NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Tuesday

   FEDERAL: DSR 75 Women Par A: M Nicholls L Petherbridge 1 down T Wainwright 3 down. B: M Mccawley L Ingham sq P Friend 1 down. NTP: E Gilbert (3rd). Wainwright (8th). P Friend (16th).

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: S Kim (17) 30 cb. Div 2: C Kim (22) 29 cb. Div 3: R Hales (35) 28.

   AVALON: Men: Stroke: M Byer (18) 61.

   BALGOWLAH: Women: Stableford: Div 1: R Horsley (28) 35. Div 2: B Cook (35) 33.

   BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford: A: R Simpson (9) 34. B: J Rogerson (13) 40. C: P Kennedy (23) 39.

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: J Yunker (27) 36 cb.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B Agg: C Cox (23) R Cox (25) 69 cb. Men: Div 1: D Whiley (16) 37. Div 2: J Snelling (21) 36. Women: 2B Agg: Gold: M Shepherd (22) R Cipri (26) 69. Div 1: M Shepherd (22) 35. Div 2: C Cox (23) 35 cb.

   BEVERLEY PARK: Women: Stroke: Medal Mar: A: S Chapple (20) 77. B: A Toy (26) 83. C: M Wood (33) 83. A Scr: B Foy 95. B Scr: R Aitkin 108. C Scr: L Clarke 116.

   BEXLEY: Women: Stableford: L Graham (26) 31.

   BONVILLE: Women: Stableford: A Crane (31) 38.

   BREAKERS: Men: Stroke: Ambrose: K McRitchie B Davis A Henderson G Burgess (10.25) 52.75.

   BRIGHTON LAKES: Veteran: Par: G Lysaght (26) 7 up.

   CAMPBELLTOWN: Women: Par: Div 1: F Keane (16) 3 down. Div 2: S Mutton (34) 6 down. Div 3: B Krause (37) 8 down cb.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: J Chung (19) I Lee (14) 49. 2B Scr: M Callaby G Callaby 35. A: P Yoon (12) 38. B: J Chung (19) 42. C: W Jardine (22) 40 cb.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: C Boorman (17) 37. Div 2: S Healy (27) 33 cb.

   CONCORD: Women: Par: Div 1: K Daisley (20) 2 up. Div 2: M Barnett (23) 2 up. Div 3: S Lim (33) 1 up. Div 4: R Gaitanos (43) 2 down cb.

   CROMER: Medley: Stableford: A: M Montgomery (14) 36. B: T Eadie (17) 34.

   CUMBERLAND: Women: Stableford: Div 1: H Cho (21) 35. Div 2: S Patterson (32) 34. Div 3: R Waite (38) 34.

   ELANORA: Men: Stableford: W Hoare (29) 39.

   EVERGLADES: Women: Stableford: 2B Agg: M Weatherstone (19) H McManus (12) 65. Div 1: M Weatherstone (19) 34. Div 2: A Kane (25) 37 cb. Div 3: L Magill (34) 35.

   FORSTER: Women: Stableford: P Chapman (28) 34. Scr: D Wilson 15.

   FOX HILLS: Men: Stableford: A: T Bruce (10) 39. B: J Dyball (13) 42. C: T Taylor (20) 38. D: W Norris (32) 37 cb.

   GLENMORE: Medley: Stableford: J Childs (31) 37 cb.

   GORDON: Women: Stroke: J Bergin (25) 69 cb.

   GOSFORD: Women: Stableford: A: L Bignall (18) 38. B: B Adams (26) 36. C: N Medcalf (33) 32.

   HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: P Mills (15) 41. Div 2: C Case (27) 40. Women: Gold: R Hoyle-Smith (27) 35.

   JAMBEROO: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: J O'Brien (14) 77. Div 2: L Cram (34) 81. Div 3: L Bell (37) 76. Div 1 Scr: J O'Brien 91. Div 2 Scr: S Walsh 108. Div 3 Scr: L Bell 113.

   KAREELA: Women: Stableford: 2B: L Aston (27) H Milner (36) 42. A: K Gillson (13) 31. B: L Horton (32) 35. C: C Ashton (42) 34. Chick o'walk f: Y Rochford C Manson bt J Franklin L Solness 5-4.

   KILLARA: Women: Stableford 2B: Green: R Hedegs (22) P Stiles (29) 43.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B multi: R Allison (0) Y Fitton (Macquarie Links 3) 75. 2B Scr: J Sprod A Phiyasirikul 37. A: P McGrath (Camden 10) 38 cb. B: J Banjavcic (15) 41. C: B Newman (26) 37. Women: 2BWB: C Charlton (26) J Olynik (23) 25. N Cullen (21) 34.

   LYNWOOD: Medley: Stroke White: D Gibson (3) 69.

   MANLY: Women: Stableford: A: J Lord (12) 39. B: J Sillar (29) 40. C: D Bollen (41) 35.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: J Carter (9) W Hornby (10) 70. 2B Scr: D Cremin B Johnson 50. C Pye (18) 36. Scr: P Gregory 27. Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: J Bevan (10) 70. Div 2: J Phillips (34) 67 cb. Scr: J Bevan 80. Veteran: J Granger (25) 71.

   MONA VALE: Medley: Stableford: S Evershed (27) 38.

   MORISSET: Women: Stroke: Medal Mar: A: L Mullard (2) 70. B: D Koppman (26) 77. C: R Summers (36) 84.

