NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Tuesday

 

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: C Boyd (17) 38. Div 2: S Carver (28) 40.

   AVALON: Men: Stableford: R Mielnik (22) 43.

   BALGOWLAH: Women: Stroke: Grandmothers Trophy: Div 1: J Loveridge (23) 64. Div 2: B Headland (35) 70. Medal of Medallists: W Young (20) 70, B Beale (26) 70.

   BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford 2B Agg: White: Div 1: M Veljanovski K White 78. Div 2: J Mitchell M Taylor 75.

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: P Waring (25) 47.

   BAYVIEW: Mxd: Stableford: 2B: S Virgona (36) F Sella (16) 48. Men: Div 1: G Fowler (8) 37. Div 2: B Dunkley (24) 38. White: S Virgona (36) 40. Women: 2B: Gold: D Latreille (29) T Bouman (22) 45. Div 1: D King (23) 42. Div 2: J Berry (30) 38.

   BEVERLEY PARK: Women: Stableford: Team Agg: R Morrison (25) L Aller (30) K Bryant (22) G Remani (45) 125.

   BEXLEY: Women: Stroke: Canadian Foursome: M Vella C Clark (25.875) 67.125.

   BONDI: Women: Stableford: F Edwards (45) 32.

   BONVILLE: Women: Stableford: L Smith (20) 34.

   BOTANY: Women: Stableford: 2B Agg: J Kilby (32) J Browne (31) 70.

   BOWRAL: Women: Par: P Donoghue (34) 3 down.

   BREAKERS: Men: Stableford: President's Trophy: Presidents 1580 bt Captains 1523. P White (28) 41.

   BRIGHTON LAKES: Veteran Medley: Stableford: 2B: K Plaisted (20) G Blake (45) 58. R Trewin (32) 46.

   CAMMERAY: Women: Stableford: K Wood (32) 36.

   CAMPBELLTOWN: Women: Stroke: Foursome: Div 1: P Howe L McRae (18.5) 69.5. Div 2: R McKimm J Morschel (27) 70.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: S Strazzeri (18) S Hwang (20) 50. 2B Scr: M Dive (PGA) A Dilshad 42. A: M Dive (PGA) 40. B: P Ryan (19) 41. C: J Khoury (23) 41.

   CASTLECOVE: Men: Stableford: 2B: C Beard (30) J Vatiliotis (30) 53. C Aloisio (20) 44.

   CCWGA at Morisset: Women: Stroke: Div 1 Scr: L Mullard (Morisset) 73. Div 1: H Vandenbruggen (Cessnock 16) 73 cb. Div 2 Scr: P Pech (Morisset) 94. Div 2: M I'Anson (Breakers 24) 73. 36-hole: Div 1 Scr: L Mullard (Morisset) 147. Div 1: J Tarran (Shelly Beach 9) 148. Div 2 Scr: M Hughes (Breakers) 196. Div 2: M I'Anson (Breakers 25) 148. Stableford: 2B Agg: K Burke (2) J Tarran (9) (Shelly Beach) 147. Div 1: M Sheekey (Breakers 17) 35. Div 2: L Logan (Morisset 23) 33. Div 3: Y Sewell (Morisset 29) 38 cb. 36-hole: Div 1: T Illi (Morisset 16) 70. Div 2: H Garden (Shelly Beach 25) 66. Div 3: J Portelli (Shelly Beach 27) 67.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: J Kiddell (20) 35. Div 2: M Juchau (31) 41. Div 3: D Macdonnell (45) 36.

   CONCORD: Women: Stableford: 2B: J O'Halloran (12) J McRae (26) 49 cb. Div 1: K White (14) 40 cb. Div 2: A Fulepp (23) 41 cb. Div 3: R Gaitanos (39) 41 cb.

   CUMBERLAND: Women: Par: Div 1: A Yang (22) 3 up. Div 2: A Hong (32) 3 up. Div 3: S Gym (36) 5 up.

   ELANORA: Men: Stableford: W Hoare (28) 45. Hole in one: K Taylor at 7th.

