NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Tuesday

 

   FEDERAL: Women Monthly Medal div 1: S McGregor (20) 71, J Blake (22) 75 cb, J Gould (13) 75. Div 2: R Dudek (28) 75 cb, A Howell (35) 75 cb, E Campton (26) 76. Stableford: E Sharpe-Hall (32) 29, T Manning (17) 28. NTP: 3rd E Gilbert. 8th J Curren. 12th/16th A Howell.

ASQUITH: Women: Stableford: J Merrick (7) 34.

   AVALON: Men: Stableford: M Byers (17) 41.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford White: P Mazurek (23) 34.

   BARDWELL VALLEY: Stableford: 2B Agg: E Kalonikis (7) S Hodson (8) 70. Veteran: White: J Rogerson (11) R Griffith (26) 71.

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: P Waring (22) 37.

   BAYVIEW: Men: Stableford: R McWhirter (17) 41. Women: S Poate (15) 26.

   BEVERLEY PARK: Women: Stableford: Irish Team: P Wilson (14) K Bryant (25) P Ferguson (27) S Gardiner (30) 85.

   BEXLEY: Women: Stroke: Foursome: J Harvey (37) F McGreal (33) 63.

   BOTANY: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: L Taylor (24) 67. Div 2: M Fleming (34) 67. Div 3: C Thomas (43) 72. Chick o' Walk: L Taylor D Bradshaw bt C Rootsey C Thomas 4-3. Stableford: P McCanna (18) 36 cb.

   BREAKERS: Men: Stableford: Team: A: C Coote (16) P Cartledge (16) S Mcguiness (24) R Elstub (32) 102. J Standish (27) 36.

   CAMMERAY: Women: Stroke: Medal: J Sabin (26) 72.

   CAMPBELLTOWN: Women: Stableford: 2B multi: Div 1: P Howe (26) G Marsden (24) 46. Div 2: J Wotton (42) L Kelly (35) 52. Stroke: Matchplay: J Morschel bt S Taylor 3-1.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: S U Jeon (16) M K Kim (14) 43. A: I Daryab (4) 37 cb. B: C Lee (18) 35.

   CASTLECOVE: Men: Stableford White: T Diggins (22) 42 cb.

   CONCORD: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: C Harkin (12) 72. Div 2: B Good (25) 74. Div 3: R Gaitanos (42) 78. Div 1 Scr: C Harkin 84. Div 2 Scr: B Good 99. Div 3 Scr: T Pierce 109.

   CRONULLA: Men: Stableford: J Symes (20) 39. Scr: D De Traubenberg 29.

   ELANORA: Men: Stableford: W Fletcher (15) 35.

   FOX HILLS: Men: 2B: N Moana (9) H Joyce (16) 42. A: N Moana (9) 38. B: H Joyce (16) 31. C: T Burraston (23) 33. D: J McGinley (27) 32.

   GORDON: Women: Stableford: G Bates (35) 34.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford 2B Agg: White: D Williams (21) J Williams (21) 75. Men: Div 1: D Arentz (15) 43. Div 2: R Jebb (23) 40. Women: Gold: D Williams (21) 36.

   JAMBEROO: Women: Stableford: Div 1: S Dixon (22) 33. Div 2: M Smith (38) 30.

   KAREELA: Women: Stableford: C Ashton (41) 39.

   KILLARA: Women: Stableford Green: A: J Richardson (17) 38. B: C Ireland (24) 35. C: Y Guttentag (30) 33. D: B Mercer (38) 28. Scr: L Stevenson 27. Grandmother's Trophy: C Harzelwood (15) 34. Great Grandmother's Trophy: Green: B Mercer (38) 28. Cup: J Richardson (17) 38.

   LAKESIDE: Medley: Par: 2B: M Donnelly (13) C Brennan (17) 10 up. A: K Shepherd (Antill Park +1) 1 up. B: C Brennan (17) 5 up. C: K Bassett (34) 5 up. Stableford: 2B Scr: K Shepherd (Antill Park) J Porter (The Ridge) 40. Women: Stableford: C Luxton (29) 35.

