NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Tuesday

 

   ASQUITH: Women: Stableford: 2B: B Munday (26) K Guest (33) 45. J Bezuidenhout (13) 36.

   AVALON: Men: Stableford: R Slee (22) 35.

   AVONDALE: Women: Stroke: Div 1: S Thompson (3) 65. Div 2: L Giblin (15) 62. Div 3: P Everall (24) 66. A Scr: S Thompson 68. Veteran: Qlfrs: Div 1: S Thompson M Bloxham L Myles M Chapman. Div 2: L Giblin T Yip C Knight T Hardy. Super Veteran: Div 2: J Gates R Elliot J Bunting J Rowe. Div 3: J Jessep N Brownie C Gilder M Burney.

   BALGOWLAH: Women: Stableford: Div 1: B Beale (30) 32. Div 2: C Swann (32) 36.

   BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford White: A: K Maulsbury (10) 37. B: J Mitchell (20) 34 cb. C: M Taylor (26) 36.

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: B Jensen (28) 37.

   BAYVIEW: Men: Stableford: 2B Agg: J Cooper (15) R Tucker (25) 75. Women: T Bouman (26) C Donnelly (30) 77. Men: Div 1: R Smith (14) 39. Div 2: D Wells (20) 40. Women: Gold: Div 1: W Climo (19) 35. Div 2: R Ross (40) 41.

   BEVERLEY PARK: Women: Stableford: A: S Chapple (19) 36. B: G Barnett (25) 34. C: S Burgess (33) 34 cb.

   BEXLEY: Women: Stroke: Div 1: M Mitchell (26) 67. Div 2: L Houghton (42) 71.

   BONDI: Women: Stableford: L Lemke (38) 33.

   BONNIE DOON: Women: Stableford: K Messis (45) 42.

   BOTANY: Women: Stroke: Div 1: P McCanna (20) 69. Div 2: M Osterman (32) 68. C'ship: P McCanna 264. Div 1 Scr: B Pope 301. Div 1: F Williams (28) 222. Div 2 Scr: P Fulford 294. Div 2: M Fleming (33) 215. Div 3 Scr: B Marsh 336. Div 3: D Downing (43) 225.

   BOWRAL: Women: Par: J Deane (20) 1 up.

   BREAKERS: Men: Stableford: F Trimboli (16) 40.

   BRIGHTON LAKES: Veteran Medley: Stableford: 2B Agg: P Valenzuela (17) M Castillo (27) 78. W Schmidt (38) 43. Women: Chick o' Walk: C Connor C Farthing bt J Medway M Wightman 2-1.

   CAMPBELLTOWN: Women: Stableford 2B Agg: Yellow: S Taylor (29) J Gregory (31) 69. J Gregory (31) 37. Matchplay: L Lambros S Skinner bt J Singleton S Mutton 3-1.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: R Chevell (22) B Bartle (20) 49. 2B Scr: G Hyde M Pickham (Lynwood) 39. A: P Gualtieri (Twin Creeks 12) 38. B: D Kang (18) 40. C: R Chevell (22) 42.

   CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Agg: White: I Hughes (20) A Morey (31) 79. A: G Dare (16) 39 cb. B: A Doolan (26) 45.

   CHATSWOOD: Women: Par: Div 1: J Kiddell (23) 3 up. Div 2: M Juchau (31) sq. Div 3: L Meli (38) 1 up. Trophy: J Kiddell.

   CONCORD: Women: Stroke: Div 1: D Connellan (20) 77. Div 2: L Perini (29) 79. Div 3: A Stackpool (36) 80 cb. Scr: Div 1: S Phillips 92 cb. Div 2: S Yap 105. Div 3: M Jones 114. Hole in one: G Park at 14th. Stroke: C'ship: Div 1: R Magner 349. Div 2: D Connellan 401. Div 3: A Stackpool 456. Stableford: Div 1: M O'Loughlin (20) 25. Div 2: A Hodgson (27) 28 cb. Div 3: G Kim-Lee (33) 36.

   CRONULLA: Medley: Stableford: N Silvestro (10) 40. Scr: D Van Kampen 32 cb. Veteran Men: White: K Cupitt (19) 26.

   CUMBERLAND: Women: Stableford: Div 1: J Joo (23) 33. Div 2: A Robinson (27) 38. Div 3: Y Cho (37) 38.

