NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Wednesday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: C Kim (14) H You (9) 48. Div 2: R Lewthwaite (19) D Kerry (27) 45. Scr: S Fraser W Jung 36. Team Agg: G Gierek (26) J Eagleton (18) R Schreiber (10) M Pitman (18) 136. A: D Parker (9) 38 cb. B: G Hughes (14) 37 cb. C: R Davis (21) 38. D: G Sambells (28) 35.

   BALGOWLAH: Men: Stableford 2B Agg: White: T Williams (29) B Colwell (23) 77. T Williams (29) 40.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B: P Michael (13) J Holloway (19) 48. 2B Scr: G Wood S Luke 39. A: M Yates (12) 44. B: B Richmond (18) 41. C: P Todd (20) 39.

   BARNWELL PARK: Women: Stableford: M Young (26) 32 cb. G Wegner (32) 32.

   BAYVIEW: Men: Stroke Ambrose: Black: M Edomndson (9) M Laracy (10) K McGinley (33) J Eggleston (29) 55.87.

   BERMAGUI: Women: Stroke: Canadian Foursome: L Ashton (24) B Harrop (25) 78.62.

   BEVERLEY PARK: Men: Stroke: Ambrose: K Gilbert (9) G Smith (9) M Torode (9) W Mullarkey (9) 57.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: J Sergis (21) R Dean (15) 51. 2B Scr: T Yates W Davies 36. T Stantzos (19) 46.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: D Birrell (17) 37.

   BONDI: Medley: Stableford: L Dean (12) 38.

   BONNIE DOON: Men: Stableford 2B Agg: White: A: H Cousens (24) E Antolovich (21) 83. A: A Gallelli (11) 41. B: R McDonough (19) 44. C: A Debeck (26) 43 cb. D: M Einfeld (36) 34. Scr: R Payne 36.

   BOWRAL: Men: Stableford: V Vella (26) 36.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: R Buettner (2) J Trivellato (8) 44. Div 2: J Tuovinen (28) M De Montfort (8) 46. Scr: M Sainsbury J Alonso 33 cb. A: R Buettner (2) 41. B: S Mounarath (18) 40. C: G Badger (30) 41.

   CAMDEN: Women: Par Bisque: Yellow: R De Jong (39) 3 up.

   CAMMERAY: Men: Stableford 2B Agg: White: C Stevens (16) J Maxwell (15) 70. D Fergusson (21) 39.

   CARNARVON: Women: Stroke: 2B Agg: H Oh (20) J Kang (21) 146. A: G Lee (17) 73. A Scr: A Cho 86. B: H Oh (20) 72. B Scr: K Kim 94. C: I Kim (39) 73. C Scr: J Choi 104.

   CHATSWOOD: Men: Stableford 2B multi: White: L Miller (12) J Hibbett (18) 83. A: L Miller (12) 38. B: H Clark (13) 41. C: D Marr (31) 40. Hole in one: L Cheung at 11th.

   CONCORD: Men: Stableford 2B Agg: White: M Rose (18) G Gaitanos (9) 69. 2B Scr: G Dunn J Maresca 48. A: T Watson (12) 38 cb. B: D Page (17) 36. C: D Riley (23) 37. Gold: M Hill (23) 34.

   CROMER: Men: Stableford: 4B: A: D Salema Reis (5) T Salema Reis (17) 45. Scr: N Mahoney J Gough 38. A: B Symonds (10) 37 cb. B: G Harbor (16) 39. C: J Macqueen (28) 37. Scr: D Simpson 31.

   CRONULLA: Women: Stableford: Div 1: S Wilson (16) 35. Div 2: S Maguire (27) 37. Div 3: N Andrews (30) 34. Div 4: H Greentree (36) 34. Scr: D Rann 23.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: M Moroney (14) 41. Div 2: N Vlahos (16) 38. Div 3: B McKenzie (27) 41.

   DUNHEVED: Veteran: Stroke Ambrose: White: Div 1: P Podberski (28) W Wilson (20) 65. Div 2: W Goron (26) M Clow (12) 65.5.

   EASTLAKE: Medley: Stableford 2B: White: M Melrose (10) J Zieme (6) 49. A: B Russ (15) 41. B: R Johnson (17) 41 cb.

