NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Tuesday

 

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: J Williams (21) 38. Div 2: G Lee (30) 43.

   AVALON: Men: Stableford: 2B Agg: D Oliver (14) S Gaal (27) 75. D Oliver (14) 38.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: A Confoy (20) 43. Women: J Hickey (11) 30 cb.

   BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford White: A: D Williams (7) 38. B: J Katsoulis (14) 38. C: B McMillan (31) 41.

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: P Waring (27) 44.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: E Bryans (35) B Arnott (25) 47. Men: Div 1: B Anderson (14) 40. Div 2: E Bryans (35) 43. White: D Nelson (26) 30. Women: 2B: Gold: V Mills (34) B Arnott (25) 46 cb. Div 1: S Poate (20) 33. Div 2: B Carlsson (24) 42.

   BEVERLEY PARK: Snr Stableford: Div 1: G Gallagher (12) 39. Div 2: J McLaren (25) 38 cb. Div 3: B Douglas (35) 42. Women: A: S Chapple (16) 35. B: L Ricketts (27) 35. C: M Wood (32) 39.

   BONNIE DOON: Women: Stableford: G Revie (25) 41.

   BONVILLE: Women: Stableford: 2B: A Crane (32) J Habgood (24) 40. D Happ (28) 32.

   BOWRAL: Women: Stableford: S Harrison (24) 37.

   BREAKERS: Men: Stableford: Team: M Vanderslot (13) S Numan (13) D Morewood C Donohoe (13) 115. G Cook (18) 42.

   BRIGHTON LAKES: Veteran Medley: Stableford: 2B: K Plaisted (15) D Roberts (35) 53. R Wilson (34) 47.

   CAMMERAY: Women: Stableford: J Hughes (27) 36.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: G Kairouz (Concord 23) J Sukkar (Marrickville 16) 51. 2B Scr: A Dilshad I Daryab 40. A: R Lee (10) 38 cb. B: Y Kim (18) 48. C: F Kwon (24) 39 cb.

   CASTLECOVE: Men: Stableford White: M Crook (15) 41.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: H Hampson (17) 41.

   CONCORD: Women: Stableford: A: M Mitchell (12) 36. B: L Bates (26) 39. C: R Drysdale (29) 34.

   CRONULLA: Medley: Stableford: M Cummins (23) 44. Scr: C Burchmore 35.

   CUMBERLAND: Women: Stableford: S Colussi (27) 35.

   ELANORA: Men: Stableford: A Frith (26) 43.

   EVERGLADES: Women: Stableford: 2B Agg: Pink: T Melnik (17) S Saunders (13) 70. Div 1: S Saunders (13) 39. Div 2: M Hockley (29) 40. Div 3: A Kendal (39) 39.

   FORSTER: Women: Par: A: H Mitchell (20) 4 up. B: C Miller (28) 2 up. C: K Mellor (45) 4 up.

   FOX HILLS: Men: Stableford: Team Agg: K Gill J Strada J Dyball A Costaganna 153. Scr: P Bradley P Minko D Fitzgerald J Swinburne 119. A: P Bradley (5) 40. B: K Gill (19) 45. C: L Muscat (31) 46.

   GLENMORE: Men: Stableford: D Craig-Williams (20) 36.

   GORDON: Stableford: M Algeo (30) 39.

   GOSFORD: Women: Stableford: Trophy: S Coyle (18) 42 cb.

   HURSTVILLE: Medley: Stroke Ambrose: White: R Harlum J Harlum (16.5) 59.5.

   KILLARA: Women: Stableford Green: E Wells (21) 39 cb. J Jones (30) 39. J Setright (34) 36.

   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford: 2B multi: D Sullivan H Sunwoo 71 cb. Men: A: N Merritt (11) 37. B: R Moran (15) 38. C: I Broad (25) 39. Women: Stroke: J Aldrich (21) 34.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B multi: G Nelson (11) D Summers (21) 91. 2B Scr: S Musgrave O Pope 39. A: S Musgrave (12) 43. B: G Plassan (Cabramatta 17) 42. C: J Alimbakis (23) 43 cb. Women: Div 1: P Lamberton (15) 41. Div 2: M Gear (21) 38.

   LEURA: Women: Stableford: 9-hole: D Pinch (31) 19. V Ekeblad (35) 18. T Nielsen (29) 16 cb.

   LONG REEF: Men: Stableford: J Shirley (12) 40. Women: R West (19) 36. 9-hole: R Lyon (30) 20.

   LYNWOOD: Medley: Stroke: B Barker (24) 67.

   MANLY: Women: Stableford: 2B: S Brown (41) S Lutze (37) 48 cb. A: K Tallack (11) 42. B: C Mater (26) 39. C: S Brown (41) 46.

