NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Wednesday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: J Geem (12) J Shim (20) 49. Div 2: N Steinhauer (13) G Thomas (26) 48. Scr: P Lorimer S Fraser 39 cb. Team Agg: B Garlick (20) J Cassidy (28) S Pennington (10) D Ferrington (12) 142. A: J Clendining (4) 41. B: A Moradi (18) 40. C: J Jugas (22) 43. D: A Gogosevic (29) 37 cb.

   AVALON: Women: Stableford: J Coolahan (45) 35.

   AVONDALE: Women: Stroke: Silver Salver: G Kim 72 H Park (NSW) 73. Hcp: C Cochrane (12) 69. Bronze: MY Jang 92 J Gates 93. Hcp: S Allaway (Monash 26) 71.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford 2B: White: M Hargreaves (36) B Colwell (24) 50. R Thorburn (24) 43.

   BANKSTOWN: Men: Stableford 2B Agg: Black: D Yaniuk (18) O Neckovski (14) 67. 2B Scr: G Cornish R Hore 33. A: J Caruso (10) 35. B: C Zeeman (16) 38. C: R Pride (22) 34 cb.

   BARNWELL PARK: Women: Stableford: B Clucas (21) 41.

   BAYVIEW: Men: Stableford 2B: Black: D Rubin (15) P Wood (10) 44. A: G O'Brien (11) 36 J McLean (6) 36. B: A Rust (18) 38 L Tihanyi (15) 36. C: S Erichsen (21) 37 R Jenkins (30) 35. Scr: R Lowenthal 32. White: S Menzies (28) 38.

   BELMONT: Men: Stableford: A: G McLachlan (9) 38 cb. B: P Morris (16) 41. C: J Whetham (23) 44.

   BERMAGUI: Women: Stableford: A: A Blacka (31) 34. B: F Hanks (32) 30.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: G Gallagher (13) P Emslie (17) 50. 2B Scr: J Sabsabi M Koszek 34. A: G Gallagher (13) 41. B: G Boyd (18) 40. C: J Spence (33) 38 cb.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: D Kalamaras (10) M Minas (Cabramatta 15) 47 cb. 2B Scr: R Thomson K O'Keeffe 38. A: B Rider (7) 37. B: D Perrin (16) 40. C: F Harvey (23) 42.

   BLACKHEATH: Stableford: 2B: D Griffith (24) S Brown (13) 50 cb. A Muldoon (18) 47.

   BONDI: Men: Stableford: K Boden (20) 41.

   BONNIE DOON: Men: Stableford 2B Agg: White: M Duggan (11) C Kanellos (19) 72. A: A Gallelli (11) 37 cb. B: C Kanellos (19) 41. C: M Wagenheim (21) 42. Scr: J Grierson 35. Gold: P Heaney (34) 37.

   BONVILLE: Men: Stableford: R Ho (21) 41.

   BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: C Teh (24) 40.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: V Narayan (13) R Buettner (2) 46. Div 2: K Barnard (20) J Byrne (15) 47. Scr: M Dowd I Bicanic 38 cb. A: M Romberg (7) 39. B: V Narayan (13) 40. C: F Alderson (20) 37.

   CAMDEN: Women: Stroke: Trophy: Div 1: S Miller (16) 76. Div 1 Scr: R Wright 86. Div 2: G Wakeling (29) 76. Div 2 Scr: K De Cean 101. Div 3: P Morrison (45) 79. Div 3 Scr: L Myers 114. Cup: S Miller (16) 150.

   CAMMERAY: Men: Stableford: 2B Agg: A Talbot (34) I Sutherland (24) 74. J Lenne (32) 41.

   CAMPBELLTOWN: Mxd: Stableford: 2B multi: P Watson (10) T Lugai (21) 79. A: S Vaughan (4) 39 cb. B: T Diamond (19) 38 cb. C: M Mannion (32) 44. Scr: P Pringle 32.

