NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Wednesday

 

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: M Black (4) P Wijenberg (8) 47 cb. Div 2: P Williams (34) S Scott (18) 51 cb. 2B Scr: P Wijenberg M Black 41. Men: Team Agg: P Wijenberg (8) M Black (4) D Morgan (1) G Bower (10) 148 cb. A: E Tuckwell (7) 42 cb. B: L Malcolm (14) 40 cb. C: G Sambells (26) 41. D: P Williams (34) 46.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: R Maclean (11) 36 cb. B: A Beale (18) 39. C: B Smart (35) 46.

   BANKSTOWN: Men: Stableford 2B Agg: Black: S McGufficke (16) P Love (11) 86. 2B Scr: R Hochkins D Brooker 62. A: P Love (11) 41. B: S McGufficke (16) 45. C: L Tracey (26) 39.

   BARNWELL PARK: Women: Stroke: Ambrose: M Camilleri B Clucas (10.5) 56.75.

   BAYVIEW: Men: Stableford 2B: Black: O Poate (6) B Anderson (15) 79. A: O Poate (6) 41. D Kammerl (12) 40. B: J Hennessy (16) 41. F Best (18) 39. C: R Long (21) 43. D Naylor (25) 41. Scr: M Sidgreaves 37.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: Irish Team: M Burdon (18) K Payne (9) C Hammond (16) P Baigent (8) 121. A: K Payne (9) 40. B: I Thompson (17) 43. C: P Golsby (24) 44.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: S Rabone (14) R Saxton (18) 52. S Rabone (14) 42.

   BONNIE DOON: Men: Stableford 2B Agg: White: J Coomber (6) H Scott (13) 76. A: C Grant Foster (7) 40. B: D Eskell (18) 39 cb. C: D Boyd (31) 39. Scr: J Goodlife 33 cb. Gold: D: M Einfeld (35) 39.

   BONVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: J Phipps (20) S Hayes (8) 80. B Vickery (33) 40.

   BOWRAL: Men: Stableford: S Mulholland (8) 40.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: R Boag (8) S Sullivan (9) 49. Div 2: A Kumar (26) J Ross (23) 47 cb. Scr: M Sandilands G Thomas 40. A: A Frankish (11) 43. B: J McGarr (14) 41. C: Y Mazis (24) 40.

   CAMDEN: Women: Stableford Irish Team: Yellow: S Walsh (29) P Gleeson (19) K Cahill (29) R Wright (8) 102.

   CAMMERAY: Men: Stableford: 2B Agg: D Pratt (28) J Lenne (31) 83. D Pratt (28) 47.

   CAMPBELLTOWN: Mxd: Stableford: 2B multi: L McLean (22) C Gooch (20) 81. A: J Keith (4) 43. B: S Robson (15) 40. C: H Darmody (22) 40. Scr: B Post 35.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B Agg: E Tan (13) A Kim (13) 75. A: P Gow (0) 43. G Hann (7) 37. B: R Hann (16) 41 cb. C: E Hughes (28) 40. Gold: G Walck (32) 40. PM 2B: B Wild (24) P McLoughlin (17) 83. A: R Lambert (7) 41. B: P McLoughlin (17) 40 cb. C: A Furch (23) 46. Gold: J Black (19) 31. 2B Scr: T Smith B Lambert 76.

   CASTLECOVE: Women: Stableford White: V Hobbs (31) 36.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: Split Six: K Kaszonyi (33) G Allan (19) G Wightman (19) 98. A: N Steinhauer (12) 37. B: G Symonds (17) 43. C: T Fitzgerald (28) 47.

   CONCORD: Men: Stableford 2B: White: K Mides (19) G Cronin (13) 48. 2B Scr: I Crichton P Lewis 34. A: H Capra (10) 38. B: K Mides (19) 43. C: S Papallo (20) 40. 2B Scr: Gold: J Brewer (19) S Wolifson (36) 41. J Brewer (19) 36.

   CROMER: Men: Stableford: 4B: G Hallowes (25) M Locke (10) 48. Scr: T Bradley M Grenot 40. A: S Terranova (10) 40 cb. B: D Gray (21) 38 cb. C: I Cameron (28) 41. Scr: K Roberts 34.

   CRONULLA: Women: Stableford: A: L Pierce (10) 38. B: D Lincoln (29) 37. C: J Ward (37) 36. Scr: L Pierce 28.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: A: B Manson (8) I Sampson (22) 50. Scr: P Takla A Evans 40. Div 1: R Treers (14) 42 cb. Div 2: T Duffy (18) 40. Div 3: D Ashworth (22) 41 cb. Scr: I Pemble 36.

   DUNHEVED: Veteran Medley: Stableford White: A: D Tillinghast (15) 40. B: S Hammond (22) 40. C: K Thomas (26) 40 cb.

   EASTLAKE: Men: Stableford White: A: A Heather (8) 40. B: T Whiteley (15) 44. C: T Connonlly (27) 45. Black: D: S O'Donnell (32) 46.

