NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Tuesday

 

   ASQUITH: Women: Par: 4B: B Munday (26) J Cooper (33) 6 up. Div 1: C Boyd (17) 1 up. Div 2: B Munday (26) 2 up.

   AVALON: Men: Stableford: A: G Isherwood (18) 35. B: R Lansbury (28) 31.

   BALGOWLAH: Women: Stroke: American Foursome: P Pashley W Young 76.625.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: J Keats (22) 41.

   BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford White: A: S McDonnell (11) 37. B: J Katsoulis (15) 36. C: A Midgley (23) 38.

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: N Speranza (20) 36.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B Agg: G Gluckman (27) I Penfold (15) 74. Women: A Toohey (37) B Jenkinson (30) 69. Men: Div 1: J Wenborne (17) 40. Div 2: D Savic (28) 39. White: T Croal (21) 31. Women: Div 1: A Hinton (18) 34. Div 2: K Aberdour (26) 37.

   BEVERLEY PARK: Women: Stableford: A: S Etcell (22) 34. B: A Toy (29) 37. C: S Burgess (33) 33.

   BEXLEY: Women: Stableford: Div 1: R Smith (28) 39. Div 2: F McGreal (33) 36. Stroke: Matchplay: M Vella bt K Vickers 19th.

   BONDI: Women: Stableford: M Kennedy (27) 39.

   BONNIE DOON: Women: Stroke: Medal Jul: Div 1: S Fairhurst (3) 73. Div 2: T Davis (25) 77. Div 3: S Williams (36) 80. Div 4: A Myerson (40) 80.

   BONVILLE: Women: Stableford: S Kennedy (25) 35.

   BOTANY: Women: Stroke: P Fulford (30) 69 cb. Medal Jul: Div 1: P McCanna (20) 67. Div 2: M Fleming (33) 74. Div 3: J Hastings (41) 68.

   BOWRAL: Women: Stableford: J Scott (22) 42.

   BRIGHTON LAKES: Veteran Medley: Stableford: W Schmidt (43) 46.

   CAMMERAY: Women: Hole in one: K Scott at 3rd.

   CAMPBELLTOWN: Women: Stableford: R Murray (42) 36.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: P Lourey (30) C Williams (19) 47. 2B Scr: Y Fitton K Kilminster 39. A: G Teagle (11) 38. B: P Ryan (19) 40. C: M Abood (21) 38.

   CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Agg: White: L Evans (7) I Manton-Hall (16) 73. T Diggins (19) 38.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: 2B: C Boorman (20) A Allsopp (23) 43.

   CONCORD: Women: Stroke: Div 1: S Phillips (11) 76. Div 2: K Daisley (23) 73. Div 3: A Stackpool (37) 73. Scr: Div 1: S Phillips 87. Div 2: K Daisley 96. Div 3: S Rowell 109.

   CRONULLA: Medley: Stableford: D Cripps (25) 40. Scr: T Wilson 32. Veteran Men: White: R Coles (2) 26.

   CUMBERLAND: Women: Stableford: Div 1: M Hwang (20) 34. Div 2: C Seddon (32) 33. Div 3: J Deurden (38) 33.

   ELANORA: Men: Stableford: D Armati (15) 42.

   EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: L Birrell (23) 36. Div 2: J Murray (24) 36. Div 3: M Bellamy (40) 36 cb.

   FAIRFIELD: Women: Stroke: Medal Jul: A: K Judd (23) 66. B: C Ross (35) 65.

   FORSTER: Women: Stroke: A: K Hamilton (17) 68. A Scr: J Ervin 81. B: A Jones (27) 66. B Scr: M White 93. C: J Lowry (42) 71 cb. C Scr: D Bianco 110.

   FOX HILLS: Men: Stableford: Team: P Green (15) R Staunton (20) K Sargent (20) P Anderson (29) 122. Scr: P Bradley P Minko J Swinburne M Rajca 96. A: M Rajca (4) 39. B: P Green (15) 40. C: R Staunton (20) 37. D: P Anderson (29) 37.

   GORDON: Women: Stableford: Div 1: J Elvy (32) 38 cb. Div 2: S Fitzpatrick (37) 33.

   GOSFORD: Women: Stableford: A: A Burgess (17) 37. B: R Brann (23) 40. C: P Witt (34) 36.

