NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Wednesday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: E Tuckwell (4) N Rogers (10) 44. Div 2: K Whittaker (31) J Malcolm (36) 50. Scr: D Morgan I Malcolm 39. Team Agg: A Caiger (9) I Malcolm (0) D Morgan (2+) M Boland (6) 137 cb. A: A Caiger (9) 41. B: G Lacis (18) 38 cb. C: K Whittaker (24) 45. D: G Deschamps (32) 39.

   BALGOWLAH: Men: Stableford White: A: R McLean (10) 35 cb. B: M Stelzer (15) 38. C: A Howells (36) 38.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B: C Johnson (35) K Beves (21) 46. 2B Scr: G Wood S Luke 39. A: P Barrett (11) 36 cb. B: J Falvey (13) 41. C: C Johnson (35) 39.

   BARNWELL PARK: Women: Stableford: T Roach (13) 39. Stroke: Matchplay: D Brown bt K Griffiths 2 up.

   BAYVIEW: Men: Stableford 2B: Black: D Ineson (12) D Ryan (20) 49. A: G Hartshorne (8) 39. B: M Van Coller (18) 33. C: D Ryan (20) 39. Scr: B Higgins 32.

   BERMAGUI: Women: Stableford: 4B: L Ponsford (15) L Bracher (40) 40.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B Agg: J Wright (16) G Selman (28) 75. Scr: R Landers R Arnold 50. A: D El Hindi (10) 37 cb. B: B Port (17) 41. C: C Rogers (29) 40 cb.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: J Dunne (21) P Bambridge (21) 50. 2B Scr: J Martyn D Street 36. B Tucker (Hurstville 17) 43.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: W Sheil (30) A Price (24) 46. W Sheil (30) 39 cb.

   BONDI: Men: Stableford: V Dainer (23) 36.

   BONNIE DOON: Men: Stableford 2B: White: T Mitchell (12) J Hasemer (10) 46. A: R Scott (9) 36. B: D Partridge (14) 39. C: H Strous (25) 36. Scr: R Payne 34. Gold: D: R Mckay (29) 33.

   BONVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: D Kennedy (7) B Vickery (34) 75. W Mordue (1) 40.

   BOWRAL: Men: Stroke: R Eriksson (22) 63.

   BREAKERS: Men: Stableford: 2B Agg: G Burgess (30) B Clark (25) 70. B Campbell (33) 43.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B multi: White: Div 1: W Chong (12) S Conrades (12) 69. Div 2: P Citroni (14) W Brown (15) 74. Scr: B Post S Vaughan 45. A: S Woodley (11) 42. B: N McCann (17) 40. C: P Fiala (25) 40.

   CAMDEN: Women: Stroke: Medal May: Div 1: L Cribb (18) 76 cb. Div 1 Scr: K Hunt 85. Div 2: J Turner (26) 74. Div 2 Scr: K De Cean 98. Div 3: D Mee (42) 82. Div 3 Scr: J Gill 119.

   CAMMERAY: Men: Stableford 2B Agg: White: M Hill (18) P Kensell (20) 75. M Hill (18) 41.

   CAMPBELLTOWN: Mxd: Stableford: 2B: M Mannion (28) R Berton (17) 50. A: R Cleary (3) 40. B: R Berthon (17) 44. C: B Taylor (20) 42. Scr: J Keith 36.

   CARNARVON: Women: Stroke: 2B Agg: J Clark (26) U Bell (22) 142. Div 1: H Lee (10) 72. Div 1 Scr: A Cho 84. Div 2: U Bell (22) 71. Div 2 Scr: A Ko 92 cb. Div 3: J Clark (26) 71. Div 3 Scr: S Ryu 103. Medal Apr: C Kim (9) 77.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: A: N Evans (7) 35. A Scr: N Evans 28. B: S Peters (19) 38. B Scr: D Sayer 24. C: C Land (35) 37 cb. C Scr: P Nicholas 16. Gold: P Phegan (27) 37. PM: A: L Marcuccio (7) 37 cb. A Scr: B Lambert 34. B: S Barbara (16) 43. B Scr: S Barbara 27. C: F Nati (24) 36 cb. C Scr: R Calnan 14 cb. Gold: J Black (21) 29.

