NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Tuesday

 

   ASQUITH: Women: Stableford: 2B: V Parker (16) S Podgornik (35) 45. Div 1: A King (25) 37. Div 2: J Hester (41) 39.

   AVALON: Men: Stroke: K Young (15) 62.

   AVONDALE: Women: Par: 4B: J Henry (14) F Dowsing (14) 10 up cb.

   BALGOWLAH: Women: Stroke: Medal May: Div 1: J Loveridge (23) 71. Div 2: S Mouldey (34) 69.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford Gold: B Scott (20) 38 cb.

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: P Waring (23) 36.

   BAYVIEW: Men: Stableford: 2B Agg: K Payne (13) M Edmondson (10) 78. Div 1: R Holterhoff (16) 43. Div 2: D Hollander (27) 36. Women: 2B Agg: Gold: J Bostock (33) P Formston (28) 73. Div 1: A Hinton (19) 41. Div 2: J Longworth (34) 39 cb.

   BEVERLEY PARK: Women: Stableford: Team Agg: J Stibbard (18) R Yeomans (29) V Sykes (30) B Rennie (32) 104.

   BEXLEY: Women: Stableford: L Moles (20) 37. Stroke: Chick o' Walk: J Mackison C McCormack bt L Graham C Ang 3-2.

   BONDI: Women: Stroke: A Cowper (24) 59.

   BONNIE DOON: Stroke: Medal: A: F Farmer (26) 75. B: P Austin (35) 80. C: P Perry (38) 80.

   BOTANY: Women: Stroke: Medal: Div 1: J Carroll (29) 71. Div 2: W McCauley (30) 67. Div 3: C Thomas (43) 69. Stableford: S Wessels (30) 38.

   BOWRAL: Women: Stableford: Irish Team: R McGinnes (28) C Maule (34) H Chadwick (28) 71.

   BRIGHTON LAKES: Veteran: Stroke: Ambrose: A Morrin G Manley G Wightman R Ford (11.25) 51.75.

   CAMMERAY: Women: Stroke: M Koeninger (23) 75. Silver: V Pollitt (39) 70.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: J Graham (16) B Dunn (27) 50. 2B Scr: I Pemble (Cumberland) J Freeman 41. A: P Scott (11) 39. B: J Graham (16) 41. C: B Dunn (27) 41.

   CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Agg: White: I Moon (18) D Gibson (4) 78 cb. J Snowsill (19) 43.

   CHATSWOOD: Women: Stroke: Div 1: L Sennitt (23) 63. Div 2: R Patel (29) 68. Stableford: B Siddle (31) 34.

   CONCORD: Women: Stableford: Div 1: J Kirby (12) 37. Div 2: A Fulepp (24) 36. Div 3: M Jones (33) 34. Div 4: J Boyd-Edwards (44) 32.

   CRONULLA: Medley: Stableford: D Van Kampen (0) 39. Scr: D Van Kampen 39. Stableford Veteran Men: White: P Quayle (13) 29.

   CUMBERLAND: Women: Stroke: Div 1: A Yang (18) 76. Div 1 Scr: M McPherson 92. Div 2: M Paterson (23) 78. Div 2 Scr: C Finlay 103. Div 3: G Fyffe (38) 72. Div 3 Scr: M Maclean 109.

   ELANORA: Men: Stableford: M Devadason (17) 40.

   EVERGLADES: Women: Stroke: C'ship: Div 1: T Melnik (18) 74 cb. Div 2: L Birrell (24) 71. Div 3: S Hunter (39) 71.

   FAIRFIELD: Women: Stableford: A: G McConaghey (21) 39. B: L Middling (31) 30.

   FORSTER: Women: Stableford: A: A Lawson (26) 35 cb. B: G Granger (31) 35.

   FOX HILLS: Men: Stableford: A: R Pelaez (6) 39. A Scr: M Rajca 31 cb. B: R Martin (18) 38 cb. B Scr: G Woodley 23. C: J Joseph (25) 44. C Scr: C Nolan 17. D: P O'Sullivan (29) 41. D Scr: D Chew 14 cb.

