NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Tuesday

 

   ASQUITH: Women: Stroke: Foursome: Div 1: J Williams (20) H Stewart (28) 70. Div 2: J Kim (22) K Song (31) 69.5. Div 1 Scr: J Williams H Stewart 94. Div 2 Scr: J Kim K Song 96.

   AVALON: Men: Par: D Oliver (17) 6 up.

   AVONDALE: Women: Stableford: Y Booth 37 cb.

   BALGOWLAH: Women: Stableford: A: R Hare (23) 37. B: P Richards (43) 39.

   BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford White: A: J Hunter (8) 39. B: P Ryan (21) 41. C: M Taylor (23) 36.

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: B Richards (27) 41.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B Agg: P Alldis (26) I Sablatnig (20) 78. Men: Div 1: D Rubin (15) 40. Div 2: I Sablatnig (20) 40. White: D Nelson (26) 37. Women: 2B Agg: J Longworth (29) T Bouman (24) 82. Div 1: T Nicol (21) 41. Div 2: J Longworth (29) 43.

   BEVERLEY PARK: Women: Stableford: A: S Etcell (22) 38 cb. B: F Yates (30) 37. C: D Evans (43) 38.

   BEXLEY: Women: Stableford: Team: M Vella (31) P McMahon (34) K Hickey (32) C Clark (38) 80.

   BONDI: Women: Stableford: E Wong Doo (36) 30 cb.

   BONNIE DOON: Women: Stroke: Gold Medal: K Smith (18) 74, T Cameron (23) 74, L Smith (38) 75, U Khurana (39) 68.

   BONVILLE: Women: Stroke: Div 1: P Palin (13) 77. Div 2: D Pfeffer (29) 79. Stableford: A Johnson (34) 30.

   BOTANY: Women: Stableford: Div 1: J Browne (30) 35. Div 2: J Kilby (31) 36.

   BOWRAL: Women: Stableford: 2B Agg: S Flaxman (26) S Brereton (33) 62.

   BREAKERS: Men: Stroke: Medal Nov: A: B Callanan (12) 62. A Scr: C Henderson 70. B: D Lowe (17) 65. B Scr: S Buddeke 82. C: P Curby (27) 63. C Scr: R Laing 86. D: D Vicary (29) 60. D Scr: D Vicary 89.

   BRIGHTON LAKES: Veteran Medley: Stableford: R Clarke (35) 46 cb.

   CAMMERAY: Women: Stableford: 2B: P Hutchins (30) V Pollitt (38) 43.

   CAMPBELLTOWN: Women: Stroke: Foursome: K Shanley (23.5) M Scott 66.5. Foursome C'ship: A Scr: L McRae P Howe 184. B Scr: K Shanley M Scott 193. Hcp: K Shanley M Scott (23.5) 146.

   CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: J O'Conner (19) C Edwards (20) 49. 2B Scr: A Wiffin (PGA) R Seymour 38. A: R O'Conner (12) 41. B: J O'Connor (19) 40. C: C Edwards (21) 41.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: K Turnball (23) 39 cb. Div 2: M Juchau (31) 35 cb. Div 3: M Lewis (36) 37.

   CONCORD: Women: Stableford: Div 1: M O'Loughlin (18) 36 cb. Div 2: P Lewis (24) 42. Div 3: M Sorrenti (39) 41.

   CROMER: Medley: Stableford: Irish Team: N Ratcliffe (0) A Robinson (6) P Sargeant (19) P Collins (16) 92. PM: M Holden (0) J Trathen (21) J Ireland (27) G Humphreys (21) 91.

   CRONULLA: Stableford Veteran Men: White: S Robinson (16) 31. Medley: J Tehan (17) 44. A Scr: K Ewington 35.

   ELANORA: Stableford: I Thompson (24) 41.

   EVERGLADES: Women: Stroke: 2B Stroke: M Spence (33) L Magill (37) 59. Div 1: J Counsell (24) 68 cb. Div 2: F Spence (34) 69.

   FAIRFIELD: Women: Stableford: A: P Murray (14) 41. B: B Dunn (45) 38.

   FORSTER: Women: Stableford: A: J Newton (22) 40. B: J Muller (28) 39. C: J Odgers (37) 38.

   FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: A Karim (36) R Beadle (22) 51 cb. 2B Scr: P Minko M Rajca 37. A: J Kellner (11) 39. B: K Sargent (18) 44. C: R Beadle (22) 44. D: G Hickey (35) 50.

   GLENMORE: Medley: Stableford: 2B: R Doyle (18) 41.

   GORDON: Women: Stableford: Team: N Symons (35) L Williams (41) H Cummins (35) 82.

   GOSFORD: Women: Stableford: A: H Potter (11) 41. B: F Levenspiel (29) 41. C: E Mcnamara (41) 39.

   HIGHLANDS: Women: Stroke Ambrose: Yellow: J Dooley W Stewart D Bodel (6.66) 62.33. Hole in one: T Macpherson at 15th.

   HURSTVILLE: Men: Stroke White: Div 1: K John (17) 63. Div 2: H Bell (26) 60. Women: Gold: M Wall (39) 71. Hole in one: P Keogh at 6th.

   JAMBEROO: Women: Stableford White: Div 1: J Anderson (20) 37. Div 2: L Cram (34) 31. Div 3: A Schlodder (45) 31.

   KAREELA: Women: Stableford: 2B: C Manson (19) V Vortouni (26) 46. A: D Stewart (23) 37. B: C Brook (32) 35. C: B Boggiss (35) 33.

   KILLARA: Women: Stableford Irish Team: Green: A Baggie (15) D Jansen (38) E Goodsall K Knight 45, K Williams (42) L Lothian (24) B Hosie (37) W MaGill (24) 44.

   KOOINDAH WATERS: Stableford: Mxd: 2B Agg: C Wilson E Wilson 80. Men A: B Willet (1) 41. B: R Mussett (16) 40. C: J Davies (23) 41 cb. Women: C Wilson (45) 47.

   LAKESIDE: Men: Stableford Medal Nov: Black: A: W Avery (11) 38. B: G Schliebs (17) J Gulyas (17) 36. C: R Somerfield (25) P Boshell (23) 37. 2B Agg: R Somerfield (25) M Somerfield (16) 71 cb. 2B Scr: R Allison Y Fitton 62. A: M North (Bexley 5) 38. B: W Hai (Liverpool 17) 38. C: J Russell (Howlong 21) 41. Women: Stableford: Div 1: P Lamberton (13) 36. Div 2: K Peel (17) 38.

   LEURA: Women: Par: D Pinch (32) 2 down cb, J Hall (29) 2 down, L Andersen (25) 3 down. 9-hole: H Cartmel (42) 4 down. H Cannella (26) 6 down cb. T Nielsen (29) 6 down.

   LONG REEF: Men: Stableford: C Johnston (16) 42.

   MACARTHUR VETERANS: at Camden: Men: Stableford: 2B: G Tasker (30) W Maehler (12) 51. A: J Smuk (8) 41. B: W Honcock (13) 44. C: R Rothwell (26) 39. D: G Tasker (30) 44. Women: S Carter (43) 42.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: B Heiler (28) I Carruth (11) 76. N Ward (27) 41. Par: Scr: D Cremin H Day 61 up. Stableford: D Jones 31. Women: 2B multi: K Phillips (25) C Van der Brink (23) 72. A Roberts (34) 35. Veteran: F McGee (24) 34.

   MONA VALE: Men: Stableford: J O'Sullivan (32) 46. Women: B Maggs (26) 34. 9-hole: A Mackrill (42) 20.

   MORISSET: Women: Stableford: A: T Illi (16) 40. B: F Stratton (28) 39. C: L Baggs (41) 37.

   MUIRFIELD: Women: Par: 2B: M Van Petersen (34) E Gold (31) 9 up. Div 1: B Lucas (17) 3 down. Div 2: B Paviour-Smith (29) sq. Div 3: M Van Petersen (34) 4 up.

   NEWCASTLE: Stableford: Div 1: D Brander 36 cb. Div 2: A Laurence 36. Div 3: H Neilson 38.

   NORTH RYDE: Women: Stroke: Ambrose: A: C Ward (13) C Hughes (29) 66.5. B: J Chang (31) M Peters (30) 69.75. C: J Smithson (27) T Perkins (38) 68.75.