   CASTLECOVE: Women: Stroke: Medal May: C Jones (40) 65.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: S Wilson (3) M Miller (17) 46 cb. Scr: D Macalpine A Stannard (Pennant Hills) 37. A: B Silwal (7) 36 cb. B: R Solomons (13) 39. C: G Hedley (21) 40.

   CONCORD: Men: Stableford Team: White: R Shah (9) K Golchin (22) P Matusko (22) D Riley (24) 55. A: M Alison (0) 37 cb. B: J Hirst (18) 41. C: M Cattle (22) 36. Gold: K Sinclair (25) 36.

   CROMER: Men: Stableford: 4B: L Paton (26) R Shaw (34) 43. A: T Bradley (1) 35. B: C Kinghan (22) 36. C: L Paton (26) 36. Scr: J Ponder 35.

   CRONULLA: Women: Stroke: Foursome: A Scr: R Maxted S Sutherland 90. A: M Morgan K Eager (20) 73. B Scr: S McAuliffe C Adams 101 cb. B: S McAuliffe C Adams (26.5) 74.5. C Scr: S Newell K Selman 108. C: D Thurston T Thoms (35.5) 75.5.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: G McDonald (36) I Sampson (24) 49. Scr: I Pemble J Lillis 38 cb. Div 1: R Niccol (8) 38. Div 2: S Hwang (18) 41. Div 3: R Hayden (26) 38 cb. Scr: I Pemble 35.

   DUNHEVED: Veteran Medley: Stroke White: E Meredith (22) 66 cb. Hole in one: G Williams at 13th.

   EASTLAKE: Medley: Stableford 2B: White: C Otis (14) D Singh (10) 48. A: M Melrose (8) 38 cb. B: B Saville (15) 39. C: K Baker (27) 40 cb. D: J Allen (29) 38. Scr: A Michelsen 33.

   EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: R Williams (12) B Went (18) 48. A: W Rowlands (8) 38 cb. B: M Wilson (15) 38. C: G Barlow (21) 36. Scr: P Botting 34.

   FORSTER: Men: Stableford White: A: T Hills (10) 39. A Scr: G Cush 36. B: B Roth (34) 44. B Scr: S Uptin 25.

   FOX HILLS: Women: Stroke: Medal: Div 1: L Kembrey (19) 75. Div 2: J Clark (32) 75. Div 3: R Busuttil (45) 79.

   GIBRALTAR: Men: Stableford: C Nutt (25) 40.

   GOSFORD: Stableford: Team: T Jones W Cardiff B Singh B Glass 91. A: H James (12) 39. B: G Smith (15) 40. C: P Buckmaster (28) 41.

   GOULBURN: Women: Stroke: Medal: A: D Collins (14) 66. B: H Bayliss (23) 73. C: M Hewitt (35) 79.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: P Budden (9) 39. B: I Jessiman (24) 41.

   HIGHLANDS: Stableford: K Henson (18) 42.

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: B Byers (11) 32. B: A Parr (17) 35. C: T Dawson (21) 39. D: B Green (29) 37.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B Agg: J Hutchinson (12) A Barker (15) 76. A: O Liessmann (15) 37. B: M Parker (19) 38. C: C Larkins (29) 39. Scr: G Dick 30.

   KILLARA: Men: Stableford 2B: White: S Coffey (18) A Boyce (22) 48. Scr: C Luxton A Tsolakis 39. A: G Daniels (6) 37. B: R Demestre (17) 39 cb. C: R Penney (31) 43.

   KOGARAH: Men: Stableford White: A: T Corr (3) 38. B: P Swan (13) 40. C: M Ducasse (33) 40. Scr: D Gallagher 29.

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: C Prosser (45) 38.

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B: H Anderson (23) D Leckie (14) 46. H Anderson (23) 42.

   LEONAY: Women: Stroke: Medal May: K Hansen (38) 71.