   GORDON: Women: Stableford: 4B: H Medhurst (33) S Sheehan (27) 41.

   HIGHLANDS: Women: Stroke: Medal May: A: T Macpherson (22) 71. B: G Ritchie (45) 75.

   HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: M Crews (19) 42. Div 2: R Baillie (34) 44. Women: N North (36) 36 cb.

   JAMBEROO: Women: Stroke Medal Apr: Black: Div 1: J Anderson (22) 69. Div 2: J Casey (32) 71. Div 3: R Sheath (36) 73.

   KAREELA: Women: Stableford: A: J Franklin (21) 32. B: S Millar (29) 34. C: A White (40) 32.

   KILLARA: Women: Stableford Irish Team: Green: L Hayman (34) P Barr (18) K Sefton (30) J Jones (32) 91. Scr: S Grose L Stevenson E Karemacher E Mckinnon 54.

   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford: 2B: T Halloways B Banks 48. Men: White: A: S McDonald (3) 37 cb. B: W Hosking (15) 39. C: B Banks (27) 43. Women: S Guerin (33) 38.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: S McDonald (Camden 18) A Kesby (15) 70 cb. 2B Scr: K Sheperd (Antill Park) R Allison 60. A: D Gascoine (8) 35 cb. B: S Mcdonald (Camden 18) 37 cb. C: M Murray (20) 38 cb. Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: C Smidt (17) 72. Div 2: S McBlain (25) 73. Stableford White: J McKechnie (20) 34.

   LONG REEF: Men: Stableford: G Martin (14) 35. Women: D Sier (16) 35.

   LYNWOOD: Medley: Stableford White: C Vella (19) 42.

   MACARTHUR VETERANS at Antill Park: Men: Stableford White: A: L McDonald (15) 40. B: D Moore (18) 39. C: B Cushing (25) 43. D: J Byrne (28) 39. Women: M Foster (36) 33.

   MANLY: Women: Stableford: A: B Debney (15) 34. B: M Evans (26) 37. C: M Eppert (38) 42.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: R Bragg (17) C Sparks (18) 69. 2B Scr: D Cremin P Stafford 54. D Cremin (0) 36 cb. Women: 4B: J Priem (20) A Beaven (18) 42 cb.

   MONA VALE: Men: Stableford: D Logan (26) 39. Women: D Samodol (31) 38.

   MONASH: Women: Stroke: Medal: Div 1: R Sills (12) 71. Div 2: D Schaffer (28) 71. Div 3: M Gould (33) 79. Brooch: D Schaffer (28) 71 cb. Stableford: G Gordon (37) 34.

   MOSS VALE: Women: Stroke: Medal May: A: Y Skeman (15) 74. A Scr: A Mooney 91. B: H Babbage (27) 72. B Scr: L Hatton 101. C: C Norrie (36) 68. C Scr: J Elder 109.

   MUIRFIELD: Women: Stableford: 2B multi: D Fairfax (43) G Engall (43) 59. Div 1: B Lucas (17) 35. Div 2: K Murgatroyd (29) 37. Div 3: D Fairfax (43) 43.

   NORTH RYDE: Women: Stroke: Div 1: A Stubbs (10) 71. Div 2: M Rechichi (27) 67. Div 3: K Fennell (31) 71. Div 4: P Bissett (41) 71 cb. Scr: C Ward 87 cb.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: G Murray (17) R King (22) 46. M Bowman (16) 41.

   NOWRA: Veteran: Stableford: 2B: R Reynolds (22) T Wright (23) 46. Women: J Wallace (30) C Lymbery (27) 43.

   PALM BEACH: Men: Stableford 2B Agg: White: S Misdale S Deane 74. Women: Stroke: Medal May: Div 1: J Boreham (18) 66. Div 1 Scr: L Newell 93. Div 2: J King (37) 65. Div 2 Scr: L Carter 101.

   PYMBLE: Stableford: J Royle (27) 39 cb.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: R Burgess (10) B Burgess (4) 74. A: R Burgess (10) 40. B: I Martin (15) 40. C: W Hamilton (20) 37. Scr: C McMahon 35.

