NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Tuesday

 

AVALON: Men: Stableford: 9-hole 2B: R Slee (21) G Isherwood (18) 28.

   AVONDALE: Women: Par: Div 1: T Kenney (10) 5 up. Div 2: M Hearne (18) 6 up. Div 3: J Burstall (28) 3 up.

   BALGOWLAH: Women: Stableford: 2B Agg: B Cook L Hoffman 67.

   BARDWELL VALLEY: Veteran: Stroke Ambrose: White: G Lee (4) D Williams (5) J Sentas (8) D Pillay (10) 52.

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: B Jensen (28) 37.

   BAYVIEW: Men: Stableford: 2B Agg: D Nelson R Holland 77. Div 1: R Holland (16) 43. Div 2: D Baker (28) 40. Women: 2B Agg: J Muller R Ross 85. Div 1: D Hoschke (13) 37. Div 2: R Ross (40) 43.

   BEXLEY: Women: Stableford: D Knittl (33) 44.

   BONDI: Women: Stableford: M Kennedy (27) 28.

   BONNIE DOON: Women: Stableford: A: J Conlon (18) 34. B: T Davis (23) 35. C: M Chizuko (33) 36. Gold: D: G Parker (37) 40. Stroke: President's Trophy: K Smith bt S Jackson 3-2.

   BONVILLE: Women: Stroke: Foursome C'ship: P Rooney S Lawrence (18) 92.

   BOTANY: Women: Stableford: Div 1: L Taylor (24) 37. Div 2: M Fleming (33) 38.

   BOWRAL: Women: Stableford: W Burke (28) 36.

   BREAKERS: Men: Par: 2B: J McGrath (24) C Coote (21) 11 up. J McGrath (24) 4 up.

   BWVGA at Toukley: Medley: Stroke: Ambrose: A Anderson A Micallef P Long K Tecarle (11.25) 56.75.

   CAMMERAY: Women: Stroke: Foursome: S Haertsch (27) M Jones (28) 76.

   CAMPBELLTOWN: Women: Par: Div 1: K Shanley (26) 1 down cb. Div 2: G Margetson (36) 6 up. Div 3: E Fernance (40) 3 down.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: P Hacker (26) G Rosman (15) 48. 2B Scr: G Loughnam T Dolan 33. A: C Liu (10) 42. B: G Rosman (15) 39. C: L Flecknoe (25) 41.

   CASTLECOVE: Men: Stroke Ambrose: White: J Rumpler H Perry (10.25) 56.75.

   CHATSWOOD: Women: Stroke: Div 1: A Allsop (24) 67. Div 2: J Cathness (28) 62. Div 3: P Oliver (35) 71. Stableford: A Turner (34) 34.

   CONCORD: Women: Stableford: 4B: P Lees (45) J Adamo (43) 48 cb.

   CRONULLA: Medley: Stableford: D Conley (22) 40 cb. Scr: P Boyd 34. Veteran Men: White: R Carter (20) 31.

   EVERGLADES: Women: Stroke: 2B: L McDougall (43) M McCarthy (36) 58. Div 1: H Burrett (22) 69. Div 2: J Crawford (27) 72. Div 3: L McDougall (43) 64.

   FAIRFIELD: Women: Stroke: Ambrose: K Judd M Crowfoot M Wightman (15.66) 58.33.

   FORSTER: Women: Stableford: A: D Wilson (16) 37. B: S McRobert (23) 34 cb. C: G Lord (36) 35. Hole in one: C Blair at 16th.

   FOX HILLS: Men: Stableford: Team Agg: W Sellwood D Pellegrin A Bakes M Genner 147. A: G Poland (7) 40 cb. B: G Joass (19) 40. C: P O'sullivan (25) 45. D: A Bakes (26) 42. Cup: M Genner (21) 35. Hole in one: E Chin at 17th.

   GLENMORE: Mxd: Stroke: Foursome: K Edwards E O'Mara (14.5) 67.5.