   EVERGLADES: Women: Stableford: 2B: G Colley (15) L McDougall (41) 51. Div 1: W White (20) 37. Div 2: D Smith (28) 43. Div 3: L McDougall (41) 41.

   FAIRFIELD: Women: Stableford: 2B: B Schroeder (23) J Branfield (28) 48.

   FORSTER: Women: Stroke: A: R Calvert (21) 65. A Scr: J Ervin 83. B: J Fortuin (31) 67. B Scr: D Patch 96. C: T Angus (36) 69. C Scr: W Dorahy 107.

   FOX HILLS: Men: Stableford: A: P Minko (8) 39. A Scr: M Rajca 29 cb. B: G Dunn (15) 42. B Scr: K Siow 26. C: R Staunton (20) 43. C Scr: W Gualterio 18 cb. D: P Nicholas (30) 41. D Scr: B De Souza 14 cb.

   GLENMORE: Medley: Stableford: D Jocson (28) 42.

   GORDON: Women: Stableford: H Sherrard (37) 41. G Bates (31) 37 cb.

   GOSFORD: Women: Stableford: Trophy: K Williams (35) 41.

   HIGHLANDS: Women: Stroke: T Macpherson (22) 71.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford 2B Agg: White: P Cohan (33) P Clancy (22) 79. Men: Div 1: P Clancy (22) 43. Div 2: R Jebb (23) 43 cb. Hole in one: C Glasson at 2nd. Women: Gold: P Keogh (6) 36.

   JAMBEROO: Women: Stroke: Div 1: S Walsh (25) 68. Div 2: L Stassen (35) 68. Gold Medal: S Walsh (25) 68. Stableford: M Potter (41) 32.

   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford: 2B multi: T Van Der Kolk T Starbuck 75. Men: A: T Van Der Kolk (6) 41 cb. B: B Hauptmann (18) 36. C: D Guerin (32) 39 cb. Women: C Riddle (17) 40.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: A: P McGrath (Camden 11) 40. B: B Agnew (13) 37 cb. C: G Corrigan (Camden 25) 34 cb. A Scr: R Allison 35. B Scr: D Johnstone (Brighton Lakes) 25. C Scr: G Plassan 16. Women: Split Six: S McBlain (23) J Kay (41) 56. P Lamberton (13) 35.

   LEURA: Women: Stroke: Medal Nov: J Hall (30) 71, D Pinch (32) 73, C Moore (21) 79.

   LONG REEF: Men: Stableford: G Black (22) 44. Women: J Reitzer (20) 47.

   LYNWOOD: Medley: Stableford White: M Norbis (+1) 43.

   MANLY: Women: Stableford: A: B Haskins (15) 39. B: P Fitzgerald (32) 39. C: J Murray (34) 39. Trophy: P Fitzgerald (32) 39 cb.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: G Daher (10) M Setter (19) 48. 2B Scr: D Cremin P Stafford 35. Hcp: S Katrakilis (15) 39 cb. Scr: D Jones 23. Women: E Tamplin (23) 35 cb. Veteran: D Forrester (31) 35 cb.

   MONA VALE: Men: Stableford: P Mican (27) 41. Women: R Warren (40) 35 cb. 9-hole: G Twight (39) 23.

   MONASH: Women: Stableford: Div 1: B Gregory (19) 38. Div 2: J Manson (27) 39. Div 3: C Brown (34) 37.

   MUIRFIELD: Women: Stableford: Team: Div 1: S Wood (28) S Moore (30) L Saunders (12) A Pile (26) 96. Div 2: M Van Petersen (35) A Blok (36) R McMurray (32) L Dixon (18) 92.

   NEWCASTLE: Mxd: Stroke: Ambrose: T Johansen R Kelly 65.25. Scr: J MacDonald B McMahon 71.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: 2B: Div 1: B Evennett (32) K Drury (28) 43. Div 2: T Bird (31) J Stewart (45) 42. Div 1: A Dunlevy (34) 38. Div 2: T Perkins (38) 36 cb.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: N Padoa (24) G Belogiannis (21) 50. Trophy: L McHugh (25) 45.

