NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Wednesday

 

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: C Bourke (29) E Tuckwell (3) 43. Div 2: M Bolger (12) R Simpson (27) 47. 2B Scr: W Urasaki J Clendining 38. Team Agg: R Carpenter (13) C Bourke (29) T O'Connor (16) E Tuckwell (3) 134. A: M Dunning (11) 36 cb. B: G Kirkby (16) 36 cb. C: B Moffatt (23) 38. D: M Winspear (30) 39.

   AVALON: Women: Par: 2B: W Sinnott (33) A Goff (37) 7 up.

   BALGOWLAH: Men: Stableford White: A: S Moore (4) 38. B: M Stelzer (15) 40. C: J Brown (21) 38.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B: L Chatto (14) P Addington (18) 47. 2B Scr: S Luke G Wood 37. A: K Tsaousidis (5) 38. B: L Chatto (18) 40. C: J Coluccio (26) 41.

   BARNWELL PARK: Women: Par: P Yates (14) 4 up.

   BAYVIEW: Men: Stableford 2B Agg: Black: R Titley (17) P Lewis (24) 76. A: P Blenkhorn (8) 39. B: G Bainbridge (17) 39. C: R Donnelly (23) 43. Scr: J McLeod 35.

   BERMAGUI: Women: Stableford: M Medelis (13) 26.

   BEVERLEY PARK: Men: Stroke: Ambrose: Div 1: R Wilson (23) C Moodie (7) M Kean (26) P Handley (31) 54.125. Div 2: M Sullivan (18) T Welch (10) M Grant (13) S Popplewell (14) 55.125. Scr: R Trisley B Shanahan F Dinuzzo B Turner 63.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: J Martyn (5) G Hunter (18) 48. 2B Scr: T Yates J Martyn 36. R Humphreys (12) 41. Hole in one: J Frew at 16th.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: D Griffith (22) S Brown (13) 46. S Brown (13) 37.

   BONDI: Men: Stableford: J Unicomb (24) 40.

   BONNIE DOON: Men: Stableford: 2B: C Dos Remedios (30) W Sweeney 49. White: A: P Jourdain (20) 37. B: G Ujvary (14) 42. C: C Dos Remedios (30) 43. D: D Campbell (34) 33. Scr: G Ujvary 29.

   BONVILLE: Men: Stableford 2B: White: B Booth (16) D Moore (10) 48. J Sheridan (14) 41.

   BOWRAL: Men: Stableford: J Mulholland (10) 39 cb.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: R Armstrong (13) D Hunter (8) 46. Div 2: M Haining (21) P Mahoney (27) 47. Scr: R Buettner J Trivellato 38. A: D Marsh (5) 38. B: G Toshack (18) 39. C: I Cerjanec (26) 39 cb.

   CAMDEN: Women: Stableford: Div 1: P Gleeson (19) 34. Div 1 Scr: C Bell 23. Div 2: L Dredge (23) 34. Div 2 Scr: M Brown 9. Div 3: S Purnell (45) 33. Div 3 Scr: J Gill 5.

   CAMMERAY: Men: Stableford 2B: White: M Vaccarella (19) T Redwood (15) 47. M Vaccarella (19) 41.

   CAMPBELLTOWN: Mxd: Stableford: A: G Smith (11) 39. B: T Tubner (14) 37 cb. C: D Tracey (36) 36. Scr: B Fairclough 33.

   CARNARVON: Women: Stableford: Split Six: R Park (32) E Choi (23) 58 cb. Div 1: M Kang (16) 37. Div 2: E Choi (23) 37. Div 3: J Rickard (28) 33 cb.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B Agg: O Lee (16) T Belfort (7) 69 cb. A: F Bardetta (8) 39 cb. B: J Alexander (18) 37. C: J Ware (26) 35. Gold: P Pryce (21) 34. PM 2B: M Ryan (21) S O'Rourke (14) 75. A: C Moss (12) 35. B: D Laws (18) 42. C: G Webb (29) 37 cb. Gold: J Vodanovich (34) 31. 2B Scr: B Lambert T Smith 66.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: G Gillies (29) 36.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B Agg: S Lee (6) K Borges (14) 81. A: D McAleer (12) 36. B: K Borges (14) 42. C: P O'Regan (19) 38 cb.

