NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Wednesday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: H Bay (16) W Peik (12) 48. Div 2: C Mead (18) W Pryor (22) 46. 2B Scr: D Morgan I Malcolm 42. Team Agg: D Song (14) R Maundrell (19) D Avers (24) J Jugas (20) 138. A: M Pestell (6) 39 cb. B: D Grove (16) 43. C: C Goatley (19) 38. D: E Summerson (29) 37 cb.

   AVALON: Women: Stableford: L Antill (31) 36.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford 4B: White: B Colwell (23) I Hills (27) 46. M Barr (16) 41.

   BANKSTOWN: Men: Stableford 2B Agg: White: W Robinson (16) G Helm (14) 75. 2B Scr: S Papas K Tsaousidis 51. A: P Love (9) 40. B: D Doherty (13) 40. C: R Lynch (30) 40.

   BARNWELL PARK: Women: Stableford: M Coleman (29) 44.

   BAYVIEW: Men: Stableford 2B multi: Black: J Rollings (17) M Wood (18) 80. A: J Fabbro (11) 36. B: J Rollings (17) 38. C: D Cutrie (23) 40. White: K Abraham (22) 34 cb. Scr: Black: K Grant 35.

   BERMAGUI: Women: Stroke: Medal: A: F Hanks (31) 78. B: N Heddles (33) 75.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: P Allen (15) M Greenwood (21) 45. A: G Street (8) 38. B: G Pincham (14) 40. C: F Hardiman (25) 38. Scr: Y Fitton 30 cb. Hole in one: G Coombs at 4th.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B Agg: R Kelly (10) D Kalamaras (10) 74. 2B Scr: P Davis M Lynch 65. R Saunders (19) 42.

   BONDI: Men: Stableford: V Dos Santos (16) 38 cb.

   BONNIE DOON: Men: Stableford: 2B: R Scott (9) N Prineas (7) 47 cb. A: T Mitchell (12) 38 cb. B: S Nafte (16) 41. C: J McLaren (22) 40. Scr: P Moradi 30. Gold: D: D Campbell (34) 37.

   BONVILLE: Men: Stableford 2B Agg: White: B Smith (13) G Brauer (11) 74. G Priest (30) 40.

   BOWRAL: Men: Stableford: F Lapinskie (21) 40..

   BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: C Stone (18) 37.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: G Carniato (18) M Romberg (5) 45. Div 2: B O'Donnell (24) G Ferguson (24) 47. Scr: R Buettner K Sirimanotham 38. A: K Ferry (7) 39. B: G Carniato (18) 39. C: D Ho (28) 39.

   CAMDEN: Women: Stableford: Div 1: V Jameson (18) 37. Div 1 Scr: M Ross 17. Div 2: L Harris (30) 39. Div 2 Scr: J Turner 11. Div 3: C Versluis (43) 26. Div 3 Scr: J Gill 4.

   CAMMERAY: Men: Stableford 2B: White: N Hood (11) M Montgomery (10) 45. B Smyth (28) 37. Hole in one: M Montgomery at 3rd.

   CARNARVON: Women: Stableford: 2B: J Rickard (28) U Bell (21) 46. Div 1: J Lee (16) 34 cb. Div 2: U Bell (21) 36. Div 3: J Rickard (28) 37 cb.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: P Nicholas (20) R Stafford (13) 49. A: E Vassallo (8) 37. B: B Lloyd (19) 40. C: P Nicholas (20) 38. Gold: P Phegan (27) 35. PM 2B: F Nati (20) F Mesiti (25) 45. A: P Gow (0) 39. B: P Butson (15) 39. C: B Wild (21) 37 cb. Gold: J Black (21) 35. 2B Scr: D Hawkins P Gow 40.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: M Jacobs (29) 38.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: Split Six: H Cowling (31) B Windle (11) R Vella (24) J Green (21) 90. Scr: M Todd (Randwick) S Todd (Randwick) C McMahon (Randwick) G Hutchings (Randwick) 69. A: R Solomons (12) 34. B: B Laszynski (18) 38. C: H Cowling (31) 41.