   PALM BEACH: Women: Stroke: B Menzies (30) 67. Scr: M Gee 90.

   PYMBLE: Women: Stableford: G Westgarth (23) 41, L Turner (26) 40.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: R Stewart (22) C O'Niell (15) 78. A: J Watts (10) 39. B: A Cook (Botany 14) 42. C: R Stewart (22) 41. Scr: D Cobby 34.

   ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: S Fortin (12) 39. Div 2: E Gooch (29) 39. Div 3: D Dawson (38) 37.

   ROSNAY: Veteran: Stableford Yellow: Div 1: D Lightfoot (19) 40. Div 2: J Dickins (23) 40.

   RYDE-PARRAMATTA: Women: Stableford: Team: L Kim M Kwon A Kim K Peck 51. Scr: N Perederienko H Ma C Fairclough H Veverka 25.

   SHELL COVE: Men: Stableford: M Faint (23) 48. T Maggs (24) 44. Scr: J Krzyszczak 41. Women: S Ryan (19) 30.

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: K Griese (24) 40.

   ST MICHAELS: Snr Stableford White: G Panaretos (21) 42 cb. Women: Div 1: C Margetts (16) 39. Div 2: K Armstrong (31) 33 cb. Silver Medal: Yellow: C Kennedy (38) 44.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Agg: White: R Randip (25) S Vlahos (7) 86. 2B Scr: Z Colin S Vlahos 51. A: S Vlahos (Cumberland 7) 45. B: P Fryer (17) 39. C: G Sloan (20) 41 cb. Women: Div 1: S Morrissey (15) 42. Div 2: S Ireland (25) 38. Div 3: C Wilding (39) 33 cb. Veteran Women: S Morrissey (15) 45.

   THE COAST: Mxd: Stableford: 2B Agg: T Jay (4) A Wright (21) 77. Men: Hcp: White: D Williams (17) 43. Scr: T Jay 35. Veteran: J Russell (36) 40.

   THE LAKES: Women: Stroke: Medal Nov: Div 1: L Hammond (18) 72. Div 1 Scr: J Bowen 84. Div 2: R Griffiths (29) 73. Div 2 Scr: M Hogan 98 cb. Gold Medal: N Harwood (25) 73. Gold: C Chareton-Schmidt (42) 36.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B multi: G Baigent (31) J Twiss (24) 97. Men: Div 1: A Finn (13) 41 cb. Div 2: J Twiss (24) 44. Scr: J Lee 34. Women: J Bladwell (21) 33.

   TOUKLEY: Women: Par: Div 1: C Wagenaer (15) 2 down. Div 2: K Denniss (30) 6 up. Div 3: L Hough (42) 4 up.

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: A Cameron (18) 38. B: E Lewis (23) 41. C: K Devon (35) 43.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: L Gigg (10) J Woods (22) 49. 2B Scr: J Vidal D Plunkett 37. A: G Donald (10) 44. B: P Ellington (18) 44. C: D Knox (28) 39.

   WARRINGAH: Women: Stableford: Div 1: S McKenty (21) 36 cb. Div 2: E Johnson (29) 39. Div 3: D O'Donnell (35) 43 cb.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: S Hunt (3) 38 cb.

   WINDSOR: Women: Stableford: A: M Khouri (9) 39, J Young (15) 35. B: S Kinnish (24) 39 cb, S Banks (25) 39. C: L Reading (38) 37, B Marsden (33) 35. D: B Simcock (45) 34 cb, V Horsburgh (45) 34.

   WOOLLAHRA: Women: Par: A: F Sweeny (21) 1 down. B: M Bruen (36) 3 up.

   WOOLOOWARE: Women: Stableford: Div 1: S Koroneos (14) 39. Div 2: D Smith (28) 39. Div 3: C Callinan (35) 35. Div 4: B Grogan (45) 35. Trophy: M Lewis (24) 34.

22 May 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: P Newton (36) K McGreavy (21) 45. 2B Scr: N Wood (3) B Murdoch (16) 33. A: N Wood (3) 34. B: S Wheatley ... more
NSW Golf