NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Wednesday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: P Wijenberg (8) M Boland (6) 49. Div 2: A Bower (14) R Simpson (30) 49. Scr: D Morgan M Black 43. Team Agg: P Wijenbergq (8) A Caiger (10) M Boland (6) R Johnson (12) 149. A: M Boland (6) 42. B: L Williams (18) 41. C: G Brien (26) 42. D: G Deschamps (33) 42.

   AVALON: Women: Stableford: J Coolahan (45) 36. Stroke: Trophy: W Sinnott bt L Light 3-2.

   BALGOWLAH: Men: Stableford: A: J Foster (9) 40. B: M Barr (15) 35. C: M Chambers (23) 40.

   BANKSTOWN: Men: Stableford 2B: White: B McGuinn (17) A Rechbauer (25) 48 cb. 2B Scr: S Luke G Wood 40. A: T Garrett (11) 40 cb. B: R Phelps (13) 42. C: B Cohen (28) 43 cb.

   BARNWELL PARK: Women: Par: M Harmer (21) 4 up.

   BAYVIEW: Men: Stableford Team: Black: B Higgins (5) S Venables (11) R Love (13) R McGregor (21) 91. A: T Payne (9) 40. B: G Leonard (18) 40. C: P Lewis (24) 41. Scr: D Tapper 35. White: D Davison (30) 41.

   BERMAGUI: Women: Stroke Medal Apr: Green: W Scarpin (33) 76.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B Agg: C Roulis (14) R Dean (15) 78. 2B Scr: R Thomson R Jackson 72. M Fischer (Moore Park 13) 40 cb.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: B Ranse (11) J Wilson (26) 46. J Wilson (26) 39.

   BONDI: Medley: Stableford: L Furlong (7) 41.

   BONNIE DOON: Men: Stableford 2B: White: N Dan (16) P Ball (11) 49. A: A Evans (+2) 38. B: M Yeh (13) 40. C: H Cousins (24) 46. D: C Stern (31) 33. Scr: D Van Kampen 37.

   BONVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: P Owen (+2) C O'Brien (7) 74. D Rushworth (22) 40.

   BOWRAL: Medley: Stableford: 2B: J Mulholland (9) D McGinnes (19) 47.

   BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: J Bennet (12) 39.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B Agg: White: Div 1: H Glenday (6) A Frankish (8) 70. Div 2: G Holden (20) S Stillitano (17) 67. Scr: C Abutaa R Hayward 59 cb. A: H Glenday (6) 38. B: P Phathanak (14) 36. C: C Mulligan (22) 35.

   CAMMERAY: Men: Stableford 2B Agg: White: T Wilkinson (14) R Greenaway (18) 74. T Wilkinson (14) 39.

   CARNARVON: Women: Stroke: 2B multi: R Park (34) H Choi (18) 139. Div 1: C Kim (10) 73 S Lee (13) 73 to playoff. Div 1 Scr: C Kim 83. Div 2: H Choi (18) 71. Div 2 Scr: V Lee 92. Div 3: R Park (34) 68. Div 3 Scr: M Lee 104 cb.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: P Nicholas (21) E Vassallo (9) 75 cb. A: E Vassallo (9) 39. B: S Rolley (19) 40. C: E Hughes (26) 36 cb. PM 2B: M H'Ng (17) R Hoyle (18) 75. A: W Grant (8) 39. B: M H'Ng (17) 42. C: F Nati (24) 36 cb. 2B Scr: D Ferguson B Lambert 66.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: V Hobbs (29) 33.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: S Ooi (19) L Cheung (6) 48 cb. Medal: A: L Miller (12) 38 cb. B: A Hall-Watson (18) 39 cb. C: E Chester (21) 40.

   CONCORD: Men: Stableford 2B: White: M Pattrick (34) P Moloney (12) 46. 2B Scr: J Blackadder M Baker 34. A: P Steinhauer (9) 38 cb. B: R Pattinson (18) 38. C: R Lawrence (36) 37 cb. Hole in one: S Goh at 14th. 2B: Gold: K Goodrick (35) F Breslin (36) 51. K Goodrick (35) 41.

   CROMER: Men: Stableford 4B: Black: R Polglase (18) J Brady (25) 46. 4B Scr: N Robb H Robb 37. A: D Senior (14) 35. B: M Paterson (23) 38. C: E McGowan (28) 35. Scr: M Taylor 32.

   CRONULLA: Women: Stroke: American Foursome: A: J Thuge J Parton (10.125) 71.875. Scr: J Convoy A Arnold 79. Veteran: Stableford White: A Myers (12) 28.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: H Kim (18) P Duclos (11) 50. 2B Scr: G McGregor P Starc 37 cb. Div 1: P Duclos (11) 43. Div 2: N Tedesco (19) 45. Div 3: M Sofiak (26) 38 cb. Scr: P Starc 34 cb.

   DUNHEVED: Veteran Medley: Stableford White: A: B Beechey (13) 40. B: M Green (22) 40 cb. C: P Kembrey (29) 42.

