NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Wednesday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: M Dakic (10) K Whittaker (11) 46. Div 2: W Jeffrey (15) J Cassidy (24) 47. Div 1 Scr: T Phan S Eastman 36. 4B Agg: J Cassidy (24) G Kendall (15) W Jeffrey (15) B Garlick (18) 138. A: K Whittaker (11) 41. B: W Jeffrey (15) 40. C: N Wilkinson (20) 39. D: M Winspear (30) 39.

   AVALON: Women: Stableford: B Gavin (28) 38. Veteran Women: K Clout (45) 37.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford 2B: White: W Thompson (32) R Ford (23) 51. G Batkin (30) 42 cb.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B Agg: J Mackay (27) G Antonjuk (11) 77. 2B Scr: G Bush J Speechley 60. A: D Chardon (11) 38 cb. B: R Phelps (14) 38. C: J Coluccio (27) 41.

   BARNWELL PARK: Women: Stroke: A Wongnin (23) 59. Medal: Div 1: C Kelly (20) 70 cb. Div 2: B Grieve (28) 67. Div 3: K Odewahn (32) 63. A Scr: P Towns (16) 86.

   BAYVIEW: Men: Stableford: 2B Agg: T Collins (23) J Crook (23) 83. Div 1: G Bouman (11) 39. Div 2: C Lathwell (16) 40. Div 3: J Crook (20) 43. Scr: R Loewenthal 32. Div 4: S Menzies (31) 37.

   BELMONT: Men: Stableford: A: J Bradshaw (10) 40 cb. B: M Ireland (17) 44. C: R Wigham (23) 39.

   BERMAGUI: Women: Stroke: Medal: L Ponsford (18) 71.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: R Young (22) T Welch (14) 81. A Scr: S Palonis R Wilson 48 cb. A: B Turner (9) 40. B: G Constantine (19) 44. C: T Stantzos (22) 41.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B Multi: C O'Connell (18) M Savoldi (11) 104. 2B Scr: S Loreggia K Halloran 68. K Klem (11) 45 cb.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: A Price (18) M Windsor (21) 52. M Windsor (21) 48.

   BONNIE DOON: Men: Stableford White: A: B Zeischang (6) 40. B: B Boswarva (20) 41. C: G Scrymgeour (21) 41. Scr: B Zeischang 34. Gold: D: D Duchen (32) 39.

   BONVILLE: Men: Stableford: 2B: T Gray (7) B Wright (20) 49. P Arnold (16) 42.

   BOWRAL: Men: Stroke: American Foursome: P Dal Bianco (18) T Hobson (14) 67.

   BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: C Cook (26) 36.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: Div 1: M Greksa (6) S Bugdayli (11) 44. Div 2: S Kim (14) B Noh (30) 51. Scr: A Marsh J Graham 41. A: A Marsh (0) 38. B: B Naidu (18) 42. C: B Noh (30) 41.

   CAMDEN: Women: Stableford: 4B: S Miller M Brown 41.

   CAMMERAY: Men: Stableford: 2B Agg: K O'Connor (30) N Hood (13) 75. G Priest (22) 41 cb.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B: D Phipps (15) R Hayward (33) 52. A: G Dalzell (5) 39 cb. B: A Asquith (17) 41. C: R Hayward (33) 48. Scr: R Hayward (-1) 39.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: B Fasher (1) P Nicholas 48 cb. A: M Hogg (6) 39. B: P Nicholas (16) 42. C: G Foxcroft (22) 43. PM 2B: W Zubrycki (20) M Thomson (-1) 45 cb. A: R Bowen (5) 40. B: D MacNaughton (14) 39. C: W Zubrycki (20) 41. 2B Scr: T Pagliaro M Thomson.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: 4B: P Cummins (13) K Bayly (17) G Bayly (20) S Rawlins (17) 96. 4B Scr: T Savage (8) P Hurley (9) L Cheung (7) S Falcon (6) 77. A: J Manevski (11) 44. B: K Bayly (17) 41. C: B Woodmansey (23) 44.

   CONCORD: Men: Stableford 2B: R Pattinson (19) J Cullen (30) 47 cb. A: S Baillie (9) 40 cb. B: A Birchill (17) 40. C: R Guerin (32) 42. Gold: B Hildebrandt (27) 37 cb. Hole in one: M Adamo at 14th.

