NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Wednesday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: R Robinson (17) C Moore (19) 45 cb. Div 2: M James (17) I Robertson (25) 44 cb. Scr: P Lorimer E Tuckwell 41. Team Agg: D Parker (8) M Hewitt (15) S Stoyanoff (21) D Avers (24) 134. A: D Parker (8) 37. B: T Kim (16) 36 cb. C: I Robertson (25) 38 cb. D: W Hester (28) 33 cb.

   AVALON: Women: Stroke: Medal May: L Antill (30) 74. Scr: L Antill 104.

   BALGOWLAH: Men: Stableford: A: G Hobson (11) 36 cb. B: D Watson (19) 38. C: P Grainger (21) 42.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B: G Cameron-Lee (16) R Phelps (13) 46. 2B Scr: G Wood S Luke 33. A: M Demontford (9) 38. B: B McGuinn (18) 38. C: L Murrell (20) 39.

   BARNWELL PARK: Women: Stroke: Medal May: A: P Yates (14) 71. B: C Meridith (25) 64. C: B Matthies (36) 69. Scr: D Brown 84.

   BAYVIEW: Men: Stableford 2B: Black: G Bainbridge (17) D Gerry (32) 51. A: R Lowenthal (1) 37. B: P Cope (17) 41. C: B Tilley (20) 40. Scr: R Loewenthal 36.

   BELMONT: Men: Stableford: A: K Donnelly (14) 43. B: J Reeves (21) 43. C: B Jacob (24) 40.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: I Thompson (16) Z Sayers (7) 49. Scr: B Bull M Jenkins 36. A: R Trisley (4) 38. B: M Jenkins (19) 41. C: A Stevenson (35) 37 cb.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: P Sullivan (22) P Ooi (34) 48 cb. 2B Scr: C De La Mare K Lewis 38. A Kelly (19) 42.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: D Wood (13) M Mole (14) 48. P Rowe (18) 40 cb.

   BONNIE DOON: Men: Stableford 2B Agg: White: A Cinelli (3) M Ward (4) 72. A: G Hall (4) 39. B: B Boswarva (20) 37 cb. C: A Van-Rooijan (22) 35. D: C Stern (33) 33. Scr: J Fuchs 35.

   BONVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: W Martlew (9) C Delaney (0) 76. D Kennedy (7) 37.

   BOWRAL: Men: Stableford: 4B: G Harrison (31) B Sinnott (18) 46.

   BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: C Stone (17) 39.

   CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: C Collins (11) D Hitchen (12) 67. Div 2: R Maharaj (18) B Roma (21) 72. Div 1 Scr: A Marsh 55. Div 2 Scr: A Wadick 55. A: C Glenday (1) 36. B: G Tracey (16) 37 cb. C: C Farrell (24) 35 cb.

   CAMDEN: Women: Stableford: 2B Agg: J Power (20) S Goodall (20) 67. Div 1: J Power (20) 36. Div 2: S Walsh (30) 35. Scr: M De Jong 33. Stroke: Matchplay: P Gleeson K Cahill bt S Marsh M Brown 7-5.

   CAMMERAY: Men: Stableford 2B Agg: White: R Aistrope (26) N Robinson (26) 73. N Robinson (26) 40.

   CAMPBELLTOWN: Mxd: Stableford: 2B: Div 1: A Smith (12) M Kadir (25) 50. A: I Barry (3) 41. B: G Wade (15) 37 cb. C: R Clough (20) 44 cb. Scr: J Keith 35.

   CARNARVON: Women: Stableford: 2B: M O'Brien (42) O Chaggar (24) 45. Div 1: C Kim (9) 39. Div 2: M Chae (18) 38. Div 3: I Kim (39) 37.

