NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Wednesday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: P Olney (15) M Tracy (16) 51. Div 2: G Richards (12) K Williams (36) 54. 2B Scr: M Mezgec Q Price 41. Team Agg: A Morgan (22) J Klockman (15) B Troy (25) G Lacis (18) 155. A: J Clendining (5) 43. B: P Olney (15) 47. C: G Ford (25) 47. D: J Malcolm (36) 45.

   AVALON: Women: Stableford: 2B: W Sinnott (33) K Clout (45) 42.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: S Moore (7) 40. B: P Hayes-Williams (15) 44. C: R Thorburn (28) 48.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B: P Volk (19) J Holloway (24) 47 cb. 2B Scr: M Osborne T Evans 36. A: G Dobson (11) 41. B: B Johnstone (18) 38 cb. C: B Eichhorn (22) 41. Hole in one: C Akers at 3rd.

   BARNWELL PARK: Women: Stableford: M Camalleri (21) 41.

   BAYVIEW: Medley: Stableford 2B: Black: I Sablating (21) F Best (18) 50. Men: A: S Colley (8) 39. B Lewis (10) 37. B: F Best (18) 45. J Hennessy (16) 42. C: S Danielson (30) 45. A Hay (25) 42. Scr: D Tapper 33.

   BERMAGUI: Women: Stroke: A: M Calder (14) 73. B: W Scarpin (30) 76. C: J Levett (45) 69.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: J Barnett (23) 45. A: D Walker (8) 41 cb. B: T Simpson (17) 42. C: R Martin (34) 41 cb. Scr: B Smith 35 cb. Hole in one: B McDonald at 4th.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: N Francis (12) D Richards (24) 53 cb. 2B Scr: S Loreggia K Halloran 42. J Dunne (22) 46.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: R Pierce (18) P Bamford (13) 46. G Way (17) 39.

   BONDI: Stableford: K Boden (20) 44.

   BONNIE DOON: Men: Stableford Split Six: White: T McGregor (15) K O'Donnell (9) 71. Medal: A: R Scott (10) 39. B: R Dyne (14) 40. C: W Spero (28) 41. D: D Campbell (32) 29. Scr: A Bautista 41.

   BONVILLE: Men: Stableford: G Zugajev (1) 42.

   BOWRAL: Men: Stableford: T Hobson (13) 40.

   BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: E Hamilton (20) 38.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: S Hilaney (8) P Citroni (14) 46. Div 2: W Brooking (20) J Tuovinen (26) 49 cb. 2B Scr: T Dunkin W Dunn 42. A: J Nutall (11) 42. B: J Casey (17) 40. C: W Booking (20) 42.

   CAMDEN: Women: Stroke: Medal Feb: Div 1: J Matheson (15) 72. Div 1 Scr: K Hunt 88. Div 2: K Cahill (30) 72. Div 2 Scr: L Dredge 99. Div 3: C Versluis (44) 76. Div 3 Scr: L Myers 112.

   CAMMERAY: Men: Stableford: 2B: A Talbot (34) A Davis (20) 53. M Reynolds (21) 43.

   CARNARVON: Women: Stableford: 2B: R Son (42) J Ku (32) 48. Div 1: A Cho (8) 38. Div 2: S Chung (24) 42. Div 3: R Son (42) 36.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: G Weber (19) B Phillips (9) 46. A: F Bardetta (8) 39 cb. B: G Weber (19) 40. C: J Harrington (27) 40. Gold: G Walck (32) 42. PM 2B: P Connell (24) A Kneller (18) 48. A: S Nati (7) 42. B: J Clarkson (16) 44. C: G Green (33) 38. Gold: J Black (20) 38. 2B Scr: M Chizzoniti B Lambert 41.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: Team: S Wolfswinkel (38) L Paradine (26) T Arber (31) C Jones (40) 50.

   CHATSWOOD: Men: Stableford 2B: White: J Corcoran (16) D Brien (22) 50. A: J Manevski (10) 40. B: J Corcoran (16) 44. C: R Joder (24) 44.

   CONCORD: Men: Stableford 2B: White: R Lawrence (36) S Kass (24) 49. 2B Scr: P Macourt R Ollerenshaw 39. A: A Chahl (13) 41. B: D Vas (16) 39. C: G Cox (20) 39. 2B: Gold: J Brewer (19) S Wolifson (36) 50. J Brewer (19) 48.

   CROMER: Men: Stableford: 4B: P Wheeler (32) J Martin (24) 48. 4B Scr: K Roberts R Whitley 38. Men: A: P Kelly (13) 41. B: C Sanders (23) 41. C: P Wheeler (32) 42. Scr: C Plimmer 31 cb.

   CRONULLA: Women: Par: Team: K Tracy (21) L Parris (25) S Dean (31) H Greentree (35) 14 up.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: C Grobler (17) A Marchese (13) 49. 2B Scr: A West S Golden 41. Div 1: A West (7) 45. Div 2: D Metham (19) 41. Div 3: J Goth (28) 43. Scr: L Pemble 37. Men: Hole in one: A West at 5th.