   CONCORD: Men: Stableford 2B: White: B Chua (10) C Sinclair (14) 44 cb. 2B Scr: P Macourt R Ollerenshaw 36. A: G Dunn (5) 36. B: K Kordy (18) 36 cb. C: P Matusko (22) 38. Gold: P Breslin (20) 35. Holes in one: White: B Eccles at 7th C Sinclair at 14th.

   CROMER: Men: Stableford: Irish Team: A Kemmler (15) D Senior (11) C Balding (33) N Phelps (3) 88 cb. A: L Donnan (10) 37. B: B Naylor (20) 38 cb. C: D Milne (26) 35 cb. Scr: C Rae 33 cb.

   CRONULLA: Women: Stroke: A: B Potter (18) 74. A Scr: A Arnold 81. B: N Harwood (21) 71. B Scr: N Harwood 92. C: S Bywater (28) 76. C Scr: S Bywater 104. D: R Brydson (37) 75. D Scr: R Brydson 112.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: D: D Angus (22) L Simms (12) 49 cb. D Scr: P Starc I McNeil 37. Div 1: G Walker (10) 39. Div 2: D Angus (22) 41. Div 3: G Slattery (29) 39. D Scr: J Grima 34.

   DUNHEVED: Veteran Medley: Stableford 2B: White: K Patterson (18) T Walsh (27) 51. I Wright (28) 42 cb.

   EASTLAKE: Men: Stableford White: A: Y Fitton (4) 44. B: B Giannopoulos (16) 41. C: H Ayalon (25) 42. D: V Polishchuk (28) 44. Scr: M Dickinson 41.

   ELANORA: Women: Par: A: M Booker (17) 4 down cb. B: A Chambers (19) 2 down cb. C: M Kongats (32) 1 down. Scr: L McKinnon 11 down.

   EVERGLADES: Men: Stableford 2B Agg: Black: R Jubb (25) A Byrne (27) 81. A: P Davies (9) 40. B: B Mossman (17) 40 cb. C: P Toohey (23) 38 cb. D: A Byrne (27) 45.

   FORSTER: Men: Stableford 2B: White: K Stevens (18) D Thomas 45. A: K Bullivant (8) 36. B: K Stevens (18) 39. C: B Paton (23) 37.

   GOSFORD: Men: Stableford White: A: M Connors (8) 41. B: P Miller (16) 42. C: G Lauder (32) 39.

   GOULBURN: Women: Stableford: M Manfred (24) 37. A: C Hobbs (11) 34. B: B Grocott (26) 36. C: H Hayhoe (34) 31.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: D Cahill (21) 40. B: N Budden (33) 37 cb.

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: B McGlinchey (16) 38. B: J Hol (22) 42. D: G Chard (34) 37.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B: J Matthews (20) P Scott (28) 47 cb. A: T Seymour (6) 41. B: J Prier (20) 38. C: C Taylor (25) 39. Scr: C Hubbard 31.

   KILLARA: Men: Stableford 2B: White: H Gallagher (12) R Gallagher (18) 47. Scr: A Lamble J Mare 41. A: M Lam (8) 40. B: M Manville (16) 40. C: D Bimson (30) 41.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: P Harper (21) I Walker (27) 46. A: K Matsuo (7) 39. B: M Deas (15) 40. C: G Foster (28) 40. Scr: T Corr 35.

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: 2B: R Tetley (17) G Portelli (19) 40. S Day (28) 34.

