NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Wednesday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: R Schreiber (10) G Gierek (25) 49. Div 2: W Hands (27) C Carver (20) 47 cb. 2B Scr: E Tuckwell T Felton 39. Team Agg: R Schreiber (10) L Fogden (32) J Eagleton (18) G Gierek (25) 141. A: A Caiger (10) 41. B: M James (18) 41. C: B Greg (26) 39 cb. D: W Hands (27) 43.

   AVALON: Women: Stroke: Medal Apr: Div 2: E Light (23) 69. Div 2 Scr: E Light 92. Div 3: J Duggan (40) 60. Div 3 Scr: J Duggan 100.

   BALGOWLAH: Mxd: Par White: A: S Moore (5) 2 up. B: D Hill (13) 3 down cb. C: R Thorburn (21) sq.

   BANKSTOWN: Men: Stableford 2B Agg: Black: P Flynn (25) A Ioakim (24) 69. 2B Scr: S Luke G Wood 53. A: J Laurie (11) 37 cb. B: P Akera (15) 35. C: A Ioakim (24) 37 cb.

   BARNWELL PARK: Women: Stableford: S Marlin (28) 37.

   BAYVIEW: Men: Stableford 2B: Black: D Rubin (16) R Love (12) 46. A: R Love (12) 27. B: K Read (16) 38. C: S Armstrong (26) 39. Scr: R Love 26.

   BERMAGUI: Women: Stableford: A: B Stolk (31) 37. B: W Scarpin (33) 34.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: A: R Landers (10) 34. B: T Simpson (16) 36 cb. C: R Gilholme (33) 36. Scr: K Rae 28. M Anourt (12) 37.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: C Saras (15) A Scali (23) 46. 2B Scr: S Todd (Randwick) M Todd (Randwick) 37. A: K O'Keeffe (8) 37. B: J Paton (18) 41.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: P Messer (20) A Huggins (22) 43 cb. J Landsberg (10) 35 cb.

   BONDI: Men: Stableford: B Duffy (18) 40.

   BONNIE DOON: Stableford: 2B Agg: G Manning (19) M Choromanski 77. Men: White: A: P McDonald (9) 40. B: G Manning (19) 40. C: B Stone (24) 38. D: C Stern (31) 39. Scr: M Choromanski 31.

   BONVILLE: Men: Stableford: C O'Brien (7) 37 cb.

   BOWRAL: Men: Stableford: P Carroll (17) 38.

   BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: E Hamilton (21) 36.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: G Glenday (4) J Alonso (11) 48. Div 2: N McCann (17) L Murphy (26) 47. Scr: K Sirimanotham R Buettner 36. A: W Jarvis (11) 40 cb. B: B Popovic (13) 39 cb. C: R Maharaj (19) 42.

   CAMDEN: Women: Par: Div 1: S Goodall (20) 1 up. Div 1 Scr: S Chapman 9 down. Div 2: G Wakeling (29) 1 down. Div 2 Scr: L Bullock 15 down. Div 3: C Versluis (43) 5 down. Div 3 Scr: P Morrison 18 down cb.

   CAMMERAY: Men: Stableford 2B: White: B Pritchard (26) D Fergusson (22) 47. C Collins (34) 37.

   CAMPBELLTOWN: Mxd: Stableford: 2B: Div 1: D Terrey (18) D Maloney (34) 52. A: R Cleary (3) 37. B: D Terrey (18) 43. C: M Kadir (26) 44. Scr: B Post 32.

   CARNARVON: Women: Stableford: 2B: M Lee (26) G Lee (23) 44. Div 1: C Kim (10) 38 cb. Div 2: G Lee (23) 38. Div 3: J Savage (26) 33 cb.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: A: R Challenor (10) 42. A Scr: R Challenor 32. B: R Guthrie (16) 40 cb. B Scr: G Estalilla 26. C: S Pak (21) 43. C Scr: S Pak 25. Gold: P Pellegrini (32) 39. A: D Solomons (12) 43. A Scr: R Gibbeson 34. B: D Findlay (13) 39. B Scr: D Findlay 27. C: W Zubrycki (21) 36. C Scr: W Zubrycki 18.

   CHATSWOOD: Men: Stableford 2B Agg: White: A: G Gleeson (18) J Corcoran (14) 76. 2B Scr: L Miller B Lamaro 47 cb. A: J Alles (11) 37 cb. B: G Gleeson (18) 41. C: A Pedersen (23) 40.

   CONCORD: Men: Stableford 2B: White: J Griffiths (13) C Kelly (26) 45 cb. 2B Scr: M Alison J Lim 40. A: P McGahen (11) 37. B: C McRae (17) 36 cb. C: S Kass (24) 40. 2B: Gold: T Williamson (10) M Hill (23) 45. J Brewer (17) 36 cb.