   ELANORA: Women: Stroke: Medal: Div 1: A Murray (17) 75. Div 2: J Robinson (22) 74. Div 3: G Spring (31) 75. Scr: T Lloyd 87.

   EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: R Wales (25) S Barnard (20) 46. A: J Martin (13) cb. B: S Ireland (19) 38. C: I Pentony (20) 39. D: A Micallef (28) 39. Scr: J Parker 28.

   FORSTER: Men: Stroke American Foursome: White: P Tycehurst M Peacock 59.25.

   GIBRALTAR: Men: Stableford: M Hreszczuk (11) 40 cb. Hole in one: R Miller at 10th.

   GOSFORD: Men: Stroke: A: B Thomas (11) 71. B: D Small (16) 68. C: N Hancock (29) 65. Scr: T Van der Kolk 80.

   GOULBURN: Women: Stableford Green: M McColl (14) 40. A: D Kent (22) 38. B: M Croker (26) 34. C: J Treweek (32) 33.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: G Worth (9) 44.

   HORIZONS: Men: Stableford: P Gray (16) 41. Women: I Cluff (30) 37.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B: R Wyse (19) L Gardner (21) 45. A: B Banjavic (12) 36. B: I Tanner (22) 37. C: C Taylor (27) 38. Scr: S Harvey 27.

   KILLARA: Men: Stableford 2B: White: A: A Hussey (18) G Wilson (15) 48. Scr: R Remant G Honhen 37 cb. A: M Finfer (9) 41. B: A Hussey (18) 41 cb. C: A Lleyton (26) 40.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: T Pearsall (14) W Van Vuuren (18) 45. A: D Gallagher (0) 38. B: K Hatzianestis (15) 40. C: R Blanton (21) 37. Scr: Y Fitton 33.

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: J Aldrich (22) 30.

   LEURA: Men: Stableford: 2B multi: B Cox (20) M Paul (20) 72. A Stillmark (19) 35. B Cox (20) 35.

   LONG REEF: Men: Stableford: A: T Cruickshank (6) 41. B: S Nettleton (15) 39. C: C Hodgkinson (28) 41. Scr: T Cruickshank 35.

   LYNWOOD: Men: Par 2B: White: B Tuttlebee (13) M Boyd (21) 10 up. M Boyd (21) 6 up. Scr: S Rahiman 5 down.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: C Abutaa (7) L Arthur (1) 79. C Abutaa (7) 43.

   MAGENTA SHORES: Medley: 2B: B Robinson D Stewart 48. Men: Stableford: A: J O'Keefe (8) 41. B: K Wilson (17) 40. C: S Wood (25) 38. Women: Div 1: D Stewart (20) 35. Div 2: C Hampton (37) 40.

   MANLY: Men: Stableford: 2B: O Greeves (24) B Tuckerman (21) 49. A: T Cooper (-2) 42. B: Q Olde (17) 38. C: J Cambridge (24) 40.

   MONA VALE: Men: Par: 2B: C Chapman (10) J Corroto (4) 13 up. A: A Hugill (1) 7 up cb. B: M Hartnell (19) 7 up cb. C: G Morley (22) 7 up. Scr: A Hugill 6 up.

   MONASH: Men: Par: 2B: B Cooper (17) B Jones (16) 12 up. 2B Scr: J De Rooy F Bertasio sq. A: K Chang (10) 2 up. B: T Smith (17) 4 up. C: R Lipman (28) 4 up.

   MOORE PARK: Men: Stroke White: A: M Lee (12) 66. B: R Szancer (16) 67. C: S Lim (19) 64. Veteran: G Winteridge (11) 67.

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: R Green (15) 41. B: L Hurba (21) 33 cb.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: Ambrose: E Palmer (7) S Barsby (1) C Fallom (5) D Murray (8) 54.625. Scr: E Palmer S Barsby C Fallon D Murray 57.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: M Montgomery (11) A Cheong (15) 74. Div 2: D Osborne (16) F Wong (31) 72. A: K Van Epen (12) 38. B: G Duncombe (17) 37. C: G Edwards (22) 40. D: D Osborne (31) 38.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: R Hicks (13) J Alexander (20) 43. R Hicks (13) 36.