   HIGHLANDS: Women: Stableford Yellow: M Woodcock (41) 38.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford: 2B: N Peterson (23) N Campbell (22) 50. Men: Div 1: R Hyland (17) 44. Div 2: B Hicks (28). Women: M McCormack (37) 39.

   JAMBEROO: Women: Stableford: 4B: J O'Brien (15) K Brennan (14) 43.

   KAREELA: Women: Stroke: A: K Gilson (13) 67. A Scr: C Manson 91. B: S O'Donnell (33) 65. B Scr: L Aston 95. C: D Varvaressos (35) 68 cb. C Scr: J Liver 106 cb.

   KILLARA: Women: Stroke: Foursome: Div 1: H Rymill A Wood (13) 71. Div 2: R Shephard J Van Bergen (29.5) 72.5. Div 3: F Crothers W Greenwood (41.5) 73.5.

   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford: 2B multi: I Hampson M Spowart 65. Men: White: A: T Buckland (12) 37 cb. B: T Jeffery (19) 34 cb. C: I Hampson (24) 38. Women: S Lind (40) 34.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: Team Agg: P Micallef (9) B Manning (13) M McDonald (7) T Talese (6) 90. Scr: R Allison A Phiyasirikul (Kogarah) G Okladnikov (Moore Park) L Russell (12) 77. A: G Okladnikov (Kogarah 6) 43. B: M McDonald (13) 36 cb. C: K Voraboud (21) 38.

   LONG REEF: Men: Stableford: J Seed (13) 36. Women: J Watts (29) 38 cb.

   LYNWOOD: Medley: Par White: B Dyson (14) 4 up.

   MACARTHUR VETERANS at Antill Park: Men: Stableford White: A: P Legge (9) 36 cb. B: J Kelly (19) 41. C: K Shaw (24) 42. D: T Cascarino (32) 43. Women: A Dickey (16) 40.

   MANLY: Women: Stroke: Medal Jul: Div 1: G Larcombe (10) 73. Div 2: G Fitzhardinge (29) 74. Div 3: A MacGillivray (36) 76. Scr: Div 1: G Larcombe (10) 83. Div 2: T Dougherty (25) 102. Div 3: B Redman (33) 111. Stableford 9-hole: Yellow: C Shute (37) 20.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: B Miller (26) R Johnson (22) 50. 2B Scr: P Gregory R Aslanis 37. Hcp: J Parker (18) 40. Scr: D Cremin 30. Women: Div 1: A Beaven (18) 38. Div 2: M Coghlan (31) 43. Veteran: Div 1: C Mitchell (12) 34. Div 2: F Schofield (37) 40.

   MONA VALE: Men: Stableford: B Mcnamara (19) 38. Women: R Garnham (39) 43. 9-hole: A Mackrill (44) 20.

   MONASH: Women: Stableford: Hcp: A: L Liu (16) 36. B: R Hickey (32) 33 cb. C: R Joffee (35) 33. 1 Scr: G Hulme 25.

   MORISSET: Women: Stroke: A: S Smith (25) 68. B: D Jamieson (27) 66. C: P Celovic (36) 69.

   MUIRFIELD: Women: Stableford: Irish Team: A Pile (26) S Wild (23) G Walters (26) L Saunders (12) 88, M Cavanagh (21) S Kasmarik (23) E Shewring (32) E Uren (45) 82.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: Div 1: G Chou (18) 38. Div 2: K MacDonald (28) 38. Div 3: S Reyburn (35) 38. Div 4: G Wong (43) 38.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: C Murray (35) M Bowen (24) 47. Trophy: G Hazen (17) 38.

   NOWRA: Veteran: Stableford: Split Six: D Roth (25) R Douglass (22) T Hunter (21) D Trusler (13) 84 cb. Women: J Buttle (24) J Wallace (28) C Lymbery (28) L Trusler (25) 86.

   PALM BEACH: Women: Stroke: Foursome: N Kadwell G Pearce (24.5) 61.5. Scr: J Lester N Dennis 97. Foursome C'ship: N Kadwell G Pearce 86. Hcp: J Lester (36) N Dennis (35) 62.

