NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Tuesday

 

   ASQUITH: Women: Par: Div 1: D Kim (22) 2 down. Div 2: G Lee (30) 2 up.

   AVALON: Men: Stableford: 2B multi: R Slee (22) R Gillan (21) 50.

   AVONDALE: Women: Par: Div 1: K Lawson-Brown (15) 10 up. Div 2: A Hygert (21) 10 up. Div 3: J Burstall (34) 9 up cb.

   BALGOWLAH: Women: Stableford: Div 1: W Young (19) 34. Div 2: B Cook (35) 39.

   BARDWELL VALLEY: Veteran: Stroke: Ambrose: G Malpass R Earl M Dunn S McDonnell (7.625) 48.25.

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: B Jensen (25) 42.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: D Smith (24) M Laracy (10) 49. Women: J Longworth (36) J Winter (26) 40. Men: Div 1: F Sella (17) 43. Div 2: D Smith (24) 42. White: D Nelson (24) 32. Women: Div 1: A Hinton (20) 31. Div 2: D Doering (27) 33.

   BEVERLEY PARK: Women: Stableford: A: R Paul (17) 33. B: R Morrison (27) 36. C: R Whitehead (34) 33.

   BEXLEY: Women: Stableford: M Beattie (31) 39.

   BONDI: Women: Stroke: F Edwards (38) 61.

   BONNIE DOON: Women: Par: 3B: L Tam (39) P Onley (27) S Limbrick (28) 11 up.

   BOTANY: Women: Stableford: Div 1: P McCanna (18) 35. Div 2: J Garton (36) 30 cb.

   BOWRAL: Women: Stableford: J Alexander (27) 25.

   BREAKERS: Men: Stableford: A: B Callanan (10) 37. B: J Hodge (16) 37. C: L Searle (26) 39. D: S Searle (29) 37.

   CAMMERAY: Women: Stableford: 2B: C Ord (34) E Bagnall (34) 34. V Pollitt (39) 27.

   CAMPBELLTOWN: Women: Stableford 2B Agg: Yellow: K Shanley (21) L Kelly (33) 56. Div 1: G Marsden (23) 31. Div 2: L Kelly (33) 33.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: J An (20) J Petrovic (Cabramatta 15) 49. 2B Scr: G Lynch (PGA) B Jardine 37. A: G Loughnan (9) 36. B: R Naraynanan (15) 38. C: S Hwang (20) 38.

   CASTLECOVE: Women: Stroke Ambrose: White: I Manton-Hall B Colhoun (6.5) 55.5.

   CONCORD: Women: Par: A: J Kirby (11) sq. B: A Fulepp (25) 2 up. C: J Stuart (31) 4 up.

   CRONULLA: Men: Stableford: P Boyd (5) 42 cb. A Scr: P Boyd 37. Veteran: White: L Ireland (15) 33.

   CUMBERLAND: Women: Stableford: Team: A: A Yoo (35) C Bae (32) K Park (35) J Lim (30) 85. Div 1: D Wakulicz (18) 35. Div 2: M Kim (23) 35. Div 3: H Gu (37) 37.

   ELANORA: Men: Stableford: L Carroll (18) 41.

   EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: J Simmons (22) 31. Div 2: S Kunze (25) 37. Div 3: M Mead (36) 34.

   FORSTER: Women: Stableford: A: J Ervin (10) 40. B: M Le Rougetel (30) 31. C: W Dorahy (36) 35.

   FOX HILLS: Men: Stableford: A: M Knight (11) 40. B: K Gill (19) 41. C: J Reidy (24) 38 cb. D: P Reid (25) 44.

   GLENMORE: Medley: Stableford: 2B Agg: B Strathdee K Strathdee (17) 65.

   GORDON: Women: Stableford: 9-hole: Div 1: J Bergin (26) 20. Div 2: J Galloway (34) 20.

   HURSTVILLE: Men: Par 2B: White: N Campbell (19) N Peterson (23) 4 up. Div 1: B Conwell (18) 5 up. Div 2: J Auld (26) 2 up. Women: Gold: F Daly (28) sq.

   JAMBEROO: Women: Par: 9-hole: Div 1: D Brand (17) 1 up. Div 2: R Gregson (27) 2 down.

   KAREELA: Women: Stableford: A: K Gillson (13) 34 cb. B: K Turner (28) 29. C: J Blair (35) 33.

   KILLARA: Women: Stroke: A: H Egan (20) 69. B: N Clark (28) 73. C: Y Guttentag (31) 73. D: B Hosie (38) 79. Scr: J Crichton 76.

   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford: 2B multi: P Wright (17) J Segalla (27) 96. Men: White: A: T Verduci (10) 40. B: P Wright (17) 44. C: J Segalla (27) 39 cb. Women: S Guerin (32) 33.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: Team: S Reading (13) J Gulyas (14) M Selakovic (23) G Nelson (11) 91. Scr: R Allison Y Fitton (Macquarie Links) A Phiyasirikul (Moore Park) K Honeysett (Springwood) 81. Women: Par: 4B: S McBlain (24) L Hall (11) 3 up.

   LONG REEF: Men: Stableford: S McInnis (9) 35. Women: S Stewart (14) 36.

   MACARTHUR VETERANS at Camden: Men: Stableford: A: N Beattie (13) 39. B: G Rogers (19) 37. C: C Brookes (20) 39. D: F McCarthy (32) 39. Women: P Hogbin (29) 35 cb.

   MANLY: Women: Par: A: R Donnelly (19) 1 up cb. B: D Spears (25) 4 up. C: D Farrell (36) 4 up.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: E Lakiss (15) R Byrne (20) 47. Scr: B Heffernan S Husband 37. I Alcorn (21) 38. Scr: D Cremin 34. Women: 2B multi: J Iredale (26) J Bevan (9) 56. D Murphy (22) 36. Veteran: F McGee (23) 32.

