NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Tuesday

 

   ASQUITH: Women: Stableford: 2B: K Wang (23) S Death (33) 43. Div 1: T Chung (17) 35 cb. Div 2: S Death (33) 36 cb.

   AVALON: Men: Stableford: G Moncrieff (27) 41.

   AVONDALE: Women: Stableford: Div 1: L Johnson (14) 2 cb. Div 2: M Hullah (15) 2 cb. Div 3: P Lawson (21) 5.

   BALGOWLAH: Women: Stableford: Div 1: W Young (19) 33. Div 2: B Beale (31) 35.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: K Raper (18) 37.

   BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford 2B Agg: White: B Alexander (13) S Ryan (13) 74.

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: B Jenson (27) 39.

   BAYVIEW: Mxd: Stableford: 2B Agg: B Lewis (13) G Davies (12) 78. Men: Div 1: R Brown (10) 43 cb. Div 2: R Williams (21) 42. White: M Farrell (33) 33. Women: 2B Agg: Gold: B Carlsson (25) L Hatch (30) 65 cb. Div 1: D Hoschke (12) 33. Div 2: D Doering (27) 36.

   BEXLEY: Women: Stableford: C McCormack (31) 36.

   BONNIE DOON: Stableford: Grandmothers Trophy: S Malouf (24) 42.

   BOTANY: Women: Stableford: Div 1: P McCanna (21) 38. Div 2: P Fulford (31) 42.

   BOWRAL: Women: Stroke: Ambrose: C Maule (35) H Chadwick (27) 68.5.

   BREAKERS: Men: Stableford: 2B multi: J Johnston (17) R Clancy (29) 64. M Riley (25) 37.

   BRIGHTON LAKES: Veteran Medley: Stableford: G Cohen (21) 41 cb.

   CAMMERAY: Women: Stroke: Medal Jul: M Triggs (35) 73.

   CAMPBELLTOWN: Women: Stroke: Ambrose: C McDonald J Smith G Margetson (16.833) 69.167. Team: Captains 292 bt Presidents 304.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: M Abood (22) R Madgwick (25) 47. 2B Scr: J Kindred D Spittal 33. A: G Allah (10) 36 cb. B: J Kang (15) 37 cb. C: R Spittal (20) 40.

   CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Agg: White: N McCamley (30) T Diggins (19) 77. C Aloisio (20) 40 cb. Hole in one: L Evans at 2nd.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: A Richardson (10) 32. Div 2: S Allan (30) 38. Div 3: K Inglis (34) 38.

   CONCORD: Women: Stableford: Div 1: S Phillips (10) 33. Div 2: R Cronin (28) 36. Div 3: A Stackpool (37) 36.

   CRONULLA: Medley: Stableford: G Bayley (23) 37 cb. Scr: P Boyd 32. Veteran Men: White: J Brown (17) 26.

   CUMBERLAND: Women: Par: Div 1: S Song (23) 2 down cb. Div 2: P Wells (33) 2 up cb. Div 3: S Lee (36) 1 down.

   ELANORA: Men: Stableford: J Ellis (27) 38 cb.

   EVERGLADES: Women: Stroke: Bronze: Div 1 Scr: K Burke 80. Hcp: H Miksevicius (18) 71. Div 2 Scr: B Moore 93. Hcp: J Counsell (28) 74. Stableford: J Johnson (41) 34.

   FAIRFIELD: Women: Stroke: Medal Jul: A: P Murray (15) 66. B: L MacPherson (25) 75.

   FORSTER: Women: Stableford: A: N Ryan (16) 36. B: C Kerr (31) 30 cb. C: B Pryde (32) 36.

   FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: K Farley (17) R Howard (16) 80. A: J Kellner (12) 40. B: K Farley (17) 41. C: D Everton (25) 40 cb. D: J Tautz (29) 43.

   GLENMORE: Medley: Stableford: G Denny (19) 39.

   GORDON: Women: Stroke: Div 1/Medal: M Bright (24) 67. Div 1 Scr: M Bright 91. Div 2: P Pitt (39) 70. Div 2 Scr: P Pitt 109.

   GOSFORD: Women: Stroke: Medal Jul: A: S Hopkins (10) 77. A Scr: S Hopkins 87. B: F Levenspeil (28) 77. B Scr: J Hazzard 103. C: E Van den Berg (42) 74. C Scr: E Van den Berg 116.

