NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Tuesday

 

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: K Hill (13) 39. Div 2: J Peters (37) 34.

   AVALON: Men: Par: R Slee (22) 6 up.

   AVONDALE: Women: Stableford: Canadian Foursome: B Cox (21) L Stone (20) 39 cb.

   BALGOWLAH: Women: Stableford: Team: S Ellis (35) C Swann (31) P Pashley (31) J MacDonald (21) 50.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: J Kellner (12) 41.

   BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford White: A: S Ryan (10) 41 cb. B: M Dunn (16) 40. C: G Ward (25) 38.

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: F O'Brien (31) 38.

   BAYVIEW: Men: Stableford: 2B Agg: K McGinley (35) S Fisk (19) 78. Div 1: N Woolmer (8) 40. Div 2: K McGinley (35) 42. White: M Farrell (35) 37. Women: 2B Agg: Gold: B Arnott (25) A Toohey (28) 69. Div 1: L Watson (14) 36 cb. Div 2: A McDivitt (27) 38.

   BEVERLEY PARK: Women: Stroke: A: R Paul (18) 75 cb. A Scr: P Wilson 93. B: R Yeomans (28) 77. B Scr: A Toy 108. C: B Tilse (36) 75. C Scr: P Isbister 116. Trophy: M Smith (33) 72.

   BEXLEY: Women: Stableford: Div 1: L Graham (25) 39. Div 2: J Hoore (33) 32.

   BONNIE DOON: Women: Stableford: P Hood (43) 43.

   BOTANY: Women: Stableford: Div 1: F Williams (28) 34. Div 2: P Fulford (31) 32.

   BOWRAL: Women: Stableford: C Levy (27) 32.

   BREAKERS: Men: Stroke: Medal: A: B Callanan (12) 65. A Scr: D Osborne 75. B: B Patterson (17) 61. B Scr: B Patterson 78. C: D McKay (27) 66. C Scr: K Mehl 88. D: R Clancy (28) 66. D Scr: R Clancy 94.

   BRIGHTON LAKES: Veteran Medley: Stableford: R Trewin (28) 44.

   CAMMERAY: Women: Stableford: C Ord (36) 40.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: W Georgeson (21) I Mendens (29) 47 cb. 2B Scr: M Callaby G Callaby 34. A: A Salkeld (11) 38. B: Y Kim (16) 39. C: I Mendens (29) 39.

   CASTLECOVE: Men: Stableford Team: White: T Butler (18) J Gabbott (24) cb. S Ewing (19) M Shaw (26) 54. I Moon (17) 41. Scr: L Frankish 29.

   CONCORD: Women: Stableford: Div 1: L Horton (16) 43. Div 2: L Perini (27) 37. Div 3: A Lee (33) 32.

   CRONULLA: Medley: Stableford: 2B: C Moffat (12) M Cummins (20) 46. T Pace (27) 41 cb. A Scr: T Geraghty 33. Veteran Men: White: J Roberts (12) 29.

   CUMBERLAND: Women: Par: Div 1: J Lavercombe (21) 1 up cb. Div 2: J Hill (33) 2 down.

   ELANORA: Men: Stableford: J Lewis (15) 41.

   EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: S Saunders (11) 34. Div 2: J Crawford (31) 36. Div 3: J Beringer (38) 34.

   FAIRFIELD: Women: Stroke: Medal Feb: A: P Ross (24) 69. B: L MacPherson (27) 67.

   FORSTER: Women: Stableford: A: L Harper (21) 36. B: V Smith (31) 35. C: J Styles (43) 37.

   FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: P Bradley (4) P Minko (7) 82. 2B Scr: M Rajca J Wheatley 67. Men: A: P Minko (7) 42. B: W Hollis (14) 39 cb. C: L Gietzmann (21) 42. D: B De Souza (28) 41.

   GLENMORE: Medley: Stableford: S Frizzi (31) 42.

   GORDON: Medley: Stableford: Div 1: J Perks (32) 38. Div 2: G Barnwell (38) 40 cb.

   HIGHLANDS: Women: Stableford Yellow: J Thom (17) 40.

   HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: D Haggart (22) 40. Div 2: W Cormack (29) 41 cb. Women: Gold: F Daly (29) 32.

   JAMBEROO: Women: Stableford 9-hole: White: S Walsh (23) 17.

   KAREELA: Women: Stableford: A: A Alderson (25) 38. B: M Hollowell (27) 35. C: S Eller (44) 41.

   KILLARA: Women: Stroke: Div 1: N Davidson (20) 75 cb. Div 2: D Harpham (25) 71. Div 3: G Thomas (31) 75. Div 4: D Woods (37) 76 cb. Div 1 Scr: K Wood 85.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: A: P Carter (8) 35. B: J Gould (13) 38. C: I Hampson (23) 35. M Sheekey (17) 33.

   LAKESIDE: Men: Stableford: 2B Agg: K Shepherd (+1) R Allison (0) 77. A: K Shepherd (+1) 41. H Bowerman (15) 37. O Kierans (23) 36. Medal Feb: A: B Challis (7) 38. H Bowerman (15) 37. O Kierans (23) 36. Women: Div 1: J McKechnie (19) 33. Div 2: J Olynik (25) 35.

   LYNWOOD: Medley: Par: B Shong (2) 7 up.

   MANLY: Women: Stableford: 2B: M Holmes D Paul 50. A: V Wozniak (13) 37. B: D Paul (29) 42. C: K Turner (40) 39. 9-hole: J Dockrill (41) 19. Yellow: S Johnson (45) 21.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: B Granger (28) A Romeika (13) 44 cb. 2B Scr: D Cremin H Day 37. H Day (8) 42. Scr: D Jones 29. Women: F McGee (23) 34. Veteran: J Duncan (27) 32.