   CASTLE HILL: Men: Par: 2B: G Edwards (16) M Johnston (8) 9 up. A: M Hogg (6) 2 up cb. B: G Edwards (16) 3 up. C: M Poe (21) sq cb. PM 2B: P Butson (14) A Gratland (6) 9 up cb. A: J Briggs (12) 4 up. B: S O'Rourke (15) 2 up. C: P Scott (24) 4 up. 2B Scr: T Smith B Lambert 6 up.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: 2B: G Gillies (29) J Cryer (26) 44. White: M McManus (39) 35 cb.

   CHATSWOOD: Men: Stableford 2B: White: D Gleeson (18) C Smith (9) 46 cb. Scr: J Manevski P Carroll 36 cb. A: S Falcon (7) 37. B: K Ryan (15) 38. C: G Hedley (20) 38.

   CONCORD: Men: Stableford 2B: White: R Vallelonga (20) F Galati (11) 47. 2B Scr: P Macourt A Pellegrino 37. A: P Macourt (6) 39. B: P Fernandes (18) 39 cb. C: R Tabone (24) 41. Gold: M Whalley (28) 37.

   CROMER: Men: Stableford: 4B: B Davis (21) D Sundin (11) 46. 4B Scr: C Rae A Dennewald 39. A: D Sundin (11) 38. B: T Ashelford (19) 38. C: A George (26) 32. Scr: C Rae 34.

   CRONULLA: Women: Stableford: A: A Arnold (2) 37. B: R Jones (23) 33 cb. C: H Greentree (35) 37. D: T Rankin (45) 41. Scr: A Arnold 35.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: P Pisani (18) D Angus (24) 48 cb. Scr: Z Macic I Pemble 35. Div 1: R Sparkes (16) 38 cb. Div 2: D Angus (24) 39. Div 3: R Wilson (33) 38. Scr: P Barton 32.

   DUNHEVED: Veteran Medley: Stableford White: A: K Harden (19) 38. B: B Bourke (23) 36. C: R Price (29) 39.

   ELANORA: Women: Stroke: A: R Birrell (15) 74 cb. A Scr: J Armati 84. B: F Warne (25) 78 cb. B Scr: F Warne 98. C: V Fitzgerald (41) 79. C Scr: S Beachley 102.

   EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: D Turner (24) R Lockley (31) 48. A: C Howe (12) 42. B: P Stines (17) 40. C: T Palmer (23) 39. D: R Lockley (32) 40. D Turner (24) 48. Scr: P Botting 34.

   FORSTER: Men: Stableford: A: B Roberts (13) 37. A Scr: T Reed 32. B: G Clemensen (18) 41. B Scr: A Loy 20 cb. C: A Crittenden (24) 39. C Scr: I Orr 15.

   FOX HILLS: Women: Stroke: Foursome: S McGinley D Winterbottom (36) 83. Foursome C'ship: Div 1 Scr: S Donovan J Brittain 205. Div 2 Scr: D Winterbottom S McGinley 234. Div 1: R Wilson L Kembrey (24.5) 174. Div 2: H Ramsay A Lee (32.5) 172.

   GIBRALTAR: Men: Stableford: S Fleeton (36) 42.

   GOULBURN: Women: Stroke: Foursome C'ship: A Scr: W Stewart G Moroney 174. B Scr: G Kennerley H Bayliss 195.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: G Smith (27) 38.

   JAMBEROO: Men: Stroke: A: B Neilson (13) 68. B: N Bampton (14) 66. C: W Perry (26) 62. D: M Sheridan (27) 67.

   KAREELA: Men: Stableford: Irish Team: J Ahern (14) R Gilliland (18) R Richmond (19) C Farrugia (18) 91 cb. G Bradshaw (25) 42. Scr: D Boyle 31.

   KILLARA: Men: Stableford: 2B: N White (13) R Muir (21) 47. Scr: A Papageorgio A Tsolakis 34. A: N White (13) 41. B: T Tobin (20) 39. C: Z Wang (29) 41.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: C Probert (7) T Wilkes (19) 47. A: C Probert (7) 39 cb. B: M Kift (15) 38. C: G Lewis (28) 41 cb. Scr: S Ali 35 cb.

