NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Tuesday

 

ASQUITH: Women: Stableford: 2B: S Kim (30) M Park (21) 41. H Stewart (30) 38.

   AVALON: Men: Par: P McGowan (17) 4 up.

   AVONDALE: Women: Stableford: Div 1: F Dowsing (13) 40. Div 2: J Henniker (15) 40 cb. Div 3: T Kinghorn (21) 40.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford White: G Ford (18) 38.

   BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford White: A: J Carroll (12) 36. B: P Ryan (21) 39. C: R Griffith (24) 33.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: D Rubin (17) B Anderson (15) 47 cb. Women: S Walsh (21) W Climo (18) 43. Men: Div 1: S Klug (15) 40. Div 2: D Smith (23) 39. Women: Div 1: S Walsh (21) 39. Div 2: H Larsen (35) 33 cb.

   BEVERLEY PARK: Women: Stroke: Medal Jun: A: D Bratton (23) 77. B: C Newman (26) 75. C: P Isbister (35) 80. A Scr: B Foy 90. B Scr: A Sanmiquel 103. C Scr: M Wood 120.

   BEXLEY: Women: Stroke: 4B: N Schofield (31) F McManus (42) 63.

   BONNIE DOON: Women: Stableford: S Limbrick (29) 40.

   BOTANY: Women: Stableford: Div 1: L Taylor (25) 38. Div 2: J Carroll (31) 41. Challenge: J Carroll (31) 76 cb.

   BOWRAL: Women: Stableford: S Brereton (36) 30 cb.

   BREAKERS: Men: Stableford: R Stanley (18) 37.

   BRIGHTON LAKES: Veteran: Stableford: G Lysaght (25) 48. Hole in one: G Lysaght at 16th.

   CAMPBELLTOWN: Women: Stableford: Div 1: G Marsden (24) 35. Div 2: J Singleton (33) 33. Div 3: M Roots (42) 32.

   CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: J Khoury (22) G Kairouz (23) 49. 2B Scr: A Wiffin (PGA) M Hargraves 39. A: C Thompson 39. B: T Choi (19) 38. C: B Smith (23) 40 cb.

   CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Agg: White: N Burchall (16) B Colhoun (14) 78. M Crook (17) 42.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: S Charnock (28) 34. Div 3: S Nelson (45) 35.

   CONCORD: Women: Stableford: 2B Agg: E Carroll (17) J Halloran (9) 65. Div 1: E Carroll (17) 36. Div 2: B Good (23) 34. Div 3: G Kim-Lee (33) 36 cb.

   CRONULLA: Medley: Stableford: P Hilder (15) 39. Scr: P Hilder 24 cb. Veteran Men: White: G Allum (13) 27.

   CUMBERLAND: Women: Stableford: Div 1: M Hwang (20) 38. Div 2: R Hannaford (25) 38. Div 3: A Maguire (41) 34.

   ELANORA: Men: Stableford: R Beachley (36) 40.

   EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: G Gray (11) 37. Div 2: K Yeadon (43) 33.

   FAIRFIELD: Women: Stroke: Medal Jun: A: B Schroeder (24) D Lavender (23) 71 to playoff. B: L Middling (30) 76.

   FORSTER: Women: Stableford: T Bartlett (18) 33.

   FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: G Clarke (28) G Clarke (23) 76. A: M Rajca (3) 38. B: J Strada (19) 39. C: W Railton (20) 37. D: G Clarke (28) 42.

   GLENMORE: Medley: Stableford: E Kitchener (35) 37.

   GORDON: Women: Stroke: Medal: Div 1: M Bright (24) 70. Div 1 Scr: M Bright 94 cb. Div 2: G Barnwell (39) 70. Div 2 Scr: G Barnwell 109.

   GOSFORD: Women: Stableford: D Tromp (26) 35.

   HURSTVILLE: Men: Stroke: Div 1: M Crews (21) 67. Div 2: G Hodgson (24) 67. Women: Gold: N North (36) 68.