   ELANORA: Women: Stableford: L Scamps (19) 38.

   EVERGLADES: Men: Stableford: 2B Agg: G Voss (16) D James (31) 78. A: C McCracken (10) 43. B: K Sproats (20) 41. C: D James (31) 40.

   FORSTER: Men: Stableford White: A: T Hills (11) 39. A Scr: N Knight (6) 31 cb. B: B Stamp (17) 41. B Scr: E Duckworth (18) 21.

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: I Mackey (21) 43.

   GOSFORD: Men: Stableford: Team Agg: T Jones (23) H Ainsley (20) B Gibbs (17) B Singh (20) 98. W Campbell (14) 44. Scr: R Whyte 33.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: Div 1: A Hobbs (16) 37. Div 2: K Tapp (24) 37.

   HORIZONS: Men: Stableford: A Jones (24) 41. Women: C Ramsey (23) 39.

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: R Orr (11) 40. B: I Lewis (14) 41. C: L Fogarty (24) 42. D: B Plucknett (28) 37.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B: M Proudlock (25) R Lucock (19) 50 cb. A: G Moon (15) 45. B: J Prior (16) 42. C: D Bridges (23) 42 cb.

   KILLARA: Men: Stableford: 2B: G Smith (18) M Braude (23) 49. 2B Scr: J Wooster P Fairweather 38. A: W Macdonald (7) 40. B: P Best (21) 43. C: J Macalyk (23) 43. Hole in one: A Lamble at 8th.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: M Hung (11) J Mullen (26) 47. A: T Corr (4) 41. B: G Kheirallah (13) 40 cb. C: P Kuti (22) 42. Scr: D Gallagher 37.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: B Devir (18) 37. Women: S Chapman (22) 28.

   LANE COVE: Mxd: Stableford: 2B Agg: R Horne (34) J Pierce (23) 52. R Sadler (22) 44.

   LEURA: Mxd: Stableford 2B: White: A Stillmark (20) O McDonald (24) 47. P Hume (25) 44.

   LIVERPOOL: Women: Stroke: A Scr: A Cho 84. B Scr: D Park 93. C Scr: G Kim 110.

   LONG REEF: Men: Stableford: 4B: K Taylor G Cope 52. A: M McKerihan (8) 43. B: J Weight (18) 41. C: N McDowell (25) 45. Scr: J Knox 39.

   LYNWOOD: Men: Par 2B: White: J Allan (13) D Jamieson (21) 10 up. Div 1: J Allan (13) 6 up. Div 2: T Howe (24) 8 up. Scr: P Godber 6 down.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: D Cummins (0) C Hayes (11) 81. C Hayes (11) 44. Scr: D Cummins 37.

   MAGENTA SHORES: Men: Stableford: 2B: M McNally (36) G Cureton (23) 47. A: M Gray (4) 39 cb. B: I Lucock (15) 37. C: M McNally (36) 42. Women: Div 1: M Bishop (17) 36. Div 2: A Eager (34) 33 cb.

   MANLY: Men: Stableford: 2B: J Crawford (31) P Beverley (26) 35. A: L Cooper (16) 47. B: P Adams (20) 41 cb. C: G Gay (36) 43 cb.

   MASSEY PARK: Women: Stableford: Div 1: B Ashton (18) 36. Div 2: L Pentony (35) 37.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B: L Foley (26) G Limbourne (25) 52 cb. A: J Kay-Clough (8) 41 cb. B: C Galofaro (18) 43. C: L Foley (26) 47. Scr: S Albinski 34.

   MONASH: Men: Stableford: 2B: T Romeo (36) R Rosettenstein (10) 52. A: G Phillips (1) 41. B: B Pacholke (19) 39. C: T Romeo (36) 41. Stableford White: L Retford (17) 36.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: T Eaton (12) 41. B: R Johnstone (13) 42. C: S Bracken (24) 41. Veteran: K Anderson (32) 39. Women: L Kendall (23) 35.

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: R Buchanan (10) 39. B: D McGuinness (13) 42. A: R Buchanan (10) 39. B: D McGuinness (13) 42. C: M Finlayson (24) 44. D: P Tyas (36) 44.

   MT BROUGHTON: Medley: Stableford: K Jones (15) 38 G Barnsley (14) 37 B Potts (5) 36.

   MUIRFIELD: Men: Par: 2B: J Nettileton (12) C Nicolson (20) 12 up. A: P Jones (3) 3 up. A res: G Mathews (8) 4 up cb. B: D Grattan (14) 7 up. C: W Wray (22) 6 up. C res: W Clark (36) 5 up.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: G Duncombe (18) J Schalk (9) 81. Div 2: B Portus (25) P Westcott (18) 84. A: G Rogerson (12) 44. B: S Jones (18) 44. C: B Walsh (25) 43. D: J Kelso (31) 39. Hole in one: S Beatty R Norton at 6th.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford 2B: White: P Svensden (28) J Alexander (21) 50. D Grantham (21) 43.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford: C McKenna (12) 35. Women: J Coleman (26) 36.

