NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Wednesday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: L Malcolm (12) T Felton (4) 48. Div 2: D Turner (20) B Moffat (24) 46. Scr: L Malcolm T Felton 40 cb. Team Agg: H Drewitt-Smith (4) T Felton (4) J Malcolm (36) L Malcolm (12) 146. A: L Malcolm (12) 40. B: S Rutherford (15) 40. C: T Leem (26) 42. D: G Jones (30) 40.

   BALGOWLAH: Men: Stableford 4B: White: D Bailey (21) R Charlton (24) 46. G Hobson (12) 41.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B Agg: P Volk (23) J McCaffrey (19) 74. 2B Scr: I Choi L Park 63. A: J Kirgan (9) 39. B: D Beaumont (16) 41. C: J North (27) 40.

   BARNWELL PARK: Women: Stroke: A: A Wongin (18) 64. B: C Merideth (24) 64.

   BAYVIEW: Men: Stableford 2B Agg: Black: O Poate (7) D Tapper (3) 48. A: O Poate (7) 40. J Upton (6) 39. B: J Stubbs (19) 37. K Mackay (16) 35. C: S Armstrong (28) 45. A Jamieson (21) 38. Scr: D Tapper 36.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: R Thomas (22) A Scali (24) 51. 2B Scr: J Martyn J Chalker 39. A Sicci (19) 42 cb.

   BLACKHEATH: Stableford: 2B: K Pigeon (14) J Grant (18) 46. B Flaherty (14) 39.

   BONDI: Medley: Stableford: L Furlong (8) 38 cb.

   BONNIE DOON: Men: Stableford White: A: Z Morcillo (5) 38. B: G Cameron (13) 41. C: B Pellow (23) 39. D: A Colquhoun (32) 36. Scr: H Endycott 39. Hole in one: N Feyn at 13th.

   BONVILLE: Men: Stableford 2B: White: G Bradley (22) M Bradley (16) 48. D Kennedy (7) 41.

   BOWRAL: Men: Stableford: B Frankland (24) 39.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B multi: White: Div 1: P Citroni (15) K Ferry (7) 69. Div 2: J Tuovinen (29) C Mulligan (22) 70. Scr: A Marsh C Catt 50. A: R Maric (5) 40. B: J Misitano (18) 37 cb. C: R Falcon (36) 41.

   CAMDEN: Women: Stroke: Div 1: A Brady (22) 75. Div 1 Scr: K Mudaliar 92. Div 2: G Wakeling (30) 76. Div 2 Scr: B Johnston 99. Div 3: M De Jong (41) 80. Div 3 Scr: C Versluis 121. Trophy: Div 1: M Thorn (17) 232. Div 1 Scr: W Kozinski 275. Div 2: G Wakeling (30) 241. Div 2 Scr: M Poulton 311. Div 3: M Harding (33) 246. Div 3 Scr: M Harding 345.

   CAMMERAY: Men: Stableford 2B: White: S Dyer (8) T Davis (20) 48. T Davis (20) 42.

   CARNARVON: Women: Stableford: Team: Y Kim (Oatlands 16) S Chung (22) J Kwon (24) K Chang (21) 78. Div 1: L Kim (10) 35. Div 2: S Chung (22) 40. Div 3: J Choi (26) 35.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: J Sandilands (18) F Wilson (22) 49. A: M Street (12) 38 cb. B: G Martin (16) 40. C: F Wilson (22) 37. Stableford Gold: G Walck (32) 42. Stableford: 2B: B Carritt (17) M Reilly (15) 44 cb. A: D Bloom (12) 37 cb. B: D Nelson (14) 38. C: J Zavaglia (21) 38. Stableford Gold: J Black (20) 29. Stableford: 2B Scr: I Cochrane S Jameson 33.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: T Kirkham (29) 31.