   CARNARVON: Women: Stableford: Split Six: S Honeybrook (34) C Tucker (19) 79. Div 1: H Jung (15) 42. Div 2: C Tucker (19) 40. Div 3: S Honeybrook (34) 45.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: R Finn (16) J Clarke (19) 49 cb. A: A Hung (12) 38 cb. B: M Phelan (19) 44. C: E Hughes (27) 39 cb. PM 2B: P Barone (18) M Pupo (16) 48 cb. A: R Roulston (12) 43. B: J Heath (17) 39. C: M Tierney (27) 41. 2B Scr: R Gibbeson B Fasher 42.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: M Jacobs (30) 39.

   CONCORD: Men: Stableford 2B: White: J Asakura (19) A Landrey (18) 48. 2B Scr: M Edgtton J Hall 34 cb. A: T Watson (13) 40. B: J Cheetham (14) 41 cb. C: J Barker-Whittle (24) 40 cb. Hole in one: J Cheetham at 16th. 2B: Gold: S Wolifson (36) J Brewer (17) 41. J Brewer (17) 36.

   CROMER: Men: Stableford 4B: White: J Trathen (20) S Beatty (10) 48. 4B Scr: T Bradley J Ponder 42. A: C Neville (0) 40. B: T Salema Reis (18) 41. C: T Adams (25) 40 cb. Scr: C Neville 40. Trophy: J Van Dyke .

   CRONULLA: Women: Stableford: 4B: R Cribb (29) W Williams (34) 47.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: B Barnes (24) V Smith (27) 50. 2B Scr: I Pemble J Freeman 47. Div 1: I Pemble (1) 41. Div 2: L Mottram (21) 41. Div 3: B Barnes (24) 41. Scr: J Freeman 39.

   DUNHEVED: Veteran: Stroke White: A: R Lim (14) 68. B: B Robinson (23) 66. C: W Carey (36) 68.

   EASTLAKE: Men: Stableford White: A: M Phillips (6) 42. B: B Everson (14) 43. C: G Yook (21) 41. D: D Deacon (28) 39. Scr: M Phillips 36.

   ELANORA: Women: Par: A: B Chalmers (8) 2 up. B: F Warne (25) 2 down cb. C: C Rankin (34) 3 down cb. Scr: B Chalmers 4 down.

   EVERGLADES: Men: Stableford 2B Agg: Black: K Andres (3) K Overall (11) 78 cb. Scr: K Andres K Overall 38. Div 1: K Andres (3) 41. Div 2: M Clune (17) 43. Div 3: P Mackey (20) 40 cb. Div 4: J Douglas (27) 39 cb. Scr: K Andres 38.

   FOX HILLS: Women: Stableford: 2B Agg: R Kent (34) J Brittain (10) 61. C Sparrow (22) 32.

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: D Purcell (17) 41.

   GOSFORD: Men: Stableford: 2B: J Palasty (16) M Wills (31) 49. 2B Scr: N Carr (15) T Cosentino 42.

   GOULBURN: Women: Stroke: A: P Jeffrey (6) 72 cb. A Scr: A Douglas 69. B: S Weir (25) 69. B Scr: J Ord 92. Stableford: M Hinds (27) 37.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: E Garth (21) 40. B: A Tonks (27) 37 cb. Women: White: D Moylan (30) 40.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford White: J Maurer (24) 40 cb.

   HORIZONS: Men: Stableford White: I Harber (13) 37. Women: J Reynolds (22) 36.

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: B Neilson (13) 36. B: N Bampton (15) 38. C: L Fogarty (24) 40. D: P Travers (29) 42.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B: B Ensor (16) N Jones (27) 49. A: P McIlwraith (10) 38. B: B Candy (20) 43. C: L Dewhurst (24) 39 cb. Scr: T Seymour 31.

