NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Tuesday

 

   ASQUITH: Women: Stableford: 2B: K Kim (29) C Kim (23) 46, R Tremain (29) K Hemingway (25) 46. Div 1: J Kim (23) 37. Div 2: K Hemingway (25) 41.

   AVALON: Men: Stableford: R Mielnik (23) 42.

   BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford White: A: G Sheary (11) 40 cb. B: T Fardell (20) 35. C: P McCormack (27) 32 cb.

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: B Richards (29) 47.

   BAYVIEW: Mxd: Stableford: 2B: N Woolmer (7) J Rollings (19) 50. Women: W Climo (19) M Bakker (27) 47. Men: Div 1: J Wenborne (16) 40. Div 2: A Van Gogh (20) 41. White: M Farrell (35) 33. Women: Div 1: W Climo (19) 40. Div 2: R Moylan (34) 39.

   BEVERLEY PARK: Women: Stroke: Medal Feb: A: B Foy (12) G Button (22) 75 to playoff. B: P Suttor (29) 75. C: S Burgess (34) 73.

   BEXLEY: Women: Stableford: F McManus (41) 38.

   BONNIE DOON: Women: Stableford: Trophy: Div 1: L Fowler (17) 37. Div 2: G Revie (23) 37. Div 3: T Onley (34) 30. Div 4: T Hood (44) 38.

   BOTANY: Women: Stableford: Div 1: P McCanna (22) 41. Div 2: P Fulford (31) 34.

   BOWRAL: Women: Stableford: 3B: C Humphreys (33) L Carroll (26) P Donoghue (34) 45.

   BREAKERS: Men: Stableford: P Kenyon (18) 42.

   BRIGHTON LAKES: Veteran Medley: Stableford: 2B multi: G Blake (36) G Burton (36) 107. M Churchland (18) 48.

   CAMMERAY: Women: Stableford: A Brookes (39) 38.

   CAMPBELLTOWN: Women: Stroke: Medal Feb: Div 1: J Smith (23) 72. Div 2: R McKimm (30) 69. Div 3: Y Lavers (37) 72.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: R Chevell (24) B Bartle (24) 49. 2B Scr: A Wiffin (PGA) M Hargraves 38. A: A Wiffin (1) 38. B: G Rosman (16) 42 cb. C: B Bartle (24) 41.

   CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Agg: White: I Hughes (18) M Shaw (26) 79. A: I Hughes (18) 42 cb. B: B Lambert (20) 42.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: H Hampson (17) 37 cb.

   CONCORD: Women: Stableford: 2B: H McCaffrey (23) L Bates (24) 50. Div 1: N Sullivan (11) 41 cb. Div 2: L Perini (27) 38. Div 3: J Bellemore (41) 40.

   CRONULLA: Men: Stableford: 2B Agg: B Hestelow (14) T Geraghty (4) 78. R Rose (11) 41 cb. Scr: T Geraghty 35. Veteran Men: White: G Bursill (11) 30.

   CUMBERLAND: Women: Stableford: 2B: E Lee H Gu 45. Div 1: A Park (11) 36. Div 2: J Tunks (27) 36 cb. Div 3: S Collins (45) 33.

   ELANORA: Men: Stableford: G Hatton (30) 40.

   EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: H Burrett (20) 37. Div 2: R Taylor (32) 35. Div 3: J Welsby (40) 33.

   FAIRFIELD: Women: Stableford: A: G McConaghey (23) 30 cb. B: C Ross (30) 34.

   FORSTER: Women: Stroke: A: A Harris (18) 66. A Scr: J Sampson 85. B: L Janjic (30) 63. B Scr: J Muller 93 cb. C: S O'Leary (36) 70. C Scr: J Walker 108 cb.

   FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: K Simon (29) S Wakefield (24) 52. 2B Scr: P Minko J Swinburne 39. A: P Minko (7) 40. B: I Hudson (18) 41 cb. C: R Staunton (20) 43. D: K Simon (29) 44 cb.

   GLENMORE: Medley: Stableford: A Rudman (21) 40.

   GORDON: Women: Stroke: Medal: Div 1: L Barratt (27) 66. Div 1 Scr: P Beatty 91. Div 2: P Pitt (37) 70. Div 2 Scr: H Medhurst 104. Hole in one: L Barratt at 6th.

   GOSFORD: Women: Stableford: Trophy: Div 1: M Lanham (15) 42. Div 2: J Fitzgerald (23) 37. Div 3: S Innes (42) 37.

   HARRINGTON WATERS: Veteran: Stableford Trophy: Black: A: B Mitchell (16) 42. B: E Cananagh (23) 37. C: P Hearn (26) 39.

   HIGHLANDS: Women: Stableford: 2B: K Ireland R Brindle 45.

   HURSTVILLE: Men: Stableford: Div 1: M Crews (21) 43. Div 2: R Thompson (22) 43. Women: H Gillespie (29) 39.

   JAMBEROO: Women: Stableford White: Div 1: J O'Brien (16) 40. Div 2: M Chaffey (45) 35. 9-hole: P Knight (45) 8.

   KAREELA: Women: Stableford: 2B Agg: M Oberg (25) E Rigby (20) 71. A: R Candy (16) 38 cb. B: J Rowell (30) 38. C: K Morgan (34) 39.

