NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Tuesday

 

   ASQUITH: Women: Stroke: Div 1: S Kim (19) 72. Div 2: F Liu (28) 71. Div 3: J Peters (37) 72. Div 1 Scr: J Merrick 89. Div 2 Scr: I Kim 98. Div 3 Scr: J Peters 114. Stableford: G Harrison (32) 36.

   AVALON: Men: Par: R Slee (21) 6 up.

   AVONDALE: Women: Par: President's Trophy: Div 1: M Goodrick (12) 6 up. Div 2: L King (23) 5 up. Div 3: L Anderson (31) sq.

   BALGOWLAH: Women: Stableford: Div 1: J Loveridge (22) 34. Div 2: B Cook (33) 32.

   BARDWELL VALLEY: Veteran: Stroke Ambrose: White: K Rae K Maulsbury (5) 55.5.

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: J Yunker (27) 43.

   BAYVIEW: Men: Stableford: 2B Agg: J Snelling (21) M Edmondson (9) 81. Women: Gold: J Spicer (29) M Shepherd (22) 71 cb. Men: Div 1: K Gadsby (17) 38 cb. Div 2: J Snelling (21) 45. White: D Nelson (25) 36. Women: Gold: Div 1: D King (23) 35 cb. Div 2: G Wood (26) 40.

   BEVERLEY PARK: Women: Par: A: P Wilson (15) 1 down. B: S Gardiner (27) 1 down. C: C Riley (35) sq.

   BEXLEY: Women: Stroke: Medal May: Div 1: N Schofield (32) 68. Div 2: J Hoore (33) 70. Medal Apr: Div 2: K Hickey (33) 72.

   BONNIE DOON: Women: Stroke: Medal May: Div 1: J Cash (20) 78. Div 2: T Cameron (24) 81. Div 3: M Atkinson (36) 78. Div 4: U Khurana (43) 80.

   BONVILLE: Women: Stableford: M Nichol (12) 33.

   BOTANY: Women: Stroke: Div 1: F Williams (29) 66. Div 2: J Garton (36) 67. Div 3: B Marsh (38) 69. Stableford: P Fulford (31) 39.

   BOWRAL: Women: Par: R McGinnes (29) 2 up.

   BREAKERS: Men: Stroke: Ambrose: K Thacker N Merritt (2.5) 58.5.

   BRIGHTON LAKES: Veteran: Par: G Cohen (24) 5 up cb.

   CAMMERAY: Women: Par: A: M Koeninger (24) 2 up. B: A Diddams (30) 1 down.

   CAMPBELLTOWN: Women: Stableford: Div 1: F Keane (17) 29. Div 2: C McDonald (31) 36 cb. Div 3: L Evans (39) 36.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: J Khoury (Antill Park 21) G Kairouz (22) 49. 2B Scr: A Wiffin B Seymour 40 cb. A: A Wiffin (0) 40. B: Y Kwon (14) 41 cb. C: K Kim (20) 40 cb. Hole in one: B Rodwell at 16th.

   CASTLECOVE: Men: Stableford Team: White: T Lamborn (14) J Goth (12) C Aloisio (20) L Jones (17) 53. S Ewing (23) 40.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: P Colmer (18) 32. Div 2: P Dyson (26) 35. Div 3: W Reed (35) 36.

   CONCORD: Women: Stableford: A: J Dobrijevic (18) 35. B: L Brunton (27) 34. C: P Thomson (39) 32.

   CROMER: Medley: Stableford: Visitor: S Shimmin (26) 37.

   CRONULLA: Medley: Stableford: T Schmid (9) 43. Scr: B Taylor 34. Veteran Men: White: J Opperman (17) 29.

   CUMBERLAND: Women: Stableford: Div 1: D Morgan (12) 37. Div 2: C Seddon (32) 35. Div 3: I Lee (37) 30 cb. Grandmothers Trophy: C Seddon (32) 35 cb.

   EASTLAKE: Snr Stroke White: T Whitley (16) 73. Scr: R Allison 76. Super Veteran: G Stanford (2) 80.

   ELANORA: Men: Stableford: I Thompson (27) 37.

   EVERGLADES: Women: Stableford: Team: J Crawford (28) S Hunter (37) C Walker (36) M Muncey (26) 87. Div 1: C Roope (17) 35 cb. Div 2: Y Kerkin (31) 39. Div 3: R Wright (41) 41.

