NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Tuesday

 

   ASQUITH: Women: Par: Div 1: C Kim (23) sq. Div 2: K Kim (28) 2 down.

   AVALON: Men: Stableford: Team: R Slee (21) R Landsbury (28) I Newson (19) 83.

   AVONDALE: Women: Stableford: Div 1: L Myles (13) 34. Div 2: A Baxter (24) 38. Div 3: G Katrak 33 cb.

   BALGOWLAH: Women: Stableford: Div 1: W Young (19) 39. Div 2: P Pashley (31) 37.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: Div 1: I Webber (15) 41. Div 2: R Tomes (25) 48.

   BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford White: A: S Ryan (10) 37. B: M Dunn (15) 38. C: G Ward (23) 33.

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: P Waring (26) 41.

   BAYVIEW: Mxd: Stableford: 2B: M Mahoney (8) C Gregory (41) 50 cb. Women: L Cranch (43) P Formston (30) 46. Men: Div 1: N Woolmer (7) 41. Div 2: G Bromley (30) 41. Women: Div 1: T Gillett (22) 37. Div 2: M Leonard (30) 38 cb.

   BEVERLEY PARK: Women: Stableford: 2B: C Orme (28) M Wood (31) 44. A: C Gray (18) 38. B: M Smith (31) 40. C: P Stewart (41) 35.

   BEXLEY: Women: Stroke: Medal: Div 1: A Ng (23) 67. Div 2: F McManus (40) 63.

   BONDI: Women: Stableford: M Kennedy (25) 30.

   BONNIE DOON: Women: Par: 2B: P Bown (28) N Mcdonnell (22) 11 up. T Davis (19) J Cash (19) 9 up.

   BONVILLE: Women: Stableford: T Rail (20) 31 cb. G Hardcastle (20) 31.

   BOTANY: Women: Stroke: Medal Feb: Div 1: P McCanna (20) 61. Div 2: J Kilby (32) 74. Div 3: C Rootsey (39) 72. Stableford: L Taylor (25) 38.

   BOWRAL: Women: Stableford: L Carroll (26) 31.

   BREAKERS: Men: Stableford: 2B: D Lowe (17) K Mehl (21) 48. K Mehl (22) 42.

   BRIGHTON LAKES: Veteran: Par: M Cacciola (18) 10 up.

   CAMMERAY: Women: Par: T Kerr (34) 2 up.

   CAMPBELLTOWN: Women: Par: Div 1: M Scott (21) 3 down. Div 2: J Gregory (33) 3 down. Div 3: E Fernance (38) sq.

   CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: T Krapeshlis (20) L Feild (22) 47. 2B Scr: A Wiffin (PGA) I Pemble (Cumberland) 37. A: G Teagle (12) 38. B: D Crowe (15) 41 cb. C: B Smith (24) 41.

   CASTLECOVE: Men: Stableford 2B: White: J Gabbott (24) T Butler (18) 48. T Lamborn (14) 43.

   CHATSWOOD: Women: Stroke: Div 1: M O'Donnell (21) 65. Div 1 Scr: J Potter 79. Div 2: A Robson (28) 65. Div 2 Scr: A Robson 93. Div 3: P Oliver (34) 67. Div 3 Scr: P Oliver 101.

   CONCORD: Women: Stableford: Div 1: E Carroll (11) 41. Div 2: T Jessup (27) 36. Div 3: A Stackpool (29) 31.

   CRONULLA: Stableford: 2B Agg: T Morris (13) G Johns (14) 72. Hcp: T Morris (13) 38 cb. Scr: T Schmid 29. Veteran: Shield: White: P Baldwin (10) 38. J Arthur (12) 38.

   CUMBERLAND: Women: Stableford: 2B: D: A Hong J Lee 44 cb. Div 1: T Hilton (17) 36. Div 2: Y Cho (37) 36.

   ELANORA: Men: Stableford: B Vale (11) 41.

   EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: C Roope (19) 35. Div 2: M Spencer (26) 32 cb.

   FAIRFIELD: Women: Stableford: 4B: B Schroeder (24) J Wykes (36) 42.