   KILLARA: Women: Stroke: Div 1: J Crichton (3) 72. Div 2: K Cistulli (25) 75 cb. Div 3: D Saar (31) 72. Div 4: C Makeham (37) 74. Scr: J Crichton 75.

   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford: 2B: C Davis J Belgre 49. Men: A: N Merritt (10) 40. B: C Davis (16) 44. C: G Trail (23) 38 cb. Women: J Moran (21) 36.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: G Schliebs (14) K Voraboud (18) 82. 2B Scr: S Shanahan A Oh 61. A: B Brown (11) 41. B: W Thomson (16) 44. C: R Hands (30) 40 cb. Women: K Peel (33) 44. Hole in one: P Lamberton at 16th.

   LEURA: Women: Par: D Pinch (32) 1 up. M Goodrich (37) sq cb. H Cannella (29) sq.

   LONG REEF: Men: Stableford: P Burke (16) 42. Women: L Ferreira (25) 41. 9-hole: K Miller (34) 18.

   LYNWOOD: Medley: Stableford: J Smith (6) 38.

   MACARTHUR VETERANS: Men: Stableford: A: S O'Donnell (10) 39. B: B Cushing (20) 40. C: D Moore (23) 40. D: D Duffield (28) 42.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: P Gay (11) T Forrester (19) 45. 2B Scr: D Cremin P Stafford 36. R Byrne (18) 41. Scr: J Mumford 28 cb. Women: Stroke: Medal: Div 1: F McGee (23) 66. Div 2: A Roberts (31) 61. Scr: M Brewer 84.

   MONA VALE: Men: Stableford: I Fergus (18) 46. Women: A Rowbotham (29) 35 cb. 9-hole: A Mackrill (39) 23.

   MUIRFIELD: Women: Stroke: Pinehurst: Div 1: P Zarra (12) J Duffield (8) 69.5. Div 2: J Benjamin (23) G Engall (45) 76.5.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: Div 1: C Ward (14) 39. Div 2: S Bates (29) 43. Div 3: F Michell (32) 38. Div 4: G Wong (37) 35.

   NOWRA: Veteran: Stableford: Medal: A: P Davis (14) 41. B: J Brown (22) 38. C: M Shanahan (30) 39. Women: S England (16) 32 cb.

   PALM BEACH: Women: Stableford: M Hoffman (31) 38.

   PYMBLE: Women: Stableford: L Banducci (13) 41. J Jarvis (31) 42.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: J Santos (14) R Robson (20) 40. A: D Horan (Botany 13) 38. B: R Cox (16) 40. C: R Robson (20) 38. Scr: C McMahon 33.

   ROSEVILLE: Women: Stroke: Medal Feb: Div 1: K Ward (16) 62. Div 1 Scr: K Ward 78. Div 2: C Crocker (29) 68. Div 3: G Morris (45) 69 cb. Div 2 Scr: J Collins 96.

   ROSNAY: Men: Stableford 2B Agg: Yellow: R Parker (22) C Faulkner (12) 82. Div 1: R Howie (18) 45. Div 2: C Child (25) 44.

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: C Olson (Penrith 27) 42.

   ST MICHAELS: Snr Stableford White: C Mullins (9) 40 cb. Women: Div 1: D Biebrick (8) 38. Div 2: C Davis (27) 33. Div 3: B Cowan (32) 36. Stroke: Singles KO f: R Underdown bt J Jordan 2-1. C Phibbs bt C Davies w/o. S Wright bt C O'Brien 2-1. T Manning bt A Tomlin 3-2. L Undy bt S Hall 5-4. P Geddes bt M Wynyard 6-4.

   STRATHFIELD: Women: Stableford: 2B: H Park L Rasiah 45. G Kim G Choi 43.

   TALLWOODS: Women: Stableford: Div 1: G Pearson (20) 33. M Duckett (22) 32. Div 2: J Beedell (31) 36. M Gleeson (28) 34.

   THE COAST: Medley: Stableford 2B Agg: White: A Harris (19) B Sloss (16) 74. R Levy (18) 38 cb. Scr: T Jay 32 cb.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: G Powe (17) A Dalzell (23) 79. Men: A: M Purvis (Mullumbimby 11) 39. B: G Powe (17) 42. C: R Crockford (29) 42. Scr: B Taylor 32. Women: A Whale (27) 36.

   TOUKLEY: Women: Stableford: 4B: J Morley (36) L Still (38) 45. J Morley (36) 45.

   WAKEHURST: Women: Par: A: V Faurby (21) 1 up. B: N Taylor (26) 1 up. C: A Werner (42) 2 up.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: W Nelson (25) D Lane (36) 49 cb. J Wylie (9) 43.

   WARRINGAH: Women: Par: Div 1: D Garrett (24) 1 up. Div 2: M English (31) 2 up. Div 3: W Hooper (36) 1 up.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: S Liddell (16) 38 cb.

   WINDSOR: Women: Stableford: Irish Team: J Parmenter (35) K Rooke (27) C Dennis (42) S Griffiths (26) 83. A: M Khouri (7) 39. B: S Woodley (29) 33. C: J Taylor (39) 33. D: E Harding (41) 29.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: K Lobb (25) 33. B: M Robinson (33) 31.

   WOOLOOWARE: Women: Stableford: 4B: S Sanfilippo (32) G Earl (28) 41. 

20 June 2018
CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: J Sukkar (Hurstville 23) P Heath (15) 44. J Sukkar (Hurstville 23) 36. more
NSW Golf