NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Wednesday

 

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: J Baker (23) G Birt (12) 46 cb. Div 2: S Cosgrove (16) A Todd (21) 50. Scr: A Williams P Lorimer 38. Team Agg: T Phan (7) P Swan (13) G Kirkby (14) R Shaw (16) 141. A: T Phan (7) 40. B: S Cosgrove (16) 43. C: R Kirk (20) 39. D: J Goddard (30) 39.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford 2B: White: R Nunn (25) K Rheaume (21) 48. P Cooper-Southam (21) 43.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B Agg: G Wood (6) S Wood (19) 78. 2B Scr: M Crowe H Colburn 52. A: C Russell (12) 40. B: S Rook (15) 42. C: S Wood (19) 40 cb.

   BARNWELL PARK: Women: Stableford: 4B: A Wongnin (20) K Griffiths (27) 43.

   BAYVIEW: Men: Stableford 2B: Black: J Mclean (6) A Rust (17) 47. A: N Fletcher (5) 38. B: A Rust (17) 41. C: S Danielson (30) 42. Scr: N Fletcher 33.

   BERMAGUI: Women: Stableford: A: M Medelis (14) 38. B: V Hummel (34) 32.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: P Berto (36) C Rogers (30) 43. Team: P Berto (36) G Selman (27) C Rogers (30) D Toyer (20) 48. A: D El Hindi (10) 35. B: D Ferguson (18) 37. C: M Longhurst (23) 39.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: J Chalker (18) L Zahra (13) 48. 2B Scr: R Thomson R Jackson 39. K Latham (20) 41 cb.

   BLACKHEATH: Stableford: 2B: G Way (16) R Joyce (29) 44. R Joyce (29) 37.

   BONDI: Men: Stableford: J Carlin (14) 34.

   BONNIE DOON: Men: Stableford 2B: White: D Campbell (33) C Weir (22) 46. A: J Goodlife (3) 41. B: S Giovannini (15) 42. C: T Gormley (24) 34. D: D Campbell (34) 36. Scr: J Goodlife 38.

   BONVILLE: Men: Stableford: 2B: J Phipps (21) P Mack (20) 48. D Kennedy (9) 42.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: M Dowd (+1) I Bicanic (24) 47. Div 2: S Sullivan (9) A Colvin (31) 49. Scr: J Ponder A Bradley (Cromer) 38 cb. A: J Perez (12) 43. B: K Owen (16) 38. C: P Vander Reest (Bowral 22) 42.

   CAMDEN: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: J Matheson (14) 77. Div 1 Scr: C Bell 88. Div 2: D Kingma (28) 81 cb. Div 2 Scr: G Wakeling 110. Div 3: S Purnell (45) 85. Div 3 Scr: M Harding 124.

   CAMMERAY: Men: Stableford 2B Agg: White: J Fox (29) T Redwood (14) 76. F Gray (16) 40 cb.

   CAMPBELLTOWN: Mxd: Stableford: 2B Agg: Div 1: M Hurrell (34) I Hurrell (15) 77. A: J Keith (3) 37. B: I Hurrell (15) 39. C: M Hurrell (34) 38. Scr: S Vaughan 32.

   CARNARVON: Mxd: Stableford: 2B: S Gourlay (45) N Gourlay (14) 73. Women: J Kim (14) C Kim (11) 75. Div 1: C Kim (11) 39. Div 2: E Kim (20) 38. Div 3: S Gourlay (45) 38.

   CASTLE HILL: Men: Par: 2B: G Edwards (17) M Johnston (9) 11 up cb. A: M Johnston (9) 3 up. B: M Street (13) 4 up. C: S Mcdonough (23) 6 up. PM 2B: J Power (19) J Drummond (18) 12 up. A: I Cochrane (11) 7 up. B: S Goodrum (15) 6 up. C: P Connell (23) 1 up cb. 2B Scr: C Rawlings B Lambert 1 up.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: B McKenzie-Gay (29) 35.

   CHATSWOOD: Men: Stableford Team: White: J Manevski (10) K Metzke (22) P O'Regan (18) T Savage (11) 97. A: T Savage (11) 42. B: P Webb (16) 39. C: W Brodsky (22) 41.

   CONCORD: Men: Stableford 2B: White: N Buckley (25) R Cooper (20) 50. 2B Scr: R Ollerenshaw G Wilson 41. A: G Wilson (4) 39. B: D Dickinson (16) 41 cb. C: R Cooper (20) 41. 2B: Gold: P Coyne (36) B Ollerton (19) 41. M Hill (23) 38. Hole in one: R Wonders at 16th.

   CROMER: Men: Stableford: 4B: D Crisp (22) P Jolley (9) 49. 4B Scr: J Gough D Meagher 40. A: P Jolley (9) 42. B: D Crisp (22) 44. C: P Solari (30) 37 cb. Scr: A Dennewald 35 cb.