   FAIRFIELD: Women: Stroke: Medal May: A: D Lavender (23) 75. B: L Middling (31) 73.

   FORSTER: Women: Stableford: Irish Team: J Styles (43) J Fortuin (30) S O'Leary (39) T Angus (44) 81. Team: R McIver (31) J Lowry (39) M Harnish (39) K Allan (36) 32.

   FOX HILLS: Men: Par: 2B: K Chew (17) K Yap 11 up. A: H Kim (2) 3 up. B: K Chew (17) 7 up. C: R Staunton (20) 2 up. D: W Norris (31) 5 up.

   GLENMORE: Medley: Stableford: J Edwards (37) 36.

   GORDON: Women: Stroke: Div 1: J Mulhearn (29) 61. Div 2: D Dampney (34) 66.

   HIGHLANDS: Women: Stableford 2B: Yellow: W Thomson (21) E Baker (33) 41.

   HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: R Schwartz (13) 42. Div 2: S Rossen (31) 44. Women: Gold: N North (37) 43.

   JAMBEROO: Women: Stroke: L Bell (37) 71. C'ship: Div 1: M Farrant (20) 75. Div 2: S Walsh (26) 79. Div 3: S Paul (35) 78.

   KAREELA: Women: Stableford: A: J Lennon (22) 33 cb. B: L Soleness (27) 36. C: B Boggiss (39) 33 cb.

   KILLARA: Women: Stroke: Div 1: C L'Estrange (16) 74. Div 2: S Mason (30) 78. Div 3: S Scarlett (35) 79. Div 4: G Sennitt (39) 77. Scr: K Wood 83.

   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford: 2B multi: R Greville P Friend 63. Men: A: R Lloyd (11) 35 cb. B: C Davis (15) 37. C: J Segalla (26) 33 cb. Women: C Riddle (19) 32 cb.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: G Nelson (11) J Buchanan (13) 74. Women: 2B: P Lamberton (14) R Mayoh (15) 46. 2B Scr: S Grogan H Callaghan 56. Men: A: G Nelson (11) 38. B: T Vecchio (Shellcove 13) 40. C: H Barty (28) 38. Women: L Hall (10) 35 cb.

   LONG REEF: Men: Stableford: P Burke (17) 33. Women: J Jannson (12) 37.

   LYNWOOD: Medley: Stableford White: C Eleftheriou (18) 39.

   MACARTHUR VETERANS at Antill Park: Men: Stableford White: A: N Purkiss (12) 37. B: D Moore (17) 40 cb. C: E Dolan (26) 39. D: W Salter (36) 38. Women: G Beaven (26) 32.

   MANLY: Women: Stroke: Foursome C'ship: A: K Tallack (11) B Haskins (14) 78.5. A Scr: K Tallack B Haskins 91 cb. B: G Fitzhardinge (28) J Murray (33) 79.5. B Scr: B Lane G Thompson 109. Stableford: K Moynihan (32) 40. 9-hole: K Staunton (38) 18.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: A Goldrik (21) P Turner 49. M Soloman (17) 39. Women: J Winter (27) 35. Veteran: G Burr (29) 33.

   MONA VALE: Men: Stableford: F Vallone (31) 37. Women: A Mollema (43) 37. 9-hole: A Mackrill (45) 16.

   MUIRFIELD: Women: Stroke: Ambrose: P Zarra (13) N Hill (20) L Terrey (36) A Blok (35) 63.

   NEWCASTLE: Women: Par: A: S Beentjes 2 up cb. B: D Robson 1 up cb.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: 4B: Div 1: J Flaherty (15) S Gordon (20) 44. Div 2: M Forer (32) M Rechichi (26) 44. Div 3: S Reyburn (34) A Dunlevy (33) 42. Div 1: A Stubbs (9) 37. Div 2: R Hanlon (25) 35. Div 3: L Shrimpton (31) 37. Div 4: D Donohoe (44) 35.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: G Belogiannis (21) P Psomadelas (20) 46. Trophy: G Belogiannis (21) 39.

   NOWRA: Veteran: Stableford: 2B: J Atkinson (21) T Gilmore (15) 44. Women: A Boadle (23) J Brown (27) 42.

   PALM BEACH: Women: Par: B Seilkman (Monash 39) 2 up.

   PYMBLE: Stableford: S Diks (34) 39.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: T Judge (10) T Park (10) 69. A: H Egger (13) 38. B: P Johnston (17) 37. C: T Canty (21) 37. Scr: M Yates (PGA) 28.

