NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Tuesday

 

   AVALON: Men: Stableford: Div 1: K Wilkinson (9) 39. Div 2: R Mitchell (25) 35.

   AVONDALE: Women: Stableford: Div 1: L Sung (10) 42. Div 2: R Sevier (22) 41. Div 3: T Dunbar (33) 42.

   BALGOWLAH: Women: Stroke: Canadian Foursome: B Beale (32) P Richards (45) 73.75.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: N Wilson (13) 40.

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: J Yunker (29) 38.

   BAYVIEW: Men: Stableford: 2B: R Smith (12) G Birch (12) 47 cb. Div 1: G Birch (12) 41. Div 2: D Wells (21) 37. Snr White: M Jackson (32) 31. Women: 2B: Gold: E Fisher (30) J Spicer (33) 47. Div 1: C Cox (21) 37. Div 2: V Kotarski (25) 36.

   BEVERLEY PARK: Women: Stroke: Pinehurst: S Chapple (18) C Gray (19) 76.125.

   BEXLEY: Women: Stableford: K Hickey (34) 33.

   BONDI: Women: Stableford: J Rice (23) 35.

   BONNIE DOON: Women: Stroke: Medal Apr: A: L Fowler (20) 73. G Locke (23) 75. B: L Smith (38) 80. S Palmer (39) 76.

   BOTANY: Women: Stroke: Canadian Foursome: B Pope (18) T Davies (18) 71.

   BOWRAL: Women: Stableford: R Downing (37) 33 cb.

   BREAKERS: Men: Stroke: Medal Apr: A: T Purnell (5) 62. A Scr: T Purnell 67. B: J Perry (20) 67. B Scr: J Thomas 86. C: D McKay (26) 66. C Scr: R Laing 91. D: W Dunn (30) 68. D Scr: W Dunn 98.

   BRIGHTON LAKES: Veteran: Par: G Hempstead (15) 7 up.

   CAMMERAY: Women: Stableford: K Scott (23) 40.

   CAMPBELLTOWN: Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: M Scott (19) 76. Div 2: P Howe (27) 74. Div 3: B Krauze (37) 73.

   CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: B Dunn (23) J Graham (16) 45 cb. 2B Scr: M Callaby (PGA) G Callaby (Penrith) 33 cb. A: G Teagle (9) 35 cb. B: J Graham (16) 37 cb. C: C Atkins (22) 41.

   CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Agg: White: P Clark (23) B Hobbs (19) 81. P Clark (23) 46.

   CHATSWOOD: Women: Stableford Yellow: Div 1: A Jackson (21) 36. Div 2: P Dyson (26) 35. Div 3: R Boylan (36) 32.

   CONCORD: Women: Stableford: Div 1: J Wonders (12) 39. Div 2: A Fulepp (24) 35. Div 3: T Collins (31) 39.

   CUMBERLAND: Women: Stroke: Div 1: T Hilton (17) 70. Div 2: S Kim (32) 72. Div 3: E Kim (42) 74. Div 1 Scr: M McPherson 90. Div 2 Scr: M Paterson 100. Div 3 Scr: C Chadwick 109.

   ELANORA: Mxd: Stableford: L Cooper (14) 40.

   EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: P Clarke (16) 34. Div 2: D Voss (30) 37. Div 3: M Mead (36) 34.

   FAIRFIELD: Women: Stableford: Team Agg: G McConaghey (21) D Lavender (23) B Dunn (45) 97.

   FORSTER: Women: Stableford: A: J Sampson (8) 36. B: C Swan (26) 33. C: L Janjic (39) 34.

   FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: M Kelly (22) C Nolan (22) 71. A: K Barton (12) 38. B: G Dunn (16) 40. C: M Kelly (22) 38. D: W Marchant (30) 36.

   GORDON: Women: Stroke: Div 1: M Bright (23) 70. Div 2: D Dampney (35) 72. Trophy: S Sheehan (28) 148.

   HIGHLANDS: Women: Par: Div 2: E Baker (34) 4 up.

   HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: D Croot (17) 38 cb. Div 2: B McElroy (25) 38. Women: Gold: N North (36) 34.