   LANE COVE: Mxd: Stableford: 2B: H Anderson (21) R Sadler (23) 40. H Anderson (21) 43. Hole in one: R Biggs at 6th.

   LEURA: Men: Stableford: 2B: E Liedl (25) J Townend (30) 48. J Townend (30) 38. E Liedl (25) 37.

   LIVERPOOL: Women: Stableford: H Field (35) 34 cb.

   LONG REEF: Men: Stableford: A: C Thorp (9) 41. B: L Van Gelder (14) 36. C: P Nichols (20) 40. A Scr: A Frith 35.

   LYNWOOD: Medley: Par 2B: White: S Rahiman (12) D Henry (21) 10 up. Div 1: L Clarke (10) 3 up. Div 2: H Taylor (20) 5 up. Scr: G Wyper 3 down.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2BWB: L Gibson (16) M Booth (12) 44. L Gibson (16) 40.

   MAGENTA SHORES: Men: Stableford: A: A Horan (9) 38. B: A Davis (16) 36. C: R Latham (30) 35. Women: Div 1: H Hill (17) 34. Div 2: C Cook (33) 32.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B multi: White: R Spencer (19) E Holmes (17) 78. I Wood (29) 42.

   MANLY: Men: Stroke: A: M Paynter (9) 68. B: J Doran (16) 71. C: K Tuckey (24) 71. Scr: T Harvey 34.

   MASSEY PARK: Women: Stableford: J Walding (34) 36, L Conna (41) 34.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B: G Kelly (0) M Sheer (23) 48. A: D Smith (5) 41. B: R McKay (19) 49. C: M Sheer (23) 38 cb. Scr: D Smith (5) 36.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: D Eller (8) 38. B: B Gaitz (16) 40 cb. C: R Payten (24) 36. Veteran: R Whitfield (15) 40.

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: J Aughton (8) 37. B: A Rutherford (14) 38 cb. C: H Johnson (26) 38. D: L Herbert (29) 33.

   MUIRFIELD: Men: Par: 2B: T Appino (34) J Cusack (16) 9 up. A: I Bamford (4) sq. A res: M Parsons (10) 2 up. B: J Lamont (18) 1 up. C: A Chan (27) 1 up cb. C res: T Appino (31) 3 up cb.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: M Ward (7) M Michell (18) 76. Div 2: B Mullins (20) T Paul (18) 75. A: B Hyland (11) 39. B: G Duncombe (15) 39. C: D Cropper (27) 39. D: F Pengelly (31) 36. Hole in one: M Michell at 6th.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: A Watkins (36) G Grant (28) 44. G Machan (20) 37 cb.

   NORTHBRIDGE: Women: Par: Div 1: O Psomadelis (22) sq. Div 2: J Ferns (25) 1 up. Div 3: M Newman (32) 1 up.

   NSW: Men: Stableford: 2B: T Warwick (4) B Coulson (30) 47. I Anderson (15) 35 cb. Scr: R Blain 31. White: B Coulson (31) 43. Gold: M Messis (33) 38.

   OATLANDS: Men: Stroke: A: S Porter (2) 71. B: J Williams (10) 66. C: K Henning (18) 68. D: A Ko (20) 68. A Scr: S Tarrant 75. C'ship: A: S Porter 147. B: S Bestford 157. C: T Jasser 166. D: A Ko 182. Cup: P Camden (12) 135 cb.

   PACIFIC DUNES: Men: Stableford: P Davies (35) 40.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B: White: S Barnes (20) D Grabham (12) 48. Div 1: D Edwards (6) 41 cb. Div 2: K Gibson (21) 43. Scr: H Carr 36.

   PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: A Kennedy (11) L Hannon (16) 47. 2B Scr: B Parsonage D Acret 38. Men: A: D Gibson (Lynwood 5) 40. B: T Wilks (Cabramatta 18) 41 cb. C: J McComb (30) 37.