   NSW: Men: Stableford: 2B: M Moore (18) T Bale (3) 48. M Moore (18) 45. Scr: Z Mullins (The Australian) 38. White: D Finney (25) 39. Gold: R Carney (36) 28. Women: L Buckley (11) 32.

   OATLANDS: Men: Stableford: 4B: C Nelson (32) M Forrest (11) 50. A: M Irwin (11) 40. B: N Vale (13) 42 cb. C: C Nelson (32) 44. Scr: Y Park 35.

   PACIFIC DUNES: Men: Stableford: G Lee (28) 37 cb R Coyte (9) 37. Women: B McNiff (33) 37 cb L Overend (12) 37 F May (32) 35.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B: White: P Heanly (12) B Hodge (10) 47 cb. A: P Kluger (16) 41. B: F Loneragan (19) 42 cb. Scr: M Davidson 34.

   PENRITH: Men: Stableford 2B: White: T Monkerud (Glenmore 21) K Seychell (Glenmore 30) 48 cb. 2B Scr: J Fearnley (Dunheved) T Kelly 44. A: J Fearnley (plus 1) 43. B: K Omeara (19) 43. C: K Thoms (Glenmore 26) 40 cb.

   PYMBLE: Stableford: 2B: C Drinkwater (36) D Chen (30) 50. 2B Scr: G King C McGill 40. E Hall (25) 42. M Frickmann (14) 37.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: P Dalton (7) 37. B: A Crawford (16) 42. C: J Fenwicke (22) 41. Scr: J Curran 37.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B multi: Div 1: S Lawrence (17) B Trent (18) 79. Div 2: M Nabban (11) M Smyth (31) 88. A: A Barrett (10) 40. B: J Warwich (14) 43. C: T Wilson (19) 41. D: H Song (25) 45. Scr: C Kinnarid 33.

   SHELLY BEACH: Women: Stableford: Trophy: Div 1: Y Bean (21) 40. Div 2: D Pike (44) 41.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: D Goyette (23) 47. Scr: I Asbury 37.

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: R Caves (19) J Nicholls (25) 47. 2B Scr: M Reeve J Cozens 39. J Choi (15) 41 cb.

   TALLWOODS: Men: Stableford White: A: L Murphie (9) 40. B: B Griffin (16) 42. C: B Carden (20) 40.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: Team: G Hildebrand (22) B Carpenter (24) M Zhou (17) 110. M Zhou (17) 41.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford 4B: White: B Coombs (21) R Holliday-Smith (9) 49. 2B Scr: S Jagot N Dunn 38.

   THE COAST: Veteran: Stableford: R Russell (27) 40 G Johnson (21) 40.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: T Cloake (22) J Harrington (32) 48. 4B Scr: J Coxon J Randhawa 36. R Birrell (18) 41 G Henry (21) 40.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: G Rathbone (22) W Anneser (31) 75. G Rathbone (22) 44.

   TOUKLEY: Men: Stableford: Team: I Lamont (10) T Jones (8) R Rees (22) T Scollay (19) 93. Div 1: D Gould (15) 40 cb. Div 2: T Scollay (19) 39. Div 3: J Ingram (32) 41.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford Black: A: D Dale (11) 38. A Scr: I McLean 32. B: W Low (17) 38. B Scr: T Green 24. C: P Dooley (25) 35 cb. C Scr: M Budden 17.

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B Agg: D Whitefield (29) M McNamara (13) 85. 2B Scr: P Beard D Wright 62. A: G Koos (11) 41. A Scr: G Wood 35. B: M McNamara (13) 41 cb. B Scr: M McNamara 29. C: D Whitefield (29) 44. C Scr: B Whitefield 23.

   WALLACIA: Women: Stableford: A Burns (21) 37.

   WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: P Williams (20) C Sheehan (23) 51. A: P Wilson (16) 40. B: P Williams (20) 43. C: I Massey (27) 39. D: P Greenow (36) 41.

   WINDSOR: Medley: Stableford 4B: Black: J Collins (16) W Howson (19) 49. 4B Scr: J Singleton C Watson 39. J Muscat (19) 41.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford White: Div 1: C Smith (10) 42 cb. Div 2: S Moore (34) 42. Scr: D De Detraubenberg 36 cb.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: P Downey (5) K Pitty (10) 79. A: K Pitty (10) 40. B: S Fallon (17) 41 cb. C: T Hassall (33) 42. Scr: M Pryor 35.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15 November 2018
BAYVIEW: Men: Stableford 2B: Black: C Gillett (24) T Hore (31) 51. Div 1: T Remington (12) 38. Div 2: F Sella (17) 45. Div 3: C Gillett (24) 44. Scr: ... more
NSW Golf