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: 2B: G Portelli (20) R Tetley (17) 44. G Portelli (20) 36.

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B: M Thompson (29) S Green (15) 48 cb. S Green (15) 43. C'ship: H Anderson (22) 118.

   LEURA: Medley: Stableford 2B: White: A: G Moxley (9) W Player (22) 43. B: J Townend (30) S Wilson (20) 36. D Morris (25) 35.

   LIVERPOOL: Women: Stableford: D Bruker (12) 38.

   LONG REEF: Men: Stableford: A: T Holley (4) 37. B: J Dannenberg (16) 42. C: S Dodwell (22) 44. Scr: I Brown 36. Team: D Stockini I Brown D Bradley T Holley 166.

   LYNWOOD: Men: Stableford 2B multi: White: D Gibson (5) R Crawford (18) 76. Div 1: D Gibson (5) 42. Div 2: G Roughley (17) 41. Scr: C Kaehler 35. Women: 2B: D Jackson (28) T Lindsay (24) 39. M Egner (31) 34.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B multi: P Peters (26) P Drivas (11) 65. R Low (12) 37 cb.

   MAGENTA SHORES: Mxd: Stableford: 2B: R Hicks F Magee 43 cb. Men: A: M Duffy (-2) 38. B: T Stephenson (14) 35. C: I Genders (21) 35. Women: Div 1: J Stirling (22) 34. Div 2: F Woodhouse (34) 30.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B: White: R Waight (20) T Smith (25) 46. R Waight (20) 37.

   MANLY: Men: Stableford: A: M Hill (7) 38. B: S Buckingham (17) 39. C: M Benfield (22) 38 cb. Scr: P Bardetta 32.

   MASSEY PARK: Women: Stableford: H Macartney (38) 35.

   MONA VALE: Men: Stableford: A: M McInnes (0) 42. B: B Wild (21) 42. C: L Geoghegan (23) 43. Scr: M Mcinnes 42.

   MONASH: Men: Stableford 2B: Black: T Carter (11) M Krilich (7) 41 cb. 2B Scr: P Vautin P Gow 35. A: T Carter (11) 35 cb. B: R Hustler (15) 36. C: A Forrest (21) 36. White: A McDonald (30) 33.

   MOORE PARK: Men: Par White: A: K Pattenden (8) 2 up. B: P Cohen (16) 1 up. C: J Ek (20) 1 up. Veteran: M Lee (10) 1 up.

   MOSS VALE: Men: Par: A: L Quinn (11) sq. B: M Williams (17) 5 up. C: T Hoare (21) 5 up. D: B Marshall (29) 4 up.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B Agg: S Woolnough (9) L Chaney (16) 74. A: P Read (6) 34. A res: S Woolnough (9) 40. B: B Norquay (18) 40. C: G Brown (20) 39 cb. C res: P Smart (29) 35.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: R Overall (22) R Taylor (26) 48. Team: M Good (23) B Townhill (17) R Midei (5) J Walshe (30) 123. A: P Hill (7) 39. B: G Duncombe (16) 38. C: C Byatt (22) 40. D: S Park (36) 35.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: J Alexander (20) R Hicks (14) 48. W Hatfield (19) 39 cb.

   NOWRA: Men: Stableford: C Reeve (17) 38.

   NSW: Men: Stableford: 2B: M Messis (31) B Cox (36) 45. H Hing (The Australian) (6) 38. Scr: H Hing (The Australian) 32. White: T Simos (26) 39. Gold: M Messis (31) 33. Hole in one: M Ackerman at 17th.

   OATLANDS: Men: Stroke: A: G Sassen (5) 70. B: S Bestford (11) 67 cb. C: B Bestford (16) 62. D: D Peet (30) 68. Scr: B Doherty 70.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B: White: D Feather (26) J Hayres (18) 48. Div 1: D Grabham (14) 40. Div 2: R Ingleton (20) 38. Scr: N Crews 41.

