NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Tuesday

 

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: S Kim (17) 36 cb. Div 2: E Kim (25) 38.

   AVALON: Men: Stroke: Div 1: P McGowan (17) 63. Div 2: R Landsbury (28) 64.

   AVONDALE: Women: Stroke: Div 1: J Hopkins (14) 67 cb. Div 2: R Mitchell (16) 66. Div 3: R Alcock (27) 67. Scr: S Thompson (2) 69.

   BALGOWLAH: Women: Stroke: Medal Jul: Div 1: R Hare (23) 73. Div 2: L Hoffman (34) 72. Scr: W Young 93.

   BANKSTOWN: Men: Stableford White: N Gourlay (8) 36. Women: B Turnbull (26) 29.

   BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford White: A: R Simpson (12) 39. B: G Prideaux (22) 36 cb. C: M Williams (23) 34.

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: J Yunker (27) 37.

   BAYVIEW: Men: Stableford: 2B: D Murray (20) J Stubbs (19) 47 cb. Women: B Arnott (25) B Jenkinson (31) 44. Men: Div 1: G Wilcox (17) 40. Div 2: G Youell (18) 40. White: T Croal (21) 33. Women: Div 1: L Watson (16) 34. Div 2: A Heltborg (44) 42.

   BEXLEY: Women: Stroke: Medal: R Smith (29) 64. May: L Houghton (42) 77.

   BONDI: Women: Stableford: 9-hole: M Kennedy (27) 25.

   BONNIE DOON: Stroke: Medal Jul: Div 1: L Baldwin (19) 76. Div 2: A Purcell-Bern (29) 78. Div 3: R McGuinness (32) 82. Div 4: S Palmer (40) 84.

   BONVILLE: Women: Stableford: G Hardcastle (22) 32.

   BOTANY: Women: Par: 4B: P McCanna (21) P Fulford (31) 14 up.

   BOWRAL: Women: Stroke: American Foursome: L Carroll (27) J Grant (26) 73.125.

   BRIGHTON LAKES: Par: Veteran Men: O Nemecek (36) 3 up.

   CAMMERAY: Women: Stableford: M Triggs (36) 39.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: G Stepto (19) C Wilkinson (26) 46. 2B Scr: M Callaby J Honeybrook 36. A: J Ji (12) 37 cb. B: M Brooks (19) 37 cb. C: S Lee (Fox Hills) (21) 38.

   CASTLECOVE: Men: Stableford 2B: White: K King (28) S Ewing (23) 44. K King (28) 39.

   CHATSWOOD: Women: Par: Div 1: H Hampson (18) 3 down. Div 2: J Tuite (28) sq. Div 3: P Oliver (36) sq.

   CONCORD: Women: Stroke: Ambrose: R Cronin C Harkin (9.5) 68.5.

   CRONULLA: Medley: Stableford: D Givney (14) 39 cb. Scr: M Brown 32. Veteran Men: White: B Remfrey (19) 28.

   ELANORA: Men: Stableford: T Rainsford (26) 37.

   EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: S Ward (20) 36. Div 2: D Dickson (24) 36. Div 3: D Barron (44) 35.

   FAIRFIELD: Women: Stableford: A: K Judd (23) 31. B: L Middling (30) 36.

   FORSTER: Women: Stableford: A: K Hamilton (19) 36. B: A Jones (28) 37.

   FOX HILLS: Men: Stableford: A: S Nash (12) 38. A Scr: P Minko 29. B: P Oxley (19) 43. B Scr: K Barton 28. C: J Meers (23) 45. C Scr: W Bryce 19. D: S Mcleod (28) 40. D Scr: B De Souza 14.

   GLENMORE: Medley: Stableford: K Edwards (15) 48.

   GORDON: Women: Stableford: Div 1: M Mullins (28) 38. Div 2: H Medhurst (33) 38.

   GOSFORD: Women: Stableford: A: M Lanham (15) 36. B: L Puiatti (24) 38. C: S Innes (45) 41.

   HIGHLANDS: Women: Par Yellow: M Woodcock (41) 2 down.

   HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: P Dymock (20) 41. Div 2: R Courtney (27) 44. Women: S Haggart (29) 42.

   JAMBEROO: Women: Stroke: Medal Jul: Div 1: K Brennan (16) 71. Div 2: R Gregson (29) 66. Div 3: L Bell (36) 73. Veteran: Div 1: R Gregson (29) 66. Div 2: S Paul (35) 72. Stableford: R Killmore (45) 28.

   KILLARA: Women: Stroke: Div 1: L Huang (23) 74. Div 2: C Foulsham (26) 78. Div 3: J Ee (30) 77. Div 4: G Sennitt (37) 79. A Scr: J Crichton 79. Trophy: J Ee (31) 160. K Sefton (30) 160. A Carroll (25) 160.

   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford: 2B: P Bosly W Hosking 46. Men: A: R Greville (2) 35. B: C Coulson (15) 35 cb. C: J Segalla (26) 34 cb. Women: L Hendriks (24) 29.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: B Newman (24) P Coles (15) 67 cb. 2B Scr: R Allison Y Fitton (Macquarie Links) 59. A: L Foley (10) 39. B: P Coles (15) 40. C: G Corrigan (Camden 29) 37. Women: L Matthews (14) 32. Stroke: Medal Jul: Div 1: T Wood (5) 71. Div 2: C Luxton (37) 71. Jun: Div 1: T Wood.

   LONG REEF: Men: Stableford: T LeRoux (17) 33. Women: D Sier (16) 36.

   MACARTHUR VETERANS at Camden: Men: Stableford: A: E Wulff (14) 38. B: B Webster (16) 38. C: L Margetson (27) 44. D: S Ross (29) 41. Women: M Ross (16) 37.

   MANLY: Women: Stroke: American Foursome: E Cavill (17) S Simaitis (11) 74.5.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: P Sutherland (8) J Mumford (6) 43. 2B Scr: D Cremin P Stafford 33. Hcp: M O'Neill (11) 39. Scr: D Jones 30. Women: Stroke: Foursome: K Lindsay J Bevan (13.5) 65.5. Scr: G Varcoe D Sebbens 86.

   MONA VALE: Men: Stableford: J De leon (11) 39. Women: C Airey (17) 36. 9-hole: A Mackrill (45) 17.

   MONASH: Women: Stroke: Foursome C'ship: Div 1 Scr: A Gatland I Garay 157. Div 1: A Gatland (4) I Garay (4) 149. Div 2 Scr: R Lee P Martin 213. Div 2: L Taylor H Jacobson 160.5.

   MORISSET: Women: Stroke: Medal Jul: A: T Illi (17) 75. B: M Olivieri (33) 75. C: L Hollman (40) 79.

   MUIRFIELD: Women: Stroke: Pinehurst: Div 1: B Wilson (28) J Duffield (7) 79.875. Div 2: D Fairfax (40) F Templeton (30) 79.75.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: Div 1: J Irons (19) 31. Div 2: C Hughes (30) 36. Div 3: J Ogilvie (30) 35. Div 4: J Chang (36) 38.

   NORTHBRIDGE: Stableford: 2B: E Evans (10) G Campbell (18) 49. R Doyle (Moore Park 9) 41.

   NOWRA: Veteran Men: Stableford: 2B Agg: R Douglass (22) D Roth (26) 69 cb. Veteran Women: J Bright (34) S Marshall (21) 60 cb.

   OATLANDS: Men: Stableford Black: G Isaac (15) 41. A: S Ly (21) 38. Women: V Moon (30) 35. Men: Hole in one: K Henning at 9th.

   PALM BEACH: Women: Stroke: Medal Jul: Div 1: M Gee (26) 66. Div 1 Scr: M Hoffmann 96. Div 2: F Hoffman (33) 62. Div 2 Scr: L Carter 104. Salver: F Hoffman (33) 62.

   PYMBLE: Women: Stableford: K Jelbart (22) 43.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: J Muirhead (24) S Levett (10) 70. A: D Crawford (11) 35. B: S McKeon (16) 36. C: J Muirhead (24) 40. Scr: A Fernandes 26.

