NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Wednesday

 

   ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: Div 1: T Burnus (6) D Thompson (15) 78. Scr: J Warren N Wood 72. Men: A: S Daniels (11) 40 cb. B: B Sullivan (15) 39. C: K Bullock (32) 39 cb. Women: Stroke: Medal: L Ferguson (33) 80.

   AVONDALE: Men: Stableford Team Agg: White: I Worner (20) D Harris (19) P Roche (21) L Hattersley (20) 115. A: M Paterson (2) 37 cb. B: I Lemon (11) 39 cb. C: I Worner (20) 41 cb. Scr: H Endycott 40.

   BANKSTOWN: Women: Stroke: Div 1: F Hunter (17) 76 cb. Div 2: N Cullen (23) 78. Div 1 Scr: F Hunter 93. Div 2 Scr: N Cullen 101. Stableford: E Swibel (34) 28.

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: 2B Agg: A Filipaina (23) P Waring (24) 81.

   BAYVIEW: Women: Stroke: Medal May: Div 1: H Jones (15) 79. Div 1 Scr: C Freeman 91. Div 2: P Formston (29) 78. Div 2 Scr: E Steel 105 cb. Medal Apr: Div 2: K Platt (22) 83. Stroke Medal May: Gold: Div 3: J Scully (36) 70. Div 3 Scr: R Pitt 103. Stroke: Trophy: J Scully 70. R Pitt 73. Stableford Gold: M De Jong (24) 38.

   BERMAGUI: Men: Stableford 4B: White: K Holzhauser (13) 47. P Buttrey (19) 47.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: M Patterson (23) 43. B Johnston (21) 39. A: R Arnold (12) 37. B: P Ross (24) 36 cb.

   BLACKHEATH: Women: Stableford: D Pease (26) 36.

   BOTANY: Veteran: Stableford: L Silvestri (16) 37.

   BOWRAL: Women: Stroke: L Boyd (41) 69.

   BREAKERS: Women: Stableford: Div 1: M Hughes (25) 39. Div 2: B Dwyer (32) 33. Div 3: A McManus (40) 37.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: 2B: G Lawther (16) T McGrath (13) 49. A: A Wren (9) 39. B: D McLachlan (14) 40 cb. C: T Senini (20) 39.

   CABRAMATTA: Women: Stroke: Medal Div 1: A Casey (18) 76. Div 2: E Burton (22) 76. Div 3: N Wintzloff (33) 80.

   CAMDEN: Men: Stableford 2B Agg: Black: R Byles (17) M Nicholson (13) 76. 2B Scr: M Arnold D Cummins 69. A: M Nicholson (13) 42. A Scr: D Cummins 36. B: I Stewart (20) 37 cb. B Scr: L Pogson 20. C: T Hunt (29) 41. C Scr: A Piggott 17. Challenge: T Hunt (29) 41.

   CAMPBELLTOWN: Veteran: Stableford White: Div 1: M Kadir (25) 43. Div 2: C Evans (14) 40. Women: Div 1: L Lambros (35) 36. Div 2: J Singleton (35) 35.

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: G Connors (30) M Kemp (14) 46 cb. Stableford: Y Yoo (28) 41.

   CASTLE HILL: Women: Stableford: 2B multi: A Kim (35) T Lee (24) 76 cb. A: S Brown (17) 40. B: Y Gately (23) 39. C: S Pirrello (34) 39.

   CASTLECOVE: Women: Stroke: Medal May: E Brasch (29) 63.

   CHATSWOOD: Women: Stableford Yellow: Div 1: H Hampson (16) 31. Div 2: L Roo (29) 33. Div 3: D Cowling (35) 33.

   CROMER: Women: Stroke: Foursome: L Gamblin V Sargent (17.5) 73.5. Foursome C'ship: A: K English S Adams 83. B: P Torpy J Wickens 98. C: E Andrews R Hall 109.

   CRONULLA: Men: Stableford: 4B: G Amos (25) J Goodyer (26) 48 cb. Scr: N Croft E Freeman 32. G Key (28) 42. Scr: T Wilson 34.

   DUNHEVED: Women: Stroke: Div 1: L Nichols (27) 74. Div 2: S Timms (36) 78 cb.