   CRONULLA: Women: Stroke: A: J Thuge (10) 73. B: J Gehrig (23) 77 cb. C: S Langhans (29) 73. D: R Saunders (38) 78. A Scr: A Arnold 82. B Scr: K Swansson 98. C Scr: S Langhans 102. D Scr: R Watson 116 cb.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: K Behan (24) J Flood (28) 50 cb. 2B Scr: M Hay R Dalrymple 38. Div 1: M Hay (4) 41. Div 2: J Farr (22) 43. Div 3: J Flood (28) 40. Scr: I Pemble 31.

   DUNHEVED: Veteran Medley: Par White: A: G Cross (18) 5 up. B: B Teale (21) 2 up. C: K Shepherd (35) 5 up. Trophy: K Shepherd (35) 5 up cb.

   EASTLAKE: Men: Stableford White: A: G Kolistasi (5) 41. B: J Notaras (13) 39 cb. C: D Alfred (26) 43. D: C Loke (29) 38. Scr: M Wilson 35. Hole in one: G Kolistasi at 13th.

   ELANORA: Women: Stroke: Medal: Div 1: L McKinnon (7) 76. Div 2: F Cavill (19) 81 cb. Div 3: E Morrant (28) 80. Scr: C Chalmers 83.

   EVERGLADES: Men: Stableford 2B: Black: A: G Ambrose (12) J Lumsden (28) 47. Div 1: G Ambrose (12) 39. Div 2: I Anstiss (16) 40. Div 3: P Raines (20) 41. Div 4: L Housbey (31) 40. Scr: M Egan 32.

   GIBRALTAR: Men: Stableford: D Harelle (7) 39.

   GOSFORD: Stableford: 2B: L Sargant M Brown 48. A: J Johnston (12) 39. A Scr: T Cosentino 30. B: K Sutherland (18) 38. B Scr: G Martin 23. C: L Sargant (23) 44. C Scr: L Sargant 21.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: D Edmonds (16) 42. B: B Doyle (26) 42.

   HIGHLANDS: Stableford: K Schnoor (29) 35.

   HORIZONS: Men: Stableford White: P Starr (15) 36. Women: L Martin (34) 37.

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: J Paul (8) 34. B: R Sheehan (19) 38. C: L Hanigan (22) 37. D: J Eames (32) 39.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B: T O'Shea (21) J Jones (14) 46 cb. A: M Edwards (12) 37 cb. B: G Innes (17) 37. C: H Gsellmann (26) 38 cb. Scr: P Roth 27.

   KILLARA: Men: Stableford 2B: White: A: A Tagg (15) N Lenahan (21) 47 cb. 2B Scr: M Finfer B Finfer 42. A: J Woodhill (10) 40. B: J Barry (15) 39. C: P Lammi (23) 41.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B Agg: White: R Jerome (17) R Graham (29) 75. A: D Campbell (10) 37 cb. B: R Jerome (17) 41. C: M Ducasse (33) 38. Scr: W Walsh 35.

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: 2B: L Hendriks (25) S Lind (39) 47. A Robards (35) 40.

   LEONAY: Women: Stableford: A: J Sutcliffe (16) 24. B: D Leydecker (34) 26.

   LEURA: Medley: Stableford: 2B: E Liedl (25) J Johnstone (26) 45. A: D Davies (13) 37. B: T Tunkunas (22) 35. C: E Liedl (25) 34.

   LIVERPOOL: Women: Stableford: K Barclay (37) 37.

   LONG REEF: Men: Stableford: A: G Black (12) 38. B: M Pitt (13) 36. C: G Davies (19) 40. Scr: R Bockman 36.

   LYNWOOD: Stableford Black: Div 1: A Fay (13) 36. Div 2: H Kellar (19) 38. Scr: R Joson 29.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: F Tzavellas (18) H Adamou (26) 69. B Emery (16) 36 cb.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford 2B: White: G Hall (22) D Hourigan (9) 52. Men: A: M Greenwood (6) 42. B: D Dwyer (17) 40. C: M Ross (21) 38 cb. Women: Yellow: Div 1: R Murray (19) 38. Div 2: J Ross (27) 41.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B: White: P Linskey (29) J Dixon (24) 46. P Linskey (29) 38 cb.

   MANLY: Men: Stableford: 2B: W Johnston (18) T Staunton (35) 46. White: A: P Volck (7) 39. B: W Johnston (18) 39. C: G Kelly (29) 39.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: L Travers (22) E Laing 50. 2B Scr: S Fitzpatrick B Smith 44. D Rikiriki (19) 43 cb. Women: Par: 4B: S Scarr (14) T Semken (23) 6 up. Medley: Hole in one: D Bishop at 15th.

   MONA VALE: Men: Stableford: Irish Team: L Geoghegan (23) G Roney (19) D Grant (8) J Lane (+4) 90. G Limbourne (26) 39 cb.