   ROSEVILLE: Women: Stroke: Div 1: B Carnegie (22) 70. Div 1 Scr: H Kelly 82. Div 2: R Timbrell (30) 67. Div 2 Scr: R Timbrell 97. Div 3: E Marshall (34) 71. Trophy: R Timbrell.

   ROSNAY: Veteran: Stableford 2B: Yellow: A Rogers (26) T Clifford (24) 44. Div 1: R Parker (18) 37. Div 2: H Morrice (26) 37.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stroke: Championship: Div 1: J Buckley (11) 74. Div 2: G Arnott (28) 73. Scr: J Buckley 85. Centenary: Div 1: L Whitney (30) 71 cb. Div 2: S Kimpton (37) 67.

   RYDE-PARRAMATTA: Women: Stableford: Div 1: C Blacklock (6) 37. Div 2: K Brown (23) 32. Div 3: M Hercus (37) 36. Div 4: M Roberts (42) 32.

   SHELL COVE: Men: Stableford: K Smith (20) 39 cb, J McDonald (9) 39. Scr: J Krzyszczak 36. Women: S Ryan (19) 34.

   SHOALHAVEN HEADS: Women: Stroke: Div 1: M Schott (17) 76. Div 2: J Bowden (30) 78. Div 3: B Franklin (42) 73.

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: E Wulff (25) 36.

   ST MICHAELS: Snr Stableford White: D Williams (30) 43. Women: Div 1: P Pitsawong (8) 37. Div 2: S Hall (27) 37. Yellow: Div 3: L Gearing (45) 39 cb.

   STONECUTTERS RIDGE: Stableford 2B Agg: White: G Richards (7) N Prentice (18) 73. Medley: 2B Scr: A Rios-Ceballos G Booth 73. A: J Ross (Richmond 9) 37 cb. B: D Laing (15) 38. C: B Soulsby (22) 36 cb.

   STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: R Kim (19) 37. Div 2: G Kim (24) 34.

   SVGA at Cromer: Snr Stableford: A: J Mason (13) 38. B: A Rhodes (18) 36. C: G Russell (28) 32.

   TALLWOODS: Women: Stableford: L Prout (23) 30, E Fraser (34) 26.

   THE AUSTRALIAN: Medley: Stableford: 4B: A Brown (10) C Fydler (Bonville 24) 44.

   THE COAST: Medley: Stableford: 2B: S Green (16) P Thornton (10) 80. Hcp: B Kresner (36) 39 cb. Scr: R Rignall 34. Veteran: I Cullen (15) 34.

   THE LAKES: Men: Stableford: B Hammond (28) 40. Women: Stroke: Medal Jul: Div 1: D Enahoro (21) 75. Div 1 Scr: J Bowen 88. Div 2: J Pope (26) 74. Div 2 Scr: J Pope 97. Trophy: D Baker (17) 153.

   THE RIDGE: Men: Stableford Black: Div 1: P Conacher (16) 39. Div 2: I Findlay (34) 41. Scr: A Simpson 36. Women: L Couley (36) 33.

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: J Ota (15) 32 cb. B: A Mitchell (26) 37 cb. C: E Chan (30) 37. D: M Stobo (35) 34 cb.

   WALLACIA: Men: Stableford: 2B: A Nonas (24) L Gigg (10) 42. P Borsato (14) 35 cb.

   WARRINGAH: Women: Stableford: Irish Team: S Harris (20) M Newton (30) J Wethered (45) J Jennison (38) 82. Div 1: M White (16) 35. Div 2: B Dorich (27) 33. Div 3: A Poulter (39) 37.

   WINDSOR: Women: Stableford: A: D Shearer (14) 32. B: J Wakefield (26) 33. C: S Moore (35) 36. D: C Chee (44) 33.

   WOOLLAHRA: Women: Stroke: Medal Jul: A: D Taylor (24) 68. B: R Jackson (32) 75. C: H Dart (35) 75.

   WOOLOOWARE: Women: Stableford: 4B: S Lester (38) S Bourne (32) 43.

22 February 2018
AVALON: Women: Stableford: R Waring (28) 40 cb. Hole in one: R Waring at 3rd. more
NSW Golf