   DUNHEVED: Veteran Medley: Stableford White: A: D Hilderbrand (15) 40. B: T Walsh (25) 43. C: B Arandale (33) 41.

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: P Curran (10) 42. B: S Shaw (18) 43. C: S Lee (22) 41. D: T Mansour (29) 35. Scr: C Faint 35.

   ELANORA: Women: Stableford: A Davis (28) 42.

   EVERGLADES: Men: Stableford: A: D Cornwall (9) 40 cb. B: C Berrell (19) 43. C: R Phillips (21) 38 cb. A Scr: L Papps (4) 33 cb. Team: D Cornwall (9) P Hicken (8) K Dewar (13) M Quilkey (16) 92 cb.

   FORSTER: Men: Par White: A: T King (9) 3 up cb. A Scr: A May 3 down. B: N Palmer (15) 5 up. B Scr: K Stevens 10 down cb. C: B Coombe (26) 6 up. C Scr: T Bratton 11 down.

   GOSFORD: Men: Stableford: 2B: G Burkinshaw (13) T Van Derkolk (8) 51. T Van Derkolk (8) 43.

   GOULBURN: Women: Stroke: Medal Feb: A: G Moroney (17) 67. B: V Spinks (28) 71. C: H Hayhoe (32) 77.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: A Hobbs (16) 39. B: A Tonks (29) 41.

   HIGHLANDS: Stableford: N Cooper (21) 38.

   HORIZONS: Men: Par: D Westcott (15) 7 up. Women: C O'Brien (17) 4 up.

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: G Tarrant (11) 40. B: G Goor (18) 39. C: M Bartlett (26) 44. D: B Lay (28) 37.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B Agg: S McIntyre (23) W Duhigg (30) 81. A: C Rodden (15) 41. B: C Robson (17) 42. C: B Greenwood (31) 39. Scr: D Grant 33.

   KILLARA: Men: Stableford 2B: White: M Hickling (18) R Tennant (24) 49 cb. 2B Scr: D Curtis G Hohnen 40 cb. B: J Nesbitt (18) 45. C: G Blackklaw (27) 42. A: M Town (14) 46.

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: J Mussett (28) 37.

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B multi: B Doherty (20) G Jack (15) 74. W Belgre (6) 38 cb.

   LEONAY: Women: Stableford: J Linfoot (22) 39.

   LEURA: Medley: Stableford 2B: White: F Palmer (16) P Tonner (24) 49. F Palmer (16) 39.

   LIVERPOOL: Women: Stableford: C Chaeok (28) 37 cb.

   LONG REEF: Men: Stableford: 2B: F Bruce (33) A Bray (23) 52. A: G Evans (11) 44. B: D Johanson (15) 44. C: A Bray (23) 42. Scr: M Stevens 35.

   LYNWOOD: Men: Stableford 2B: White: S Weller (17) M Pickham (9) 52. Div 1: S Weller (17) 48. Div 2: D Reddy (23) 40. Scr: R Joson 33. Women: C Amery (27) 38.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: D Cummins (0) B Zelesco (10) 49. B Zelesco (10) 46.

   MAGENTA SHORES: Stableford: 2B: G Deaves M Lewis (16) 46. Men: A: M Hooper (4) 38. B: J Murray (20) 38 cb. C: M Lewis (16) 42. Women: Div 1: L Fiatarone (10) 47. Div 2: P DeVere (36) 34 cb.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B: White: S Gilligan (21) W Cardiff (23) 47. S Gilligan (21) 43.

   MANLY: Men: Stableford Split Six: White: P Green (12) J Smith (20) 77. A: R Murrell (10) 40 cb. B: C Williams (18) 40. C: O Greeves (25) 40.

   MASSEY PARK: Women: Stroke: L Stephenson (23) 67. Medal Feb: Div 1: L Camarda (20) 68. Div 2: Y Webster (36) 67.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B: D Koopman (28) D Sinclair (16) 52. A: Y Lee (11) 40 cb. B: J Stewart (21) 42 cb. C: D Koopman (28) 48. Scr: A Hugill 38.

   MONASH: Men: Stableford: 2B Agg: C Elliott (9) M Cotie (16) 77. A: J Evans (8) 39. B: C Elliott (16) 42. C: R Rashbrook (21) 39. White: R McGovern (27) 35.

   MOORE PARK: Men: Stableford 2B multi: White: S P Wong (20) N Heah (19) 85. N Chanesman (20) 44. Veteran: S Woolf (22) 40.

   MOSS VALE: Men: Stableford: 2B: T Mattick (10) R Ramsay (36) 49. A: D Maguinness (12) 40. B: C Shaw (19) 40. C: J Keane (23) 39 cb. D: F Tozer (29) 42.