   PYMBLE: Women: Par: S Nutting (23) 3 up. Stroke: Foursome qlfrs: Div 1: K Cant S Waddington, C Adamsas R Smith, M Kennedy L Green, S Bennett L Dickinson. Div 2: S Franklin T Napier, A Brauer A Beaumont, J Lade M Huxtable, S Bokor B Aquilina. Div 3: J Kent S Diks, K Brooks I Weaver, M Nelson H Cameron, M Henderson K Factor.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: B Castle (17) T Canty (23) 73. A: J Clydesdale (12) 39. B: P KUti (17) 39. C: P Sailer (25) 38. Scr: D Buhagiar 31. Hole in one: T Morelli at 3rd.

   ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: L Sennitt (23) 38. Div 2: K Marien (32) 39. Div 3: B Mulcahy (40) 38.

   ROSNAY: Veteran: Stableford 2B multi: Yellow: W Thompson (16) H Morrice (25) 85. Div 1: W Thompson (16) 38. Div 2: H Morrice (25) 40 cb.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: M Baldock (21) 36. Div 2: T Macleod (29) 34 cb. Scr: S Winning 21. Centenary: Div 1: J Clarke (26) 34. Div 2: A Leabeater (30) 39. Great Grandmothers Trophy: D Deane (41) 36.

   SHELL COVE: Men: Stableford: B Jones (16) 43, S Golub (20) 40, J Patrick (6) 39 cb. Scr: J Krzyszczak 36. Women: S Ryan (20) 38.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford 2B multi: White: A White (20) P Ray (25) 83. A: A Larter (6) 38. B: M Brownlow (15) 39. C: M Hemsworth (21) 39. D: P Ray (25) 41.

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: E Wulff (24) 40 cb.

   ST MICHAELS: Snr Par White: C Mullins (9) 6 up. Women: Stableford: Div 1: S Wright (21) 27. Div 2: J Tracy (26) 34. Yellow: E Cottier (45) 33.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B multi: White: A Bandian (13) F Wernicke (17) 80. 2B Scr: J Coe N Henshaw 40. A: J Lee (9) 37. B: A Bandian (13) 41. C: V Ramirez (21) 38.

   STRATHFIELD: Women: Par: Div 1: S Yo (12) 1 up. Div 2: O Chang (25) 7 up.

   SVGA at Glenmore: Snr Stableford: A: W Bennett (14) 38. B: J Ross (21) 37. C: S Harman (26) 37 cb.

   TALLWOODS: Women: Stableford: M Wright (28) 34, J Sibbons (23) 33.

   THE COAST: Medley: Stableford: 2B Agg: S Lister (26) T Kurosawa (18) 74. Hcp: M Laffy (28) 38. Scr: S Twaddell 28.

   THE LAKES: Men: Stableford: M Cleary (20) 36 cb. Women: Gold: L Salerno (45) 38. Par: Div 1: J Loveday (10) 1 up. Div 2: N Harwood (26) 4 up.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B multi: R Pino (31) T McIlvride (30) 83. Men: Div 1: E Weiler (16) 41. Div 2: R Tozer (23) 40 cb. Scr: B Kirby 34. Women: E Sargent (27) 34.

   TOUKLEY: Women: Stableford: Div 1: K McKinnon (8) 37. Div 2: A Caswell (30) 36. Div 3: S McLean (41) 37.

   WAKEHURST: Women: Stroke: Foursome: A: L Meakins (20) J Bennett (16) 73. B: E Lewis (23) L Debnam (27) 76. C: J MacFarlane (45) D Sate (34) 69.5. A Scr: R Charnell C Wright 90. B Scr: L Woodhead L Brown 100. C Scr: J MacFarlane D Sate 109.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: F Jones (15) A Nonas (22) 50. S Snell (15) 44.

   WARRINGAH: Women: Par: 2B: N Hare (41) E Johnson (32) 10 up.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford White: S Giles (14) 37 cb.

   WOOLLAHRA: Women: Stroke: A: S Furness (30) 66. B: A Tan (33) 69.

   WOOLOOWARE: Women: Stableford: Team: N Watkins (37) M Curtis (34) F Davies (40) K McGuirk (40) 96 cb.

22 May 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: P Newton (36) K McGreavy (21) 45. 2B Scr: N Wood (3) B Murdoch (16) 33. A: N Wood (3) 34. B: S Wheatley ... more
NSW Golf