   CROMER: Men: Stableford 4B: P Phelps (24) M Gilbert (12) 47 cb. Div 1: S Benson (23) 40. Div 2: S Richard (25) 41. Scr: J Ponder 35 cb.

   CRONULLA: Women: Stroke: A: M Gilles (17) 75. A Scr: N Haines 81. B: N Harwood (26) 76 cb. B Scr: R Jones 100. C: T Heath (29) 77. C Scr: T Heath 106. D: S Cripps (33) 76. D Scr: S Cripps 109.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: T McKeown R Joynes 50. Scr: I McNeil I Pemble 38 cb. Div 1: A Black (14) 42. Div 2: D Michelle (17) 44. Div 3: J Nichols (34) 40 cb. Scr: A Barakat 35.

   DUNHEVED: Snr Stableford: Medal: Div 1: M Clarke (17) 38 cb. G Cabarrus (10) 38. Div 2: J Sainsbury (24) 42. P Podbereski (25) 39. Div 3: L Jarto (26) 40. P Alexander (27) 39.

   EASTLAKE: Men: Stableford White: A: S Appoo (10) 39. B: N Blackburn (16) 43. C: G Faint (21) 38. Scr: M Buckingham (4) 35.

   EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: D: R Kimber (22) N Fliedner (33) 49. Scr: D Chivas 36. A: T Walker (6) 41. B: W Ballard (13) 38. C: R Kimber (22) 45. D: D Williams (30) cb.

   FORSTER: Men: Stableford White: A: T Reed (6) 40. Scr: M Jackson (3) 36. B: P James (20) 39 cb. B Scr: N Smith (15) 23 cb. C: G Wainwright (23) 39 cb. C Scr: P Goodwin (22) 17 cb.

   GEORGES RIVER: Men: Stroke Medal Feb: Black: Div 1: D Holland (5) 69. Div 1 Scr: D Holland 74. Div 2: G Brackenridge (21) 71 cb. Div 2 Scr: G Brackenridge 92.

   GIBRALTAR: Men: Stableford: G Hartnup (16) 42.

   GOSFORD: Men: Par White: A: G Smith (12) 3 up cb. B: G Harpur (17) 4 up cb. C: M Ongley (19) 5 up. D: J Vandy (25) 5 up.

   GOULBURN: Women: Stroke: Medal: H Buchanan (18) 72.

   HARRINGTON WATERS: Medley: Stableford: A: P Parker (14) 41. B: T Payne (24) 40. C: B Stevens (29) 38. Women: C Hearn (21) 45. Hole in one: M Wieckhorst at 6th.

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: T Rodriguez (13) 37. B: G Reynolds (18) 40. C: S Irvine (25) 38. D: R Bremner (32) 37.

   KAREELA: Men: Par: 2B: J Parkes P Turner 11 up. A: R Mead (15) 7 up. B: J Gibson (21) 3 up. C: M Macnamara (35) sq.

   KILLARA: Men: Stableford 2B: White: A: T Rhall (14) P Kerr (19) 49. A Scr: S Kugel J Elliott 38. A: H Rolley (9) 40 cb. B: R Chong (16) 43. C: G Vince (18) 42.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: L Rice (15) M Allan (14) 46 cb. A: G Millar (5) 39. A Scr: C Williams 35. B: K Johnston (14) 40. C: P Karasalidis (21) 38. Snr: K Johnston (14) 40.

   LANE COVE: Men: Par: 2B: G Rothery (22) M Thompson (27) 12 up cb. J Wilson (18) 10 up.

   LEURA: Medley: Stableford 2B: White: A Komma (14) P Sebbens (5) 45. G Moxley (7) 39. P Sebbens (5) 36 cb. F Palmer (20) 36 cb.

   LIVERPOOL: Women: Stableford: C Yu (26) 34.

   LONG REEF: Men: Stableford: 2B: P Werner J Campbell 50. A: R Bockman (1) 39 cb. B: N Hughes (15) 40. C: J Pross (19) 40. Scr: R Bockman 38.