   JAMBEROO: Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: J Anderson (23) 79. Div 2: R Gregson (32) 77. Div 3: L Bell (36) 84. Stableford: S Lang (23) 30.

   KAREELA: Women: Stableford: A: C Jones (15) 34. B: L Aston (27) 33. C: L Matthews (37) 40.

   KILLARA: Women: Par: A: J Curtis (21) sq. B: R Shephard (28) 1 up. C: V Woodhouse (31) 1 down. D: J Hinton (37) 2 down. Scr: J Crichton 7 down.

   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford: 2B Agg: P Aldrich J Aldrich 77. Men: White: A: R Thompson (10) 36 cb. B: L Lawler (13) 38 cb. C: A Player (28) 40. Women: C Riddle (21) 43.

   LAKESIDE: Men: Stableford: 2B Agg: B Naismith (10) S Shanahan (1) 69. 2B Scr: R Allison Y Fitton 61. A: B Naismith (10) 36. B: P King (15) 34 cb. C: N Lunn (21) 35 cb. Medal Apr: A: B Naismith (10) 36. B: P King (15) 34 R Jones (13) 34 to playoff. C: N Lunn (21) 35 G Sargent (27) 35 to playoff. Medal Feb: P Boshell (20) 19. Medal Mar: B: W Thomson (13) 34. Silver Medal: A: P Micallef (8) 29. B: K Gear (14) 34. C: C Pitches (19) 29 M Novakovich (22) 29 to playoff. Women: Par: 4B: K Peel (32) M Brennan (30) 6 up.

   LONG REEF: Men: Stableford: D Gleeson (36) 40 cb. Women: M Dawson (28) 36.

   LYNWOOD: Medley: Par White: J Rudge (9) 3 up.

   MACARTHUR VETERANS at Antill Park: Men: Stableford White: A: P Warton (13) 38 cb. B: B Webster (16) 39. C: A Kozinski (20) 39. D: J Cramp (28) 35 cb. Women: P Hogbin (27) 32 cb.

   MANLY: Women: Par: A: J Lord (11) 2 up. B: J Baxter (25) 1 up. C: P Webb (45) 2 up.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: J Parker (18) 38. Scr: D Jones 32. Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: A Beaven (18) 67. Div 2: J Morgan (32) 70. Scr: J Bevan 78.

   MONA VALE: Medley: Stableford: L Hutchinson (42) 44.

   MONASH: Women: Stableford: Foursome: E Rodwell W Starkie (20) 42.

   MORISSET: Women: Stableford: Brooch: A: L Logan (24) 35 cb. B: J Bartlett (28) 34 cb. C: D Robinson (36) 31.

   MUIRFIELD: Women: Stableford: Team: J Southgate (18) G Patrick (29) K Murgatroyd (29) J Hilditch (23) 99.

   NEWCASTLE: Women: Stableford: Div 1: H De With (22) 36 cb. Div 2: C Harrington (41) 32 cb.

   NORTH RYDE: Women: Stroke: Div 1: H Lee (13) 67. Scr: T Foote 82 cb. Women: Stableford: P Bissett (41) 34.

   NORTHBRIDGE: Mxd: Stableford: 2B: C Manuell (23) T Davoren (22) 49. B Asbjerg (25) 39.

   OATLANDS: Women: Stableford Yellow: S Bain (25) 39 cb.

   PACIFIC DUNES: Veteran: Stableford: R Worley (19) 40. M Airey (19) 31.

   PALM BEACH: Women: Stableford: J Boreham (18) 30.

   PYMBLE: Stableford: S Davis (35) 40.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: N Cruikshank (28) N Eberhardt (14) 74. A: J Clydesdale (12) 38. B: B Lee (15) 39. C: E D'Souza (22) 41. Scr: S Todd 35.

   RICHMOND: Veteran: Stableford: 2B multi: M Vanderlight (24) K McKinlay (17) 78. Black: F Gal (12) 38. B Dollin (21) 41. Women: M Vanderlight (24) 36.

   ROSEVILLE: Women: Par: Div 1: J Harvey (18) 2 up. Div 2: E Guest (28) sq. Div 3: C Lepparde (34) sq.

