NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Wednesday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: P Rogers (22) J Spencer (13) 43 cb. Div 2: E Armstrong (10) P Rayner (29) 46. Div 1 Scr: P Lorimer E Tuckwell 37 cb. Team Agg: T Hill (21) A O'Connor (16) R Carpenter (13) C Bourke (29) 133. A: R Hooker (7) 37. B: R Carpenter (13) 38. C: B Coward (19) 37 cb. D: W Cole (30) 35.

   AVALON: Women: Stableford: W Sinnott (33) 36.

   BALGOWLAH: Medley: Stroke Ambrose: White: D Bailey S Builder R Charlton D Buckner (9.75) 52.25.

   BANKSTOWN: Men: Stableford 2B Agg: Black: N Kirkness (20) S Noble (17) 71. 2B Scr: S Luke G Wood 44. A: Z Mullins (+6) 35. B: S Noble (17) 39. C: R Twiss (19) 36.

   BARNWELL PARK: Women: Stableford: 4B: B Grieve (28) L McGinty 40. 4B Scr: D Brown T Roach 25.

   BAYVIEW: Men: Stableford Team: Black: J Matthews (18) S Matthews (34) K Grant (2) S Danielson (28) 93. A: K Grant (2) 38. B: T Remington (13) 37. C: J Matthews (34) 40. Scr: K Grant 36.

   BELMONT: Men: Stableford: A: J Tolmie (12) 38. B: R Pinfold (18) 36. C: P Irvine (23) 39.

   BERMAGUI: Women: Stableford: A: E Cripps (28) 34. B: A Irvine (35) 31. C: B Tyson (40) 31.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: Div 1: G Selman (29) 40 cb. A: T Bonham (5) 39. B: B Turner (15) 37 cb. C: K Shiozawa (21) 40 cb. A Scr: A Rennie 26 cb.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: J Frew (23) M Papadopoulos (23) 47 cb. 2B Scr: A Evans (PGA) K O'Keeffe 35 cb. A: D Street (9) 40. B: S Broadley (17) 40. C: G Mitchell (21) 35.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: R Hawkins (24) C Home (30) 47. R Dempsey (11) 37.

   BONDI: Men: Stableford: M Price (17) 37.

   BONNIE DOON: Men: Stableford Split Six: Yellow: A: M Colquhoun S Hayes 64. White: A: G Latouf (8) 38. B: G Sutherland (16) 36. C: R Delohery (25) 36. D: D Campbell (33) 39. A Scr: Z Morcillio 33.

   BOWRAL: Men: Stableford: P Shortle (22) 38.

   BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: A McLaughlain (26) 37.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B multi: White: Div 1: J Ingram (0) A Wadick (11) 64. Div 2: I Bicanic (27) V Milinkovic (16) 85. Div 1 Scr: W Park M Greska 46. A: H Finocchiaro (11) 38. B: M Sainsbury (15) 39. C: J Ennis (25) 38.

   CAMDEN: Women: Stableford: 2B multi: J Power (20) J Matheson (14) 66. Div 1: J Power (20) 36. Div 2: D Kingma (30) 34. Div 3: D Mee (42) 33.

   CAMMERAY: Men: Stableford 2B Agg: White: I Christiansen (11) J Maguire (13) 65. J Wright (18) 35.

   CAMPBELLTOWN: Mxd: Stableford: 2B: B Balakrishnan (35) W George (28) 45. A: I Donaldson (11) 36. B: G Burton (17) 37. C: B Balakrishnan (35) 35 cb. A Scr: B Post 33.

   CARNARVON: Women: Stableford: 2B multi: A Cho (9) K Song (27) 80. Div 1: A Cho (9) 39. Div 2: J Kim (Riverside Oaks 18) 39. Div 3: K Song (27) 35.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: R Hood (29) R Magi (13) 47. A: S Shelton (11) 37. B: S Peters (18) 38. C: P Nicholas (21) 37. Gold: A Liddle (23) 37 cb. PM 2B: A James (17) S Goodrum (12) 48 cb. A: J Barbara (9) 39. B: G Pattison (16) 38. C: R Brown (23) 40. Gold: L Silcock (19) 34. 2B Scr: T Belfort B Lambert 37 cb.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: J Cryer (26) 37.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: P Webb (16) S Bluth (21) 47 cb. A: M Kay (7) 38 cb. B: P Murphy (17) 43. C: S Bluth (21) 43.

   CONCORD: Men: Stableford: 2B: K Kosmatos (19) K Mides (15) 45 cb. 2B Scr: A Pellegrino P Macourt 33 cb. A: A McGrath (12) 38. B: K Kosmatos (19) 36. C: M Virginie (24) 36.

   CROMER: Men: Stableford: 4B: A: P Phelps (21) M Gilbert (12) 47. A Scr: C Rae G Muirhead 36 cb. A: N Argent (15) 40. B: P Bowles (16) 39. C: R Shaw (33) 39. A Scr: C Rae 30.

