NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Tuesday

 

   ASQUITH: Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: A Lee (19) 76 cb. Div 2: N Chae (26) 73. Div 3: M Blakeley (33) 85. Div 1 Scr: J Merrick 82. Div 2 Scr: N Chae 99. Div 3 Scr: M Blakeley 118. Stableford Yellow: L Young (40) 28.

   AVALON: Men: Stroke: Div 1: Z Telper (6) 62. Div 2: C Vieni (26) 66.

   AVONDALE: Women: Stableford: 2B: S Fuller (24) L King (28) 51. S Simonson (26) 44. Trophy: J Lawry (24) 36.

   BALGOWLAH: Women: Stableford: Div 1: R Hare (25) 33. Div 2: B Beale (33) 38.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: A Coull (3) 37.

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: J Yunker (29) 45.

   BAYVIEW: Men: Stableford: 2B Agg: K Payne (13) P Dunn (29) 70. Div 1: K Payne (13) 41. Div 2: J Wenborne (19) 39. Women: 2B Agg: K Platt (23) L Talmont (27) 62. Div 1: C Cox (24) 39. Div 2: P Stuzzi (29) 37 cb.

   BEVERLEY PARK: Women: Stableford: Team Agg: S Etcell (23) D Hilton (33) T McCabe (33) 89 cb.

   BEXLEY: Women: Stroke: Medal: A: N Schofield (32) 68. B: K Hickey (34) M Vella (34) 78 to playoff. Scr: L Moles 96.

   BONNIE DOON: Women: Stableford: 4B: L Fowler (20) J Cash (18) 47.

   BOTANY: Women: Stableford: Div 1: B Pope (22) 33. Div 2: J Kilby (38) 41.

   BOWRAL: Women: Stableford: 4B: J Ferguson (27) R McGinnes (28) 33.

   BREAKERS: Men: Stableford: R McMechan (22) 37.

   BRIGHTON LAKES: Veteran: Stableford: M Horder (18) 39.

   CAMMERAY: Women: Stableford: 2B: P Torpy (18) S Goldschmidt (21) 41.

   CAMPBELLTOWN: Women: Par: Div 1: P Howe (26) 8 down. Div 2: J Kyytsonen (29) 6 down. Div 3: K Dragicevich (45) 7 down cb.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: E Stauber (18) R Spittal (20) 46. 2B Scr: S Vlahos (Cumberland) M Crowe (Bankstown) 33. A: M Crowe (Bankstown) (12) 37. B: J Falvey (Bankstown) (14) 35. C: M Kumar (26) 35 cb.

   CASTLECOVE: Men: Stableford 2B: White: G Dare (17) D Cameron (12) 47. Women: H Pond (15) 40.

   CHATSWOOD: Women: Par: Div 1: J Potter (12) 1 up. Div 2: P Haigh (26) 1 down. Div 3: S White (34) sq.

   CONCORD: Women: Par: Team: S Pham (19) H Nguyen (27) T Nguyen (31) T Nguyen (31) 13 up. Scr: J Wonders R Magner P Clark V Stride 4 down.

   CRONULLA: Stableford Veteran Men: White: K Norman (19) 28.

   CUMBERLAND: Women: Stableford: Div 1: S Son (11) 35. Div 2: M Kang (26) 34. Div 3: S Kim (34) 34 cb.

   ELANORA: Mxd: Stableford: D Courtney-O'connor (21) 39.

   EVERGLADES: Women: Stableford: Irish Team: R Wright (41) L Magill (34) F Spence (35) M Murray (24) 93.

   FAIRFIELD: Women: Stroke: Medal Apr: A: J Pearce (22) 71. B: H Spartalis (32) 78.

   FORSTER: Women: Stroke: Medal: A: H Mitchell (19) L Waller (20) 77 to playoff. B: S Harney-Feldbush (27) 78. C: J Odgers (37) 81.

   FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: M Kelly (22) C Nolan (22) 47. A: S Nash (10) 37. B: R Martin (19) 38. C: C Nolan (22) 37. D: B De Souza (27) 37.

   GORDON: Women: Stableford: Team: M Bright (22) P Summerfield (35) G Bates (34) 71.

   HIGHLANDS: Women: Stroke: Medal Apr: S Hayishi (12) 77.

   HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: E Corvino (11) 40. Div 2: S Rossen (30) 39. Women: Gold: D Williams (20) 34.

   JAMBEROO: Women: Stableford: J O'Brien (14) 35.

   KAREELA: Women: Stroke: A: C Murphy (21) 68. B: K Turner (28) 72. C: C Ashton (40) 67. A Scr: K Gillson 84 cb. B Scr: J Beattie 103. C Scr: L Hammond 112.

   KILLARA: Women: Par: A: A Lleyton (21) 3 up. B: P Stiles (29) 2 down. C: L Birt (31) sq. D: M Clarebrough (40) 2 down. A Scr: J Crichton 2 down.

   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford: 2B Agg: C Davis G Feast 69. Men: Stableford White: A: N Crews (-2) 38. B: H Sunwoo (16) 36 cb. C: M Criz (22) 35 cb. Women: A Robards (34) 33.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: P McFadden (20) T Talese (8) 76. Women: 2B: G McRae (32) L Kremmer (28) 42. 2B Scr: B Fairclough (NSW) B Nagi (Royal Hobart) 53. A: P McGrath (Camden 10) 36. B: M Wallace (15) 38. C: P McFadden (20) 47. Women: T Wood 31.

   LEURA: Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: C Moore (24) 73. Div 2: M Goodrich (37) 78.

   LONG REEF: Men: Stableford: D Mansfield (16) 34. Women: L Chen (40) 37.

   LYNWOOD: Medley: Stableford White: R Pelaez (7) 38.

   MACARTHUR VETERANS at Camden: Men: Stableford White: A: F Cahill (13) 38. B: A Digger (19) 38. C: I Piper (24) 38. D: J Shay (31) 33 cb. Women: M Thorn (16) 33 cb.

   MANLY: Women: Stroke: A: G Larcombe (10) 76 cb. A Scr: G Larcombe 86. B: D Quin (30) 76. B Scr: D Quin 98. C: D Bollen (40) 82. C Scr: H Macindoe 100.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: S Husband (14) S Ford (12) 48. 2B Scr: D Cremin P Stafford 40. P Stafford (11) 40. Scr: S Wallace 28. Women: D Murphy (22) 33 cb. Veteran: A Beaven (18) 33.

   MONA VALE: Medley: Stableford: I Hewett (19) 40.

   MONASH: Women: Stableford: A: J Morgan (3) 38. B: L Katz (30) 35 cb. C: M Gebhardt (36) 34.

   MUIRFIELD: Women: Stableford: Split Six: Div 1: M Cavanagh (21) J Benjamin (27) 51. Div 2: B Wilson (27) K Cahill (31) 50.

   NORTH RYDE: Women: Stroke: Div 1: C Ward (14) 72. Div 2: K Jun (28) 76. Div 3: K Fennell (31) 71. Div 4: A Chase (37) 78. Scr: A Stubbs 89.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford 2B: White: N Tonumaipea (11) N Johnson (19) 46 cb. Trophy: P Peterson (7) 39.

   OATLANDS: Women: Stableford Yellow: J Park (21) 36.

   PALM BEACH: Women: Stableford: M Gee (24) 32.

   PYMBLE: Women: Stableford Irish Team: Yellow: A: A McLintock (20) L Hayman (31) N Carr-Boyd (13) K Sefton (28) 86.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: P Illidge (21) D Cornwell (28) 46. A: R Branighan (6) 39. B: R Langley (14) 36. C: P Illidge (21) 43. Scr: C McMahon 32.

