NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Tuesday

 

 

   ASQUITH: Women: Stroke: Div 1: J Kim (20) 74. Div 2: K Kim (30) 73. Div 3: J Doherty (40) 79. Div 1 Scr: J Merrick 86. Div 2 Scr: K Hemingway 99. Div 3 Scr: J Cooper 116. Stableford: E Low (23) 32.

   AVALON: Men: Stableford: 2B Agg: M Byers (16) G Moncrieff (27) 73. B Mielnik (22) 40.

   AVONDALE: Women: Stroke: Foursome: L Johnson (14) J Hopkins (14) 59.

   BALGOWLAH: Women: Stableford: Irish Team: P Jones (43) B Beale (32) B Headland (32) L Robinson (36) 86.

   BANKSTOWN: Men: Stableford White: R French (14) 38.

   BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford White: A: J Carroll (12) 38. B: B Sprake (13) 38. C: G Katsoulis (27) 41.

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: P Waring (23) 41.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B Agg: A Van Gogh (19) G Earlam (22) 78. Men: Div 1: F Sella (16) 39. Div 2: G Earlam (22) 43. White: M Farrell (33) 31. Women: 2B Agg: Gold: V Maudson (33) D Price (34) 67. Div 1: A Hinton (18) 35. Div 2: L Hatch (31) 38.

   BEVERLEY PARK: Women: Stableford: A: H Gauci (20) 31. B: P Ferguson (28) 31 cb. C: M Hull (44) 29.

   BEXLEY: Women: Stroke: 4B: N Schofield (31) F McManus (42) 59. C'ship: Div 1 Scr: L Moles K Vickers 180, J Patterson C Ang 185. Div 2 Scr: P McMahon C Clark 204, K Hickey D Knittl 204. Hcp: N Schofiield (31) F McManus 122.

   BONNIE DOON: Women: Stableford: C Rivett (39) 37.

   BONVILLE: Women: Par: 2B: P Palin (12) D Habgood (13) sq. L Smith (19) 4 down.

   BOTANY: Women: Stroke: Medal Jun: Div 1: P McCanna (21) 68. Div 2: J Kilby (36) 62. Div 3: D Downing (42) 68. Stableford: M Fleming (34) 39.

   BOWRAL: Women: Stableford: Team Agg: S Brereton (37) P Barker (19) S Flaxman (25) 88 cb.

   BREAKERS: Men: Stroke: Medal Jun: A: D Morewood (15) 71. A Scr: D Osborne 76. B: P Watson (19) 68. B Scr: P Watson 87. C: C Kemister (23) 68. C Scr: C Kemister 91. D: R Mason (33) 61. D Scr: R Mason 94. Hole in one: D Osborne

   BRIGHTON LAKES: Veteran: Stableford: G May (36) 39 cb.

   CAMPBELLTOWN: Women: Stroke Ambrose: Yellow: J Singleton (31) F Keane (16) 67.25.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: A Scarvelis (14) G Bournazos (23) 46 cb. 2B Scr: S Puskaric B Nagi 37. A: R Lee (9) 36 cb. B: A Scarvelis (14) 37 cb. C: D Christie (22) 41.

   CASTLECOVE: Men: Stableford Team: White: K King (28) H Pond (14) S Ewing (23) M Crook (16) 52. M Hill (24) 42.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: J Potter (13) 35. Div 2: S Allan (31) 34. Div 3: P Oliver (37) 34.

   CONCORD: Women: Par: 4B: A Stackpool (37) R Drysdale (36) 7 up.

   CRONULLA: Medley: Stableford: S Stathakis (28) 42. Scr: A Robinson 34. Veteran Men: White: M Holman (8) 28.

   CUMBERLAND: Women: Stableford: 2B: D Morgan (12) J Tunks (26) 41 cb. Div 1: M Hwang (19) 34. Div 2: R Hannaford (25) 32 cb. Div 3: K Park (34) 31 cb.

   ELANORA: Men: Stableford: J Randall (19) 39.

   EVERGLADES: Women: Stableford: 2B: F Spence (35) J Cadden (43) 51. Div 1: T Melnick (19) 36. Div 2: J Crawford (28) 36. Div 3: J Cadden (43) 39.