   CHATSWOOD: Men: Stableford Split Six: White: B Windle (12) H Cowling (31) R Vella (25) J Green (23) 90. Scr: G Lynch (PGA) B Silwal T Savage L Cheung 72. A: G Hasler (12) 39. B: P Wilbow (16) 42. C: J Green (23) 40.

   CONCORD: Men: Stableford: 2B: J Healey (18) J Ballesty (17) 44 cb. A: H Capra (10) 36. B: J Healey (18) 36 cb. C: M Cummings (31) 37. 2B: Gold: S Wolifson (36) J Brewer (17) 42. F Breslin (36) 35.

   CROMER: Men: Stableford: 4B: N Healy (32) T Jones (10) 51. Scr: C Fairchild N Robb 45. A: M Robberds (10) 41. B: R Cosier (19) 41. C: N Healy (32) 44. Scr: C Rae 37.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: P Hayes (27) C Wering (29) 50 cb. 2B Scr: G Sears M Guinney 38 cb. Div 1: R Selleck (15) 39. Div 2: P Kennedy (19) 40. Div 3: H Yoo (26) 43. J Freeman 35.

   DUNHEVED: Veteran Medley: Stableford White: A: P Portelli (16) 40. B: C Williams (24) 41. C: R Neil (29) 40.

   ELANORA: Women: Par: A: H Griffin (15) 3 down cb. B: F Cavill (20) sq. C: S Longhurst (30) 1 up.

   EVERGLADES: Men: Stableford 2B: Black: N Johnson (25) G Dickson (17) 48 cb. 2B Scr: C McCracken M Egan 40. Men: A: M Egan (4) 41. B: M Gage (19) 42. C: M Newman (22) 42. D: D Waterhouse (31) 40. Scr: M Egan 37.

   FORSTER: Men: Stableford White: A: M Flew (17) 39. A Scr: T Reed 32. B: R Thornton (25) 38. B Scr: S Uptin 16 cb.

   FOX HILLS: Women: Stroke: Canadian Foursome: R Jung L Carlin (Oatlands 27) 75. Matchplay: S McKay bt A Reidy 6-5, S McGinley bt L Nethercote 5-4, H Ramsay bt A Lee 1 up, L Kembrey bt C Sparrow 2-1.

   GIBRALTAR: Men: Stableford: A Bray (6) 40.

   GOSFORD: Men: Par: 2B: P Scholberg (20) R Hendy (14) 11 up. A: C Cruickshanks (10) 3 up. B: C Myers (14) 1 up. C: P Scholberg (20) 8 up.

   GOULBURN: Women: Stableford: K Weir (18) 39 cb. A: G Moroney (15) 39. B: P Gutzeit (23) 39. C: R Hope (38) 35.

   HIGHLANDS: Stableford: J Maurer (25) 37.

   HORIZONS: Men: Par: B Westbury (24) 3 up cb.

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: T Condon (19) 38. B: W Perry (26) 36. C: J Keeling (29) 33.

   KAREELA: Men: Stableford: A: T Sadler (11) 38. B: I Colley (20) 39. C: C Taylor (26) 41. A Scr: A O Connor 26 cb. B Scr: P Turner 23. C Scr: L Parsons 17 cb. Hole in one: D Braine at 8th.

   KILLARA: Men: Stableford Irish Team: White: R Sussman (19) J L'Estrange (18) N Brooke (13) R Tennant (23) 94. A: R Laidlaw (6) 39. B: R Sussman (19) 45. C: M Braude (23) 40.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: N Olney (22) P Blakley (28) 46. A: G Harnwell (2) 39. A Scr: S Puskaric 33. B: K Yatso (15) 39 cb. C: P Short (21) 39.

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: S Chapman (22) 30.

   LANE COVE: Men: Par: 2B: D Martin (26) M Kaars (25) 9 up. D Martin (26) 5 up.

   LEONAY: Women: Stableford: L Cupples (17) 34.

   LEURA: Medley: Stableford 2B: White: P Eastment (9) J Johnstone (24) 45. P Eastment (9) 43. S York (17) 38.