   MONASH: Men: Stableford: 2B: R Lipman (28) I Katz (14) 47. 2B Scr: J De Rooy J Cleary 37. A: F Bertasio (6) 37. B: C Jugmans (18) 39 cb. C: B Gnesin (22) 37.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: J Brown (11) 39. B: P Kosmina (12) 40. C: K James (22) 40. Veteran: K Harris (28) 37.

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: G Spence (12) 38. B: N Mcgraw (25) 35 cb.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: P Williams (31) P Sharp (25) 50. A: C Fallon (4) 40. A res: B Stewrat (8) 41. B: T Peters (16) 42. C: R Head (24) 43. C res: P Williams (31) 42.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: C Millard (8) G Onley (13) 76. Div 2: K Slarke (18) G Aggett (30) 76. A: M Ward (9) 39. B: N Couper (19) 38. C: R Stewart (23) 40. D: G Blomeley (30) 40.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford 2B: White: R Hicks (14) J Alexander (20) 46. D Thew (23) 42.

   NORTHBRIDGE: Women: Par: 4B: J Korporaal (45) M Woodhouse (27) 4 up.

   NOWRA: Men: Stableford: A: I Stralow (25) 39 cb.

   NSW: Men: Stableford: 2B: G Jowett (15) M Solari (10) 44. S Payne (13) 38. Scr: D Storey 30. White: T Ellis (24) 32. Gold: M Clarke (34) 29.

   OATLANDS: Men: Stableford: 4B: M Forrest (12) G Henry (27) 46 cb. A: M Forrest (12) 40. B: G Hennessy (16) 38. C: G Brothers (22) 40. Scr: Y Park 36.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B: W Carr (21) H Carr (0) 48. Div 1: S Taheri (7) 42. Div 2: K Sunderland (22) 37. Scr: H Carr 37.

   PENRITH: Mxd: Stableford: 2B: L Mitchell (Leonay 15) A Davies (Leonay 14) 46. A: R Burton (11) 37. B: C Rodgers (16) 39. C: L Roberts (24) 38.

   PYMBLE: Men: Stableford: 2B: G Beaumont (19) J O'Brien (21) 45. J Le (22) 39.

   RANDWICK: Women: Par: 2B: B Langtry (17) J Brown (25) 9 up.

   RICHMOND: Medley: Stableford 2B: Black: A: R Benzie (36) K Golding (9) 46. A: K Golding (9) 41. B: R Milligan (29) 37.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: N Spry (5) 36 cb. B: T Mahony (18) 40 cb. C: D Stevens (36) 40. Scr: A Cornell 34.

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: C Chim (17) B Lee (15) 47. E Wong (36) H Shiell (34) 49. A: J Lee (9) 36. B: S Lawrence (16) 40. C: B Adcock (21) 40. D: E Wong (36) 44. Scr: M Farr 33.

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: W Smith (12) R Mustillo (14) 47 cb. 2B Scr: M Reeve M Stone 40. W Smith (12) 44.

   TALLWOODS: Par White: M Elford (19) 2 up.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B multi: G Peng (18) H Lee (10) 85. G Moles (13) 43 cb.

   THE AUSTRALIAN: Stableford: Team: M Clarkson (13) R Osborn (12) P Kevans (23) B Coombs (21) 50.

   THE COAST: Veteran: Stableford: B Goldschmidt (29) 40 cb.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: J Randhawa (4) D Wayn (26) 46. 4B Scr: E Salerno S Beck 37. C Ueda (+2) 39. Scr: R Vandersluis 36. PM: B San (26) 37.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford Black: P Gualteri (10) 35. T Wozniak (9) 34.

   WAKEHURST: Men: Par: 2B: M Moran (21) T Lynar (25) 9 up. 2B Scr: M Bateman A Sutton 2 up. A: K Harris (12) 3 up. A Scr: A Sutton 2 down. B: C Mackenzie (17) 5 up. B Scr: R Pearce 8 down. C: T Lynar (25) 2 up. C Scr: W Dennison 13 down cb.

   WARRINGAH: Men: Par 2B: White: K Glessing (20) G Hyslop (20) 6 up cb. A: N Hobbs (8) 2 up. B: G Hyslop (20) 3 up. C: J Matulin (25) 1 down cb. D: V Rulli (28) 1 down cb.

   WINDSOR: Medley: Stableford 4B: Black: W Howson (16) J Collins (15) 44 cb. 4B Scr: J Ross J Clarke 36. G Dobson (13) 41.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: Split Six: S Symeou (10) S Wright (15) N Dobner (19) M Beare (19) 91. J Darby (25) 40 cb.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: N Davidson (14) B Steuart (22) 47. A: R Dowdell (10) 40. B: P Tant (18) 41. C: M Andrashko (35) 40 cb. Scr: P Downey 32.

21 August 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: D Rankin (23) K Ryan (24) 47 cb. 2B Scr: P Bradley N Wood 39. A: N Wood (4) 40. B: D Smith (14) 36. C: I ... more
NSW Golf