   FORSTER: Women: Stableford: 4B: A: A Strathdee (25) L Janjic (35) 45.

   FOX HILLS: Men: Stableford: Team: G Clarke G Clarke G Giles K Farrugia 120. A: R Pelaez (6) 36. B: B Purvines (16) 39. C: G Giles (21) 41. D: N Harvey (31) 38.

   GLENMORE: Medley: Stableford: 4B: J Lovatt (22) E Lovatt (28) 44. K Edwards (15) 41.

   GORDON: Women: Par: 4B: H Medhurst (33) L Barratt (22) 8 up.

   GOSFORD: Women: Stroke: Foursome: A: L Puatti J Verlander (24.5) 81.5 cb. B: F Levenspeil S Innes (36.5) 79.5 cb. 27-hole Foursome c'ship: A Scr: S Asken D Thomlinson 130. A: L Binns L Bates (35.25) 114.75 cb. B Scr: L Gregory S Laybutt 161. B: J Bowen E McNamara (63.25) 113.75.

   HIGHLANDS: Women: Stableford Yellow: M Woodcock (41) 37.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford 2B Agg: White: P Curran (23) E Reihana (33) 83. Men: Div 1: M Crews (20) 40. Div 2: J Fairbairn (24) 43 cb. Women: Gold: M Mills (25) 42.

   JAMBEROO: Women: Par: 2B: L Bell (32) R Sheath (32) 11 up.

   KILLARA: Women: Stroke: Div 1: C L'Estrange (15) 73. Div 2: A Carroll (25) 77. Div 3: D Ravnescroft (34) 81 cb. Div 4: S Holgate (38) 77. Scr: J Crichton 77.

   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford: 2B multi: C Coulson D Parker 76. Men: A: M Callaway (9) 36 cb. B: R Wealleans (18) 38. C: P Bosly (25) 39 cb. Women: S Lind (41) 37.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B multi: S Reading (11) G Nelson (12) 85. 2B Scr: A Chu (Liverpool) C Davis (Liverpool) 41. A: G Nelson (12) 40. B: J Gulyas (17) 37. C: S Brticevich (23) 41. Women: Par: D Forrest (13) 3 up. Div 1: M Gear (20) 2 down. Div 2: A Agnew (34) 3 down. Stroke: Matchplay: T Wood bt V Withford 1up.

   LEURA: Women: Stroke: Foursome C'ship: A: E Scullion-Stewart N Yu (21) 72. B: C Moore M Goodrich (30) 82.

   LYNWOOD: Medley: Stroke White: G McNeilage (17) 69.

   MACARTHUR VETERANS at Antill Park: Men: Stableford White: A: E Wulff (15) 38. B: D Yong (18) 37. C: T Firth (26) 42. D: J Ball (28) 40. Women: W Kozinski (12) 38.

   MANLY: Women: Par: T Love (24) C Wallis (15) 9 up.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: C Dyson (10) C Pye (17) 44 cb. 2B Scr: P Stafford D Cremin 35. D Thompson (23) 39. Scr: D Jones 31. Women: D Thompson (36) 38. Veteran: G Burr (28) 34 cb.

   MORISSET: Women: Stableford: Brooch: A: R Clift (23) 37. B: S Ainsley (32) 35. C: J Brokke (39) 32.

   MUIRFIELD: Women: Stableford: 2B Agg: S Kasmarik (22) L Macarthur (22) 62. Div 1: S Kasmarik (22) 33. Div 2: K Murgatroyd (28) 30. Div 3: H Haynes (34) 30.

   NORTH RYDE: Women: Par: 2B: Div 1: C Breen (23) J Curtin (27) 3 up. Div 2: S Seaton (33) M Rechichi (26) 6 up. Div 3: J Smithson (29) T Perkins (38) 7 up. Div 1: C Breen (23) 2 down. Div 2: J Smithson (29) sq. Div 3: S Seaton (33) 1 up. Div 4: J Pengelly (42) 2 down.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford 2B: White: P Psomadelis (21) G Losurdo (19) 47 cb. J Soedirdja (20) 43 cb.

   PALM BEACH: Women: Stableford: Team: J Boffa (35) B Menzies (31) L Newell (25) J McDonagh (41) 90.