   LEURA: Medley: Stableford 2B: White: J Johnstone (27) D O'Rose (24) 47. J Johnstone (27) 40. D O'Rose (24) 36.

   LIVERPOOL: Women: Stroke: Medal: A: N Lee (15) 73. B: E Ipschitz (27) 73. C: E Emmerson (33) 80. A Scr: G Hardie 93. B Scr: S Kim 103. C Scr: N Griggs 114.

   LONG REEF: Men: Stableford: 2B: F Hanley (24) M McKerihan (5) 43. F Hanley (24) 37.

   LYNWOOD: Men: Stableford 2B: White: C Isaac (12) G Rule (33) 50. Div 1: C Isaac (12) 42. Div 2: G Rule (33) 40. Scr: T Fortescue 38. Women: A Pederson (29) 35.

   MAGENTA SHORES: Stableford: 2B: P Young J File 44 cb. Men: A: S Burrell (0) 35. B: C Kaye (14) 35. C: P Dwyer (28) 37. Women: Div 1: M Clancy (22) 34. Div 2: J Stapleton (42) 31.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B: White: B Menere (29) C Aldrick (22) 49. G Weir (25) 42.

   MANLY: Men: Stableford 2B Agg: White: B Merriman (21) N Helm (19) 71. A: P Green (11) 41. B: S Brooke (19) 38. C: L Nelson (24) 38. Scr: P Bardetta 35.

   MASSEY PARK: Women: Stroke: Medal May: D Horan (25) 67.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B: B Harris (25) R Koopman (33) 45. A: R Saggers (14) 38. B: R Woolveridge (18) 42. C: G Vicini (31) 39. Scr: P Jones 32.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: P Kosmina (11) 40 cb. B: J Barker (14) 39. C: P Ratanakasikorn (21) 39. Veteran: D Golding (17) 37. Men: Hole in one: C Playle at 7th.

   MOSS VALE: Men: Stableford: Irish Team: H Hedley (13) W Todd (15) T Reid (11) P Wheeler (23) 109.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: J Lamont (18) G Reid (17) 44. Medal May: A: S Barsby (1) 38. A Scr: A Bratz 31. A res: C Cusbert (8) G Challis (11) 39 to playoff. Scr: C Cusbert 31. B: G Reid (17) 39. B Scr: G Reid 24. C: A Lee (21) 38. C Scr: A Lee 18. C res: J Grauds (30) 34. Scr: J Grauds 10.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: B Hazelwood (34) Y Iwanec (26) 50. Scr: G Anastasiou B Green 38. A: G Goodhue (7) 39. B: C Brown (16) 43. C: J Francis (22) 41. D: P Town (35) 39.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stroke: C Hort (10) 66 cb.

   NORTHBRIDGE: Women: Stableford: Team: R Brooker (34) J Dent (30) J Carter (30) J Winter (33) 51.

   NSW: Men: Stableford: 2B: J Lipman (11) S Rose (11) 43. J Lipman (11) 35. Scr: J Cripps 31. White: D Furlong (36) 29 cb. Gold: J Harvey (34) 26.

   OATLANDS: Men: Stableford: 2B Agg: G Johnson (18) C Silva (8) 79. A: R Walsh (9) 37. B: G Johnson (18) 43. C: J Herbert (19) 36 cb. Scr: Y Park 37.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B: White: J Colyer (11) K Sunderland (22) 46 cb. A: D Grabham (16) 38 cb. B: G Martin (29) 37. Scr: J Grierson 40 cb.

   PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: R Elkan (23) J Delaney (Dunheved 17) 48 cb. 2B Scr: D Limbach D Acret 39 cb. A: D Clarke (8) 40. B: P Scott (Dunheved 15) 41. C: V Martinez (36) 40.

   PYMBLE: Men: Stableford: Split Six: G Wood (16) B Kalkhoven (10) G Hatch (17) G Kentwell (23) 90. C Fitzgerald (29) 40. Women: E Pierce (10) 38.

   RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: A Sharpe (20) 30. Div 2: J Walsh (26) 35. Div 3: Y Cheng (32) 36.