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: B Fogarty (9) 43. B: J Edwards (20) 43. C: M Muehlfenzl (27) 40. Black: D: I Fraser (29) 40.

   ELANORA: Women: Stroke: Foursome: H Rolin (12) B Chalmers (5) 72.5.

   EVERGLADES: Men: Stableford: Team Agg: J Morison (29) K DeCressac (19) J Anders (23) D McMahon (19) 92. A: S White (8) 38. B: C Chant (17) 37. C: J Kennedy (23) 38. D: N Fliedner (30) 38.

   FORSTER: Men: Stableford White: A: R Biancardi (13) 40. A Scr: B Germon 35. B: F Barton (16) 37 cb. B Scr: R Trevanion 21. C: B Hosie (23) 38 cb. C Scr: A Bright5man 16.

   FOX HILLS: Women: Stableford: C Sparrow (23) 30 cb.

   GIBRALTAR: Men: Stableford: T Harman (18) 38.

   GOSFORD: Men: Stableford: 2B Agg: R Turner (24) J Palasty (15) 86. A: B Krahe (11) 40. B: J Palasty (15) 42. C: K Manshon (21) 41. A Scr: T Davies 31. B Scr: J Palasty 27. C Scr: K Manshon 20.

   GOULBURN: Women: Stableford 2B Agg: Green: W Stewart (10) E McGill (21) 83.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: P Parker (14) 42. B: D Denneen (32) 38.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford White: R Jones (9) 47. Hole in one: G Lillie at 15th.

   HORIZONS: Medley: Stableford: 4B: K Sanders (26) T Plane (21) 46 cb. Men: B Sansome (6) 42. Women: A McClintock (18) 37.

   JAMBEROO: Men: Stroke: A: G Seymour (11) 67. B: R Chilby (16) 61. C: P Lewis (22) 68. D: K Hales (32) 72.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B Agg: I Hipwell (18) J Pearse (29) 75. A: P Thompson (10) 37. B: J Matthews (21) 41. C: V Waring (24) 42. Scr: C Hubbard 27 cb.

   KILLARA: Men: Stableford: 2B: A: J Rendle (19) R Norwood (10) 47. 2B Scr: G Hohnen W Macdonald 38. A: D Curtis (15) 39. B: J Rendle (19) 38 cb. C: M Wilkins (24) 40.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: G Moloney (13) P Trevenar (7) 44 cb. A: K Cribb (8) 40. B: G Moloney (13) 41 cb. C: C Horn (25) 37 cb. Scr: A Honeysett 33.

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B Agg: J Pierce (23) S Green (15) 77. B Watkin (24) 41 cb.

   LEONAY: Stableford: Div 1: V Winckle (36) 39. Div 2: J Knox (13) 37.

   LEURA: Men: Stableford 2B: White: J Townend (29) D O'Rose (22) 47. A: A Crowther (13) 40. B: J Robertson (26) 38.

   LIVERPOOL: Women: Stableford: K Song (16) 38. Stroke: Matchplay: D Lowndes bt E Ryu 8-6.

   LONG REEF: Men: Stableford: A: H Brown (9) 40. B: B Ratcliffe (14) 40. C: T Murphy (19) 40 cb. Scr: J Knox 39.

   LYNWOOD: Men: Stableford 2B Agg: White: T Thompson (18) B Knipler (10) 74. Div 1: R Gibson (16) 39. Div 2: R Crawford (20) 37. Scr: D Gibson 30. Women: 2B: K Carle (45) M Egner (32) 43. C Coates (3) 37.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: A: M Greewood (7) 37. B: P Daley (17) 37 cb. C: S Wood (23) 35. Women: Div 1: L Lewis (12) 37. Div 2: D Anderson (31) 39.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B Agg: White: K Woodbury (35) J Dixon (24) 70. G Williams (18) 38.

   MANLY: Men: Stableford 2B: White: I Smith (24) P Bardetta (0) 45. A: D Flook (6) 37. B: M Byrne (16) 38. C: D Eager (23) 38 cb. Scr: F Bellingham 32.

   MASSEY PARK: Stroke: Div 1: S Scarr (14) 71. Div 2: L Pentony (35) 68. Scr: S Scarr 85. Medal Mar: R Woods (27) 66.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B: P Raymen (14) P Hennessy (13) 51. A: S Cummings (12) 41. B: L Barnes (17) 43. C: R McDermott (27) 41. Scr: D Neilson 38.

   MONASH: Men: Stableford: 2B Agg: P Vautin (6) D McKinnon (12) 76. A: P Criss (3) 41 cb. B: D Park (17) 39 cb. C: S Schneider (21) 38. White: M Eksteen (28) 38.

   MOORE PARK: Men: Stableford 2B Agg: White: R Fredericos (14) A McCrory (13) 75 cb. J Pullen (12) 41. Veteran: R Payten (26) 40. Hole in one: J Pullen at 15th.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: D Button (20) C Quinn (26) 47 cb. A: G Hutchinson (4) 37. A res: N Blake (7) 39. B: C Little (14) 41. C: D Button (20) 42. C res: J Abernathy (30) 41. Hole in one: K Fisher

   NORTH TURRAMURRA: Mxd: Stableford: 2B Agg: W Gibson (17) D O'Riordan (29) 67. Men: M Smith (12) 38.