   LONG REEF: Men: Stableford: D Mansfield (15) 32. Women: A Brown (37) 36.

   LYNWOOD: Medley: Stableford White: L Khoo (17) 43.

   MACARTHUR VETERANS at Camden: Men: Stableford: A: F Cahill (13) 40. B: P Clarke (18) 39. C: R Hodson (26) 43. D: B Skinner (28) 37. Women: A Dickie (14) 34.

   MANLY: Women: Stroke: A: L Karemacher (20) 74. B: L Amos (23) 82. A Scr: S Simaitis 90. B Scr: L Amos 105.

   MARRICKVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: M Bluestone (29) J Mumford (6) 75. Scr: J Mumford D Jones 57. B Hill (5) 39. Scr: D Cremin 29. Hole in one: P Gregory at 3rd.

   MONA VALE: Medley: Stableford: D Sinclair (16) 39.

   MONASH: Women: Stableford: P Waugh (42) 37.

   NORTHBRIDGE: Mxd: Stableford: 2B: M Bowman (17) J Adamson (13) 44 cb. T Cowan (16) 40.

   NOWRA: Stableford: Veteran: Men: K Andrews (16) 37. Women: J Wallace (30) 27.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: R Ormsby (12) R Barnes (Shoalhaven Heads 22) 45. A: R Deeks (11) 35. B: V Manuazzi (16) 39. C: J Lowett (28) 38. Scr: J Davies (St Michaels) 28.

   ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: L Wubben (22) 40. Div 2: J Gamkrelidze (32) 29 cb. Div 3: H Shepherd (41) 37.

   SHELL COVE: Men: Stableford: V Clemente (7) 44. Scr: J Malin 40. Women: S Murphy (34) 31.

   SHOALHAVEN HEADS: Women: Stableford: Div 1: V Askew (21) 33. Div 2: K Hansen (27) 39. Div 3: G Richardson (35) 31.

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: A Keith (14) 39.

   ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: T Wong (12) 33. B: G Manby (19) 42. C: K Collis (22) 39. Women: Yellow: D Carter (22) 36.

   ST MICHAELS: Women: Stroke: P Pitsawong (8) 75. Div 1 Scr: P Pitsawong 83. Matchplay Red semi-f: M Wynyard bt S Ellery 3-2. Final Yellow: B Cowan bt E Cottier 6-5. Snr Stableford White: B Yong (25) 41 cb.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B multi: White: B Tjitrosantoso (21) V Ramirez (18) 62. S Pillay (12) 36.

   STRATHFIELD: Women: Par: Div 1: H Jang (9) 1 up. Div 2: G Park (44) 8 up.

   THE COAST: Medley: Stableford: K McCauley (9) 38.

   THE LAKES: Men: Stableford: K Starch (26) 33. Women: Div 1: L Eager (16) 35. Div 2: J Jacobs (29) 37.

   THE RIDGE: Men: Stableford: Div 1: J Withers (16) 40. Div 2: P Kennedy (Bardwell Valley 27) 39. Women: J Bladwell (20) 33.

   TUNCURRY: Men: Stableford White: A Wilkinson (11) 42.

   WAKEHURST: Women: Par: T Kim (22) 1 down cb.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: P Farrell (26) W Nelson (32) 49. W Nelson (32) 40 cb.

   WARRINGAH: Women: Stroke: Foursome: Div 1: S Wallace (33) C Piper (20) 68.5. Div 2: M Perger (32) B Emerson (30) 78. Div 3: C Cook (35) D O'Donnell (36) 86.5.

   WINDSOR: Women: Stableford: Irish Team: Y Mudiman (6) C Carter (21) K Quigley (18) J Brown (15) 85.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: M McGoldrick (27) 35.

   WOOLOOWARE: Women: Stableford: Irish Team: V Armstrong (31) K McGuirk (41) F Davies (39) M Curtis (33) 85. Scr: D Rann S Wilson S Howard J Richardson 50.

22 February 2018
AVALON: Women: Stableford: R Waring (28) 40 cb. Hole in one: R Waring at 3rd. more
NSW Golf