   LYNWOOD: Medley: Stableford White: Div 1: H McElnea (19) 39. Div 2: B Wood (26) 38. A Scr: D Barlow (3) 35.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: I Brabazon (12) B Emery (12) 43 cb. P King (31) 40.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: 2B: G Starr (19) G Kershaw (9) 45. Men: A: G Kershaw (9) 39. B: A Kingon (18) 39. C: B McIntyre (21) 36. Women: Div 1: D Meynink (20) 35 cb. Div 2: C Hampton (36) 35.

   MANLY: Men: Stableford: Irish Team: S Buckingham (13) P Bardetta (1) 73. A: S Buckingham (13) 41. B: S Garth (17) 42. C: I Spittal (20) 44. A Scr: P Bardetta 37 cb.

   MASSEY PARK: Women: Stroke: Medal: Div 1: S Scarr (16) 75. Div 2: J Redfern (32) 67.

   MONA VALE: Men: Stableford: A: R Steet (5) 40 cb. B: I Hewett (19) 46. C: C Blamey (35) 41. Scr: R Steet 35. 2B: C Blamey (35) N Halkyard (18) 50. Hole in one: S Beverley at 6th.

   MONASH: Men: Stableford: 2B: B Kabalan (24) J Layden (21) 48 cb. A: S Clarke (9) 40. B: P Fraser (13) 43. C: B Kabalan (24) 40. Stableford White: R McGovern (30) 40.

   MOORE PARK: Medley: Stableford 2B: White: J Mould (14) D Fink (17) 46 cb. Men: J Mould (14) 44. 9-hole: S Graham (7) 21. Women: Stableford: P Mallinckrodt (35) 34 cb. Hole in one: White: W Harrigan at 5th.

   MOSS VALE: Men: Stroke: A: D Hussey (9) 68. A Scr: P Maslen (2) 74. B: N McDonald (14) 68. B Scr: R Woods (13) 85. C: J Keane (22) 69. C Scr: H McMillan (20) 91. D: J Bizjak (28) 64. D Scr: J Woodcock (30) 101.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: A McPherson (15) B Connell (9) 46 cb. Medal Feb: A: B Connell (9) 41. A Scr: G Willard 33. B: T Howe (19) 40. B Scr: G Allen 23. C: L Waldron (20) 40. C Scr: B Christie 21.

   NELSON BAY: Men: Stableford: Div 1: C Mackenzie (9) 38 cb C Mawson (14) 38. Div 2: S Law (23) 39 cb. Div 3: G Arndell (24) 41. Div 1: J Wade (14) 42. Div 2: B Scott (17) 38 cb. Div 3: K King (25) 40.

   NORTH RYDE: Medley: Stableford: 2B: Div 1: R Jurd (25) P Allison (20) 51. A: M Brett (10) 41. B: O Martin (18) 42. C: J Attenborough (20) 43. D: R Taylor (30) 40. Div 1 Scr: M Brett (10) G Onley (11) 37.

   NORTHBRIDGE: Women: Stableford: M Tooth (34) 40.

   NOWRA: Men: Stableford: T Gilmore (19) 43.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: S Berry (23) J Ellis (20) 48. Men: W Smith (22) 40. Scr: S Arnold 38. Challenge: NSW bt Navy 4-2. Stableford Gold: M Messis (30) 30.

   OATLANDS: Men: Stableford: 2B Agg: P O'Donnell (11) P Lee (20) 75. G Sassen (4) 40. J Fader (14) 38. M Forrest (21) 40. Women: S Kim (42) 38.

   PENNANT HILLS: Men: Stroke: Medal: B: P Kluger (16) 67. C: M Kevin (20) 64. A: G Hargreaves (11) 68. Scr: G Naylor (0) 74. Stableford White: D Booker (26) 39.

   PENRITH: Medley: Stableford 2B Multi: White: D Clarke (8) I Jackson (13) 82. 2B Scr: J Gadd W Arnold 70. A: A Kelshaw (11) 42. B: S Pascoe (Leonay 19) 46. C: E Delaney (31) 37 cb.

   PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: F Woods (14) B Beattie (16) 47. 2B Scr: J Whitehouse R Westgarth 39. Men: R Nelmes (37) 47. Women: A Finnegan (21) 36.

   RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: S Greer (17) 36. Div 2: M Ovens (23) 33. Div 3: C Rooney (29) 35. Div 4: H Bobbitt (38) 37.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: C Sharpe (13) K Daly (21) 50. A: J Ross (7) 40. B: K Powell (16) 42. C: G Mesiti (20) 45.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford 4B: Championship: White: P Tout (9) P Bower (19) 47 cb.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: G Smith (12) N Lloyd (1) 73. Div 2: D Kevern (28) S Holihan (16) 78. A: M Farr (4) 39. B: S Holihan (16) 39. C: K Chang (22) 39. D: D Dann (26) 40. A Scr: N Lloyd 37.

   SHELL COVE: Stableford: J Stoker (11) 41. Scr: L Butler (10) 31. Veteran: C Kenning (4) 37. 12-hole: G McGuinness (26) 48. 4B Scr: R Jaeger C Kenning 40. 4B: G McGuinness (26) P Yatras (36) 50 cb.

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: J Kim (17) J Hobden (16) 47. 2B Scr: D Kelly M Cooke 34. Div 1: M Cooke (7) 40. Div 2: T Phelan (21) 37.

   TALLWOODS: Men: Stableford White: A: R Anderson (8) 38 cb. R Jones (18) 38. B: J Pearson (21) 39. B Richards (20) 37. Hole in one: B Richards at 2nd.

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B: N Gamble (9) G Cave (11) 47. R Rachmat (20) 42.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford 4B: White: R Kraus (9) J Henderson (18) 47. A Scr: T Williams C McAuliffe 42.

   THE LAKES: Medley: Stableford: A: G Levin (14) 43. A Scr: C Webber 34. 4B: B Hodson (9) K Jenkins (36) 45. Scr: A Katholos D Randall 40. Div 1: K Chandler (17) 39.

   THE RIDGE: Stableford: 9-hole: C Stokes (30) 21.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B Agg: C Savetta (23) M Dean (8) 85. 4B Scr: R Oliver B White 70. A: R McIlwraith (12) 41. B: M Cardaci (18) 44. C: M Bemet (20) 45 cb. D: M Wilson (27) 44.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford 2B: Gold: J Walker A Jackson 65. 2B Scr: M Pearce G Buchanan 43. A: M Pich (8) 36 cb. A Scr: M Pearce (+5) 37. B: J Walker (13) 39. B Scr: P Lewis (13) 23. C: B Dick (22) 35 cb. C Scr: A Jackson (20) 16.

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: J Riddett (24) D Swift (25) 48. 2B Scr: A Sutton N Taplin 38. A: J Martin (6) 37. A Sutton 35. P Byrne (15) 44. B Scr: P Byrne 29. C: D Swift (25) 41. C Scr: C Doust 20.

   WARRINGAH: Mxd: Stableford 2B Agg: White: C Macmillan (4) M Yang (8) 73. A: E Brown (14) 37 cb. B: D Byron (21) 35. C: P Catteau (24) 36 cb. D: B Kelly (32) 40.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: T Bartley (30) R Kells (18) 48. A: M Khouri (8) 38. B: G Frost (18) 38. C: T Criss (22) 41.

   WOOLGOOLGA: Men: Stableford 2B Agg: White: P Gillespie (17) G Dodd (12) 80. A: R Isaacs (16) 43. B: J Plowman (18) 42. C: A Walters (31) 43.

   WOOLOOWARE: Veteran: Stableford: Team: G Willis (24) D Tinworth (10) P Deluca (16) P McCaffrey (34) 50. Men: 4B Agg: C Benson (29) G Walker (24). Hcp: N Dobner (20) 40. Scr: B Seldon 31. Veteran: R Quine (18) 41.

   WYONG: Men: Stableford: 2B Multi: A Sharpe (20) R Austin (17) 83. A: S Dashwood (4) 38 cb. B: B Williams (15) 40. C: A McLeod (22) 41.

23 April 2019
LIVERPOOL: Medley: Stableford 2B Multi: White: N Cronk (12) S Sorojevic (The Ridge 20) 86. R Brooks (11) N Economou (15) (Oatlands) 84. A: D Shepherd ... more
NSW Golf