   RICHMOND: Medley: Stableford 2B: Black: V Pascoli (9) E Bianchi (21) 44 cb. Scr: J Clarke D Dennis 44. A: J Clarke (+2) 41. B: M John (19) 35. C: N Buckley (24) 38.

   ROSEVILLE: Women: Stableford: Team: J Yeung (28) H Page (28) J Jones (Killara 30) S Steingold (Killara 36) 90. Scr: B Grant J Hole J Crichton (Killara) N Davidson (Killara) 52.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford 4B: Championship: White: R Luxton (8) R Ross (14) 48 cb.

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: T Yahiro (16) D Glasson (7) 46. T Newcombe (13) J Watt (21) 50. A: G Edwards (9) 40. B: S Helmich (14) 38. C: J Watt (21) 43. D: C Farr (36) 43. Scr: C Kinnaird 33.

   SHELL COVE: Stableford: J Krzyszczak (2) 39. Scr: J Krzyszczak 37. Veteran: P Bowden (8) 39. Scr: P Bowden 31.

   SHELLY BEACH: Women: Stroke: Medal May: Div 1 Scr: K Burke 78. Div 2 Scr: S Dobson 100. Div 3 Scr: R Tweed 107. Div 4 Scr: N Hill 120. Div 1: J Abrahams (14) 75 cb. Div 2: J Siegel (29) 72. Div 3: J Portelli (37) 74. Div 4: N Hill (40) 80 cb.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: Div 1: N Lord (29) 41. Scr: L Maddinson 32.

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: G Humphyrs (26) P Thomas (15) 47. Scr: M Cooke J Floridia 39. J Silvestro (21) 40 cb.

   TALLWOODS: Men: Stableford White: A: R Drinkwater (9) 37. B: B Griffin (15) 39. C: C Arellano (33) 42. Women: J Puxty (17) 33.

   TERREY HILLS: Medley: Hole in one: D McWilliams at 15th.

   THE AUSTRALIAN: Stableford: 4B: A: M Lunzer (16) R Osborn (12) 46. Scr: M Giles N Crews 42 cb.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: M Hesford (30) M Herniman (32) 44. Div 1: S Walker (5) 40. Div 2: L Matheson (21) 37. Div 3: M Herniman (32) 37.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford Split Six: Gold: K Tan (4) D Byrne (9) 72. A: K Tan (4) 40. A Scr: J Tolomeo 34. B: M Budden (17) 41. B Scr: T Chillingworth 21. C: M Boekemann (23) 39 cb. C Scr: T Shakeshaft 18.

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: C McBride (10) A Leahy (18) 45 cb. 2B Scr: A Sutton N Taplin 37. A: M Nicholls (10) 39. A Scr: A Sutton 35. B: J MacDonald (17) 36 cb. B Scr: K Daniels 23. C: P Ayres (21) 36 cb. C Scr: T Lynar 17 cb.

   WALLACIA: Women: Stroke: Brooch: Div 1: M Tagg (24) 80. Div 1 Scr: J Farkas 100. Div 2: S Leahy (44) 67. Div 2 Scr: B Boman 107. Veteran Women: S Leahy (44) 67.

   WARRINGAH: Men: Stableford 2B Agg: White: T Piggott (27) B Adams (26) 69. A: J Calvert (16) 37. B: G Hyslop (19) 37. C: B Adams (26) 37. D: V Rulli (28) 35 cb. Trophy: G Hyslop (19) 37 cb.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: J Shim (29) P Armstrong (35) 48. 4B Scr: M Whitemore M Norbis 37 cb. A: G Holt (9) 36. C: T McMahon (20) 40. C: P Ainscrow (27) 38 cb.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: 2B Agg: B Martin (21) T Wenham (23) 70. J Caraholios (20) 39.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: G MacDonald (34) R Smith (32) 78. A: W Baker (8) 38 cb. B: G Read (17) 42. C: R Smith (32) 43 cb. Scr: D Lulham 35.

22 May 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: P Newton (36) K McGreavy (21) 45. 2B Scr: N Wood (3) B Murdoch (16) 33. A: N Wood (3) 34. B: S Wheatley ... more
NSW Golf