   JAMBEROO: Women: Stableford: Team: M Farrant (18) R Gregson (25) C Legge (25) 68.

   KAREELA: Women: Hole in one: H Milner at 8th.

   KILLARA: Women: Par Team: Green: P Ward (28) J Beverly (27) J Jones (31) L Fenton (28) 16 up.

   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford: 2B: W Stanwell G Martin 47. Men: White: A: G Meagher (10) 39. B: G McDougall (18) 42. C: D Guerin (31) 38 cb. Women: C Riddle (18) 31.

   LAKESIDE: Men: Stableford 2B Agg: Black: R Allison (+1) A Phiyasirikul (Moore Park 2) 71. 2B Scr: B Warby M Brinkworth 64 cb. Medal Jun: A: H Callaghan (1) 37. B: R Jones (13) 39 cb. C: B Jenkins (22) R Short (20) D Summers (21) T Rochester (31) K Voraboud (22) 29 to playoff. Medal May: D Campbell (16) 31.

   LYNWOOD: Medley: Stableford White: R Hall (17) 36 cb.

   MACARTHUR VETERANS at Camden: Men: Stableford: A: P Legge (10) 36. B: C Gassman (17) 38. C: T Bolton (22) 40. D: D Morgan (29) 42.

   MANLY: Women: Stroke: A: G Rae (2) 75 cb. B: T Love (24) 78. C: K Collier (42) 78.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: J Hennessey (10) A Goldrick (19) 45. 2B Scr: D Cremin B Johnson 37. M O'Neill (11) 38 cb. Scr: D Jones 30. Women: Stroke: Medal Jun: Div 1: J Bevan (9) 65. Div 2: J Morgan (33) 58. Scr: J Bevan 74. Hole in one: J Duncan at 11th.

   MONA VALE: Medley: Stableford: B Donnelly (27) 39. Women: 9-hole: G Twight (41) 16.

   MONASH: Women: Stableford: Trophy: G Jian (43) 40.

   MORISSET: Women: Stroke: Medal: A: R Clift (24) 75. B: G Jenny (29) 76. C: N Page (36) 81.

   MUIRFIELD: Women: Stroke: Ambrose: L Song (31) S Ra (14) M Yoon (26) E Chun (25) 63.

   NEWCASTLE: Women: Stableford: A: J Coughlan 34. B: T Johansen 37. C: J Fong 38.

   NORTH RYDE: Women: Stroke: Foursome: Div 1: J Flaherty S Gordon (17.5) 74.5. Div 2: M Beveridge A Gannon (29.5) 71.5. Div 3: M Anderson M Nash (34) 77. Foursome C'ship: Div 1: L Taylor M Irons 172. Div 2: T Alexander J Curtin 195. Div 3: M Nash M Anderson 223.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: T Davoren (22) D Coleman (14) 45. Trophy: J Firkin (21) 36 cb.

   NOWRA: Veteran: Stableford: 2B: P Done (16) R Klein (15) 42 cb. Women: B Tucker (35) V Mitchell (27) 40.

   PALM BEACH: Women: Stableford: 2B: N Dennis (34) M Gee (28) 38.

   PYMBLE: Stableford: P Rodrigues (28) 35.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: D Crawford (13) T Judge (10) 65. A: J Davies (St Michaels 6) 38. B: S Rice (18) 34. C: M Gregory (27) 35. Scr: C McMahon 28.

   ROSEVILLE: Women: Par: Div 1: S Fortin (12) 3 down. Div 2: R Petersen (30) 2 up. Div 3: P Lee (37) 6 up. Hole in one: L Wubben at 15th.

   ROSNAY: Veteran: Stableford 2B: Yellow: A: A Doak (17) P Coyle (22) 50 cb. Div 1: D Brady (20) 39 cb. Div 2: P Goh (25) 45.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: H Porter (20) 32 cb. Div 2: M Lane (30) 37. Scr: A Haege 17. Centenary: Div 1: A Leabeater (29) 27. Div 2: H Loneragan (36) 38.

