NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Tuesday

 

   ASQUITH: Women: Stroke: Foursome C'ship: Div 1: J Kim (20) S Kim (19) 70.5. Div 2: S Lee (22) B Bay (22) 76. Div 3: J Peters (35) S Carver (29) 75.

   AVALON: Men: Stableford: I Newson (21) 37.

   AVONDALE: Women: Stroke: Div 1: M Bloxham (13) 63. Div 2: M Docker (16) 65. Div 3: J Markley (22) 59.

   BALGOWLAH: Women: Stroke: Foursome C'ship: J Loveridge W Young (21) 69. Scr: J Loveridge W Young 90.

   BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford 2B: White: Div 1: K Williams (17) J Phillips (21) 47. Div 2: G Malpas (17) R Earl (16) 46 cb.

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: B Jensen (26) 43.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: G Fowler (9) R Holterhoff (14) 47. Women: L Knox (30) K Turner (43) 46. Men: Div 1: K Smith (18) 38. Div 2: C Garrod (22) 35. Women: Gold: Div 1: A Hinton (19) 31. Div 2: B Arnott (26) 39.

   BEVERLEY PARK: Women: Stroke: Medal May: A: C McEnearney (22) 76. A Scr: P Chalmers 90. B: R Morrison (25) 74. B Scr: D Bratton 101. C: M Smith (42) 72. C Scr: K Barclay 112.

   BEXLEY: Women: Stroke: Foursome: J Paterson C Ang (27.5) 69.5.

   BONDI: Women: Stableford: M Kennedy (26) 33.

   BOTANY: Women: Stroke: Foursome: L Taylor (25) D Bradshaw (28) 65.5.

   BREAKERS: Men: Stableford: Team: A: D Morewood (14) S Searle (28) K Thacker (1) N Merrit (7) 121. B: S Searle (28) 38.

   BRIGHTON LAKES: Veteran: Stableford: W Anneser (36) 46.

   CAMMERAY: Women: Stroke: S Goldschmidt (22) 74.

   CAMPBELLTOWN: Women: Stroke: Div 1: J Smith (23) 74. Div 2: J Morschel (25) 74. Div 3: K Dragicevich (45) 74.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: D Lynch (18) W Jardine (21) 47 cb. 2B Scr: Y Park (Oatlands) G Lomas (Oatlands) 37. A: C Thompson (12) 37 cb. B: D Kang (19) 39. C: B Dunn (26) 42.

   CASTLECOVE: Men: Par Team: White: L Jones (16) C Aloisio (19) T Lamborn (13) J Goth (13) 15 up. K Boyce (30) 4 up.

   CHATSWOOD: Women: Stroke: Foursome: Div 1: K Wilson L Brecht 71.5. Div 2: S Kim S Allan 71.5. Div 3: D Cowling S White 78.

   CONCORD: Women: Stroke: A: P Clark (11) 75. B: M Barnett (22) 76 cb. C: M McCluskey (39) 76 cb. Scr: A: R Magner 85. B: D Connellan 98 cb. C: A Lee 110. Stableford 9-hole: Green: C Manning (45) 23.

   CRONULLA: Stableford Veteran Men: White: J Crean (1) 28.

   CUMBERLAND: Women: Stableford: Div 1: H Lee (21) 37. Div 2: Y Avery (32) 35. Div 3: A Hong (34) 40.

   ELANORA: Mxd: Stableford: T Cox (21) 40.

   EVERGLADES: Women: Stroke: C'ship: Div 1: J Moffat (17) 71. Div 2: D Dickson (25) 67. Div 3: V Jordan (35) 72.

   FORSTER: Women: Stroke: A: J Newton (22) 68 cb. A Scr: D Slater 85. B: C Diddams (31) 71. B Scr: B Wright 96 cb. C: D Shilling (34) 70. C Scr: W Dorahy 110.

   FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: B Farquhar (34) B Hardy (34) 48. A: J Swinburne (11) 41. B: R Martin (18) 39. C: L Sammut (20) 37. D: B Farquhar (34) 43.

   GORDON: Women: Stableford: Div 1: H Woo (29) 35 cb. Div 2: G Barnwell (39) 39.