   CONCORD: Men: Stableford 2B: White: P Lewis (12) I Crichton (4) 46. 2B Scr: P Lewis I Crichton 38. A: P Lewis (12) 38. B: S Rasiah (18) 35. C: J Kuffer (29) 36 cb. Gold: K Sinclair (25) 33.

   CROMER: Men: Par: 4B: F Kong (32) N Gildon (21) 8 up cb. A: G Samarakoon (13) 4 up. B: T Cronan (20) 2 up. C: I McIlrath (25) 3 up. Scr: J Lyras 2 down.

   CRONULLA: Women: Stroke: Foursome: A: M Ticehurst L Neal (13.5) 77.5. A Scr: D Rann J Thuge 90. B: L Parris E Brus (24.5) 77.5. B Scr: L Fuller D Degan 101. C: Z Salmon N Bradley (34.5) 75.5. C Scr: Z Salmon N Bradley 110.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: B Falkner (25) I Johnston (23) 47 cb. Scr: J Grima S Fava 36 cb. Div 1: R Treers (13) 27. Div 2: D Browne (19) 38. Div 3: C Wering (26) 40. Scr: J Grima 35.

   DUNHEVED: Veteran Medley: Stableford 2B multi: White: Div 1: T Walsh (27) K Patterson (19) 91. K Patterson (19) 42.

   EASTLAKE: Men: Stableford: S Twaddell (1) 37 cb. Scr: D McLean 31.

   ELANORA: Women: Stableford: P Neil (29) 36. D Bradhurst (20) 33.

   EVERGLADES: Men: Stableford 2B: Black: J Gilholme (26) G Hall (16) 47 cb. Scr: D Chivas G Beatty 35. Men: A: G Ambrose (11) 37 cb. B: A Li (19) 38 cb. C: P Jellicoe (21) 40. D: R Jubb (26) 38.

   FORSTER: Men: Stableford White: A: P Garner (6) 40. A Scr: T Jay 31. B: W South (17) 37. B Scr: F Hofmeier 21 cb. C: R Smith (26) 39. C Scr: K Joyce 17.

   FOX HILLS: Women: Stroke: Foursome: D Winterbottom S McGinley (36) 79.

   GIBRALTAR: Men: Stableford: D Harelle (6) 35.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: V Bradley (18) 37. B: G Singh (36) 36. Women: White: D Moylan (36) 36.

   HORIZONS: Men: Stableford: T Wagg (17) 41. Women: P Feldmayer (28) 35 cb.

   JAMBEROO: Men: Stableford: L Osterhaus (20) 44.

   KAREELA: Men: Stableford: A: G Moon (13) 42. B: D Lane (22) 39 cb. C: P Matthews (25) 39. A Scr: A Booth 31. B Scr: R Overhall 23. C Scr: G Bradshaw 14 cb.

   KILLARA: Men: Stableford 2B: White: L Perera (27) T McKay (18) 46 cb. Scr: R Norwood R Bernard 41. A: I Norton (3) 40. B: T McKay (18) 39. C: B Crossie (24) 40.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: R Jerome (17) M Hingston (21) 45. A: G Cornwell (12) 39. Scr: D Gannon 35. B: M Dwyer (14) 37. C: R Blanton (20) 37 cb.

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: N Hodsoll (34) 39.

   LANE COVE: Mxd: Stableford: 2B Agg: D Leckie (13) G Jack (14) 74. D Martin (27) 41.

   LEONAY: Women: Stableford: A: J Sutcliffe (15) 36. B: D Leydecker (33) 41.

   LEURA: Medley: Stableford 2B: White: M Rasmussen (34) R Want (26) 46. J Robertson (26) 41. G Moxley (9) 36. R Want (26) 36.

   LIVERPOOL: Women: Stroke: Canadian Foursome: E Ipschitz L Cox 67.

   LONG REEF: Men: Stableford: A: S Lee (5) 37. B: C Darby (13) 37. C: G Adams (26) 39. Scr: I Brown 34.