   RYDE-PARRAMATTA: Women: Par: Div 1: M Kim (18) sq. Div 2: K Brown (24) 2 down. Div 3: S Virzi (38) 4 up. Div 4: M Ellem (40) 2 down.

   SHELL COVE: Men: Stableford: J Kast (1) 38 cb. Scr: C Mitchell 38.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford Team: White: I Handley S Raso J Clark C Doyle 91. A: J Hunt (6) 36 cb. B: R Ausburn (18) 37 cb. C: T Higgins (21) 40 cb. D: A White (33) 38.

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: W Gubbins (16) 36 cb.

   ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: R Zionzee (9) 37. B: K Thompson (18) 40. C: J Egan (20) 43. Women: Yellow: Div 1: S Gonzalez (20) 35. Div 2: J Daveron (33) 37.

   ST MICHAELS: Women: Stableford: Div 1: G Squire (18) 35. Div 2: A Waters (34) 33. Yellow: Div 3: L Gearing (45) 37. Snr Par White: M Johnston (23) 2 up cb.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 4B: White: C McTaggart (22) T McHugh (27) 45 cb. 4B Scr: M Long M Curnow 36. A: G Richards (7) 38. B: J Jo (12) 40. C: J Kiely (19) 40 cb. Women: Par: 2B: S Golebiewski (27) S Morrissey (18) 4 up. A: S Morrissey (18) 3 up. B: A Ladha (25) 2 down. C: P Morgan (45) 6 down.

   STRATHFIELD: Women: Stroke: Foursome C'ship: D Song (8) H Jang (9) 65.5.

   SVGA at Long Reef: Snr Stableford: A: P McGahen (11) 36. B: J Sanders (20) 36 cb. C: L Robinson (26) 35 cb.

   THE COAST: Medley: Stableford: K Barkel (15) 41 cb.

   THE LAKES: Men: Stableford: T Coroneo (+2) 36. Women: Stroke: Foursome: Div 1: K Archer (13) T Daly (16) 74.5. Div 2: M Reardon (31) M Wilcox (23) 77. Foursome C'ship: Div 1 Scr: C Brownjohn V Freeman 186. Div 1: K Anderson (15) A Wood (18) 158. Div 2 Scr: M Reardon M Wilcox 211. Div 2: M Reardon (31) M Wilcox (23) 157.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: N Bingham (21) A Campbell (27) 73. Men: Div 1: N Lyons (Mollymook 15) 38. Div 2: T McIlvride (30) 39. Scr: A Simpson 34. Women: E Sargent (27) 33.

   TOUKLEY: Women: Stableford: Div 1: K Johnman (22) 31. Div 2: E Barnett (33) 26. Div 3: M Peck (38) 24.

   WAKEHURST: Women: Par: 2B: J Battaglia (20) L Lewis (22) 7 up, L Myers (29) P Barnard (28) 4 up.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B multi: White: V Gallen (17) R Olejniczak (32) 80 cb. M Coates (28) 41.

   WARRINGAH: Women: Stableford: 2B: S Hudson (28) K White (34) 42. Div 1: B Myers (19) 29. Div 2: K White (34) 34. Div 3: N Hare (41) 27 cb.

   WINDSOR: Women: Stroke: Medal Jun: A: J Brown (15) 75. A Scr: M Khouri 83. B: M King (28) 78 cb. B Scr: M Reynolds 103. C: R Moxham (38) 70 cb. C Scr: N Ponnusamy 107.

   WOOLLAHRA: Women: Par: A: C Muir (31) 2 down. B: K Barkl (42) 1 down.

   WOOLOOWARE: Women: Par: 4B: C Callinan (36) S Crestani (37) 6 up. 4B Classic qlfrs: C Callinan (36) S Crestani (37) 6 up.

17 August 2018
ASQUITH: Women: Stableford: 2B Agg: C Kim (20) S G Kim (18) 73. S Kim (18) 39. more
NSW Golf