   GORDON: Women: Stableford: Div 1: M Day (32) 33. Div 2: S Fitzpatrick (37) 38.

   GOSFORD: Women: Stableford: A: C Shaw (20) 39. B: L Cruickshanks (26) 38 cb. C: D Barr (33) 39 cb.

   HIGHLANDS: Women: Stroke Ambrose: Yellow: J Bracken (19) T Magrath (23) R Brindle (31) 73.

   HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: B Knowles (16) 42 cb. Div 2: J Foster (29) 44. Women: Gold: K Wagner (25) 41 cb.

   JAMBEROO: Women: Stableford: Div 1: S Lang (25) 39. Div 2: R Sheath (31) 34.

   KAREELA: Women: Stableford: A: Y Rochford (13) 33 cb. B: R Eves (31) 40. C: P Tollis (39) 41.

   KILLARA: Women: Stableford Green: Div 1: H Rymill (10) 39. Div 2: J Scully (27) 38. Div 3: B Chapman (32) 33. Div 4: C Makeham (37) 35. Scr: H Rymill 30.

   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford: 2B multi: J Hurst A Fritter 70. Men: A: B Saunders (5) 42. B: J Hurst (14) 39 cb. C: P Fisher (23) 40. Women: S Guerin (34) 35.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: Split Six: J Wright (25) G Agnew (19) T Macri (22) L Russell (11) 93. Scr: S Reid (Liverpool) R Allison R Hodge B Wood 74. A: M Shanahan (8) 38. B: G Schliebs (19) 40. C: O Kierans (25) 39. Women: C Charlton (26) 37. Div 1: J Holmes (11) 35 cb. Div 2: S McBlain (24) 35.

   LONG REEF: Men: Stableford: W Grundy (27) 33 cb. Women: J Hensman (34) 36 cb.

   LYNWOOD: Medley: Stableford White: M Powell (12) 42.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: D Cremin (2) P Stafford (11) 71. Women: J Morgan (28) G Shaw (29) 71. Men: C Schofield (21) 38. Women: J Bevan (9) 37. Veteran Women: J Iredale (26) 34.

   MOLLYMOOK: Women: Stroke: Foursome: A: J Furnell R Waller 75.5. B: B Walton J Haskins 74.5.

   MONA VALE: Men: Stableford: D Strachan (24) 40 cb. Women: J Pinkham (43) 43. 9-hole: A Mackrill (44) 19 cb.

   MUIRFIELD: Women: Stableford: 2B Agg: S Wood (29) K Murgatroyd (27) 74. Div 1: N Hill (20) 36. Div 2: K Stafford (29) 39. Div 3: S Kim (42) 35.

   NEWCASTLE: Women: Stableford: Div 1: J Macdonald (5) 37. Div 2: J Savage (20) 34. Div 3: B Allen (31) 38.

   NORTH RYDE: Women: Stroke: A: F Park (17) 72. B: M Rechichi (24) 69. C: S Reyburn (34) 65. D: B Hogan (38) 69. Scr: H Lee 86.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: C Davidson (17) B Carroll (21) 50. Trophy: B Holmes (33) 40.

   PACIFIC DUNES: Stableford: Veteran Men: R Simons (19) 36 cb. Veteran Women: J O'Neill (30) 32 cb.

   PALM BEACH: Women: Stableford: G Flynn-Pye (36) 34.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: C Leonard (10) M Price (17) 75. A: Z Delevski (12) 41. B: P Kuti (17) 43. C: K Hafer (26) 38. Scr: M Williams 36. Hole in one: Z Delevski at 5th.

   ROSEVILLE: Women: Stroke: Foursome: Div 1: L Galbraith C Cooper 63. Div 2: L Ashman J Harris 72.

   ROSNAY: Veteran: Stableford 4B: Yellow: A: A Rogers (27) J Dobrownyj (20) 50. Div 1: M Lavorato (19) 47. Div 2: B Boyd (23) 40 cb.