   ELANORA: Men: Stableford: M Scamps (14) 38.

   EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: H Burrett (22) 34. Div 2: M Hockley (28) 33. Div 3: S Balneaves (36) 38.

   FAIRFIELD: Women: Stroke: C'ship: A: G Cole (22) 72. B: B Dunn (45) 69.

   FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: D Maynigo (20) H Lee (21) 50. A: P Minko (6) 34. B: K Callan (16) 34 cb. C: V Mahe (23) 42. D: D Bransby (33) 38.

   GLENMORE: Mxd: Stableford: 4B: W Husband (13) V Rikmanis (31) 47. T Gulli (27) 40.

   HIGHLANDS: Women: Stableford Yellow: K Sheargold (26) 36.

   HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: M Crews (21) 43. Div 2: B McElroy (27) 38. Women: Gold: S Haggart (28) 45.

   JAMBEROO: Women: Stableford: Div 1: M Wright (15) 36. Div 2: M Smith (38) 39.

   KAREELA: Women: Stroke: Foursome C'ship: A: G Berges D Hibberd (29.5) 67.5. B: N Duhigg J Rowell (32.5) 78.5. A Scr: Y Rochford R Candy 83. B Scr: L Hammond M Oberg 110.

   KILLARA: Women: Par Green: Div 1: P McGushin (22) 1 up. Div 2: L Deakin (27) 2 up. Div 3: S Holgate (34) 1 up. Div 4: J Kaine (35) 3 down. Stroke: Foursome C'ship: Div 1: P Sears J Slatyer bt J Chrichton L Huang 3-2. Div 2: J Wright J Higgins bt C Bollinger L Cummine 6-4. Div 3: J Jones L Fenton bt J Cathels Y Guttentag 4-2.

   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford: 4B: S Chapman (23) P Chapman (13) 44. Men: White: A: S Tipple (11) 38. B: G Heaton (16) 32. C: R Hamilton (23) 35. Women: J Hoskins (28) 37.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B multi: H Barty (29) T Rochester (31) 67. 2B Scr: A Phiyasirikul (Moore Park) R Allison 37. A: M Shanahan (9) 37. B: P Jones (Campbelltown 19) 37. C: C Pollard (26) 41. Hole in one: S Musgrave at 3rd. Women: J Kay (44) 30.

   LEURA: Women: Par: J Hall (27) 2 down. C Brown (34) 3 down. Stableford: 9-hole: H Cannella (26) 15, H Cartmel (41) 13.

   LONG REEF: Men: Stableford: P Anderson (20) 34. Women: S Rossi (45) 40.

   MACARTHUR VETERANS at Antill Park: Men: Stableford White: A: G Hosking (10) 40. B: J Hindmarch (20) 39. C: G Rogers (23) 41 cb. D: F McCarthy (34) 47. Women: M Yong (40) 32.

   MANLY: Women: Stroke: A: J Reed (21) 74. A Scr: G Rae 83. B: B Lane (32) 74. B Scr: T Dougherty 105. C: J Murray (33) 82. C Scr: J Murray 115.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: D Cremin (2) P Stafford (11) 73. Hcp: A Tighe (12) 38. Scr: D Jones 28. Women: 2B: J Johnson (31) M O'Shannessy (31) 41 cb. Hcp: J Dent (25) 35 cb. Veteran: G Burr (27) 35.

   MONA VALE: Men: Stableford: M Foran (19) 38. Women: J O'Mara (45) 38. 9-hole: G Twight (45) 22.

   MORISSET: Women: Stroke: C'ship: A: L Mullard (1) 69. B: D George (29) 69. C: D Robinson (37) 73.

   NEWCASTLE: Women: Stableford: A: J Macdonald 31. B: J Bosworth 34. C: N Kindler 36.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: Div 1: J Irons (19) 34. Div 2: K Fennell (29) 39. Div 3: J Adamson (34) 37. Div 4: J Woods (36) 36. Stroke: Matchplay: Div 1: A Stubbs bt H Lee 2up. Div 2: M Rechichi bt M Feltham 6-5. Div 3: D Linnegar bt B Evennett 4-2. Div 4: K Cook bt S Kwon 4-2.

   NORTHBRIDGE: Stableford: 2B: B Holmes (35) M Bowen (23) 47. R Smith (23) 37 cb.

