gill 60.5, B Wade B Clarke 60.75, M Groves S Collins 62, A Okines R Okines 62.25, D McGibbon M Hood (Fairbairn) ... more
NSW Golf