   CRONULLA: Women: Par: A: K Johnson (16) 4 down. B: M Minton (26) 1 down. C: L Showell (28) 1 down. D: H Johnson (45) 2 up cb. Scr: A Arnold 6 down.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: D: R Peters (23) V Smith (27) 48. D Scr: J Grima R Sparks 33. Div 1: D Swanson (13) 36. Div 2: M Park (22) 40. Div 3: S Charles (25) 40. D Scr: J Grima 30.

   DUNHEVED: Veteran Medley: Stableford White: A: J Gunn (17) 37. B: C Williams (24) 38. C: A Chin (35) 40.

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: D Jones (6) 39. B: B Handspiker (19) 37. C: D Alfred (24) 36. D: R McNally (28) 37. A Scr: E Mortari 34.

   ELANORA: Women: Par: A: H Rolin (12) 2 down cb. B: J Hoeben (26) 2 up. C: P Neil (29) 1 down cb. A Scr: K Smith 10 down. Captain's Trophy: L Adams (24) 2 down.

   EVERGLADES: Men: Stableford: Irish Team: P Tony (19) T Paine (19) B Kitchen (26) N Fliedner (27) 90. Div 1: K Bradley (11) 38. Div 2: G Pinkerton (18) 38 cb. Div 3: G Kill (20) 40. Div 4: R Lockley (30) 38.

   FOX HILLS: Women: Par: 4B: J Clark (29) D Winterbottom (36) 7 up.

   GIBRALTAR: Men: Stableford: C Nutt (23) 40.

   GOSFORD: Men: Stableford: Team: G Smith D Bush N Walker G Williams 95. A: M Upton (12) 39. B: J Ritchie (14) 38 cb. C: R Hall (25) 42.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: P Budden (7) 37 cb. B: N Budden (32) 37.

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: P Hellmund (18) 40. B: J Eeles (25) 41. C: W Little (27) 35.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B: A O'Connor (9) J Gibson (10) 48. A: B Banjavic (12) 40. B: B Axford (19) 41. C: P Cook (24) 43. Scr: A Wood 30.

   KILLARA: Men: Par 2B: White: Div 1: M Khadra (15) J Elliott (6) 12 up. Div 1 Scr: B Finfer D Williamson 6 up. A: M Finfer (5) 1 up cb. B: M Khadra (15) 5 up. C: R Cheung (28) 2 up cb.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: R Blanton (20) G Dwyer (13) 47. A: D Horton (8) 37. B: N Dolce (14) 38. C: R Blanton (20) 41. Scr: D Gannon 36.

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: M Campbell (40) 34.

   LANE COVE: Mxd: Par: 2B: B Doherty (20) B Watkin (22) 10 up. B Doherty (20) 3 up.

   LEONAY: Women: Stableford: D Young (28) 35 cb.

   LEURA: Medley: Stableford 2B: White: S York (19) C Youll (28) 45. T Tunkunas (23) 36. D Barnes (13) 34. S York (19) 33.

   LIVERPOOL: Women: Stableford: G Hardie (18) 37. Stroke: Canadian Foursome: L Cox E Ipschitz bt H Choi N Lee 8-6.

   LONG REEF: Men: Stableford: Team Agg: D Moss P French T Chappell G Rees 180. A: L Browne (7) 35. B: P Bradford (18) 36. C: G Bush (19) 38. Scr: G Vandoros 30.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Par: 2BWB: L Conroy (18) R Wodd (5) 4 up. Men: A: L Conroy (18) sq. B: R Hayward (1) 2 down cb. Women: A Cummings (18) 2 down.

   MAGENTA SHORES: Stableford: 2B Agg: P Young (2) R Greville (3) 73. A: S Burrell (-1) 39 cb. B: R Godwin (16) 34 cb. C: A Grant (23) 37. Div 1: L Fiatarone (10) 31 cb. Div 2: F Woodhouse (33) 33. Hole in one: R King at 15th.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B: White: G Everett (24) G Williams (18) 45 cb. G Williams (18) 39.

   MANLY: Men: Stableford 2B: White: J Hudson (19) R Amos (21) 45. A: R Murrell (8) 36. B: G Fish (14) 36. C: R Amos (21) 42. A Scr: P Bardetta 35.

   MASSEY PARK: Women: Par: 4B: D Barber (39) Y Webster (36) 9 up.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B: P Donald (21) K Moore (22) 45 cb. 2B Scr: L Bulgin J Karren 36.

   MONASH: Men: Stableford: Split Six: C Elliot (15) I Mackinnnon (11) 58. A: I Rosenthal (7) 39. B: D Park (16) 35. C: M May (28) 40.

   MOORE PARK: Medley: Stableford 2B: White: J Hugo (12) M Cohen (20) 46. Men: R Szancer (14) 39 cb. Veteran: J Jonas (18) 39.

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: H Hedley (12) 38. B: D Tickner (17) 36 cb. C: C Tanner (31) 39.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: S Rigley (27) R Becus (20) 47 cb. A: A Bratz (1) 37. Men: A res: A Fisher (11) 40. B: D Graham (18) 36 cb. C: A Huntington (25) 38. C res: W Bridgwood (35) 38. Hole in one: J Carroll at 6th.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: Div 1: W Grecco (20) J Chang (21) 46. Div 1 Scr: B Green S Dennis 35. A: G Steer (9) 36. B: B Cummerford (18) 38. C: J Cummins (24) 41. D: P Meed (32) 39. Scr: C Millard 30.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: W Gibson (17) M Johnston (30) 45. R Hicks (14) 37 cb.