   LIVERPOOL: Women: Stableford: 2B: E Ryu (11) B Jang (19) 42. B Jang (19) 36.

   LONG REEF: Men: Stableford: 4B: R Bockman I Harber (13) 47. A: W Picknell (12) 37. B: I Harber (13) 42. C: R Wray (25) 36. Scr: I Brown 33.

   LYNWOOD: Men: Stroke Medal: White: Div 1: H Yeap (15) 68. Div 2: A Graham (30) 71. Scr: A Richards 70. Women: Stableford: 2B Agg: M Selby (23) M Egner (32) 58. M Selby (23) 29.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2BWB: C Hoyle (6) G Patterson (13) 44. J Musico (27) 38 cb.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: 2B: D Clancy (18) M Clancy (23) 50. Men: A: G Bailey (10) 35. B: D Clancy (18) 42. C: G Kaslar (22) 37. Women: Div 1: M Bishop (14) 34. Div 2: K Tyrrell (41) 34.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B Agg: White: E Holmes (18) R Spencer (18) 71. J Spargo (19) 39.

   MANLY: Men: Stableford 2B: White: D Hale (15) B Quigley (8) 48. A: T Cooper (+3) 39 cb. B: D Hale (15) 38. C: J Mortimer (36) 40.

   MASSEY PARK: Stableford: 2B: P Glover (22) R Woods (27) 41. M Sellayah (26) 36.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B: Y Lee (11) D Neilson (3) 48. A: D Neilson (3) 41. B: R Oswald (18) 40. C: J Wright (28) 39. Scr: D Neilson (3) 38.

   MONASH: Men: Stableford: 2B: B McNamara (19) R Whiddon (14) 45. 2B Scr: N Barberi J Mcleod 37. A: M Krilicg (7) 38. B: T Winter (13) 37. C: D Bond (24) 35. White: G Taylor (24) 38.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: E Kim (6) 37 cb. B: R Fredericos (14) 38. C: D Copp (32) 38. Veteran: D Mortlock (21) 37.

   MOSS VALE: Men: Stroke: A: S Allen (10) 71 cb. A Scr: T Reeves 80. B: K Oberman (14) 72 cb. B Scr: A Rutherford 89. C: M Finlayson (21) 73. C Scr: J Wormleaton 94. D: P Tyas (35) 68. D Scr: K Pogson 109. 36-hole: K Oberman (14) 146 T Reeves (6) 146.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: G Read (20) E Keith (3) 48. A: I Bamford (4) 39 cb. A res: R Cobley (7) 41 cb. B: D Leal (16) 41. C: G Read (20) 43. C res: P Harris (29) 39.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: C Millard (12) G Onley (7) 79. Div 2: G Sherwin (27) S Jones (18) 80. A: G Rogerson (10) 41. B: R Bury (14) 43. C: A Fletcher (20) 46. D: Y Iwanec (34) 39.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: J Alexander (20) R Hicks (13) 47. W Dahl (12) 39.

   NORTHBRIDGE: Women: Stableford: Div 1: F Dunn (21) 33. Div 2: S Dwyer (30) 33. Div 3: R Brooker (36) 36.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: B Topper (24) F Czeiger (25) 46. Men: M Solari (11) 35. Scr: R Rossi 29. White: F Bradford (25) 36. Women: L Gorman (20) 34.

   OATLANDS: Men: Stableford: 2B Agg: G Sassen (6) L Sassen (11) 72 cb. A: B Watt (7) 39 cb. B: W Reece (13) 41. C: M Read (31) 41. Scr: Y Park 38.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B: White: S Tremlett (20) L Harriss (15) 49. A: J Birtles (15) 40. B: P Selig (22) 43 cb. Scr: R Bush 34 cb.

   PENRITH: Men: Stableford 2B multi: White: P Tunchon (9) I Forrester (13) 89. 2B Scr: C Montgomery B Parsonage 50. A: D Mckay (12) 43. B: I Forrester (13) 42. C: T Millan (Coolah 27) 36.