   HIGHLANDS: Women: Stableford: W Godbolt (29) 37.

   HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: W Mansel (17) 39 cb. Div 2: R Baillie (30) 40 cb. Women: Gold: L Fryirs (31) 36 cb.

   JAMBEROO: Women: Stableford: Div 1: C Legge (25) 35. Div 2: L Walker (32) 34.

   KAREELA: Women: Stableford: A: E Rigby (22) 37. B: M Hollowell (29) 38. C: N Lloyd (37) 34.

   KILLARA: Women: Stableford Green: A: L Wright (18) 38. B: K Sefton (28) 36. C: G Tagg (30) 34. D: M Collopy (36) 34. Scr: L Wright 19.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stroke: A: A Whitaker (1) 71 cb. B: D Seery (18) 71. C: T Samarjia (19) 72 cb. Women: A Eldridge (14) 77.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B multi: M Innes (22) M Tyler (Antill Park 14) 77. 2B Scr: R Allison L Quinn (Bingara Gorge) 37 cb. A: C Casey (4) 39. B: C Brennan (18) 39. C: J Mooney (36) 38. Hole in one: B Gibbons at 16th. Women: C Smidt (19) 36. Div 1: P Lamberton (15) 28 cb. Div 2: C Luxton (28) 31.

   LONG REEF: Men: Stableford: J Seed (14) 36. Women: R Storey (37) 33.

   MACARTHUR VETERANS at Antill Park: Men: Stableford White: A: P Legge (10) 39. B: A Fenech (21) 37. C: D Wykes (22) 38 cb. D: R Dewar (32) 37 cb. Women: M Ross (15) 31.

   MANLY: Women: Par: Div 1: M Clark (19) sq cb. Div 2: V Mutton (28) sq. Div 3: J Press (39) 1 up. 9-hole: Yellow: A Mountstephens (45) 2 up.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: R Brien (25) R Bragg (17) 73. 2B Scr: D Cremin P Stafford 55. Hcp: G Johnson (20) 38 cb. Scr: D Jones 24. Women: Stroke: Foursome: Div 1: C Mitchell C Van der Brink (18) 66. Div 2: J Johnson D Thompson (33.5) 61.5. Foursome C'ship: Div 1: J Bevan K Lindsay 164. Hcp: G Varcoe D Sebbens 134. Div 2: A O'Shea F McGee 192. Hcp: B Murphy B Dunn 137.

   MONA VALE: Men: Stableford: Z Farquharson (11) 38 cb. Women: L Clement (35) 32 cb. 9-hole: A Mackrill (45) 21.

   MONASH: Women: Stroke: Div 1: A May (20) 71. Div 2: B Layden (31) 73. Scr: I Garay 83. Stableford: H Richards (36) 39.

   MORISSET: Women: Par: A: E Rae (21) 2 down. B: D Koppman (26) 1 up cb. C: N Page (35) 1 up cb.

   MUIRFIELD: Women: Stableford: Irish Team: M Yoon (26) S Ra (14) L Song (31) Y Kim (27) 88.

   NORTH RYDE: Women: Stroke: Div 1: E Shin (23) 70. Div 2: M Kim (28) 71. Div 3: K Drury (31) 70. Div 4: W Conaty (36) 70. Scr: M Irons 80.

   NORTHBRIDGE: Stableford: 2B: B Josika (11) P Jesser (24) 48. B May (17) 42.

   NOWRA: Stableford: Veteran Men: Medal Jul: A: N Levi (18) 34 cb. B: J Gatty (32) 33 cb. Veteran Women: Medal: B Tucker (35) 36.

   PALM BEACH: Women: Stableford: L Newell (26) 33.

   PENNANT HILLS: Men: Stroke: Jnr: B Doherty 71. Women: Y Kim 78.

   PYMBLE: Women: Stableford: S Franklin (22) 40 cb.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: T Mulligan (13) T Canty (21) 45. A: T Mulligan (13) 40. B: J Farrugia (16) 37. C: A Langtry (20) 37. Scr: M Stieger 39.

   ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: Y Buttenshaw (25) 41. Div 2: P Hall (29) 40. Div 3: G Henderson (35) 39. Trophy: Y Buttenshaw.