   LYNWOOD: Men: Stroke Medal: White: Div 1: S Rahiman (13) 70. Div 2: P Stone (19) 71. Scr: S Keith 75. Women: A Stannard (37) 35.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: D Peter (5) P King (14) 71. T Hooper (15) 42.

   MAGENTA SHORES: Mxd: Par: 2B: D Bacon (26) P Dwyer (26) 10 up cb. Men: A: M Duffy (+1) 5 up. B: J Tesoriero (18) 3 up. C: D Bacon (26) 5 up. Women: Div 1: L Lewis (11) 2 down. Div 2: P DeVere (33) 1 down.

   MANLY: Men: Stableford 2B: White: M Dowling (35) G Nagel (14) 47. A: D Bernasconi (12) 34 cb. B: S Buckingham (17) 38 cb. C: B Darragh (20) 43. Scr: C Adare 33.

   MASSEY PARK: Women: Stableford: D Horan (25) 37.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B: B Van Stratum (24) R Mills (29) 48. A: M Radford (7) 38 cb. B: M Castle (21) 44. C: B Van Stratum (24) 41 cb. Scr: M McInnes 36 cb.

   MONASH: Men: Stableford: 2B Agg: J Rodriguez (15) W Davis (31) 72 cb. A: T Pritchard-Davies (0) 37 cb. B: J Rodriguez (15) 36 cb. C: W Davis (31) 36 cb.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: J Brown (10) 35. B: J Ryba (15) 38. C: S Sadokierski (21) 41. Veteran: P Isaacs (21) 41.

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: D Newman (8) 35 cb. B: H Hedley (13) 40 cb. C: M Eagles (20) 39 cb. D: A Finlaison (36) 41 cb.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B multi: J Peters (12) S Rudgley (21) 70. A: N Black (6) 35 cb. A res: D Freedman (12) 41. B: R Ruskin (18) 37 cb. C: H Yeoh (21) 38. C res: B McFadden (36) 40.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: C Lee (9) C Cheong (12) 69. Div 2: D Stewart (30) R Vowell (28) 79. A: G Goodhue (7) 39. B: G Anastasiou (16) 43. C: R Stewart (23) 42. D: D Donavon (31) 40.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: R Hicks (15) D Stevens-Jones (12) 46. D Stevens-Jones (12) 39.

   NORTHBRIDGE: Women: Stableford: F Nolan (28) 34.

   NOWRA: Men: Stableford: A: G Lymbery (24) 37 cb.

   NSW: Men: Stableford: 2B: B Coulson (31) C Probert (Kogarah) (8) 46. B Coulson (31) 37 cb. Scr: J Cripps 29. Gold: J Campbell (35) 33 cb. Trophy: B Coulson (31) 37 cb.

   OATLANDS: Men: Stableford: 4B: B Collins (19) M Read (29) 50 cb. A: T Armitage (9) 37 cb. B: G Johnson (16) 38 cb. C: N Davidson (24) 46. Scr: Y Park 40.

   PACIFIC DUNES: Men: Stableford: A: B Garrett (8) 32 cb. B: T Hilton (17) 39.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B: M Purcell (14) P Heanly (12) 50. Div 1: R Stevenson (8) 42. Div 2: D McDonald (25) 38. Scr: D Maguire 36 cb. Hole in one: B Christiansen at 9th. Women: I Illiingworth (29) 31.

   PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: R Kellam (Dunheved 2) J Kelly (Wantima 18) 46. 2B Scr: S Ballard D Limbach 40. Men: A: R Kellam (Dunheved 2) 39. B: A Jones (Dunheved 13) 40. C: M Kirby (22) 40.

   PYMBLE: Men: Stableford: 2B: M Levak (18) A Franklin (14) 49 cb. Scr: D Martin J Coles 36. Men: A Nutting (14) 42. Women: S Eldridge (9) 38.