   NORTHBRIDGE: Women: Stroke: Div 1: J Taylor (21) 66. Scr: T Foote 80. Div 2: L Burke (28) 73. Div 3: D Butler (32) 75. Stableford: L McDowell (18) 30.

   NSW: Men: Stableford: 2B: S Knowles (15) D Buhagiar (Randwick 2) 48. D Buhagiar (2) 42. Scr: D Buhagiar 40. Stableford White: A Penklis (34) 39. Matchplay: NSW bt NAVY Officers 3-2.

   OATLANDS: Men: Stableford: 4B: R Kim (7) K Kim (24) 47 cb. A: J Wimalaratne (2) 41. B: K Downes (15) 42. C: D Pickering (25) 42. Scr: Y Park 39. Women: R Devi (7) 38.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B: White: S Grigson (24) P Parker (17) 48 cb. A: D Muriti (11) 40 cb. B: S Grigson (24) 39 cb. Scr: J Chudleigh 36.

   PENRITH: Men: Stableford 2B: White: E Whitley (18) J Wild (Dunheved 6) 46. E Whitley (18) 37 cb.

   RANDWICK: Women: Stableford: Split Six: C Phibbs (12) N Dresser (19) A Sharpe (20) S Greer (15) 78.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: P Dalton (6) 41. B: M Kirkman (18) 40. C: C Smith (23) 38 cb. Scr: P Dalton 35.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: D Vail (10) L Van Der Heide (18) 73. Div 2: S Woo Kim (18) B Sui Lee (22) 86. A: M Farr (5) 38. B: S Woo Kim (18) 45. C: H Snodgrass (23) 42. D: P Taylor (27) 39. Scr: C Gallagher 31.

   SHELLY BEACH: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: S Hines (20) 75. Div 1 Scr: J Tarran 88. Div 2: V Ireland (25) 79. Div 2 Scr: V Ireland 104. Div 3: L Clements (30) 80 cb. Div 3 Scr: L Clements 110 cb. Div 4: M Lowe (45) 91. Div 4 Scr: J Portelli 131.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: P Ryan (14) 41. B: J Willoughby (26) 41. Hole in one: B Cooke at 6th.

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: D Shone (24) C Fallon (26) 48. Scr: R Mcdougall S Kontominas 34. S Jung (11) 42 cb.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford 4B: White: A: B Julian (19) B Scaffidi (The Lakes 12) 47 cb. Scr: J Warren J Newnham 36.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: C Pan (19) D Wayn (25) 46. Scr: T Williams (The Australian) M Giles (The Australian) 41. J Tomlinson (11) 39. Scr: A Pemberton 33.

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: A Cameron (Gosford 8) 38.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: M Hesford (31) M Evans (36) 46. 2B Scr: D Willett S McDonagh 40. Div 1: P Long (Shelley Beach 13) 40. Div 2: F Crisfprd (17) 37. Div 3: M Glianggurd (23) 40.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford: I Kaba (14) 39.

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: R Carroll (21) R Durnan (16) 46 cb. 2B Scr: S Holland T Carter 37. A: D Hurley (7) 39. A Scr: D Hurley 32. B: J Thomson (16) 38. B Scr: A McCombe 25. C: R Carroll (21) 40. C Scr: R Carroll 20.

   WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: B Adams (27) D Harris (30) 47. A: D Dowler (12) 38. B: M Pokorny (20) 37. C: J Battaglia (24) 35 cb. D: D Harris (30) 38. Trophy: D Harris (30) 38 cb.

   WINDSOR: Medley: Stableford: Split Six: M White (10) M Norbis (+2) 70. Scr: C Watson M Norbis 40. T Bartley (27) 39.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B: J Lehmann (25) M Wheeler (25) 76. R Willing (23) 44.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: K Dowse (17) T Calleja (25) 40. A: G Lamb (6) 36. B: J Capeski (17) 40. C: N Walker (19) 38. Scr: B Hart 31.

23 February 2018
ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: C Boyd (15) 37 cb. Div 2: F Liu (29) 34. more
NSW Golf