   MUIRFIELD: Women: Stroke: Ambrose: J Duffield (8) V Perry (28) L Song (31) K Warren (38) 64.875.

   NORTH RYDE: Women: Par: A: E Sung (20) 2 down cb. B: J Chang (24) 4 down cb. C: D Linnegar (30) 2 down cb. D: K Cook (36) sq.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford 2B: White: D Beirne (11) M Marquez (8) 48. Trophy: S Fowler (22) 40.

   NOWRA: Veteran: Stableford: Medal: A: R Hardy (7) 35. B: D Smith (23) 38. Women: A: T Elliott (30) 34.

   PALM BEACH: Women: Stroke: Medal Mar: A: G Pearce (23) 65. A Scr: P Nolan 99. B: K Warren (31) 69. B Scr: C Cannon 102. C: M Brown (41) 70. C Scr: L Hogan 108.

   PENNANT HILLS: Snr Order of Merit: W Gorton (Hawks Nest) 72 J Karren (Mona Vale) 74 cb. Hcp: D Edwards (Pennant Hills 7) 67. 65yrs/o: G Stanford (Mona Vale) 75 J Parker (Wyong) 77. Hcp: L Casey (Pennant Hills 9) 71 cb. Hole-in-one: K Hindle (The Coast) at 18th.

   PYMBLE: Stableford: K Onishi (38) 40.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: P Kuti (17) R Stewart (26) 70. A: C Williams (13) 32. B: P Kuti (17) 39. C: T Morelli (21) 35. Scr: D Buhagiar 29.

   ROSEVILLE: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: B Grant (16) 71. Div 1 Scr: B Grant 87. Div 2: J Madsen (30) 70. Div 2 Scr: J Madsen 100. Div 3: J Grant (33) 87.

   ROSNAY: Veteran: Stableford 4B Agg: Yellow: D Lightfoot (19) K Smith (23) 74. Div 1: D Lightfoot (19) 38 cb. Div 2: P Goh (26) 38.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford: Championship: Div 2: M Lane (23) 34. Div 3: R Nunnerley (40) 31 cb. Women: Div 1: B Goh (16) 26. Div 2: S Rourke (25) 28 cb. Div 1 Scr: B Goh 13. Pro: C Alison (0) 37. Women: N Barrett-Lennard (17) 35.

   SHELL COVE: Men: Stableford: A Thomas (22) 43. Scr: L Legradi 39. Women: K Tanner (25) 39.

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford Team: White: J Farquharson (18) P Arthur (19) J Jenks (26) J Allen (26) 91. Men: A: M Lamaro (6) 38. B: D Hodges (18) 37 cb. C: B Clarke (21) 38. D: J Illaqua (29) 38 cb.

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: R Sylvester (19) 40.

   ST MICHAELS: Women: Stroke: Matchplay qtr-f: Div 1: P Pitsawong bt M Pacitti 6-4. Div 2: C Cameron bt L Brown 3-2. Div 3: S Ellery bt L Undy 4-3. Div 4: M Wynyard bt H Mooney 2-1. Final Yellow: B Cowan bt L Cottier 6-5. Stableford: Div 1: D Biebrick (11) 36 cb. Div 2: S Duncan (30) 41. Snr White: D Watson (10) 40.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par 4B: White: R Powell (21) J Stuart (22) 10 up. 4B Scr: R Attwood D Assabgy 4 up. Men: A: R Attwood (-2) 2 up. B: C Brann (17) 6 up. C: J Stuart (22) 3 up. Women: Stableford 4B: Gold: S Ireland (29) V Kennerson (35) 54. A: S Morrissey (17) 31. B: S Golebiewski (32) 25. C: V Kennerson (35) 31.

   STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: N Urch (19) 36. Div 2: S Kim (29) 34. Stroke: 4B KO f: H Jang S Yi bt R Kim S Yoo 3-2.

   THE COAST: Medley: Stableford: D Oliver (15) 40. Veteran: A White (5) 36 cb.

   THE LAKES: Men: Stableford: D Slade Snr (19) 33. Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: R Stone (7) 75. Div 1 Scr: R Stone 89. Div 2: M Wilcox (23) 80. Div 2 Scr: J Round 107.

   WAKEHURST: Women: Stableford: 2B: N Taylor (26) A Wynmalen (41) 41. A: N Taylor (26) 36. B: L Stump (32) 32 cb.

   WALLACIA: Men: Stableford: 2B: E Tolomeo (12) J Grima (4) 49. 2B Scr: M Blakeley J Mansfield 33. J Grima (4) 41.

   WARRINGAH: Women: Stroke: Medal: Div 1: S Saunders (15) 72. Div 2: T Dutfield (30) 77. Div 3: L Rice (35) 75. Stableford: C Kwanten (32) 25.

   WINDSOR: Women: Stableford: A: M Khouri (7) 35. B: M Reynolds (24) 36. C: L Willemsen (32) 38. D: R Doughty (40) 32.

   WOOLLAHRA: Women: Stroke: A: F Sweeny (21) 72. B: G Walton (31) 77. C: W Tomlin (35) 77.

   WOOLOOWARE: Women: Stroke: Canadian Foursome: L Shaw D Timmins (12) 76.

25 May 2018
ASQUITH: Women: Stableford: 2B multi: L Young (44) J Campbell (37) 74. E Kang (24) 37 cb. more
NSW Golf