   MT BROUGHTON: Medley: Stableford White: B Penrose (25) 41.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: S Tan (26) A Lee (23) 48 cb. Medal Feb: A: I Bamford (6) 39. A Scr: J Ponder 37. A res: T Kim (12) B Stewart (11) 42 to playoff. Scr: B Stewart 31. B: A Chung (19) 41. B Scr: G Steer 28. C: C Gribben 43. C Scr: M McDonald 19 cb. C res: D Roberts (35) 38. Scr: J Spillane 12 cb.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: N Majithia (32) W McMichael (31) 55. 2B Scr: A Jamieson (13) G Onley (15) 38. A: A Jamieson (13) 46. B: P Westcott (18) 46. C: H Bell (27) 42. D: W McMichael (31) 46.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stroke: R Hicks (14) 64.

   NOWRA: Men: Stableford: C Grimditch (16) 42.

   NSW: Men: Stableford: 2B: P Gouge (21) S Payne (13) 47. C Finkelde (6) 37 cb. A Scr: B Harrisberg 33. White: P Perrie (29) 38. Gold: J Harvey (35) 31. Women: L Buckley (11) 31.

   OATLANDS: Men: Stableford: 2B Agg: D Fairweather (16) D Lenard (16) 80. A: T Steele (12) 40. B: D Fairweather (16) 41. C: J Han (20) 40 cb. Scr: Y Park 40.

   PACIFIC DUNES: Men: Stableford: B Garrett (8) 39. A Trusler (30) 38.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B: White: J Boys (26) D Newman (27) 49. A: S Barratt (14) 42 cb. B: P Francis (27) 40 cb. Scr: A Richards 38. Hole in one: J Boys at 14th.

   PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: J Moosbichler (11) D Sproh (13) 50. 2B Scr: S Ballard D Knight 40. A: G Ravet (Dunheved 12) 40 cb. B: S King (13) 42. C: D Powell (22) 41.

   PYMBLE: Men: Stableford: Irish Team: D Niven (20) M Ramwell (15) K Stevens (21) R Derham (15) 94 cb. A Reitzer (18) 45. Women: L Dickinson (9) 36.

   RANDWICK: Women: Stroke: Ambrose: J Langridge (15) H Parkes (15) D Goodsell (28) A Twaddell (17) 50.58.

   RICHMOND: Medley: Stableford 2B: Black: A: N Buckley (30) T Topp (15) 48. A Scr: A Baker M Finn 33. A: M Finn (5) 37 cb. B: J Flanagan (19) 40. C: P Gardner (22) 39.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford 4B: Championship: White: J Rose (13) T McGrath (20) 47 cb.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B: Div 1: M Farr (4) T Vandeleur (12) 50. Div 2: P Law (30) K Ko (22) 50. A: T Vandeleur (12) 42. B: P Wright (14) 41. C: P Tkuchuk (21) 41. D: R Yau (31) 47. Scr: C Kinnaird 35.

   SHELL COVE: Stableford: J Norris (29) 52. Scr: C Canty (4) 39. Veteran: S Barrington (29) 45. G Leake (5) 37.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: G Hawkes (26) 42.

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: M Stedman (12) D Yue (27) 50. Scr: M Reeve M Stone 38. G Hough (11) 45. Hole in one: T Spring at 4th.

   TALLWOODS: Men: Stableford White: A: T Futcher (14) 43. B: M Kelly (17) 40. C: K Clinton (20) 40.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford Team: White: W Reilly (15) R Solomon (25) A Birdsall (29) A Brown (10) 52 cb.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: P L'Estrange (11) D Johnston (17) 48. 4B Scr: M Jumikis T O'Rourke 40. T Loewensohn (15) 43. Scr: R Vandersluis 35.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: G Coleman (30) J Duffell (Twin Creeks 15) 51. 2B Scr: R Campbell (6) P De Boer (8) 38. Div 1: J Duffell (Twin Creeks 15) 42. Div 2: R McGregor (21) 43 cb. Div 3: M Kay (29) 41.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford: A: R Pearce (9) 41. A Scr: R Dale 34. B: N Hamilton (14) 36. B Scr: T Zavvos 23. C: S Cho (21) 41. C Scr: D Flood 20.

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: J Kuo (15) A Liao (19) 49. 2B Scr: D Hurley G Wood 39. A: J Boardman (12) 40. A Scr: S Holland 32. B: A Liao (19) 46. B Scr: P Brown 29. C: R Rose (25) 39. C Scr: M Chau 19.

   WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: D Richley (29) B Southerden (36) 50. A: D Cripps (15) 44. B: N Winterton (18) 38. C: P Catteau (27) 39 cb. D: A Tomich (29) 41 cb.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: P Langan (22) W Patterson (34) 53. 4B Scr: T Morier C Nelson 39. A: C Brown (6) 41 cb. B: M Hanckel (16) 41. C: R Oakley (25) 44 cb.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B Agg: R Towning (32) R Foden (17) 76 cb. B Gilhooley (30) 40. Scr: G Soames 34.

   WYONG: Men: Stableford: 2B Agg: G Belgre (22) T Hook (8) 85. A: W Smith (12) 41 cb. B: B Lewis (18) 41 cb. C: M Walker (19) 40 cb. Scr: D Lulham 36.

21 August 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: D Rankin (23) K Ryan (24) 47 cb. 2B Scr: P Bradley N Wood 39. A: N Wood (4) 40. B: D Smith (14) 36. C: I ... more
NSW Golf