   RICHMOND: Veteran: Stableford White: A: J Flanagan (16) 36 cb. B: J Leck (27) 40. Women: K Douglas (26) 29 cb.

   ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: C Zhu (25) 38. Div 2: L McDonald (31) 36. Div 3: W Cope (45) 36. Trophy: C Zhu (25) 38.

   ROSNAY: Veteran: Stableford Yellow: Div 1: R Howie (19) 42. Div 2: T Carlile (26) 43.

   ROYAL SYDNEY: Women: Par: Championship: Div 1: J Buckley (11) 1 up. Div 2: S Lennon (30) 2 up. Scr: J Buckley 10 down.

   RYDE-PARRAMATTA: Women: Stroke: Ambrose: S Sun R Hassall L Lee W Kemp (13.62) 60.375. Scr: Y Rang Lee F Park G Lee J Seo 74.

   SHELL COVE: Men: Stableford: B Connellan (13) 41. Scr: J Malin 38. Women: C Graham (5) 32.

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: K Honeysett (4) 39.

   ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: M Beehag (6) 39. B: R Williams (15) 39. C: P Martens (24) 42. Women: Div 1: J Noden (20) 34. Div 2: Y Dawson (41) 31.

   ST MICHAELS: Women: Stroke Ambrose: Yellow: G Squire J Tracy H Parkes (9.3) 59.67. Snr Stableford White: K Lim (17) 39 cb.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: 4B: M Cruice (10) M Horton (4) 53. 4B Scr: A Ritchie B Robert 37. A: M Cruice (10) 37. B: S Phegan (12) 41. C: R McEvoy (22) 44. Women: Stroke Medal Apr: Gold: A: H Haynes (6) 76. B: S Ireland (29) 76. C: V Kennerson (35) 82.

   STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: S Shin (7) 36. Div 2: S Kim (28) 33.

   TALLWOODS: Women: Stableford: M Richards (23) 31.

   THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: A Middleton (31) 37.

   THE COAST: Medley: Stableford: T Wright (23) 42. Veteran: I Hamilton (25) 37.

   THE LAKES: Men: Stableford: C Doherty (14) 35. Women: Par: Div 1: J Taylor (10) 2 up cb. Div 2: M Goodwin (24) 4 up.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B: M Rea (19) M Vaughan (Russell Vale 31) 47. Men: Div 1: A Franz (16) 37 cb. Div 2: M Graham (24) 36. Women: P Hill (Cronulla GC) 39.

   TOUKLEY: Women: Stableford: Div 1: J Knight (24) 34. Div 2: D Byth (33) 37. Div 3: S Mclean (42) 32.

   WAKEHURST: Women: Stroke: Medal Apr: A: J Bennett (18) 73. A Scr: D Nunn 82. B: J Vernooy (28) 77. B Scr: J Vernooy 105. C: G Aulburn (30) 80. C Scr: G Aulburn 110. D: J Scott (38) 81. D Scr: J Scott 119.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: J Goetze (25) S Castle (27) 46 cb. P Dowd (39) 39 cb.

   WARRINGAH: Women: Stableford: Div 1: S McKenty (22) 36 cb. Div 2: M Creighton (32) 39. Div 3: T Walker (38) 39.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford White: S West (12) 36 cb.

   WOOLLAHRA: Women: Stroke: Ambrose: J Salmon (24) W Pontey (30) D Leo (30) D Wakim (35) 63.125.

   WOOLOOWARE: Women: Stableford: Div 1: R Maxted (16) 37. Div 2: J Shade (24) 38. Div 3: L Lukin (36) 37. Div 4: N Owen (38) 32. Veteran: J Shade (24) 38.

18 February 2018
GUNGAHLIN LAKES: Ambrose: C Raftery G Gill 60.5, B Wade B Clarke 60.75, M Groves S Collins 62, A Okines R Okines 62.25, D McGibbon M Hood (Fairbairn) ... more
NSW Golf