   MONA VALE: Medley: Stableford: D Logan (28) 40.

   MORISSET: Women: Stableford: Team: A Fitzgerald (18) .

   MUIRFIELD: Women: Par: 2B: S McErlane (North Ryde 28) B Nolan (North Ryde 25) 9 up. Div 1: D Carter (21) sq. Div 2: S McErlane (28) 3 up. Div 3: H Moore (33) 1 up.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: N Johnson (20) P Baulman (18) 45 cb. Trophy: D Roberts (26) 44.

   NOWRA: Veteran: Stableford: Irish Team: P Done (16) R Klein (15) G Christian (19) 95. Women: S Marshall (23) J Bright (35) N Massingham (29) S England (18) 80.

   PALM BEACH: Women: Stableford: M Bynon (33) 37. President's Trophy: S Richards (22) 68.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: J Oakes (16) K Hancock (22) 46. A: B Goodsell (12) 38. B: I Martin (15) 39. C: K Hancock (22) 35. Scr: M Newbold 30.

   ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: S Fortin (16) 36. Div 2: H Hildebrand (27) 35. Div 3: J Grant (33) 32 cb.

   ROSNAY: Veteran: Stableford 4B: Yellow: A: J Samarasinghe (23) P Sheen (24) 51. Div 1: R Schwarz (12) 39. Div 2: J Dickins (20) 42.

   ROYAL SYDNEY: Women: Par: Championship: Div 1: J Buckley (12) 3 up. Div 2: J Cobcroft (27) 1 up cb. Scr: J Buckley 7 down. Centenary: Div 1: J Lampe (26) 1 up. Div 2: F Frost (39) 2 up.

   RYDE-PARRAMATTA: Women: Stableford: Div 1: H Ma (16) 32. Div 2: S Rhee (23) 35. Div 3: E McGuigan (36) 29. Div 4: J Pak (42) 32.

   SHELL COVE: Women: Stableford: K Michie (29) 33. Men: W Langtry (19) 44. Scr: L Legradi 33.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B multi: J Griffiths (20) R Brown (31) 75. White: A: E Nelson (11) 37. B: G Craig (14) 37. C: G Clarke (24) 40. D: A Kinsey (27) 39 cb.

   SHOALHAVEN HEADS: Women: Stableford: Div 1: P Mackie (20) 39. Div 2: P Delany (31) 36. Div 3: K MaGuirk (43) 39.

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: B Polinsky (16) 39.

   ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: R Finlay (15) 42. B: J Farrugai (20) 44. Women: Yellow: R Campbell (30) 36.

   ST MICHAELS: Men: Par Gold: C Gleeson (22) 2 up. Women: Stroke: Foursome: P Pitsawong (8) J McDade (20) 78. Yellow: D Nankervis (45) A McFarlane (38) 80.5.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: L Harvey (12) C Faulkner (16) 80. White: A: K Cheeseman (11) 37 cb. B: C Faulkner (16) 46. C: B Duncan (19) 38 cb.

   STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: J Shin (13) 36. Div 2: R Kim (21) 36.

   TALLWOODS: Women: Stableford: Div 1: R Murray (16) 24. Div 2: C Hepburn (32) 25.

   THE LAKES: Men: Stableford: A Fisher (15) 42. Women: Div 1: R Edson (21) 34 cb. Div 2: R Butcher (23) 37 cb.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B multi: N Hunter (Bankstown 14) R Lee (30) 82. Men: Div 1: G Smith (Hurstville 16) 41. Div 2: J Twiss (25) 42. Scr: R Sait 30. Women: T Arnott (44) 32.

   TOUKLEY: Women: Stableford: Div 1: J Knight (25) 37. Div 2: L Drew (27) 36. Div 3: C Dennehy (40) 31.

   WAKEHURST: Women: Stroke: Medal Mar: A: R Charnell (12) E Douglas (18) 72 to playoff. B: C Carlyon (26) J Park (27) 77 to playoff. C: S Lockyer (34) 77. D: P Humphries (41) 82. A Scr: D Nunn 82. B Scr: T Kim 100. C Scr: S Lockyer 111 cb. D Scr: B Webster 123 cb. 4B KO f: E Douglas M Ahern bt D Nunn G Anderson 2up.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: M Blakeley (12) T Howell (10) 49. 2B Scr: J Mansfield B Bobbin 31. A: B Bobbin (11) 42. B: B Hillhouse (17) 41. C: W Mendham (25) 40 cb.

   WARRINGAH: Women: Par: Div 1: M Axtens (23) 1 up. Div 2: T Emerson (25) 4 up. Div 3: C Hughes (37) sq.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford White: S Hunt (3) 34.

   WINDSOR: Women: Stroke: Medal: A: D Shearer (13) 77. A Scr: Y Mudiman 83. B: K Rooke (28) 81. B Scr: K Szwanenfeld 109 cb. C: K Sills (31) 78. C Scr: D Henry 114 cb.

   WOOLLAHRA: Women: Par: A: H Fenton (14) 2 down. B: N Winbush (43) 5 down.

   WOOLOOWARE: Women: Stroke: Medal Feb: Div 1/Medal: J Quayle (20) 67. Div 2/Medal: H Song (25) 70. Div 3/Medal: R Darke (37) 68. Div 4: K Spencer (45) 74. Scr: Div 1: D Rann 85. Div 2: J Shade 96. Div 3: V Armstrong 110. Div 4: L Alexander 124.

19 October 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: F Cullum (22) K Wilson (36) 49. 2B Scr: L Gibson N Wood 37. A: N Wood (4) 37 cb. B: P Warton (13) 38. C: F ... more
NSW Golf