   EASTLAKE: Men: Stableford White: R Caldon (24) 40. Women: T Gough (22) 35.

   ELANORA: Men: Stableford: P Venning (10) 41.

   EVERGLADES: Women: Stroke: Medal May: Div 1: M Weatherstone (19) 71. Div 2: K Yewdall (26) 73 cb. Div 3: P Myles (32) 72.

   FOX HILLS: Veteran: Stableford: E Chin (15) 40 cb.

   GERRINGONG: Women: Stroke: A: L Weir (12) 79. B/Medal: T Orford (23) 73. C: K Quinn (36) 77.

   GORDON: Men: Stableford: 2B: H Pohio (18) J Kim (8) 47. A: J Kim (8) 38. B: G Byrne (17) 36. C: P Lorschy (27) 40 cb. Women: G Gordon (30) 33. Hole in one: N Linsell at 2nd.

   HARRINGTON WATERS: Women: Stroke: Medal: J Fisher (31) 72 cb. A Scr: C Tapp 89.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: B Green (17) 41. Div 2: S Graham (35) 36.

   JAMBEROO: Stableford Veteran Women: White: R Gregson (29) 40. M Rodgers (35) 36. M Farrant (18) 36.

   KOGARAH: Women: Stableford: Div 1: K Smit (25) 34. Div 2: S Smith (37) 32.

   LANE COVE: Women: Par: R Seale (31) 2 up.

   LEONAY: Medley: Stableford: 2B Agg: K Sriratanakoul (19) A Davis (14) 76. A: J Kennedy (10) 34. B: N Gowdie (17) 40. C: K Sriratanakoul (19) 41.

   LIVERPOOL: Men: Stableford 2B: White: B Hoffman (36) C Trovato (33) 50. 2B Scr: D Krilich B Ra 39. A: B Ra (5) 39. B: G Thompson (16) 39. C: B Hoffman (36) 41.

   LONG REEF: Women: Stroke: Foursome C'ship: Div 1 Scr: J Jansson K Smith 93. Div 1: R West J Watts (24) 78. Div 2 Scr: S Wakjer K Whitford 115. Div 2: J Hensman W Lanthorne (39.5) 82.5.

   LYNWOOD: Medley: Stableford 2B Agg: White: R McClung (19) B Barker (23) 73. R McClung (20) 41.

   MANLY: Men: Stableford: B Wardrop (32) 39.

   MARRICKVILLE: Stableford: Veteran Men: A: T Lukins (14) 39. B: S McClure (23) 40.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B multi: G Otter (27) M Otter (30) 84. A: F Tierney (5) 40. B: I Dobinson (16) 40. C: D Curren (22) 42. Scr: S Fitzpatrick 37.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: P Edwards (17) 45. Veteran: Gold: D Isaacs (33) 39. Women: A Hill (18) 36.

   MUIRFIELD: Women: Stroke: Medal May: Div 1: A Johnson (13) 72. Div 1 Scr: J Duffield 80. Div 2: J Hilditch (24) 74. Div 2 Scr: J Hilditch 98. Div 3: D Fairfax (42) 79. Div 3 Scr: R Maltman 113. Medal Apr: Div 1: J Duffield 82.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: J Willamson (32) 39.

   NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: R Deane (41) 37.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: B Patfield (11) G Baird (10) 45 cb. 2B Scr: A Boyle (PGA) S Carter 37. G Baird (10) 40 cb. Women: P Beckton (8) 35. Hole in one: B Lee at 15th.

   NSW: Women: Stableford: Div 1: T Wall (10) 33 cb. Div 2: J Harris (23) 34. Div 3: L Eccles (36) 36.

   OATLANDS: Women: Stroke: A: L Grice (19) 75. B/Medal: J Devenish-Meares (29) 74. C: R Ang (38) 76. Scr: L Gyzen 85.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: S Deane (23) A Aroney (12) 50. J McLean (Bayview 6) 43.

   PENNANT HILLS: Women: Par: 2B: D Simpson (35) N Cutler (29) 6 up cb.