   PENRITH: Medley: Stableford 2B Agg: White: J Abott (21) J Ogle (10) 70 cb. 2B Scr: D Limbach D Acret 61. A: R Mitchell (Windsor 12) 39. B: E Whitley (17) 37. C: H Hayes (Dunheved 20) 36 cb. Women: J Ogle (10) 37. Medley: Hole in one: White: I Gallagher at 7th.

   PYMBLE: Stableford: 2B: W Firkin (18) W Scott (13) 46. 2B Scr: P McMahon B Cross 37. S Bowles (16) 39. S Waddington (6) 35.

   RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: C Phibbs (12) 34. Div 2: C Baldwin (22) 35. Div 3: S Ousley (27) 37. Div 4: E McKenzie (40) 37.

   ROYAL SYDNEY: Men: Par Championship: White: A: P Donkin (8) 4 up. B: M Gray (13) 2 up. C: G Wayling (24) 4 up. Scr: A Cornell 4 down.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: A: J Kwon (12) 68 cb. A Scr: C Kinnaird 75 cb. B: A Campbell (18) 69. B Scr: G Forster 86. C: M Kim (21) 71. C Scr: S Kim 94. D: J Angel (25) 71. D Scr: M Jilek 98. Stableford: B Nix (24) 38.

   SHELL COVE: Stableford: T Vecchio (13) 41. Scr: L Legradi 36. Veteran: S Wason (13) 42. Scr: T Persson 31.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A Eagleton (16) 43. Scr: G Collins 34.

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: A Kim (11) J Im (16) 46. 2B Scr: S Ring G Hough 35. A Kim (11) 41.

   TALLWOODS: Men: Stableford White: A: D Puxty (11) 37. B: A Horsell (16) 40. C: G Beedell (22) 41.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B multi: R Schweikert (7) O Cromback (6) 82. O Cromback (6) 39 cb.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford 2B: White: S Cox (9) C O'Connor (22) 49.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: G McKirdy (17) J Parsons (16) 45. Scr: T O'Rourke C Kares 39. P King (28) 36 cb.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Agg: K Haydon (28) R Clausen (29) 81. 2B Scr: D Willett M Jones 62. Div 1: B Livermore (10) 38. Div 2: M Appo (21) 41. Div 3: K Haydon (28) 46.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford 2B Agg: Gold: K Tan (3) G Thomas (7) 79. A: G Thomas (7) 38 cb. A Scr: R Alonso 35 cb. B: G Walker (14) 35. B Scr: M Mills 18 cb. C: J Durham (31) 31. C Scr: P Green 14.

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: H Auton (21) B Fooote (24) 44 cb. 2B Scr: B Burge A Keith 40 cb. A: C Sung (6) 38. A Scr: A Sutton 36. B: A Ware (13) 38. B Scr: A Ware 26. C: B Foote (24) 38 cb. C Scr: P Ayres 20.

   WALLACIA: Women: Stableford 2B Agg: Yellow: C Hoppe (39) J Meyer (42) 66 cb.

   WARRINGAH: Men: Stableford 2B Agg: White: T Halpin (16) C Sheehan (24) 74. A: D Lane (16) 41. B: P Marotta (18) 38. C: C Sheehan (24) 35. D: K Burrow (31) 37.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: W Howson (16) J Collins (14) 47. 4B Scr: J Singleton T Williams 36. A: A McAlpine (12) 40. B: R Kells (16) 39. C: L Taylor (28) 39 cb.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: Div 1: G Mahlberg (18) 38. Div 2: P Downey (33) 41 cb. Scr: J Kaplun 31.

   WYONG: Men: Stableford: 2B Agg: W Walcott (19) A O'Sullivan (12) 84. A: M Pryot (1) 42. B: R Carty (18) 40. C: A Plant (24) 41. Scr: M Pryor 41.

 

 

 

 

 

 

 

26 May 2018
AVONDALE: Women: Stableford: M De Vos (24) 43. more
NSW Golf