   RANDWICK: Women: Stroke: Div 1: J Langridge (15) 56. Div 2: A Birrell (25) 69. Div 3: M Blake (32) 62. Div 1/Medal: J Langridge. Div 2/Medal: C Wacher (23) 68. Div 3/Medal: B Xu (29) 64. Div 4: M Blake (32) 62.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: A: N Buckley (22) P Foley (14) 47. A: P Foley (14) 38. B: P Pfister (19) cb.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: D Du Temple (12) 37. B: T Lloyd (15) 39. C: J Ledgerwood (36) 43. Scr: L Akers 31.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: T Yahiro (17) A Seo (16) 74. Div 2: G Street (31) B McLoughlin (29) 77. A: T Newcombe (13) 37 cb. B: T Yahiro (17) 43. C: I Allen (20) 39. D: P Pendlebury (26) 40. Scr: J McCraith 32.

   SHELL COVE: 4B: G O'Brien (19) J Keiley (11) 46. 4B Scr: G Wyett G Atkins 36. G Gibson (12) 38. Scr: L Legradi 35. Veteran: G Atkins (7) 42. Scr: G Atkins 35.

   SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: J Arkins (9) 39. Div 2: R Tweed (29) 39. Div 3: S Sheldon (35) 40. Div 4: M May (44) 38.

   ST GEORGES BASIN: Veteran: Stroke: C'ship: A: B Baldwin (11) 65. B: T Orchard (18) 66. C: L Miller (29) 63. Women: G Goldsmith (30) 69.

   STRATHFIELD: Men: Par: 2B: J Lindsay (28) R Poynting (12) 11 up. Scr: M Reeve L Butler 4 up. G Barnsley (18) 5 up cb.

   TALLWOODS: Men: Stableford White: A: D Frith (11) 40. B: B Eschbach (15) 37. C: R Jones (21) 38.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B: K Hwang (6) P Naude (14) 47. A Jodrell (12) 39.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 4B: P Chadwick (18) A Parsons (18) 44 cb. Scr: M Giles A Bekiaris 41.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: B Steege (19) E Salerno (14) 49. Scr: T O'Rourke S Beck 38. R Huilgol (10) 38. Scr: V Clark 34. PM: S Bennett (8) 38. Hole in one: J Lipman at 15th.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: J Gardner (22) R Cooper (22) 46. 2B Scr: R Campbell R Luke 40. Div 1: R Luke (2) 39. Div 2: R Butchart (21) 40. Div 3: G Monroe (28) 41.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford: 2B: M Pirotta (16) J Tolomeo (3) 50. M Pirotta (16) 43. N Ung (5) 34 cb.

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B multi: J Riddett (29) R Bartolozzi (6) 77. 2B Scr: N Taplin A Sutton 62. A: J Martin (6) 40. A Scr: A Lemal 36 cb. B: J Betts (13) 34 cb. B Scr: A Prescott 22. C: J Brooker (29) 41. C Scr: D Goodrich 19.

   WALLACIA: Women: Stableford 2B: Yellow: E Baker (22) A Burns (19) 43 cb. C Hoppe (39) 40.

   WARRINGAH: Men: Stableford Team: White: J Williams (18) B Gotting (30) B Huckle (30) V Rulli (27) 117. A: F Moise (16) 39. B: B Reoch (21) 39. C: V Rulli (27) 40. D: P Johnson (28) 35 cb.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: A Stewart (23) C Ling (26) 51. 4B Scr: M Gooley M Norbis 42. A: C Tate (12) 38. B: M Green (20) 42. C: R Millard 40.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford Black: Div 1: T Koroneos (14) 39. Div 2: G Harding (29) 41. Scr: A Heather 32.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: T Foreshew (21) M Alcock (15) 49. A: K Pitty (7) 38. B: M Alcock (15) 41. C: R Brightwell (36) 44. Scr: M Pryor 35.

21 November 2018
ASQUITH: Women: Stroke: Foursome: Div 1: S Kim (24) E Kang (20) 68. Div 2: M Park (35) J Suh (31) 72. more
NSW Golf