NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Tuesday

 

   ASQUITH: Women: Stableford: 2B: Y Himei (35) K Song (39) 49. J Doherty (38) 42.

   AVALON: Men: Stroke: G Moncrieff (27) 64.

   AVONDALE: Women: Stableford: Div 1: D Allison (12) 40. Div 2: C Knight (15) 39. Div 3: S Barker (27) 44. Trophy: S Barker (27) 44.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: J Loveridge (24) 38. B: F Briggs (30) 32.

   BAYVIEW: Stableford: 2B Agg: Mxd: F Teghini (19) P Youl (29) 82. Women: Gold: M Reed (32) R Moylan (31) 77. Men: Div 1: D Ineson (13) 41. Div 2: P Youl (29) 46. White: D Dewhurst (29) 47. Women: Gold: Div 1: W Climo (21) 38. Div 2: M Reed (32) 40 cb.

   BEVERLEY PARK: Women: Stableford: Irish Team: A: G Remai (44) L Aller (34) J Shelper (29) K Bryant (22) 133. Scr: K Johnson C Price B Coxon P Wilson 63.

   BEXLEY: Women: Stableford: A: L Moles (19) 39. B: J Harvey (40) 36. Grandmothers Trophy: J Mackison (29) 37.

   BONDI: Women: Stableford: M Kennedy (27) 29.

   BONNIE DOON: Women: Stroke: Foursome C'ship: Div 1: M Woodward (18) M Campbell (20) 191. Div 2: A Cockle (37) D Huxley (33) 237.

   BONVILLE: Women: Stroke: Div 1: J Curran (18) 73. Div 2: C Garland (32) 75. Div 3: M Sullivan (37) 77. Scr: J Curran (18) 91.

   BOTANY: Women: Stableford: Div 1: P McCanna (19) 38. Div 2: N Welch (37) 44 cb. Stroke: Gold Medal: J Kilby (36) 61.

   BREAKERS: Men: Stableford: R McMechan (22) 40, R O'Grady (29) 38, K McRitchie (22) 38.

   BRIGHTON LAKES: Veteran Medley: Stableford: 2B: M Rogers (23) B Rouse (17) 51 cb. B Madgwick (27) 47.

   CAMMERAY: Women: Stroke: M Koeninger (25) 70.

   CAMPBELLTOWN: Women: Stableford 2B: Yellow: Div 1: K Shanley (25) L Lambrose (32) 47 cb. Div 2: P Howe (26) J Darr (30) 47.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: P Cooper (Antill Park 26) G Evers (15) 48. 2B Scr: I Pemble (Cumberland) A Wiffin (PGA) 38. A: R Lee (12) 38. B: D Bithell (Cabramatta 15) 39. C: S Yoon (34) 41.

   CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Agg: White: K Heathcote (14) D Cameron (16) 80. A: K Heathcote (14) 40 cb. B: B Porter (27) 40.

   CHATSWOOD: Women: Par: Div 1: J Potter (13) sq. Div 2: P Haigh (28) sq cb. Div 3: R Boylan (39) 2 up.

   CONCORD: Women: Stroke: Medal Sep: Div 1: M O'Loughlin (19) 73. Scr: M Mitchell 86 cb. Div 2: S Yap (22) 74. Scr: S Yap 96. Div 3: R Drysdale (33) 77. Scr: M Gilbert 110 cb. Gold Medal: C Harkin (10) 76.

   CRONULLA: Men: Stableford: K Turner (27) 39 cb. Scr: T Wilson 32. Veteran Men: White: G Dearsley (6) 29. Hole in one: G Brooker at 15th.

   CUMBERLAND: Women: Stableford: Div 1: H Cho (21) 36. Div 2: S Kim (27) 39. Div 3: S Gym (34) 34.

   ELANORA: Men: Stableford: C Wells (29) 37 cb.

   EVERGLADES: Women: Stableford: 2B Agg: B Moran (31) D Manfredotti (28) 70. Div 1: T Melnik (20) 36. Div 2: L Turner (27) 39. Div 3: M Bellamy (39) 34.

   FAIRFIELD: Women: Stroke: A: D Lavender (24) 67. B: J Wykes (41) 63.

   FORSTER: Women: Stableford: A: M White (22) 34 cb. B: R Ravell (28) 38. C: G Granger (33) 37.