   GOSFORD: Women: Stableford: Team: L Bates (22) J Malone (24) L Binns (24) H Potter (9) 89. Scr: S Asken S Hutton M Lanham S Laybutt 49.

   HIGHLANDS: Women: Stableford President's Trophy: Yellow: T Magrath (23) 36. Team: Captains 291.

   HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: J Wallace (16) 44. Div 2: E Roberts (25) 45. Women: Gold: K Wagner (29) 41.

   KAREELA: Women: Stroke: A: N Axford (20) 70. B: L Soleness (27) 68. A Scr: Y Rochford 86. B Scr: R Eves 100. Stableford: C: H Milner (35) 31.

   KILLARA: Women: Stableford Green: A: J Slatyer (12) 38. B: J Bryan (24) 37. C: J Cathels (31) 37. D: C Makeham (37) 35.

   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford: 2B Agg: S Slappendel (-1) P Andrews 71. Men: White: A: S Slappendel (-1) 38 cb. B: D Tester (19) 41. C: B Banks (25) 34 cb. Women: C Riddle (19) 33.

   LAKESIDE: Stableford: 2B: R Hodge (10) B Agnew (8) 46. A: D Carroll (10) 39. B: P McDonald (17) 38. C: L Hampton (20) 38. Women: J Olynik (26) 37 cb.

   LEURA: Women: Stroke: Medal May: E Scullion-Stewart (30) 67. Stroke: C Moore (24) 70.

   LONG REEF: Women: Stroke: Foursome: Div 1 Scr: J Jansson K Smith 88. Div 1: J Jansson K Smith (13.5) 74.5. Div 2 Scr: S Walker K Whitford 111. Div 2: S Walker K Whitford (31) 80. 36-hole: Div 1: J Jansson K Smith 181. Div 2: F Sinnott K Nelson 225. Div 3: J Hensman W Langthorne 247.

   LYNWOOD: Medley: Stableford White: D Gunadi (27.5) 30.

   MACARTHUR VETERANS at Camden: Men: Stableford: A: J Smuk (6) 39. B: C Howat (17) 40. C: N McInnes (20) 40. D: G Riley (28) 40. Women: M Ross (15) 36 cb.

   MANLY: Women: Stroke: A: S Simaitis (12) 71. B: D Gilbert (31) 73. C: P Fitzgerald (35) 73. A Scr: S Simaitis 83 cb. B Scr: K White 103. C Scr: P Fitzgerald 108.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: C Dyson (10) C Pye (17) 44. 2B Scr: D Cremin P Stafford 37. P Strachan (15) 41. Scr: D Jones 30. Women: Stroke: J Winter (27) 65 cb. Medal: Div 1: J Bevan (9) 67. Div 2: J Winter (27) 65 cb. Scr: J Bevan 76. Veteran: L Plant (34) 66.

   MONASH: Women: Stableford: Div 1: S Stewart (14) 36. Div 2: R Lee (27) 34. Div 3: G Jian (44) 38. Scr: S Stewart 23.

   MUIRFIELD: Women: Par: Div 1: L Saunders (13) 1 up cb. Div 2: G Walters (26) 2 up. Div 3: B Evans (35) 3 up.

   NORTH RYDE: Women: Par: 2B: Div 1: J Moffatt (23) G Loon (28) 7 up. Div 2: K Leo (31) R Hanlon (25) 6 up. Div 3: S Moroney (40) L Shrimpton (32) 8 up.

   NORTHBRIDGE: Mxd: Stableford: 2B: R Lowndes (26) N Hillyard (20) 49. R Lowndes (26) 44.

   NOWRA: Veteran: Stableford: Medal: A: T Gilmore (16) 36. B: E Royston (19) 40. Women: A Newton (36) 34.

   PALM BEACH: Women: Stableford: L Hogan (38) 36 cb.

   PENRITH: Snr Stroke White: R Shuttlewood (North Ryde 7) 70 cb. Scr: K Brewer (Concord) 66.

   ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: C Leveille (18) 44. Div 2: K Shepherd (28) 39. Div 3: J Slack (41) 34.