   NOWRA: Veteran: Stableford: Medal: A: R Klein (17) 44. B: D Goodman (26) 43. Women: D Thornett (24) 39.

   PACIFIC DUNES: Veteran: Stableford: R Simons (20) 39. L Morey (40) 36.

   PALM BEACH: Women: Stroke: J Macdougall (37) 62 cb. Scr: G Pearce 93. Gold Medal: B Menzies (30) 125.

   PYMBLE: Women: Stableford Veteran Women: Yellow: H Chue (33) L Harper (22) M Nelson (30) H Cameron (32) 99.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: G Wilkinson (16) V Edwards (17) 48. A: D Cunningham (12) 39. B: V Edwards (17) 40. C: D Cerda (23) 42. Scr: C McMahon 32.

   ROSNAY: Veteran: Stableford 2B: Yellow: Div 1: R Teaken (18) 43. Div 2: T Clifford (24) 46. G Kim (25) 53. Y Kap (25) .

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: N Lewis (21) 41. Div 2: C Shaw (37) 36 cb. Scr: J Buckley 24. Centenary: G Storey (22) 37. L Whitney (34) 37 cb.

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: Div 1: M Kim (18) 32. Div 2: M Kwon (23) 36. Div 3: Y Jung (31) 31. Div 4: A Kim (43) 28.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford 2B multi: White: K Barkel (12) J Heath (31) 95. A: W Stafford (10) 40. B: W Arthur (17) 41. C: O Kenny (23) 45 cb. D: J Heath (31) 46.

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: B Blakemore (11) 40 cb.

   ST MICHAELS: Snr Par White: C Trivas (11) 10 up. Women: Div 1: C Margetts (15) 3 up. Div 2: A MacDonald (23) 2 up. Yellow: Div 3: C Kennedy (36) 4 up.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford White: A: A Wilson (10) 40. B: K Kam (13) 39. C: R Reel (23) 39 cb. 2B multi: A Song (10) J Shin (10) 85. 2B Scr: G Lomas (Oatlands) J Sayer 39. Veteran Men: R ClaringBull (19) 39.

   STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: J Shin (11) 40 cb. Div 2: G Field (30) 37 cb.

   TALLWOODS: Women: Stableford: J Sibbons (22) 36. D New (22) 34.

   THE LAKES: Men: Stableford: C Clare (36) 38 cb. Women: Irish Team: M Nancarrow (31) L Watson (22) D Enahoro (22) R Ellis-Doff (14) 95.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B multi: C McKinnon (19) G Field (Beverley Park 11) 95. Men: Div 1: N Mathieson (18) 42. Div 2: B Brown (30) 43. Scr: R Rignall (The Coast) 32. Women: T Wilton (31) 36.

   WAKEHURST: Women: Par: A: M Ahern (21) 2 up cb. B: R Lee (24) 4 up. C: K Devon (34) 5 up cb. D: B Webster (38) 1 down cb.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: A Wiffen (19) T Millan (22) 49 cb. 2B Scr: J Vidigal D Plunkett 37. A: J Vidigal (6) 39 cb. B: G Vigne (15) 39. C: P Cahill (20) 43.

   WARRINGAH: Women: Stableford: Div 1: S McKenty (21) 40. Div 2: S Froggatt (Manly 32) 42. Div 3: B Radovan (42) 37 cb.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: P Wong (14) 40.

   WINDSOR: Women: Stableford: A: S Kinnish (23) 37, M Khouri (8) 36. B: Z Wassens (30) 37, K Stimson (25) 36. C: J Terzo (36) 37, L Reading (37) 34. D: C Dennis (45) 30, D Lumley (45) 29.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: 2B: R Bullen (41) S Stewart (33) 45.

   WOOLOOWARE: Women: Stableford: 3B: T Fielder (37) L Millican (37) K Spencer (45) 53.

21 August 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: D Rankin (23) K Ryan (24) 47 cb. 2B Scr: P Bradley N Wood 39. A: N Wood (4) 40. B: D Smith (14) 36. C: I ... more
NSW Golf