   PYMBLE: Men: Stableford: 4B: K Nicholas (35) P Vrachas (13) 49. K Nicholas (35) 42. Women: J Sedgwick (16) 35.

   RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: J Feetham (19) 35. Div 2: R Walsh (30) 31 cb. Div 3: Y Cheng (40) 37.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B multi: A: K Golding (10) K Southham (19) 72 cb. A: K Golding (10) 41. B: D Fereday (19) 43.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: P Tout (10) 36. B: M Gray (13) 39. C: J Aboud (32) 38. Scr: A Cornell 30.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford 2B Agg: White: Div 1: M Farr (5) T Gale (13) 69. Div 2: J Story (21) D Balmer (27) 76. A: M Farr (5) 41. B: B Story (16) 38. C: Y Kim (23) 38. D: J Story (27) 40. Scr: C Kinnard 31.

   SHELL COVE: Stableford: D Balafas (10) 42 cb. Scr: R Nancarrow 33. Veteran: P Giorgianni (14) 43. Scr: G Barling 32.

   SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: K Burke (1) 34. Div 2: J Thomspon (29) 37. Div 3: J Stain (31) 33. Div 4: V Grimwood (44) 30.

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: G Barnsley (17) C Fallon (26) 49 cb. Scr: M Reeve S Maiolo 41. K Kang (19) 42.

   TALLWOODS: Men: Stableford White: B Griffin (15) 40 cb.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B: P Knowland (28) P Friend (12) 46 cb. G Cave (11) 44.

   THE AUSTRALIAN: Stableford: 4B: A: T Sidwell (9) G Hennessey (15) 46. Scr: J Warren V Kirkby 40.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: D Johnston (14) M Jumikis (4) 46. Scr: L Chung W Hennessy 35. R Birrell (15) 42. Scr: T Coroneo 39. PM: B Shannon (25) 38.

   TOUKLEY: Men: Stableford: Team: M Hall (13) D Sullivan (25) B Roome (22) H Page (16) 85. Div 1: M Merlino (10) 41. Div 2: D Drover (18) 37. Div 3: T Learmonth (24) 38.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford 2B Agg: Gold: M Chow (14) A Pondekas (9) 70. A: J Huxley (9) 43. A Scr: C Gallen 34 cb. B: N Hamilton (13) 40. B Scr: M Chow 24. C: B Dick (21) 36. C Scr: P Flynn 16.

   WAKEHURST: Men: Stableford Irish Team: White: M Robins P Noble A Cooper A Munro 120. A: A Cooper (9) 38. A Scr: D Hurley 29 cb. B: R Little (13) 38. B Scr: R Little 26. C: R Starr (25) 37 cb. C Scr: J Giannasca 19.

   WALLACIA: Women: Stroke: W Thompson (23) 70. Scr: J Thorpe 92.

   WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: W McGurgan (15) J Mason (12) 46. A: M Sladden (12) 38 cb. B: B Poole (20) 35. C: R Teofilo (27) 33. D: B Adams (27) 35.

   WINDSOR: Medley: Stroke: 4B: M Thomas (26) M Robertson (2) 58. 4B Scr: M Norbis G Holt 68. A: T Rogers (14) 69 cb. B: G Dobson (15) 66. C: B Izzard (30) 66.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford Black: Div 1: G Hines (16) 41. Div 2: D Dal Santo (22) 38 cb. Scr: P McColl 30.

   WYONG: Men: Stableford: 2B Agg: R Singer (9) B Nicholson (15) 69. A: M Shaw (5) 39. B: P Taylor (14) 38 cb. C: C Hawton (25) 41. A Scr: B Hart 35.

22 February 2018
AVALON: Women: Stableford: R Waring (28) 40 cb. Hole in one: R Waring at 3rd. more
NSW Golf