   RICHMOND: Men: Stableford: J Flanagan (18) 37. Veteran: Split Six: J Gorman (36) J Flanagan (17) 73. Veteran Men: J Gorman (36) 42. Veteran Women: V Ness (32) 41.

   ROSEVILLE: Women: Stableford: 2B: Div 1: L Galbraith (18) P Dingwall (21) 43. Div 2: L Cahill (30) R Timbrell (28) 43.

   ROSNAY: Veteran: Stableford Yellow: Div 1: W Walsh (19) 42. Div 2: T Clifford (24) 43.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stroke: Championship: Div 1: S Parsons (20) 69. Div 2: V Rundle (31) 72. Centenary: Div 1: S Hudson (28) 65. Div 2: G Windeyer (31) 64.

   RYDE-PARRAMATTA: Women: Stableford: 4B: A Patel (30) R Patel (35) 42. MV: J Lonergan (31) M Sprainger (Muirfield 34) 44. 4B Scr: H Veverka J Duffield (Muirfield) 25.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford 2B: White: R Carpenter (12) D Wright (23) 49. A: W Doherty (6) 38. B: C Bright (14) 38 cb. C: J Chalmers (21) 41. D: O Kenny (26) 42.

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: J Brownsell (26) 38 cb.

   ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: D Flanagan (6) 38. B: N Williams (17) 39. C: P Schloeffell (25) 40. Women: Yellow: Div 1: V Diefenbach (22) 31. Div 2: D Glover (40) 35.

   ST MICHAELS: Women: Stableford: Div 1: L Pellew (21) 35. Div 2: C Ting (26) 34. Yellow: H McHugh (32) 37. Snr Par White: D Williams (31) 5 up.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: 2B: A: S Kim Rah (20) S Golebiewski (31) 74. B: K Ik Song (14) A Cho (14) 73. A: B Balagtas (7) 38. B: K Ik Song (14) 39. C: S Kim Rah (20) 39.

   STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: H Jang (11) 34 cb. Div 2: S Kim (28) 38.

   TALLWOODS: Women: Stableford: A: R Murray (17) 30. M Redward (14) 29. B: C Hepburn (36) 38. R Helling (28) 30.

   THE COAST: Medley: Stableford: 2B Agg: B Perry (12) K McCauley (10) 70. S Kearney (20) 41. Scr: T Jay 29 cb. Veteran: F Thorncroft (19) 38.

   THE LAKES: Men: Stableford: J Namey (34) 37. Women: Div 1: J Bowen (4) 34. Div 2: A Klineberg (45) 36.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B: I Findlay (33) S Hillier (29) 50. Men: Div 1: M Doust (The Coast 18) 39. Div 2: M Vaughan (Pt Kembla 31) 41. Scr: T Duffy 32. Women: J Bladwell (20) 33 cb.

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: J Bae (17) 35. B: C Baker (23) 32. C: D Jefferson (37) 32. Stroke: C'ship: Div 1: D Nunn bt S Cathcart 7-6. Div 2: L Brown bt P McSorley (at 28th). Div 3: E Chan bt L Myers 7-6. Div 4: J Grice bt J Yang 6-5.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: M Coates (2) P Ellington (17) 47. Great Grandmothers Trophy: M Coates (29) 40.

   WARRINGAH: Women: Par: Div 1: T Emerson (24) 1 up. Div 2: M Creighton (33) sq cb. Div 3: C Cook (36) 1 up.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stableford: C Foster (32) 36.

   WINDSOR: Women: Stableford: A: C White (18) 33. B: K Mulders (27) 33. C: H Pitt (38) 33. D: M Layt (41) 43.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: 4B: D Meads (28) B Norris (25) 41.

   WOOLOOWARE: Women: Stroke: Medal May: Div 1: D Timmins (14) C Page (21) 75 to playoff. Div 2: L Banduch (24) 70. Div 3: A Jarman (32) 73. Div 4: S Sanfillipo (37) 61. Scr: Div 1: D Rann 83. Div 2: C Heyward 103. Div 3: L Varney 107. Div 4: S Crestani 113. Medal Apr: Div 3: V Armstrong (33) 74.

18 November 2018
ASQUITH: Men: Stroke: Medal Nov: A: S Fraser (4) 63. A Scr: D Morgan 71. B: J Spencer (15) 64. B Scr: S Jenkins 80. C: M Campbell (19) 65. C Scr: P ... more
NSW Golf