NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Tuesday

 

ACT

   FEDERAL: Women Stableford Div 1: C Sproat (20) 40, J Wardhaugh (22) 39, M Nicholls (22) 38 cb. Div 2: C Rischbieth (29) 38 cb, W Launder (27) 38 L Petherbridge (23) 34 cb. Div 3: G Gould (36) 40, E Hurt (32) 35, M Crimmins (35) 34. NTP: 3rd E Gilbert. 8th C Barry. 12th A Kirkpatrick. 16th C Hay.

NSW

   ASQUITH: Women: Stableford: C Kim (23) 34 cb.

   AVALON: Men: Stableford: Ambrose: R Mielnik (21) R Slee (22) 64.

   BALGOWLAH: Women: Stableford: 9-hole: P Pashley (28) 18.

   BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford: A: J Clarke (8) 36. B: B Alexander (14) 35. C: A Karipis (30) 34.

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: P Waring (22) 36.

   BAYVIEW: Men: Stableford: 2B Agg: K Gadsby (19) D Rubin (15) 71 cb. Women: L Kelly (25) H Owens (21) 67. Men: D Ryan (19) 40. Women: L Kelly (25) 41.

   BEVERLEY PARK: Women: Stableford: A: L Conroy (18) 32. B: R Morrison (29) 32. C: M Wood (33) 27.

   BEXLEY: Women: Stroke: Medal: B Hawkes (23) 71.

   BREAKERS: Men: Stableford: 2B: K McInnes (18) B Callanan (11) 45. S Goodwin (20) 39.

   BRIGHTON LAKES: Veteran: Stableford: A Wren (12) 43.

   CAMMERAY: Women: Par: N Thompson (24) 1 down.

   CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: D Spittal (10) A Ehlisoydan (7) 51. 2B Scr: A Ehlisoydan J Kindred 40 cb. A: D Spittal (10) 42 cb. B: S Khoui (Mollymook 17) 40. C: D Christie (21) 44.

   CASTLECOVE: Men: Stableford 2B: White: T Diggins (24) M Reckling (25) 48. T Diggins (24) 40.

   CHATSWOOD: Women: Stroke: Medal: Div 1: A Richardson (12) 66. Div 2: K Robinson (25) 68. Div 3: S Healey (29) 69.

   CONCORD: Women: Stableford: Div 1: L Lavieri (14) 37. Div 2: M Gent (21) 33 cb. Div 3: L Denley (33) 34. 9-hole: C Manning (23) 21.

   CRONULLA: Medley: Stableford: A: T Schmid (10) 47. Scr: T Schmid 37. Veteran Men: White: P Lyons (9) 31.

   CUMBERLAND: Women: Stableford: Div 1: S Bannerman (23) 33. Div 2: K Na (28) 27 cb. Div 3: J Lee (45) 31.

   ELANORA: Men: Stableford White: R Farr (21) 38.

   EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: S Saunders (12) 33. Div 2: B Moran (30) 34. Div 3: J Poole (33) 34.

   FAIRFIELD: Women: Stableford: 2B: S Wilson (38) G Cole (22) 38.

   FORSTER: Women: Stableford: A: J Muller (26) 33 cb. B: D Fowell (29) 35.

   FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: P Boulous (22) J Meers (24) 47 cb. A: J Coe (10) 36. B: W Nachmann (18) 39. C: J Meers (24) 43. D: B De Souza (27) 35.

   GORDON: Women: Par: E Sheppard (38) sq. Matchplay: Div 1: M Bright bt S Davis 1 up. Div 2: G Bates bt J Daly 2-1.

   GOSFORD: Women: Stableford: A: D Flanagan (22) 35. B: L Binns (24) 37. C: A Brink (33) 36.

   HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: D Croot (16) 20. Div 2: B Hicks (27) 36.

   KAREELA: Women: Stableford: A: D Stewart (22) 34. B: D Varvaressos (38) 34 cb.

   KILLARA: Women: Stroke: A: A Wood (17) 75. B: S Tuckwell (28) 78 cb. C: K Sefton (31) 77. D: R Braude (36) 77. Scr: J Crichton 78.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: G Nelson (10) M Spooner (17) 72. Women: L Hall (10) G McRae (31) 42. 2B Scr: R Allison Y Fitton (Macquarie Links) 62. A: D Gascoine (9) 39. B: M Spooner (17) 40. C: J Colvin (Camden 36) 35. Women: T Wood (6) 32.

   LONG REEF: Men: Stableford: S Rosenman (22) 37. Women: N Crump (31) 30.