   ROSNAY: Veteran: Stableford 4B: Yellow: A: J Dobrownyj (19) D Wilkinson (20) 46 cb. Div 1: C Mitchell (19) 42. Div 2: A Rogers (26) 40.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: D Ecuyer (14) 37. Div 2: A MacPhillamy (26) 35. Scr: D Ecuyer 23. Centenary: Div 1: J McInnes (28) 42. Div 2: S Kimpton (38) 39.

   RYDE-PARRAMATTA: Women: Stroke: Medal May: Div 1: N Perederienko (20) 75. Div 1 Scr: H Ma 93. Div 2: I Hunt (23) 78. Div 2 Scr: W Kemp 104. Div 3: L Salmon (35) 75. Div 3 Scr: E McGuigan 114. Stableford: S Virzi (39) 36.

   SHELL COVE: Men: Stableford: D Williams (13) 45. A Larsen (6) 41 cb. Scr: J Krzyszczak 38. Women: T Dunn (0) 31. S Ryan (18) 26.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford 2B multi: White: W Doherty (6) S Eddy (22) 75. A: T Smith (8) 39. B: M Townsend (17) 39. C: B Hughes (24) 40. D: P Murray (30) 38.

   ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: P King (12) 39. B: M King (13) 45. C: R Smith (20) 42. Women: Yellow: Div 1: J Fishwick (20) 38. Div 2: B Stevens (34) 36.

   ST MICHAELS: Snr Stableford White: J Morrison (17) 43. Women: Irish Team: S Hall (25) S Whitburn (22) T Miki (Cromer 29) R Wakefield (The Lakes 10) 84. Par Yellow: H McHugh (33) 7 up.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par 2B: White: P Hew (11) L Plant (22) 12 up. A: P Hew (11) 4 up. B: S Kwang Ik (13) 1 up cb. C: L Plant (22) 5 up cb.

   STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: L Rasiah (14) 35 cb. Div 2: S Yi (23) 35.

   TALLWOODS: Women: Stableford: Div 1: K Edwards (11) 31. Div 2: P Livermore (29) 28.

   THE COAST: Veteran: Stableford: I Hamilton (25) 39 cb.

   THE LAKES: Men: Stableford: D Slade Snr (17) 39. Women: Div 1: L Eager (15) 38. Div 2: J Jacobs (25) 32.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B: B Dhadli (20) M Smithers (Hurstville 20) 50. Men: Div 1: S Messervy (13) 40 cb. Div 2: L Nguyen (22) 40 cb. Scr: G Field (Beverley Park) 28 cb. Women: S Yoo (22) 35 cb.

   TOUKLEY: Women: Stableford: Div 1: J Everett (23) 38. Div 2: S Stevenson (28) 37. Div 3: L Quinn (38) 40.

   WAKEHURST: Women: Stroke: A: C Wright (10) 74. B: R Chuter (28) 77. C: S Chung (32) 72. D: P Humphries (41) 73.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: W Nelson (29) D Lane (35) 49. 2B Scr: J Grima S Fava 38. A: J Grima (1) 38. B: S Wall (18) 40. C: W Nelson (29) 40.

   WARRINGAH: Women: Stroke: Div 1: C Piper (20) 75. Div 2: J Miller (34) 74. Div 3: D Rechnitz (36) 75. Stableford: C Hicks (29) 37.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford White: P Wong (13) 36 cb.

   WINDSOR: Women: Stroke: Foursome: Div 1: P Banking (24) B Riddle (31) 73. Div 1 Scr: M Khour D Shearer 87. Div 2: J Terzo (38) K McMurdo (28) 72. Div 2 Scr: J Corke M McNab 104. C'ship: Div 1 Scr: M Khouri D Shearer 179. Div 1 Scr: Y Mudiman S Paton 191. Div 1: S Banks (24) L Williamson (31) 150. Div 2 Scr: J Corke M McNab 214. Div 2 Scr: T Greig J O'Mara 218. Div 2: J Terzo (38) K McMurdo (28) 152.

   WOOLLAHRA: Women: Stroke: A: J Roused (27) 71. B: S Doyle (32) 69. C: N Kumar (41) 72.

   WOOLOOWARE: Women: Stableford: Split Six: S Sanfilippo (38) J Clarke (36) 63.

18 October 2018
AVALON: Women: Par: J Duggan (39) 1 up cb. more
NSW Golf