   PYMBLE: Women: Stableford: K Jelbart (22) 43.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: R Lopretso (27) T Helmrich (23) 44 cb. A: D Gooch (7) 37 cb. B: P Reid (Boonie Doon 16) 39. C: A Franklin (24) 37. Scr: M Yates (PGA) 37.

   ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: Y Daniels (23) 32 cb. Div 2: R Harpham (28) 32 cb. Div 3: S Croft (36) 40. Trophy: S Croft .

   ROSNAY: Men: Stableford Yellow: Div 1: W Thompson (17) 38. Div 2: A Rogers (27) 38.

   ROYAL SYDNEY: Women: Par: 3B: Championship: A Haege (11) S Little (16) A Alford (27) 12 up. Centenary: J Mulhearn (30) E Moore (42) V Mulhearn (42) 14 up.

   RYDE-PARRAMATTA: Women: Stableford: 4B: L Bortfield (27) L Camp (33) 42.

   SHELLY BEACH: Men: Par 2B: White: D Hodges (18) B Moore (28) 3 up. A: A Larter (7) 3 up. B: G Wall (13) 4 up. C: S Catanzariti (22) 2 up cb. D: M Stanton (25) 4 up cb.

   SHOALHAVEN HEADS: Women: Stableford: Div 1: T Mackie (12) 31. Div 2: G Hughes (31) 35. Div 3: B Voysey (37) 35.

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: B Polinksy (15) 37.

   ST MICHAELS: Women: Par Yellow: Div 1: P Pitsawong (8) 7 up. Div 2: A Tomlin (28) 3 up. Div 3: H McHugh (30) 5 up.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Agg: White: V Rhee (11) A Cho (13) 73 cb. 2B Scr: D Wright B Caunter 62. A: B Caunter (Liverpool 3) 40. B: A Cho (13) 39. C: D Patton (19) 37.

   STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: G Choi (10) 34 cb. Div 2: G Kim (26) 38.

   SVGA at Terrey Hills: Snr Stableford White: A: L Van der Heide (16) 42. B: R Pickworth (20) 41 cb. C: M Richard (31) 40.

   TALLWOODS: Veteran: Stableford 4B: White: B Griffin (12) R Drinkwater (9) 45. D Brett (23) 36. Women: Div 1: M Wright (26) 28. Div 2: C Hepburn (35) 29.

   THE COAST: Medley: Stableford: 2B Agg: B Tyrrell (9) C Mitchell (6) 70. G Derriman (14) 37 cb. Scr: C Mitchell 33. Veteran: A Smith (31) 42.

   THE LAKES: Men: Stableford: D Randall (+2) 37. Women: Par: 4B: J Bowen (5) T Allan (14) 7 up.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B: B Dellaca (26) B Legge (21) 50. Men: Div 1: J Cearns (12) 44. Div 2: B Dellaca (26) 43. Scr: N Elbahsa 28. Women: C Galwey (Beverley Park 32) 35.

   TOUKLEY: Women: Stableford: Div 1: K McKinnon (6) 36. Div 2: N Spargo (28) 34. Div 3: A Caswell (31) 34. Div 4: P Stillman (32) 38.

   WAKEHURST: Women: Par: A: T Kim (22) 1 down. B: J Ludvik 2 up.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: J Woods (22) S Snell (18) 48 cb. B Bobbin (10) 41.

   WARRINGAH: Women: Stableford: Div 1: M White (16) 32. Div 2: C Hicks (29) 36. Div 3: T Aufmanis (36) 39.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford White: P Stephens (16) 37.

   WINDSOR: Women: Par: 4B Classic qlfrs: M Layt (40) C Chee (44) 6 up.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: T Goulding (26) 40. B: D Leo (32) 39.

   WOOLOOWARE: Women: Stroke: President's Trophy: Div 1: C Page (20) 75 cb. Div 2: J Morris (23) 75. Div 3: T Spence (34) 77. Div 4: L Millican (37) 79. Medal Jun: Div 3: J King (32) 80.

   

21 August 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: D Rankin (23) K Ryan (24) 47 cb. 2B Scr: P Bradley N Wood 39. A: N Wood (4) 40. B: D Smith (14) 36. C: I ... more
NSW Golf