   ROSNAY: Veteran: Stableford 2B Agg: Yellow: W Duncan (18) R McMath (24) 73. Div 1: W Duncan (18) 40. Div 2: B Boyd (24) 40.

   ROYAL SYDNEY: Women: Par: Championship: Div 1: R Macintosh (20) 3 down cb. Div 2: J Lampe (34) 3 up. Scr: M Brown (9) 9 down. Centenary: Div 1: A McKay (28) 2 up cb. Div 2: J Fitzhardinge (36) 1 up.

   RYDE-PARRAMATTA: Stroke: Div 1: H Ma (17) 72. Div 1 Scr: J Song 77, M Johnson 77. Div 2: J Longergan (31) 79. Div 2 Scr: C Seeto 98. Stableford: M Roberts (42) 31.

   SHELL COVE: Men: Stableford: Div 1: N Critcher (9) 46. Div 2: J Paul (11) 41. Scr: C Mitchell 39. Women: S Ryan (20) 34.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford 2B: White: C Coonan (29) J Clarke (18) 47. A: M Lamaro (6) 37 cb. B: T Smee (17) 40. C: H Cope (20) 40. D: V Goodwin (30) 42.

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: A Poulter (26) 37.

   ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: C Nicholson (9) 36. B: J Egan (19) 42. C: M Patten (20) 44 cb. Women: Yellow: Div 1: J Noden (21) 39. Div 2: J Davoren (32) 32.

   ST MICHAELS: Women: Stableford: Div 1: L Urquhart (16) 36. Div 2: C Ting (26) 35. Yellow: Div 3: A Moore (37) 35. Snr White: D Williams (29) 42.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par 2B: White: L Plant (22) M Yeomans (17) 9 up. 2B Scr: M Wong M Horton 1 up. A: M Wong (3) sq. B: A Song (12) 2 up. C: R Claringbull (20) 1 up.

   STRATHFIELD: Women: Stroke: Foursome: M Lim (40) D Song (7) 60.5.

   TALLWOODS: Veteran: Stableford White: A: J Adamson (14) 40, R Drinkwater (16) 38. B: N Challis (20) 40, B Ruff (26) 37.

   THE COAST: Medley: Stableford: 2B Agg: T Shute (10) B Fifield (9) 70. N Abeni (26) 41. Scr: S Twaddell 32 cb.

   THE LAKES: Men: Stableford: D Wayn (25) 37. Women: Div 1: D Enahoro (21) 35. Div 2: M Reardon (32) 32. Trophy: P Hoy (9) 66. Stroke: Matchplay: N Cave-Olfers bt J Taylor 4-2.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B multi: M Tobin (26) B Hosking (22) 83. Men: Div 1: R Henderson (11) 39. Div 2: J Dean (35) 41. Scr: M Hudson (Kooindah Waters) 34. Women: A Whale (35) 34.

   TOUKLEY: Women: Stroke: Medal Jul: Div 1: D George (14) 75. Div 2: S Stevenson (27) 74. Div 3: L Heggie (39) 76.

   WAKEHURST: Women: Stroke: A/Medal: D Nunn (5) 74. A Scr: D Nunn (5) 79. B/Medal: A Mitchell (25) 74. B Scr: A Mitchell (25) 99. C/Medal: J Jeon (29) 73. C Scr: J Jeon (29) 102. D/Medal: L Barry (37) 74. D Scr: L Barry (37) 111.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: S Snell (17) E Greentree (5) 49. S Snell (17) 42 cb.

   WARRINGAH: Women: Stableford: Div 1: P Keogh (13) 36. Div 2: M Newton (31) 36. Div 3: L Rice (36) 43.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford White: J Addison (18) 37.

   WINDSOR: Women: Stableford: 4B: I Gilbert (37) S Griffith (26) 44.

   WOOLOOWARE: Women: Stroke: Ambrose: B Hammond (13) V Doratis (27) J King (32) V Brown (37) 64.375.

18 November 2018
TOUKLEY: Medley: Stableford: Team: I Steel (16) F Steel (24) P Wright (15) G Ensor 96. Men: Div 1: J Jamieson (8) 42. Div 2: S Sibthorpe (30) 40. ... more
NSW Golf