   NOWRA: Veteran: Stableford: 2B: J Gatty (32) R Burney (31) 45.

   PALM BEACH: Women: Stroke: C'ship: Div 1: L Newell (25) 68. Div 1 Scr: J Boreham 93. Div 2: B Menzies (32) 67. Div 2 Scr: L Carter 104 cb. Div 3: G Flynn-Pye (37) 66. Div 3 Scr: L Hogan 110.

   PYMBLE: Stableford: G Sutton (25) 43.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: B Walker (22) S Rice (18) 37. A: J Watts (12) 34. B: P Smith (16) 35. C: B Walker (22) 36. Scr: D Buhagiar 32. Holes in one: P Kuti at 11th, G Phillips at 12th.

   ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: J Leahy (22) 36. Div 2: K Dowling (30) 36. Div 3: C Harris (37) 37.

   ROSNAY: Veteran: Stableford 2B: Yellow: R Schwarz (14) R Parker (17) 49 cb. Div 1: W Duncan (17) 41. Div 2: G Kim (26) 45.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stroke: Championship: Div 1: B Alexiou (17) 72. Div 2: S Bell (26) 74. Scr: B Alexiou 89. Centenary: Div 1: J Johnston (30) 68. Div 2: H Angus (36) 66.

   RYDE-PARRAMATTA: Women: Par: 4B: H Ma (16) C Seeto (22) 9 up.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford 2B: White: P McCudden (22) T Healey (18) 47. A: D Eller (7) 37. B: C Bright (13) 37 cb. C: P McCudden (22) 41 cb. D: R Taylor (36) 40.

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: R Ledden-Cooper (36) 39.

   ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: M Beehag (8) 39. B: R Smith (19) 37. C: C Ritchie (31) 41. Women: Yellow: Div 1: J Fishwick (28) 33. Div 2: E Glanville (36) 39.

   ST MICHAELS: Snr Stableford White: I McDade (22) 38. Women: Div 1: K Loosley (21) 31. Div 2: C Cameron (26) 30.

   STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: R Hong (19) 39. Div 2: S Kim (25) 38 cb.

   TALLWOODS: Women: Stableford: Div 1: J Sibbons (23) 32. Div 2: J Hicks (33) 36.

   THE COAST: Medley: 2B Agg: A Rowland (14) G Adams (13) 65. D Clarkson (26) 36. Scr: M Tey 25. Veteran: R Russell (29) 36.

   THE LAKES: Men: Stableford: J Kelly (20) 40. Women: Div 1: J Loveday (10) 34. Div 2: J Cleary (31) 39. Trophy: J Cleary (31) 68. Gold: D Wilson (30) 33.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B: R Tozer (22) G Sargent (36) 51. Men: Div 1: A Simpson (PGA) 42. Div 2: R Tozer (22) 43. Scr: G Booby 34. Women: S Dean (35) 34 cb.

   TOUKLEY: Women: Par: Div 1: J Dind (21) 1 down. Div 2: T Mastello (29) 5 up. Div 3: C Rowland (43) sq.

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: J Battaglia (21) 39. B: A Dodd (23) 37. C: C Hadwen (34) 38.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: G Ogle (33) J Mansfield (10) 50.

   WARRINGAH: Women: Stroke: Div 1: S Saunders (16) 73. Div 2: J Levido (33) 75 cb. Div 3: A McCorquodale (40) 70. Stableford: J Wethered (45) 41.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford White: W Mockli (23) 35 cb.

   WINDSOR: Women: Stroke: A: M Khouri (9) 76. A Scr: Y Mudiman 87. B: K Rooke (29) 72. B Scr: M King 100. C: M Vinton (32) 74. C Scr: D Kennedy 110. Stableford: K Madden (43) 32. V Horsburgh (45) 31.

   WOOLLAHRA: Women: Stroke: Foursome: S Doyle P McMahon (29) 72.

   WOOLOOWARE: Women: Stableford: Grandmothers Trophy: J Roach (28) 37 cb. Div 1: H Song (21) 36. Div 2: J Roach (28) 37. Div 3: A McGaw (35) 37. Div 4: S Lester (38) 31.

22 May 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: P Newton (36) K McGreavy (21) 45. 2B Scr: N Wood (3) B Murdoch (16) 33. A: N Wood (3) 34. B: S Wheatley ... more
NSW Golf