   KILLARA: Men: Stableford: 2B: N Brooke (15) R Tennant (24) 50. Scr: A Lamble P Robertson 36 cb. A: A Stringfellow (13) 40 cb. B: N Brooke (15) 43. C: H Sinclair (27) 47. White: R Atfield (36) 31.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: K Main (17) P Egan (19) 45. A: R Stephens (10) 39. A Scr: D Gallagher 35. B: S Turnbull (15) 42. C: D Barrett (35) 37.

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: S Chapman (23) 36.

   LANE COVE: Mxd: Stableford 2B: White: R Staley (17) V Pilkington (16) 46. V Pilkington (16) 42 cb.

   LEONAY: Women: Stableford: Div 1: G Burns (25) 41. Div 2: L Haines (45) 34 cb.

   LEURA: Medley: Stableford 2B: White: P Eastment (9) A Stillmark (19) 45. B Player (23) 41.

   LIVERPOOL: Women: Stableford: S Kim (30) 39.

   LONG REEF: Men: Par: 4B: P Brown S Nettleton 12 up. A: G Kokoris (12) 3 up. B: P Cook (17) 3 up. C: K Smith (29) 6 up. Scr: R Bockman 1 up.

   LYNWOOD: Men: Stableford 2B Agg: Black: D Brien (17) T Johnson (5) 71. Div 1: D McComasky (19) 40. Div 2: P May (25) 38. Scr: T Johnson 33. Women: B Williamson (15) 40.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: D Smith (7) D Peters (6) 71. J Webb (1) 39.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: 2B multi: L Walker (12) D Hourigan (12) 70. Men: A: D Reed (12) 41. B: K Wilson (17) 34. C: T Bishop (21) 35. Women: Div 1: G Saines (15) 35. Div 2: J Ross (27) 34.

   MANLY: Stableford 2B: White: B Pfafflin (17) D Cleary (13) 50. A: D Cleary (13) 40. B: J Davis (18) 41 cb. C: P Page (25) 39.

   MASSEY PARK: Women: Stableford: 2B: J Redfern (29) K Webber (32) 44. Div 1: R Woods (27) 34. Div 2: C Ferrington (36) 41.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B: L Taylor (16) K Grant (18) 50 cb. A: P Hennessy (14) 40. B: L Taylor (16) 43. C: J Wright (29) 41 cb. Scr: A Radford 35.

   MONASH: Men: Stableford: 2B: J Small (29) M Segedin (27) 45 cb. A: J Dawe (12) 39. B: D Felthun (16) 38. C: H Perkins (24) 36 cb. White: B Foster (26) 40.

   MOORE PARK: Men: Par White: A: F Cusack (11) 1 up. B: B Ryder (17) 4 up. C: G Hupfauf (31) 9 up. Veteran: T Portus (26) 3 up.

   MOSS VALE: Men: Stableford: Irish Team: H McMillan (19) P Carpenter (22) M Williams (16) P Donoghue (19) 92.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: M McEnearney (19) J Nairn (18) 47 cb. A: C Fallon (5) 35. A res: G Muir (9) 40. B: J Nairn (18) 41 cb. C: M O'Brien (22) 39 cb. C res: G Borger (31) 39 cb.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: R Clark (17) M Good (14) 77. Div 2: K Van Epen (14) D Briggs (21) 79. A: M Ward (10) 42. B: P Wallen (19) 41. C: W McMichael (27) 44. D: K Durney (30) 41.

   NORTHBRIDGE: Women: Stableford: Div 1: O Psomadelis (22) 35. Div 2: J Ferns (24) 30. Div 3: B Coleman (35) 33.

   NSW: Mxd: Stableford: 2B: H Blend (16) J Lipman (10) 42. Men: D Topper (9) 35 cb. Scr: R Beer 27 cb. White: R Landers (23) 33 cb. Gold: M Messis (29) 30. Women: S Goldschmidt (26) 29.

   OATLANDS: Men: Stableford: 4B: P Bowyer (17) T Chok (21) 48. A: L Mason (4) 41. B: J Muggleton (13) 40 cb. C: T Chok (21) 43. Scr: Y Park 39.