   ROYAL SYDNEY: Women: Par: Championship: Div 1: L Ballhausen (16) 1 down cb. Div 2: E Sydney-Jones (32) 1 up. Scr: S Bath 11 down. Centenary: Div 1: J Headlam (30) 5 up. Div 2: J Morris (33) 1 up cb.

   SHELL COVE: Men: Stableford: J Micallef (19) 42, J Anderson (17) 41. Scr: C Mitchell 42. Women: S Ryan (20) 38, L Smart (23) 25 cb.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford 2B Agg: White: P Sheeky (20) W Wehrle (22) 76. A: M Ayton (6) 38 cb. B: R Kirk (13) 42. C: P Sheeky (20) 41. D: D O'Brien (35) 39 cb.

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: S Evers (20) 43.

   ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: C Nicholson (9) 42. B: R Finlay (15) 46. C: N Tucker (29) 44. Women: Stableford Yellow: Div 1: S Gonzalez (20) 46. Div 2: E Glanville (34) 41.

   ST MICHAELS: Snr Stableford White: H Brycki (9) 40. Women: Par: Div 1: L Pellew (20) 1 up. Div 2: J Jordan (26) 7 up. Yellow: A McFarlane (37) 3 up.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: C Wood (26) B Balagtas (8) 46. 2B Scr: A Bradley J Ponder 43. A: J Ponder (Cromer +2) 38. B: T Clark (17) 38. C: G Sloan (22) 42.

   TALLWOODS: Women: Stableford: Div 1: R Ezzy (24) 34. R Murray (16) 31. Div 2: L Turner (29) 35. M Wright (27) 32.

   THE COAST: Veteran: Stableford: I Hamilton (25) 45.

   THE LAKES: Men: Stableford: T Kadiev (0) 42. Women: Stroke: Medal Aug: Div 1: A Wood (18) 76. Div 2: K Ganderton (29) 77.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: M Stieger (PGA) J Serhan (PGA) 80. Men: Div 1: D Pitkin (17) 43 cb. Div 2: P Barry (36) 41. Scr: M Stieger (PGA) 43. Women: K Symons (40) 36.

   TOUKLEY: Women: Stroke: Div 1: C Wagenaer (20) 73. Div 2: J Davidson (29) 71. Div 3: R Keyes (37) 77.

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: S Douglas (20) 39. B: T McSorley (25) 38. C: A Crothers (41) 40. Stroke: Medal of Medallists: S Douglas (20) 70.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: M Weate (21) A Weate (19) 51. M Weate (21) 46.

   WARRINGAH: Women: Stableford: Team: L Schwab (25) J Eagleton (37) C Hunter (Wisemans Ferry 45) G Steele (45) 104 cb.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: G Lucas (28) 36.

   WINDSOR: Women: Stroke: A: S Paton (19) 73, M Khouri (10) 76. B: B Barnett (29) 70, J Wakefield (26) 71. C: L Bartlett (35) 65, D Allen (37) 72. Medal of Medallists: K Rooke 75. Stableford: D: C Lee (43) 41, P Henderson (45) .

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: W Pontey (31) 35. B: W Tomlin (33) 39.

   WOOLOOWARE: Women: Stroke: Foursome: Div 1: L Fuller J Miller (21.5) 70.5. Div 2: S Crestani R Hunter (30.5) 72.5. Div 3: J Clarke S Sanfilippo (34.5) 70.5. Div 1 Scr: B Hammond L Nowak 90. Div 2 Scr: V Doratis S Bourne 106. Div 3 Scr: E Deacon C Miller 113. Foursome C'ship: Div 1 Scr: S Sutherland R Maxted 184. Div 2 Scr: P Webb C Walker 209. Div 3 Scr: J Clarke S Sanfillipo 220. Hcp: F Davies (38) G Awramenko 150.

21 August 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: D Rankin (23) K Ryan (24) 47 cb. 2B Scr: P Bradley N Wood 39. A: N Wood (4) 40. B: D Smith (14) 36. C: I ... more
NSW Golf