   MONA VALE: Men: Stableford: A Eccles (36) 37 cb. Women: R Warren (40) 39 cb. 9-hole: W Hayter (45) 17.

   MONASH: Women: Stableford: Div 1: F Dunagan (21) 37. Div 2: C Rumball (30) 37. Div 3: A Koo (36) 37. Scr: I Garay 32.

   MUIRFIELD: Women: Stableford: 2B: S Kasmarik (24) L Macarthur (21) 45. Div 1: B Lucas (16) 33. Div 2: B Wilson (27) 37. Div 3: J Baikie (34) 34.

   NORTH RYDE: Women: Stroke: A: L Oldfield (23) 72. B: S Bates (27) 72. C: T McManus (32) 77. D: C Puz (45) 77. Scr: V Cunliffe 91.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: J Coles (34) J Jalili (26) 46. A Puckeridge (35) 39. Challenge: P Rix (16) 36.

   NOWRA: Veteran: Stableford: Split Six: R Currie (16) P Davis (13) B Brideoake (25) M Shanahan (29) 84. Women: M Ford (34) D Pritchard (39) J Wallace (26) 73.

   PYMBLE: Women: Stableford: A: C Fletcher (18) 37. B: K Onishi (33) 44.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: B Castle (17) T Mulligan (10) 59. A: T Mulligan (10) 31. B: S Brinckley (15) 35. C: J Lowlett (29) 30. Scr: J Davies (St Michaels) 23.

   ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: H Hildebrand (26) 36 cb. Div 2: S Harpur (28) 38 cb. Div 3: C Lepparde (34) 37.

   ROSNAY: Veteran: Stableford 2B: Yellow: A Doak (14) R Parker (22) 50. Div 1: W Thompson (18) 40. Div 2: R Parker (22) 46.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: H Porter (21) 34 cb. Div 2: G Holliday-Smith (24) 34. Scr: D Ecuyer 21. Centenary: Div 1: B Niesche (18) 34. Div 2: L Whitney (34) 35.

   RYDE-PARRAMATTA: Women: Stableford: President's Trophy: Div 1: K Peck (18) 37. Div 2: N Tan (28) 36. Div 3: H Suh (30) 36. Div 4: S Virzi (40) 27.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: J Martin (14) J Pedzikiewicz (21) 72. A: N Coombs (8) 35 cb. B: A Hogan (15) 37. C: J Pedzikiewicz (21) 37. D: R Chapman (33) 36.

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: S Ballard (2) 39.

   ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: M King (12) 41. B: B Smith (15) 43. C: M Birrell (36) 45. Women: Yellow: J Scruse (45) 40.

   ST MICHAELS: Men: Stableford: C Gleeson (21) 39. Women: Div 1: C Margetts (14) 35. Div 2: A Moore (34) 29. Yellow: Div 3: M Pacitti (32) 31. Stroke: Matchplay: C Phibbs bt R Underdown 3-1. T Manning bt S Wright 1up. P Geddes bt L Undy 3-1. A Purcell-Bern bt S Wright 3-1. Snr Stableford White: G Lee (16) 36 cb.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford Split Six: White: G Nethery (35) B Balagtas (6) 61. Scr: P McGuffie D Walton 50. A: B Cho (Penrith 9) 35 cb. B: M Kim (16) 38. C: F Croyston (24) 39. Snr: T Sammons (35) 37.

   STRATHFIELD: Women: Stableford: A Han (21) 30 cb.

   THE COAST: Medley: Stableford: 4B: A Rowland (9) G Adams (13) 42 cb. C Fenton (24) 39. Scr: D Rayner 32.

   THE LAKES: Men: Stableford: D Slade Snr (18) 39. Women: Par: 4B: S Gering (26) R Griffiths (27) 9 up.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B multi: G Shirley (22) M Collier (29) 79. Men: A: G Field (Beverley Park 10) 39. B: P Clarke (18) 40. C: G Wilson (26) 37 cb. Women: K Symons (39) 36. Scr: B Taylor 34.

   TOUKLEY: Women: Stableford: Div 1: J Hennessy (29) 38. Div 2: M Rowley (32) 30.

   TUNCURRY: Men: Par: A: T Overhall (9) 1 up. A Scr: D Bond 5 down. B: K Brady (26) 3 up. B Scr: A Johnson 12 down.

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: C Harding (12) 35. B: J Bitcon (22) 37. C: T Cohen (34) 32. D: L Bell (39) 32.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: C Wilmott (17) D Gillett (15) 46 cb. J Vidigal (3) 40.

   WARRINGAH: Women: Stableford: Div 1: C Richmond (19) 38. Div 2: D Rechnitz (33) 44. Div 3: M Perger (35) 40.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: K Nicholson (12) 33.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: S Furness (30) 35. B: S Madden (35) 30.

   WOOLOOWARE: Women: Stroke: Medal Feb: Div 1: M Frazer (15) 77 S Sutherland (10) 77 to playoff. Div 2: M Moffatt (26) 80. Div 3: C Callinan (30) 78. Scr: Div 1 D Rann 88. Div 2 V Hewitt 107 cb. Div 3 R Clark 115. Stableford: Medal Feb: Div 4: T McMahon (38) 32. 

21 June 2018
BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B: W Mulherin (14) D Chardon (9) 44. 2B Scr: S Luke G Wood 36. A: J Kirgan (9) 37. B: O Henry (14) 38. C: R Scott (22) ... more
NSW Golf