   MARRICKVILLE: Women: Stableford: 2B multi: D Forrester (30) J Winter (22) 68. W Troy (31) 35. Men: 2B: B Miller (26) K Heath (13) 50. 2B Scr: J Mumford D Jones 36 cb. Hcp: J Parker (18) 42. Scr: D Fletcher 32 cb.

   MONA VALE: Men: Stableford: B Mcnamara (19) 40. Women: E Butler (36) 36 cb. 9-hole: R Masman (45) 17.

   MONASH: Women: Stableford: Div 1: J Drutman (18) 38 cb. Div 2: R Burns (26) 40. Div 3: N Fink (38) 37.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: A Windon (32) 39.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford 2B: White: J Mascarenhas (23) D Mascarenhas (26) 50. Trophy: J Mascarenhas (23) 43 cb.

   NOWRA: Veteran: Stableford: P Tucker (28) 45. Women: J Wallace (27) 42 cb.

   PALM BEACH: Women: Stableford: J Boreham (21) 37.

   PYMBLE: Women: Stableford: K Sinclair (27) 41.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: W Dayment (21) J Glenn (12) 80. A: Z Delevski (11) 38 cb. B: G Wilkinson (15) 39. C: W Dayment (21) 49. Scr: C McMahon 36.

   ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: L Galbraith (20) 37 cb. Div 2: R Clegg (29) 39. Div 3: S Grob (35) 35 cb.

   ROSNAY: Veteran: Stableford 2B: Yellow: A: D Mason (28) R Howie (19) 50 cb. Div 1: P McDermid (12) 43. Div 2: P Goh (27) 45.

   ROYAL SYDNEY: Women: Par: Championship: Div 1: A Lenagan (22) 5 up. Div 2: L Roberts (30) sq cb. Centenary: A McKay (29) 3 up.

   RYDE-PARRAMATTA: Women: Stableford: Div 1: W Kemp (25) 36. Div 2: A Kim (13) 34.

   SHELL COVE: Medley: Stableford: J Reynolds (25) 47. S Tekeley (24) 44. Scr: J Kast 35.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford 2B Agg: White: M O'Rourke R Dorn 81. A: P Long (12) 44. B: R Dorn (15) 43. C: M Hemsworth (20) 41. D: N Upcroft (25) 42.

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: M Alexander (35) 42.

   ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: M King (12) 42. B: A Brown (19) 47. C: R Martin (24) 42. Women: Stableford Yellow: Div 1: L Dwyer (23) 43. Div 2: L Griffiths (42) 39.

   ST MICHAELS: Women: Stableford: Div 1: H Williams (17) 38 cb. Div 2: K Loosley (23) 38. Yellow: L Gearing (44) 41. Snr White: J Morrison (17) 45.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par 4B: White: J Uebel (36) C Josephson (26) 6 up. Scr: B McDonald P Young 6 up. A: S Phegan (8) 5 up. B: C Milovanovich (16) 5 up cb. C: C Denison (32) 7 up.

   STRATHFIELD: Women: Par: Div 1: D Song (10) 5 up. Div 2: A Hoad (23) 3 up.

   TALLWOODS: Men: Stableford Veteran Men: White: A: B Eschbach (17) 42. L Burke (14) 41. B: T Bodycote (27) 45. B Melick (35) 42. Women: J Panada (25) 42. M Byrnes (23) 35.

   THE LAKES: Men: Par: J Flachs (21) 3 up. Women: Div 1: D Enahoro (22) 1 up. Div 2: L McDowall (24) 7 up.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B multi: D Lewis (Howlong 15) T Harris (13) 89. Men: Div 1: C Willis (5) 41. Div 2: D Lewis (Howlong 15) 42. Div 3: F Duarte (36) 41. Women: E Sargent (29) 38. Scr: B Wood 32.

   TUNCURRY: Men: Stableford: A: P Dorahy (14) 40. A Scr: G Ellis 34. B: J Baker (21) 37 cb. B Scr: P Ryan 19.

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: L Mather (22) 41. B: J Cha (25) 38. C: J Macdougall (40) 36.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: B Gibbons (7) S Blundell (16) 48 cb. J Woods (22) 41 cb.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: S Kennedy (33) 42.

   WINDSOR: Women: Stableford: K Rogers (14) 34. 9-hole: V Horsburgh (43) 19.

   WOOLOOWARE: Women: Stableford: Div 1: L Nowak (11) 39 cb. Div 2: L Banduch (22) 38. Div 3: L Millican (36) 42. 

18 October 2018
AVALON: Women: Par: J Duggan (39) 1 up cb. more
NSW Golf