   FORSTER: Women: Stableford: A: M Lowry (20) 38. B: S Harney-Feldbusch (29) 36. C: B Lee (35) 30 cb.

   FOX HILLS: Men: Stableford: Split Six: L Gietzmann (20) D Adhar (25) V Sikwila (18) K Simon (28) 98. A: J Swinburne (9) 37. B: V Sikwila (18) 39. C: L Gietzmann (20) 47. D: D Macdonald (26) 43.

   GLENMORE: Medley: Stableford: J Childs (27) 41.

   GORDON: Women: Par: Div 1: R Wills (32) 1 down. Div 2: H Cummins (35) 2 down. Singles KO f: Div 1: L Barratt bt H Woo 1up. Div 2: H Medhurst bt S Fitzpatrick 7-5.

   GOSFORD: Women: Stableford: Trophy: A: S Asken (11) 38. B: M Maher (25) 33. C: L Robinson (33) 28.

   HIGHLANDS: Women: Stroke: Medal: P Bowes (22) 74.

   HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: B Martin (20) 41 cb. H Jedrzejgzyk (11) 41 cb. D Haggart (21) 40. Div 2: E Lisser (23) 43. N Campbell (23) 42. P Rolfe (22) 41. Women: Gold: Div 1: A Searle (38) 38. J Hawkins (43) 34. E Reihana (29) 30. Hole in one: S Haggart at 2nd.

   JAMBEROO: Women: Stableford White: S Dixon (21) 36. 9-hole: W Unsworth (45) 14.

   KAREELA: Women: Stableford: A: C Jones (17) 36. B: D Zuccala (30) 34 cb. C: B Stathakis (34) 31 cb.

   KILLARA: Women: Stroke: Div 1: H Laidlaw (23) 72 cb. Div 2: A Carroll (26) 71. Div 3: L Robertson (35) 72. Div 4: J Berry (38) 79. Scr: J Crichton 79. Trophy: Div 1: H Laidlaw (23) 72. Div 2: L Robertson (35) 72. Div 3: V Quinn (36) 78. A Carroll (35) 71.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stroke: A: B Crutcher (8) 68. B: J Cragg (18) 67. C: M Courtney (24) 68. Scr: L Radcliffe 70. Women: J Aldrich (21) 75.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: W Shiell (Kiama 16) K Hardie (20) 74. Women: C Fehrenbach (29) K Griffiths (12) 43 cb. 2B Scr: C Fuz C French 38. Div 1: G Nelson (9) 43. Div 2: W Shiell (Kiama 16) 41. Div 3: C Pollard (25) 41. Women: T Wood (9) 40.

   LYNWOOD: Medley: Stableford: B Shong (0) 41.

   MACARTHUR VETERANS at Camden: Men: Stableford: A: N Purkiss (10) 39. B: A Malcolm (16) 40. C: D Duffield (27) 39. D: B Bailey (34) 35 cb. Women: M Ross (13) 35 cb.

   MANLY: Women: Stableford: Team Agg: S Knox (45) D Spears (26) H McGorman (29) S Kingsmill (37) 92 cb.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: S Husband (14) T Phillips (18) 80. 2B Scr: D Cremin K Blacket 57. Hcp: C Pye (18) 42. Scr: D Jones 36. Women: Stroke: Ambrose: J Priem A Beavan (9) 61.

   MUIRFIELD: Women: Stableford: 2B Agg: P Zarra (12) J Yoo (18) 67. Div 1: J Southgate (9) 37. Div 2: K Fitzalan (26) 36. Div 3: C Song (34) 36.

   NORTH RYDE: Women: Par: A: A Stubbs (7) sq. B: K Drury (26) 2 up. C: N Soo Shin (35) 1 down. D: S Moroney (41) 1 up.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: B May (17) M Vandervaere (16) 50. B May (17) 41. Hole in one: S Bhaskar at 5th.

   NOWRA: Veteran: Stableford: 2B multi: D Campbell (18) B Hammond (18) (Jamberoo) 71. Women: S Stephens (22) J Brown (22) 67.

   PALM BEACH: Women: Stroke: Ambrose: G Pearce (25) J Watts (31) 61. Scr: J Boreham N Kadwell 75.

   PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: L Bundey (18) 35. Div 2: G Fitzpatrick (32) 37.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: J James (11) W Adey (20) 47. A: B Taylor (11) 38. B: G Campbell (15) 36. C: W Adey (20) 42. Scr: D Buhagiar 35.

   ROSEVILLE: Women: Par: Div 1: K Ward (15) 3 up. Div 2: L Cahill (31) 1 up. Div 3: M Gardner (33) 1 up.

   ROSNAY: Veteran: Stableford Yellow: Div 1: C Mitchell (18) 43. Div 2: A Aston (22) 40.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: D Lloyd-Phillips (14) 37 cb. Div 2: B McDonald (23) 39. Scr: L Ballhausen 23 cb. Centenary: Div 1: R Pountney (30) 31. Div 2: R Blundell (35) 38 cb.

   RYDE-PARRAMATTA: Women: Stroke: A: C Choi (22) 74. A Scr: H Veverka 87. B: J Bush (31) 71. B Scr: M Smith 102. C: E McGuigan (35) 81. C Scr: G Liu 118. Stableford: M Rowland (29) 35.

   SHELL COVE: Medley: Stableford: R Nabbe (14) 43. M Segovic (13) 41. Scr: J Mann 33.

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: G McSullea (13) 41.

   ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: G Ackers (11) 40. B: K Thompson (19) 42. C: C Dawe (30) 42. Women: Trophy: Yellow: J Bussell (24) 40.

   ST MICHAELS: Women: Stableford: A: C Davies (12) 36. B: J Tracey (28) 31. Yellow: Div 3: A McFarlane (37) 37. Snr Par White: C Park (13) 4 up cb.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par 4B: White: C Treloar (12) D Riches (10) 8 up cb. 4B Scr: A Phiyasirikul (Moore Park) R Alison (Lakeside) 2 up. A: J Craig (Dunheved 9) 5 up. B: J Rankmore (Windsor 15) 2 up. C: R Gear (20) 5 up. Veteran: G Blackman (18) 1 up.

   STRATHFIELD: Women: Par: Div 1: F Chon (19) 2 up. Div 2: G Park (32) 3 down cb.

   TALLWOODS: Women: Stableford: 4B: J Puxty (16) M Duckett (22) 37.

   THE COAST: Medley: Stableford: 4B: M Barrett (23) V Kendall (28) 45. Hcp: A Cassar (19) 43. Scr: R Rignall 30.

   THE LAKES: Men: Stableford: J Namey (34) 41. Women: Div 1: C Brownjohn (15) 36 cb. Div 2: M Wilcox (23) 38.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B multi: R Bowring (SGA 17) S Kowe (Liverpool 13) 93. Men: A: S Messervy (12) 42. B: R Thomas (Kogarah 24) 42. C: J Tuero (35) 37. Women: S Dean (31) 37. Scr: C Willis 34.

   TOUKLEY: Women: Stableford: Div 1: K McKinnon (9) 36. Div 2: J Hennessy (28) 36. Div 3: F Flavel (40) 28.

   WAKEHURST: Women: Stroke: Medal: A: M Morris (21) 78. B: L Woodhead (23) 79. C: A Martin (30) 80. D: A Werner (39) 81. A Scr: D Nunn 86. B Scr: L Woodhead 102. C Scr: A Martin 110. D Scr: J Ingman 118.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: P Cahill (17) B Gibbons (7) 48. 2B Scr: J Vidigal K Liu 35. A: S Hackett (12) 38. B: J Littlebury (37) 37 cb. C: I Baran (23) 43.

   WARRINGAH: Women: Stableford: Div 1: S Saunders (15) 36. Div 2: L Sheather (29) 39. Div 3: L Griggs (37) 36.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: M Zikan (17) 37 cb.

   WOOLOOWARE: Women: Stableford: 2B Stroke: C McKellar (28) J King (31) 66.

20 September 2018
AVALON: Women: Stroke: J Geyle (42) 66. Scr: J Pike 100. C'ship: Div 1: L Antill 288. Div 2: J Abey 335. Hcp: L Antill (28) 202. more
NSW Golf