   PENRITH: Women: Stroke: Medal May: Div 1: J Ogle (11) 74. Div 2: J Hartley (31) 77. Div 1 Scr: J Ogle 85. Div 2 Scr: B McGrath 105.

   PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: L Green (8) 35. Div 2: D Keevy (22) 37. Div 3: K Brooks (30) 34. Scr: L Green 27. Women: Trophy: R Livanas (20) 32. Grandmother's Trophy: D Keevy (22) 37.

   RICHMOND: Women: Stroke: Medal: A: M Vanderlight (24) 78 cb. B: V Ness (32) 82. Stableford: C: M Barclay (37) 34.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Par: Gangurru: G Both (4) 4 up.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: G Jones (22) H Siu (36) 52. 2B Scr: P Carmody L Browne (Long Reef) 37. A: P Carmody (13) 39. B: M Angus (17) 41. C: H Siu (36) 51. Green: M Purnell (29) 40.

   ROYAL SYDNEY: Women: Par: Championship: Div 1: H Porter (20) sq. Div 2: F Tinkler (45) 2 up. Centenary: T Cody (25) 4 up.

   SHELL COVE: Medley: Stableford: A Thomas (18) 43. Scr: J Petiqiun 30. Women: Stroke: Medal May: Div 1: S Hall (0) 65. Div 2: J Simpson (35) 85.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford Split Six: Black: M Brownlow (15) B Neal (21) 63 cb. A: J Hart (0) 38. B: P Colman (15) 39. C: A Jeffrey (19) 34. D: J Timmons (25) 35.

   SHOALHAVEN HEADS: Veteran: Stableford: Div 1: S Smith (13) 42. Div 2: A Smithers (21) 41. Women: M Latimer (24) 34.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B: G Harris (16) A Geldard (6) 48. Div 1: D Crossman (16) 40. Div 2: R Signorelli (35) 38. Scr: S Ballard (Penrith) 35.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: J Monaghan (The Coast 33) M Dragicevic (20) 48. 2B Scr: Y Park (Oatlands) J Lyras 42. A: G Patterson (The Australian 7) 40. B: A Brassil (16) 41. C: B Eames (22) 41. Scr: Y Park (Oatlands) 38. Visitor: A Mortimer (Monash 10) 40 cb. Women: Stableford: S Kyriacou (+2) 38. Men: 2B: Gold: J Mison (30) T Saunders (30) 48 cb. T Saunders (30) 44.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 4B Agg: White: H Yeoh (18) B Balagtas (7) 81. 4B Scr: B Young P McGuffie 51. A: M Prokurat (10) 38. B: R Clelland (14) 40 cb. C: H Yeoh (18) 41.

   STRATHFIELD: Women: Stroke: Medal: Div 1: T Rail (18) 62. Div 2: M Savage (32) 68. Scr: S Shin 77.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: Irish Team: D Monch (16) P Grumont (11) J Joppich (14) A Baxter (18) 83. R Walsh (23) 41.

   THE RIDGE: Medley: Stableford Black: Div 1: M Smith (12) 38. Div 2: R Gage (28) 40. Scr: K Park 35.

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: C Jung (20) 37. B: S Chung (33) 41.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: G Bell (25) W Nelson (30) 49. 2B Scr: A Howell J Mansfield 36. A: W Moser (11) 39. B: B Neale (13) 41. C: C Wilmott (20) 43. Veteran: N Mugridge (20) 42 cb. Super Veteran: M Blakeley (11) 42 cb.

   WARRINGAH: Medley: Stableford White: C Tennant (14) 40. Women: M Duthie (38) 31.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: Medal May: A: M Patterson (6) 72. B: S Huxley (19) 74. C: J Addison (21) 69. Scr: D Kelly 81. Women: T Elderfield (26) 76.

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B: E Alcantara (36) J Lagunzad (21) 49. Mxd: G Sherer (15) A Petinsky (18) 47. Women: C Beggs (29) S Griffin (27) 48. Men: R Newman (16) 39. Women: C Edmonds (28) 38.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: L Power (22) 38. B: H Chapman (41) 37.

23 May 2018
WOOLOOWARE: Women: Stableford: Split Six: L Willis (14) B Hammond (13) 62. more
NSW Golf