   NORTHBRIDGE: Women: Par: Div 1: T Foote (7) 1 up. Div 2: C Wilson (25) 1 down. Div 3: S Kelly (36) 3 down.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: M Franks (19) A Cohen (14) 45. Men: M Franks (19) 40. White: D Verlander (25) 39. Gold: T Fox (27) 24. Hole in one: R Johnston at 17th. Women: L Buckley (12) 35. Scr: Z Mullins 37.

   OATLANDS: Men: Stableford: 4B: G Dooley (29) D Heath (33) 48. A: R Walsh (9) 39 cb. B: M Forrest (13) 43. C: G Nakhoul (26) 40 cb. Scr: Y Park 35.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B: White: A Wiltshire (9) J Chehade (18) 47 cb. A: P Ryan (8) 42. B: S Patterson (23) 41. Scr: A Richards 38.

   PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: M Moussa (12) D Moussa (26) 48. 2B Scr: D Burazin (Dunheved) C Hadley (Dunheved) 39. Men: A: V Lyons (11) 36 cb. B: J Beahan (Wentworth Falls 16) 39. C: T Crawford (20) 37.

   PYMBLE: Stableford: 2B: D Leaper (4) C Raine (17) 48. 2B Scr: K Oakey L Cross 39. F Woods (18) 43. E Pierce (11) 34.

   RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: C Phibbs (12) 33. Div 2: P Maple (22) 33. Div 3: R Walsh (29) 37. Div 4: P Carruthers (32) 41.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Agg: A: P Pfister (19) N McCurley (25) 80. A: M Horton (4) 40. B: D Fereday (18) 39. C: M York (24) 42.

   ROYAL SYDNEY: Men: Par Championship: White: A: A Cornell (1) 5 up. B: J Todd (12) 6 up. C: P Solomon (31) 7 up. Scr: A Cornell 4 up.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: A: T Newcombe (13) 70. A Scr: J McCraith 76. B: C Chim (18) 70 cb. B Scr: S Bang 84. C: K Peck (21) 72 cb. C Scr: B Watson 93. D: B McLoughlin (31) 69 cb. D Scr: D Muirhead 95. Stableford: B Lee (36) 40 cb.

   SHELL COVE: Men: Stableford: L Sebbens (15) 42. Scr: J Kast 37. Veteran: 2B multi: R Fuller (16) V Gasparrini (13) 94. V Gasparrini (13) 44. Scr: G Leake 34.

   SHELLY BEACH: Women: Par: Div 1: B McLean (22) sq. Div 2: K Black (27) 3 up. Div 3: F Macri (37) 3 up. Div 4: J Portelli (38) sq.

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: C Fallon (25) S Bomba (8) 48 cb. Scr: M Collier S Ring 34. C Barnett (20) 43 cb.

   TALLWOODS: Stableford White: A: R Aldham (6) 37. B: A Horsell (16) 40. C: B Melick (31) 38.

   TERREY HILLS: Mxd: Stableford: 2B: J Harris (36) D Harris (17) 50. K Gaunt (20) 44.

   THE AUSTRALIAN: Men: Par 4B: White: A: A Turner (15) E Revai (20) 10 up. Scr: A Bekiaris M Giles 3 down.

   THE LAKES: Medley: Stableford: L Waller (9) 43. Scr: C Ueda 39.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: R Faulkner (20) M Appo (22) 46. 2B Scr: R Phillips K Phillips 35. Div 1: R Luke (3) 37. Div 2: A Small (18) 39. Div 3: B Symington (27) 37.

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B Agg: B Frater (24) G Clark (24) 69 cb. 2B Scr: A Sutton N Taplin 57. A: M Kinsella (12) 34 cb. A Scr: A Sutton 33. B: G Coltman (18) 40. B Scr: S Kirlew 26. C: B Richards (28) 35 cb. C Scr: R Carroll 18.

   WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: J Magno (33) M Stamopoulos (11) 46. A: M Stamopoulos (11) 40. B: P Williams (18) 34. C: F Foord (26) 39. D: V Rulli (28) 35.

   WINDSOR: Medley: Stableford: Irish Team: R Stalley (16) M Whittaker (9) C Morris (36) W Swan (35) 88 cb. Scr: M Gooley M Norbis 39. A: W Kesby (4) 40. B: D Herbert (18) 41. C: J Mok (24) 40.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B: R Smith (23) A Bowden (16) 50. M Carr (24) 45. Scr: M Bate 34.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: B Willott (16) T Eden (16) 46. A: A Lockwood (12) 38. B: B Willott (16) 43. C: R Taylor (24) 38. Scr: B Hart 34.

25 May 2018
ASQUITH: Women: Stableford: 2B multi: L Young (44) J Campbell (37) 74. E Kang (24) 37 cb. more
NSW Golf