   CRONULLA: Women: Par: A: L Fuller (20) 1 down. B: C Axford (25) 2 down. C: R Wilson (33) 2 down cb. D: R Saunders (39) sq. Scr: A Arnold 4 down.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: I Sampson (23) S Vlahos (9) 50. Div 1: J Kim (12) 40 cb. Div 2: P Barry (19) 40. Div 3: J Jong (21) 41. Scr: J Kiddle 36.

   DUNHEVED: Mxd: Stroke White: A: K Weatherby (21) 69. B: B Lynch (26) 69. C: S Lemonakis (25) 72.

   EASTLAKE: Men: Stableford: G Derriman (18) 43. Scr: G Kolistasi 33.

   ELANORA: Women: Stableford: S Durst (16) 32 cb. 9-hole: R Nankervis (42) 17 cb.

   EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: P Roberts (11) T Tully (6) 47. Div 1: T Tully (6) 41. Div 2: G Mossman (19) 39. Div 3: A Cook (22) 38 cb. Div 4: T Godley (30) 39.

   FOX HILLS: Women: Stableford: S McKay (24) 30.

   GIBRALTAR: Men: Stableford: D Harelle (7) 37.

   GOSFORD: Men: Stableford: 2B: P Wilson (19) L Freeman (18) 49. P Wilson (19) 41. Scr: A Baffis 32.

   GOULBURN: Women: Stableford Green: J O'Rourke (36) 37. A: M McColl (14) 34. B: V Spinks (27) 35. C: H Hayhoe (32) 34.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: Div 1: V Bradley (21) 38. Div 2: P Hawley (29) 38.

   HORIZONS: Men: Stableford: R Felton (22) 43. Women: C Ramsey (23) 36.

   JAMBEROO: Men: Par: B: B O'Hare (19) 2 up. C: J Willoughby (22) 3 up. D: P Wheatley (27) 1 up.

   KAREELA: Men: Stableford: A: L Krstanoski (10) 39. B: S Evans (18) 38. C: L Dewhurst (24) 38. A Scr: R Nicol 29. B Scr: A Barker 20 cb. C Scr: K Bourke 15 cb.

   KILLARA: Men: Stableford 2B: White: K Traill (22) P Moll (12) 47. 2B Scr: S Vale J McLenghan 36. Men: A: A Downie (8) 38 cb. B: S Clarebrough (18) 41. C: H Sinclair (23) 38 cb.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: P Trevenar (9) T Linke (24) 46 cb. A: G Millar (6) 41. B: J Harris (16) 40. C: M Lawrence (26) 37. Scr: W Marsh 37.

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: 4B: G Portelli (18) S Lind (39) 60. S Chapman (23) 34.

   LANE COVE: Mxd: Stableford: 2B Agg: W Meader (20) P Dennis (21) 76. W Meader (20) 40.

   LEONAY: Women: Stroke White: Medal: C Mathias (23) 71.

   LIVERPOOL: Women: Stroke: A: B Jang (18) 80. A Scr: E Ryu 97. B: B Allie (31) 83. B Scr: E Ipschitz 111. C: T Threlkeld (33) 87. C Scr: M Johnston 129 cb.

   LONG REEF: Men: Stableford: A: S McReady (11) 41. B: A Hull (18) 38. C: A Dean (20) 39. Scr: R Bockman 36.

   LYNWOOD: Men: Stroke White: Div 1: T Bradley (7) 69. Div 2: P May (23) 66. Scr: J Wheatley 74. Women: Stableford: 2B: A: C Amery (26) C Hill (23) 34. C Amery (26) 30.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: L Arthur (0) R Hayward (1) 71. R Hayward (1) 39.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stroke: Ambrose: D George M Greenwood (2.75) 63.25.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B Agg: White: E Holmes (18) R Spencer (18) 69. E Holmes (18) 37 cb.

   MANLY: Men: Stableford 2B: White: C Smith (28) H Binsted (26) 48 cb. A: R Murrell (8) 39 cb. B: P Clay (17) 40. C: C Smith (28) 43.

   MONA VALE: Men: Stableford: A: J Karren (3) 37 cb. B: D Kellard (17) 41. C: J Paul (22) 38 cb. Scr: A Hugill (1) 36.

   MONASH: Men: Stableford: Split Six: A Pritchard-Davies (13) D Allan (6) 81. 2B Scr: A Pritchard-Davies D Allan 35. A: I Mackinnon (12) 40. B: E Holmberg (13) 40. C: B Kabalan (29) 43. White: T Gosling (25) 37. Hole in one: S Rosen at 3rd.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: K Pattenden (7) 39. B: S Shin (15) 39. C: J Mould (24) 43. Veteran: I Robertson (23) 39.

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: J Shoudra (13) 37 cb. B: G Morris (25) 37.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: C Courtney (12) C Haynes (15) 49. A: L Clancy (6) 34. A res: C Courtney (12) 39. B: L Mason (16) 39. C: B Freeth (23) 37. C res: G Handcock (28) 36.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: M Furness (7) S Sangawa (25) 77. Div 2: R Jurd (18) G Lubke (22) 75. A: C Bell (11) 37. B: S Whalan (18) 40. C: M Flaherty (21) 38. D: J O'Malley (36) 43.