   FOX HILLS: Men: Stableford: A: J Carpenter (10) 40. A Scr: J Wheatley 39. B: R Martin (18) 39. B Scr: G Wakefield 23. C: G Giles (21) 41. C Scr: J Neyra 19 cb. D: C Van der Wegen (35) 44. D Scr: I Herring 16.

   GLENMORE: Mxd: Stableford White: M Dean (16) 44.

   GORDON: Women: Stableford: Div 1: J Bergin (28) 42. Div 2: R Bowden (34) 38.

   GOSFORD: Women: Stroke: Trophy: Div 1: S Anderson (22) 71. Div 2: L Cruickshanks (25) 69. Div 3: L Robinson (36) 73.

   HURSTVILLE: Men: Stableford: Div 1: A Macpherson (15) 40. Div 2: K Armstrong (24) 40. Women: Gold: D Morris (41) 45.

   JAMBEROO: Women: Stroke: Medal Sep: Div 1: J O'Brien (18) 77. Div 2: L Bell (34) 74. Div 3: M Smith (39) 78.

   KILLARA: Women: Stableford: Div 1: G Stanistreet (21) 33. Div 2: J Van Bergen (26) 32. Div 3: B Chapman (32) 35. Div 4: S Robb (39) 33. Stroke: C'ship: Div 1: J Crichton bt J Richardson 8-7, P Sears bt A Baggie 21st, L Stevenson bt S Percival 3-2, K Wood bt J Slatyer 21st. Div 2: H Rymill bt W Mcgill 5-4, J Wright bt A Wood 2-1, R McConnell bt B Boezeman 3-2, I Scougall bt M Sanderson 1up. Div 3: S Tuckwell bt J Scully 3-2, S Conde bt P Biszewski 1up, W Mears bt P Stiles 5-3, J Lloyd bt M Gan 5-3, S Park bt P Farrington 4-3, K Sefton bt D Brown 3-1, J Rees bt K Knight 4-3. Div 4: D Harpham bt A Vince 2-1, P Ward bt C Muchison 1up, D Ravenscroft bt L Meek 6-5, L Greenwood bt S Holgate 3-2, J Ee bt D Saar 3-1. Div 5: J Kaine bt B Bye, M Clarebrough bt M Stewart 1up, T Gibbons bt D Woos 2-1, L Robertson bt S Gapes 4-2.

   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford: 2B Agg: R Riddle C Riddle 68. Men: A: S Tipple (11) 35 cb. B: G Heaton (16) 34 cb. C: B Smith (29) 35 cb. Women: C Riddle (18) 34.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: A: B Fairclough (NSW GC 1) 38. B: B Harding (15) 42. C: A Richards (Castle Hill 23) 43. A Scr: A Coe 32. B Scr: S Musgrave 25. C Scr: T McKee 16. Women: Stroke: Medal Sep: Div 1: P Lamberton (15) 65. Div 2: M Brennan (31) 73. Stableford: L Richards (18) 38.

   LONG REEF: Men: Stableford: P Anderson (21) 38. Women: E Mullins (45) 42.

   MACARTHUR VETERANS: at Camden: Men: Stableford: A: N Purkiss (13) 40. B: M Mayes (21) 45. C: I Piper (23) 44. D: R Loucks (27) 43. Women: M Thorn (15) 37 cb.

   MANLY: Women: Par: Team: E Cavill (18) B Debney (15) T Lloyd (8) I Fear (18) 14 up.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: R Byrne (18) B Halls (14) 73. 2B Scr: D Cremin P Stafford 58. Hcp: T Sweeney (19) 42. Scr: D Jones 29. Women: Stroke: American Foursome: A O'Shea J Bevan (12) 64. Scr: E Tamplin F McGee 83 cb. Chick o' Walk: J Granger bt W Troy 5-3.

   MONA VALE: Medley: Stableford: D Scott-Fell (28) 35.

   MONASH: Women: Stableford: Silver: A: F Boustred (20) 37. B: A Krebs (24) 30. C: K Marien (34) 33. Scr: I Garay 31.

   MORISSET: Women: Stroke: Medal Sep: A: S Mitchell (19) 66. B: A Elgar (34) 69. C: L Baggs (44) 72.

   MUIRFIELD: Women: Stableford: 2B: M Knudson (30) D Pickles (36) 46 cb. Div 1: K Attenborough (Nth Ryde 21) 37 cb. Div 2: S Yoo (Nth Ryde 29) 39 cb. Div 3: C Chun (34) 39 cb.