   PACIFIC DUNES: Men: Stableford: T Hilton (17) 38.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B: G Dwyer (18) S Walker (10) 52. A: M Baglin (5) 43. B: R Lennox (19) 39. Scr: A Richards 43.

   PENRITH: Medley: Stableford: 2B: G Beard (Gosford 13) R Burton (10) 47 cb. 2B Scr: D Hughes D Smyth 37. Men: A: L Davies (10) 40. B: A Henry (14) 41. C: S Pascoe (Leonay 21) 40.

   PYMBLE: Stableford: 2B: H Denning (10) W Curtis (18) 48. 2B Scr: P Foate R Cameron 37. M Brookes (13) 42.

   RANDWICK: Women: Stroke: Medal: Div 1: C Phibbs (13) 64. Div 2: M Ovens (25) 63. Div 3: J Walsh (28) 60. Div 4: K Timewell (32) 64.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: S Schmidt (11) 38. B: J Niesche (18) 37. C: M Ryan (24) 39 cb. Scr: A Harris 30.

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B Agg: Div 1: A Lee (16) B Lee (12) 73. Div 2: H Sheill (34) P Shuttleworth (29) 78. A: B Hooper (7) 39. B: T Lim (16) 42. C: L Barker (20) 42. D: H Sheill (34) 39. Scr: S Vail 35.

   SHELLY BEACH: Women: Par: Div 1: J Spears (14) 4 up. Div 2: J Thompson (29) 3 up. Div 3: M Anderson (33) 2 up cb. Div 4: D Pike (43) 2 up.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: B Craig (19) 43.

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: R Poynting (13) D Mckenzie (32) 46 cb. Scr: J Snelgrove P Keary 33. M Girgis (27) 41.

   TALLWOODS: Men: Par White: A: P Townsing (14) 2 up. B: B Goodwin (15) 8 up. C: R Jones (24) 4 up.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: Irish Team: R Burn (23) J Thomas (15) K Byun (28) N Moran (13) 87. R Yoon (36) 41.

   THE AUSTRALIAN: Men: Par 2B: White: M Whalley (25) J Beatty (18) 9 up.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: D Sparks (16) B Crossley (Kooindah Waters 18) 49. 2B Scr: L Devlin C Tonelli 37. Div 1: P Hennessey (9) 40. Div 2: L Potts (17) 44. Div 3: D York (24) 41.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford Black: A: M Raymond (8) 38 cb. A Scr: B Pullin (6) 32 cb. B: I Kaba (14) 35 cb. B Scr: N Hamilton (14) 21 cb. C: S Cho (20) 35 cb. C Scr: B Dick (21) 16 cb.

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: S Hwang (21) M Heath (19) 47. 2B Scr: A Lemal T Dea 34 cb. A: D Horne (8) 40. A Scr: A Lemal 33 cb. B: J Betts (14) 39. B Scr: J Betts 25. C: S Hwang (21) 42. C Scr: S Hwang 21.

   WALLACIA: Women: Stableford: J Farkas (19) 33.

   WARRINGAH: Men: Stableford 2B Agg: White: P Castrisos (26) M Morentin (34) 77. A: P Wilson (16) 35 cb. B: P Williams (19) 41 cb. C: P Castrisos (26) 39. D: M Morentin (34) 38.

   WINDSOR: Medley: Stableford 4B: Black: K Meadows (36) W Howson (17) 50 cb. 4B Scr: C Johnston N Banham 40. M Osborne (15) 44.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford Black: Div 1: R Smith (9) 38. Div 2: P Blake (25) 40.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: D Turner (28) D Tompkins (15) 48. A: B Ward (6) 42. B: B Poole (13) 42. C: D Wilkins (25) 42 cb. Scr: M Pryor 35.

17 August 2018
ASQUITH: Women: Stableford: 2B Agg: C Kim (20) S G Kim (18) 73. S Kim (18) 39. more
NSW Golf