   ROSEVILLE: Women: Stroke: Medal May: Div 1: T Tresidder (22) 63. Div 1 Scr: S Fortin 83. Div 2: L McDonald (30) 67. Div 2 Scr: L McDonald 97. Div 3: M Carter (45) 70.

   ROSNAY: Men: Stableford 4B: Yellow: A: D Brady (20) M Boland (27) 47. Div 1: D Lightfoot (18) 38 cb. Div 2: T Carlile (24) 40.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stroke: Championship: Div 1: J Boyer (22) 71. Div 2: G Holliday-Smith (27) 72. Scr: S Bath 86. Centenary: Div 2: J Graham (28) 65. Div 3: C Lake (37) 66.

   RYDE-PARRAMATTA: Women: Stableford: A: Y Lee (14) 38. B: N Perederienko (22) 44. C: G Liu (37) 35. D: M Ellam (42) 39. Trophy: N Perederienko (22) 44. M Roberts (44) 36.

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: J Baker (28) 42.

   ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: M Salmon (3) 40. B: R Wolfenden (18) 45. C: N Johnson (30) 44. Women: Yellow: Div 1: J Nethery (25) 37. Div 2: D Glover (42) 44.

   ST MICHAELS: Women: Stroke: Medal May: Div 1: H Williams (15) 71. Div 2: J Tracy (26) 75. Div 3: B Cowan (33) 36. Snr Stableford White: P Mazzola (18) 41.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 4B: White: S Rafton (Riverside Oaks 22) G Foster (19) 48 cb. A: K Cheeseman (10) 40 cb. B: R Millers (13) 42. C: G Foster (19) 41 cb. Women: Stroke Medal May: Gold: M Bolton (11) 71. B Webster (30) 78 cb. J Loader (33) 77 cb.

   SVGA at Castle Hill: Snr Stableford: A: A Wylie (13) 37. B: G Donald (19) 39. C: P Johnston (30) 36.

   TALLWOODS: Veteran: Stableford White: A: R Nicol (18) 40. B: D Mattiske (24) 44.

   THE COAST: Medley: Stableford: 2B Agg: B Lennon (10) M Harrington (9) 74. M Robbins (21) 38 cb. Scr: R Rignall 29 cb. Veteran: R Russell (29) 41. White: C Perry (17) 37.

   THE LAKES: Men: Stableford: J Finney (36) 44. Women: Stroke: Medal May: Div 1: K Archer (15) 73. Div 1 Scr: J Bowen 85 cb. Div 2: J Martin (25) 74 cb. Div 2 Scr: J Round 101 cb.

   THE RIDGE: Men: Stableford Black: Div 1: N Elbahsa (South Australian Taxi 10) 40. Div 2: D Maguire (24) 41. Scr: K Scott Newton 27 cb. Women: K Symons (40) 36.

   WAKEHURST: Women: Par: A: K Lynar (22) 1 up. B: J Taylor (28) 2 down. C: A Crothers (41) sq.

   WALLACIA: Men: Stableford: 2B: G Plassan (18) P Woods (22) 46 cb. 2B Scr: P Williams W Moser 33. A: W Moser (12) 37. B: R Luckman (17) 37. C: W Nelson (31) 39.

   WARRINGAH: Women: Stableford: Div 1: M White (17) 39. Div 2: R Mills (30) 33. Div 3: T Walker (38) 41.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford White: A Yoon (45) 37.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: J Rousel (28) 35. B: S Doyle (33) 36.

   WOOLOOWARE: Women: Stableford: Div 1: S Sutherland (9) 36. Div 2: V Hewitt (24) 37. Div 3: R Hunter (30) 39. Div 4: L Alexander (44) 37. Salver: D Rann (8) 40.

21 August 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: D Rankin (23) K Ryan (24) 47 cb. 2B Scr: P Bradley N Wood 39. A: N Wood (4) 40. B: D Smith (14) 36. C: I ... more
NSW Golf