   NOWRA: Men: Stableford: A: I Hayes-Williams (17) 41.

   NSW: Men: Stableford: 2B: P Loewy (30) M Franks (21) 45 cb. M Franks (21) 39. Scr: S Arnold (PGA) 36. White: N Monk (20) 37. Women: L Buckley (12) 28.

   OATLANDS: Men: Stableford: 4B: M McFarland (11) P Lee (24) 49. A: W Kim (6) 40. B: A Stahl (13) 42. C: H Smit (24) 39. Scr: B Doherty 38.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B: White: B Hodge (10) D Muriti (12) 47. A: J Eldridge (12) 40 cb. B: G Goodwin (19) 40. Scr: A Stannard 39.

   PENRITH: Medley: Stableford 2B Agg: White: P Smith (23) A Jones (Dunheved 14) 74. 2B Scr: D Limbach D Acret 69. Men: A: T Newman (8) 39. B: F Taylor (18) 39. C: T Millan (Coolah 29) 40.

   PYMBLE: Men: Stableford: 2B: L Leung (21) C Leung (19) 48. Scr: K Mason J Trinder 41. G Rosewall (7) 44.

   RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: J Feetham (18) 33. Div 2: J Falla (29) 37. Div 3: L Wilson (34) 34.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: A: K Golding (10) K Southam (21) 50. A: S Steptoe (10) 40. B: J Flanagan (17) 39 cb. C: P Duff (35) 41 cb.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: D Dobbin (10) 37 cb. B: N Thane (14) 43. C: K Coffey (26) 44. Scr: N Thane 29.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B: A: G Smith (11) R Chuck (14) 46. B: L Cicchini (23) A McDonald (16) 51. A: M Yang (11) 41. B: A McDonald (16) 42. C: D Stitt (23) 38. D: G Seto (24) 41. Scr: K Park 33.

   SHELL COVE: Stableford: S Downey (7) 45. Scr: S Downey 38. Veteran: K Molloy (19) 44. Scr: G Atkins 32.

   SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: K McKendrick (20) 35 cb. Div 2: R Moore (28) 39. Div 3: C Garner (30) 37 cb. Div 4: J Davies (39) 33.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: R Willdig (18) 43. B: F De Graaf (27) 41.

   STRATHFIELD: Men: Par: 2B: S Choi (22) P Drivas (15) 9 up cb. Scr: M Reeve L Butler 4 up. P Byers (10) 3 up cb.

   TALLWOODS: Stableford 2B Agg: White: B Brookes (18) T Overhall (7) 74.

   TAREE: Women: Stableford: A: J Stinson (11) 39. B: M Pryor (26) 36. C: M Batchelor (45) 39.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: Team: P Woolley (5) J De Stigter (11) S Crane (14) G Lord (13) 52. F Romeo (17) 40.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stroke 4B: White: A Brooke (19) 59. R Balcomb (3) .

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: J Doratis (20) G Velkou (31) 46. 4B Scr: M Symonds J Rubenstein 38. D Moore (17) 39 cb. A Scr: J Cripps 33. PM: J Rubenstein (23) 38 cb.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: T Preston (11) G Fitzgerald (19) 47. Div 1: C Wood (15) 39. Div 2: G Fitzgerald (19) 40. Div 3: R Faulkner (22) 44.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford Split Six: Gold: P Thomas (29) D Dale (8) 72. A: C Gallen (5) 38. A Scr: R Alonso 34 cb. B: T Chillingworth (15) 42. B Scr: M Chow 25 cb. C: P Thomas (29) 42. C Scr: T Shakeshaft 20.

   WAKEHURST: Men: Stableford: Irish Team: P Noble (17) D Skelton (11) M Mitchell (23) W Jones (27) 92. A: A Cooper (10) 39. A Scr: A Sutton 38. B: T Davies (16) 43. B Scr: T Davies 27. C: B Ash (31) 38. C Scr: M Chau 20.

   WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: A Andresen (28) M Stamopoulos (14) 45. A: P Longworth (6) 39. B: P Marotta (19) 39. C: G Job (25) 36. D: A Andresen (28) 38. Trophy: P Marotta (19) 39 cb.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: D Graves (17) A Alexandrow (26) 49. 4B Scr: G Chapman P Asmussen 38. A: T Rogers (13) 36 cb. B: M Salotti (19) 42. C: L Millett (23) 38.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford Black: Div 1: J Frazer (15) 41. Div 2: R Brownlow (24) 40 cb.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: S Withers (24) M Baines (6) 49. A: R Burns (6) 41 cb. B: P Garnam (13) 42. C: G Brook (19) 41 cb. Scr: B Hart 39.

22 February 2018
AVALON: Women: Stableford: R Waring (28) 40 cb. Hole in one: R Waring at 3rd. more
NSW Golf