   ROSNAY: Veteran: Stableford 4B Agg: Yellow: D Lightfoot (19) S Korathota (21) 69. Div 1: D Lightfood (19) 42. Div 2: P Sheen (24) 39.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stroke: Championship: Div 1: H Porter (20) 72. Div 2: J Solomon (24) 72. Scr: A Haege 85. Centenary: Div 1: L Whitney (30) 66. Div 2: J Johnston (32) 66.

   RYDE-PARRAMATTA: Women: Stroke: Div 1: H Ma (16) 76. Div 1 Scr: C Blacklock 87. Div 2: B Reynolds (24) 76. Div 2 Scr: C Chang 100. Div 3: A Lee (35) 77. Div 3 Scr: G Liu 119. Captain's Trophy: N Tan (26) 154. Stableford: P Gay (44) 36.

   SHELL COVE: Men: Stableford: D Thurgood (16) 43. Scr: S Johnson 38. Women: M Johnson (0) 39.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B multi: A Larter (7) R Pryke (24) 84. White: A: A Larter (7) 40. B: A Silcock (15) 42. C: J Arthur (19) 41. D: B Tobin (28) 39.

   SHOALHAVEN HEADS: Women: Stableford: Div 1: D Knoll (17) 38. Div 2: M Miller (27) 34. Div 3: M Simmons (34) 38.

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: K Honeysett (3) 40.

   ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: M Davies (11) 42. B: P Appleby (17) 40. C: R Smith (20) 40. Women: Yellow: Div 1: D Campbell (19) 33. Div 2: S McCarthy (40) 35.

   ST MICHAELS: Snr Stableford White: E Berchowitz (12) 38 cb. Women: Par: Div 1: J McDade (19) 3 up. Div 2: C Davis (25) 2 up.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 4B: White: K Joo (16) J Jo (14) 79. 4B Scr: R McCormack A Cramond 57. A: P Hew (11) 37 cb. B: J Jo (14) 43. C: P Seo (25) 39 cb. Women: Gold: H Joo (19) 37. L Peters (23) 35. D Brown (33) 27.

   STRATHFIELD: Women: Par: Div 1: D Song (10) 3 up. Div 2: R Kim (31) 2 up.

   TALLWOODS: Snr Stableford White: Div 1: P Stephenson (18) 43. Div 2: R Jones (23) 41. Women: Div 1: K Edwards (9) 33. Div 2: G Livingstone (25) 32.

   THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: Irish Team: L Muddle (22) M Robinson (24) J Sinclair (25) 78.

   THE COAST: Medley: Stableford: C Fenton (24) 39. Veteran: A White (4) 38.

   THE LAKES: Men: Stableford: J Newnham (24) 35 cb. Women: Stroke: Medal Apr: A: J Loveday (10) 74. Scr: C Ueda 76. B: N Harwood (26) 76. Scr: S Goble 107.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B multi: D Cowell (14) B Wood (4) 82. Men: Div 1: B Kemp (14) 42. Div 2: R Tozer (24) 39 cb. Scr: J Malin (Kiama) 31 cb. Women: E Sargent (29) 37.

   WAKEHURST: Women: Par: A: S Cathcart (10) sq. B: K Lynar (23) 2 down cb. C: B Webster (37) 2 down cb.

   WALLACIA: Men: Stableford: 2B: D Lane (36) W Nelson (32) 51 cb. F Jones (15) 44.

   WARRINGAH: Women: Stableford: 2B: C Ridding (33) L Browne (35) 45. Div 1: M White (18) 38. Div 2: C Ridding (33) 39. Div 3: R Barr (36) 35.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford White: J Gorrie (14) 41.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: F Sweeny (20) 33. B: S Doyle (33) 33.

   WOOLOOWARE: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: B Hammond (13) 74. Div 2: P Northey (26) 74. Div 3: L Varney (31) 79 V Armstrong (32) 79 to playoff. Div 4: N Owen (39) 76. Div 1 Scr: D Rann 89. Div 2 Scr: L Banduch 76. Div 3 Scr: S Bourne 76. Div 4 Scr: T Fielder 116.

20 February 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: B Hardy (22) J Gardiner (29) 85. 2B Scr: B Sullivan P Davis 56. A: P Davis (8) 43. B: S Newbery (13) ... more
NSW Golf