   LYNWOOD: Medley: Stableford White: J Chudleigh (0) 41.

   MACARTHUR VETERANS at Camden: Men: Stableford: A: J Newell (15) 39 cb. B: G Watkins (17) 36. C: B Chrystal (21) 37. D: L Grice (28) 37. Women: P Hogbin (29) 36.

   MANLY: Women: Stableford: 2B: A Mueller (9) B Redman (36) 39.A: L Lea (18) 38. B: D Spears (27) 32. J Press (38) 29.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: J Billett (19) T Forrester (21) 72 cb. 2B Scr: P Harrison P Stafford 44 cb. M Nance (18) 40 cb. Scr: D Cremin 35. Women: Stroke: Ambrose: G Burr J Bevan (9.75) 56.25. Scr: G Varcoe C Van Der Brink 71.

   MONA VALE: Medley: Stableford: J Gilleland (32) 38.

   MONASH: Women: Stroke: Medal Feb: Div 1: P Chun (14) 69. Div 2: S Snow (23) 67. Div 3: L Parsonage (36) 78. Scr: I Garay 75. Stableford: I Goss (24) 38.

   MOSS VALE: Women: Par: A Mooney (13) 2 up. R John (18) 1 up.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: Div 1: E Sung (20) 32. Div 2: S Yoo (27) 33. Div 3: S Flores (30) 32. Div 4: S Kwon (36) 30.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford 2B: White: G Hazen (16) S Darwen (17) 47. Trophy: N Tonumaipea (14) 39.

   NOWRA: Veteran: Stableford: R Hardy (8) 37 cb. Women: J Wallace (30) 32.

   PALM BEACH: Women: Stroke: Ambrose: M Gee (21) F Hoffman (34) 67.25.

   PYMBLE: Women: Stableford: D Wickham (27) 34.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: P Sailer (26) V Edwards (18) 47. A: J James (11) 38. B: V Edwards (18) 39. C: R Barker (29) 40. Scr: D Buhagiar 35.

   ROSEVILLE: Women: Par: A: D Kenny (19) 3 down. B: R Diddams (29) sq. C: M Johnson (34) 6 down.

   ROSNAY: Veteran: Stableford 4B: Yellow: A: A Doak (16) R Parker (19) 45. Div 1: D Lightfoot (19) 40. Div 2: G Kim (23) 38.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: J Moulder (18) 38. Div 2: J White (26) 37. Scr: S Winning 24. Centenary: Div 2: J O'Ryan (28) 36. Div 3: R Nunnerley (41) 42.

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: A Poulter (27) 39 cb.

   ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: G Buckley (9) 40. B: R Fenton (18) 44. C: R Barnes (22) 42. Women: Yellow: Div 1: J Bussell (22) 33. Div 2: B Stevens (33) 33.

   ST MICHAELS: Stableford: Div 1: D Rockwell (22) 41. Div 2: N Dresser (26) 31. Snr White: J McEntee (29) 38 cb.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 4B: White: G Bailey (+3) C Abutaa (8) 46. A: D Harper (10) 40. B: S Kwang Ik (16) 41. C: C Kenneth (22) 38.

   STRATHFIELD: Women: Par: J Chung (29) 1 up.

   THE LAKES: Men: Stableford: D Randall (+2) 42. Women: Div 1: C Brownjohn (18) 40. Div 2: S Gering (29) 39.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: R Sargent (Eastlake 12) R Gunning (Kiama 17) 76 cb. Div 1: R Gunning (17) 43. Div 2: C Tope (25) 40. Scr: C Elton (Kareela) 28 cb. Veteran Medley: K Symons (40) 35.

   TUNCURRY: Men: Stableford Black: A: J Ligertwood (16) 38.

   WAKEHURST: Women: Stroke: 2B: P Barnard (29) A Dodd (23) 68.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: R Pryce (14) D Hooper (11) 48. R Pryce (14) 44.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: L Robinson (24) 32 cb.

   WINDSOR: Women: Stableford: A: A Petinsky (20) 38. B: K Szwanenfeld (28) 34. C: B Riddle (32) 32 cb. D: M Layt (42) 31.

   WOOLOOWARE: Women: Stableford: Div 1: L Goodwin (20) 38. Div 2: H Song (25) 35. Div 3: T Spence (33) 34 cb. Div 4: L Keogh (39) 29.

21 May 2018
GUNGAHLIN LAKES: Medley Stableford: A: J Turvey 41 S Pepper 40 P Smith 39. B: D Gabbitas 38 C Pampling 37 R Easterby 36. NTP: J Smith (3rd) B Wade ... more
NSW Golf