   PYMBLE: Stableford: 2B: D McNee (20) A Jesperson (8) 46 cb. 2B Scr: G Elgie H Waddington 39. L Leung (22) 41. S Bennett (6) 37.

   RANDWICK: Women: Stableford: 2B: Div 1: C Owen (21) S Canty (27) 45. Div 2: K Timewell (31) D Hudson (29) 41 cb. Matchplay: Presidents bt Captains 9-8.

   RICHMOND: Medley: Stableford 2B Agg: White: J Gorman (23) J Worrell (28) 77. A: P Pfister (17) 39. B: J Gorman (23) 42.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: D Jefferson (8) 38. B: I Jew (16) 37. C: J Ballhausen (23) 42. Scr: D Jefferson 31.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B: Div 1: A Kprianou (14) S Helmich (13) 46. Div 2: T Gale (13) M Gardiner 47. A: T Gale (13) 39. B: B Sanders (18) 40. C: C Cayless (23) 40. D: R Tegel (31) 42. Scr: C Gallagher 30.

   SHELL COVE: Medley: Stableford: J Mann (6) 41, J Patrick (4) 40, R Williams (6) 38. Scr: J Patrick 36. Veteran: P Bowden (7) 43, B Miller (32) 40 cb, K Bowden (11) 40. Scr: P Bowden 36.

   SHELLY BEACH: Women: Par: Div 1: A Baker (12) 3 up. Div 2: R Tweed (29) 1 up. Div 3: J Davies (37) 3 up. Div 4: D Pike (43) 2 down.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: C Swyer (26) 42. Scr: L Maddinson 36.

   ST GEORGES BASIN: Veteran: Stableford: A: T Bird (16) 40. B: R Wardle (25) 38. C: B Renshaw (27) 37. Women: G Goldsmith (29) 42.

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: V Pogonoski (36) W Smith (10) 46. Scr: M Reeve S Maiolo 41. M Reeve (0) 40 cb.

   THE AUSTRALIAN: Men: Par 2B: White: W Lewis (27) K Sandy (14) 8 up.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A Sinclair (8) P Slater (26) 47. Scr: T O'Rourke A Salerno 32. M Carter (8) 39. Scr: R Vandersluis 37. PM: A Bolton (18) 38.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: M Jolly (11) T Roberts (36) 47. 2B Scr: D Willett M Jones 40. Div 1: D Gould (12) 43. Div 2: B Windle (16) 40. Div 3: J Gardner (22) 38.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford 2B Agg: Gold: M Brislaine (4) R Zelesco (9) 74. A: M Brislaine (4) 40. A Scr: S Barsby 34. B: F Tzavellas (16) 37. B Scr: A Boudville 22. C: B Huxley (36) 36. C Scr: M Boekemann 13.

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: G Wood (6) D Hurley (4) 45 cb. 2B Scr: G Wood D Hurley 39. A: G Wood (6) 39. A Scr: A Sutton 35. B: G Taylor (17) 39. B Scr: S Uto 24. C: T Immergluck (29) 41. C Scr: D McCarter 17.

   WALLACIA: Women: Stableford Yellow: J Berg (13) 34.

   WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: C White (25) P Silkman (16) 46. A: B Dutfield (16) 35. B: R Creighton (19) 36. C: B Renvoize (22) 35. D: P Greenow (36) 37.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: L Taylor (27) A Russell (31) 47. 4B Scr: G Holt M Robertson 37. A: C Nelson (4) 38. B: D Freeman (22) 39. C: P Bowie (31) 38 cb.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B: R Foden (18) J Goodwin (11) 48. J Frazer (12) 41.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: B Henderson (14) L Du Chateau (16) 46. A: G Kershaw (7) 40. J Cameron (15) 39. C: S Higson (21) 38. Scr: M Pryor 34.

23 May 2018
WOOLOOWARE: Women: Stableford: Split Six: L Willis (14) B Hammond (13) 62. more
NSW Golf