   NORTHBRIDGE: Women: Stableford: Div 1: F Dunn (21) 31. Div 2: L Burke (30) 35. Div 3: A Thomas (40) 32.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: M Messis (31) P Salakas (19) 44. Men: R De Groot (21) 34. Scr: D Reale 29. Stableford White: E Solo (30) 30. Gold: M Messis (31) 32. Women: Stableford: A White (Royal Adelaide 26) 16.

   OATLANDS: Men: Stableford: 4B: M Carlin (12) R Lynch (14) 48. A: M Gade (12) 37. B: G Berriman (17) 40. C: R Pearson (25) 41. A Scr: Y Park 34.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B Agg: White: A Richards (+2) J Dries (4) 76. A: A Richards (+2) 41. B: J Walker (33) 41. A Scr: H Carr 32.

   PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: V Martinez (30) B Johnson (Harden 13) 48. 2B Scr: A Savic (Riverside Oaks) N Pellow (PGA) 38. Men: A: M Sinclair (Glenmore 10) 36. B: M Kobryn (Glenmore 14) 39. C: R Proctor (20) 36. Women: Stableford: D Gina (Stonecutters Ridge 10) 35.

   PYMBLE: Stableford: 2B: A Frankliin (14) A Stuart (21) 45. 2B Scr: J Walker L Chamberlain 36. P Laird (12) 37 cb. L Green (8) 31.

   RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: C Phibbs (11) 39. Div 2: J Walsh (25) 34. Div 3: K Timewell (30) 30.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: A: J Clarke (+3) J Ross (9) 46. A: R Jones (2) 41. B: M Pope (17) 43. C: B Sampson (29) 39.

   ROYAL SYDNEY: Men: Par Championship: White: A: D Cobcroft (8) 1 up cb. B: T Clarke (18) 3 up. C: L Rathborne (23) 3 up. A Scr: R Stephens 1 down.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: C Oh (2) D Jeon (13) 70. Div 2: K Ko (23) E Wong (36) 72. A: F Stowers (8) 38. B: K Burton (18) 36. C: S Gu Jo (20) 40. D: J Hogan (29) 40. A Scr: S Vail 35.

   SHELL COVE: Stableford: H Aramayo (8) 38. Scr: H Aramayo 30. Veteran: N Michell (33) 40. Scr: T Persson 28.

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B Agg: C Blekos (16) P Drivas (16) 72. 2B Scr: M Reeve L Butler 58. C Blekos (16) 44. Hole in one: E Wong at 8th.

   TALLWOODS: Men: Stroke American Foursome: White: M Morris (17) L McPherson (17) 67.

   TERREY HILLS: Mxd: Stroke: 2B multi: R Yoon (29) J Lee (9) 75. Stableford: M Clift (19) 41.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford 2B: White: J Kelaher (29) C Cameron (17) 41.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A Steege (20) G Liu 42 cb. Scr: P Katholos J McKie (North Ryde) 31. M Cripps (18) 36 cb. A Scr: T Kadiev 34.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: G Volkiene (21) K Wright (24) 44. 2B Scr: R Luke K Rixon 39. Div 1: K Rixon (6) 40. Div 2: R Faulkner (20) 40. Div 3: D Tormay (24) 39.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford: A: M Frinsdorf (11) 35. A Scr: G Thomas 34. B: R Chung (15) 34. B Scr: T Green 18. C: C Button (28) 43. C Scr: A Jackson 17.

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: R Tate (27) B Richards (28) 46. 2B Scr: B Burge J Betts 39. A: A McCombe (12) 39. A Scr: A Lemal 31 cb. B: R McCarthy (15) 38. B Scr: J Betts 24. C: A Dwyer (26) 37 cb. C Scr: P Ayres 18 cb. Hole in one: R Little G Rosa S Laidlaw at 5th.

   WALLACIA: Women: Stroke: Cup: J Thorpe 95. Salver: S Leahy (43) 75.

   WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: G Greedy (27) C Sheehan (24) 47. A: T Halpin (14) 34. B: K Davis (22) 35 cb. C: G Greedy (27) 43. D: B Leech (27) 37 cb.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: N Koorey (34) B Leithhead (28) 46. 4B Scr: T McMahon M Norbis 36. N Kinnish (32) 38.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: Div 1: A Bowden (16) 39 cb. Div 2: W Sawtell jnr (25) 43.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: R Graetz (25) K Ogden (9) 47. A: R Sloman (8) 38. B: M Pendrick (17) 37. C: J Taylor (23) 38. Scr: M Pryor 32.

20 November 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: K Mcgreavey (20) A Buchan (36) 79. 2B Scr: J Warren D Tindall 62. A: N Warren (7) 40. B: H Sewalt (18) ... more
NSW Golf