   NEWCASTLE: Women: Stableford: A: H Watt 35. B: L Schmidt 35.

   NORTHBRIDGE: Stableford: 2B: P Rix (15) C Cheong (10) 45 cb. P Psomadelis (19) 41.

   PALM BEACH: Women: Stroke: Medal Sep: Div 1: B Menzies (31) 64. Div 1 Scr: G Pearce 90. Div 2: F Hoffman (32) 67. Div 2 Scr: V Donovan 104.

   PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: P Chun (15) 41. Div 2: J Lade (24) 39.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: A Cook (14) W Hamilton (22) 74. A: D Crawford (12) 39. B: W Adey (19) 39. C: W Hamilton (22) 40. Scr: J Scruse 33.

   ROSNAY: Veteran: Stableford 4B: Yellow: D Brady (21) M Boland (28) 51. Div 1: B Patterson (12) 42. Div 2: R Teaken (21) 44.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Centenary: B Herron (15) 45, B Niesche (18) 45.

   RYDE-PARRAMATTA: Women: Stableford: Div 1: J Irons (North Ryde 18) 33. Div 2: M Smith (26) 39. Div 3: G Liu (32) 35. Div 4: J Griffith (45) 26.

   SHELL COVE: Men: Stableford: D Spencer (10) 41, D Clarke (16) 40. Scr: C Mitchell 38.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford Split Six: White: W Stafford (10) A Larter (6) 76. A: W Stafford (10) 42. B: J Betts (18) 40. C: W Wehrle (19) 42. D: T White (26) 41.

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: G Taylor (23) 39.

   ST MICHAELS: Snr Stableford White: H Brycki (8) 40. Women: Div 1: S Wright (20) 34 cb. Div 2: H McHugh (33) 32 cb. Div 3: R Underdown (28) 36.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par 2B: White: K Rah (Oatlands 9) Y Sim (Oatlands 16) 12 up. 2B Scr: A Phiyasirkul (Moore Park) M Tey (Moore Park) 1 up.  A: A Phiyasirkul (Moore Park 4) 1 down cb. B: Y Sim (Oatlands 16) 6 up. C: C Fernandez (36) 1 up cb. Women: Stroke Medal Sep: Gold: A: V Dunn (22) 75. B: J Loader (30) 74. C: P Gear (34) 76.

   SVGA at Bankstown: Veteran: Stableford: A: P Ford (14) 38. B: N Shackle (17) 36 cb. C: J Romanowski (28) 42.

   TALLWOODS: Women: Stableford: Team: L Turner (29) D Horsell (30) J Sibbons (22) E Fraser (33) 43.

   THE COAST: Medley: Stableford: 2B Agg: R Clarke (25) J Haney (14) 73. Hcp: D Bissell (13) 37 cb. Scr: T Jay 29. Veteran: L Byrne (23) 46.

   WAKEHURST: Women: Stableford: Irish Team: S Cameron (35) J Van Den Broek (31) J James (41) P Nicol (23) 87.

   WALLACIA: Men: Stableford: 2B: G Donald (10) G Vine (16) 46. 2B Scr: B Bobbin J Mansfield 32 cb. A: J Mansfield (10) 37. B: F Jones (15) 36. C: W Mendham (34) 36.

   WARRINGAH: Women: Stroke: Div 1: G Vasile (22) 73. Div 2: A Beckwith (33) 70. Div 3: R Tapp (38) 69. 36-hole: Div 1: C Richmond 147. Div 2: A Beckwith 146. Div 3: L Rice 144. Stableford: Div 1: M Creighton (33) 37. Div 2: S Matthews (35) 40 cb.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: A Helmrich (25) 37.

   WINDSOR: Women: Stableford: Canadian Foursome: A Burgess (37) K Sills (33) 67.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: P McMahon (27) 41. B: N Wimbush (45) 42.

VIRTUAL GOLF

   X-GOLF MACARTHUR: Monday X-League: Rd 2: Winx 3 (+6) bt G.O.L.F 0 (+20), Sultans of Swing 2 (+7) bt Pro Hackers 1 (+18), Putting From The Rough 1 (+7) lost to Swing N A Miss 2 (-14), Worm Burners 1.5 (+8) sq Dragons 1.5 (+6), Volvo 2 (-17) bt The Shankers 1 (-3).

26 February 2018
TERREY HILLS: Men: Stableford: B: T Serizawa (14) 38. more
NSW Golf