NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Wednesday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: A Todd (15) S Robbins (18) 48. Div 2: T Kelly (26) M Kim (24) 45 cb. Scr: P Lorimer K Batcheldor 38. Team Agg: T Maiolo (17) R Hooker (6) S McGlynn (13) G Price (14) 141. A: S Eastman (4) 40. B: X Han (15) 39 cb. C: D Avers (23) 37. D: J Campton (29) 38 cb.

   AVALON: Women: Stableford: W Sinnott (33) 28 cb. President's Trophy: W Sinnott.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: R McLean (11) 38. B: A Beale (15) 40. C: M King (23) 43.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B: J Lloyd D Chardon 69. T Sheedy (11) 38 S McCosker (13) 38 B Keesing (32) 33.

   BARNWELL PARK: Women: Stableford: C Kelly (20) 42.

   BAYVIEW: Men: Stableford Team: Black: D Black (12) O Poate (6) B Anderson (15) R Adams (9) 94. A: O Poate (6) 41. B: B Anderson (15) 42. C: R Cox (26) 39. Scr: K Grant 37.

   BERMAGUI: Women: Stableford: A: C Rudneski (18) 38. B: B Tyson (40) 30.

   BEVERLEY PARK: Men: Stroke: Ambrose: M Jenkins (17) B Bull (4) 59.75. Scr: D Horton N Theo 66.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: O Davis (10) K Latham (20) 50 cb. 2B Scr: R Thomson (PGA) O Davis 40. A: N Hassapis (11) 41. B: L Zahra (14) 41. C: G Rudd (22) 37.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: W Sheil (25) P Messer (18) 48. W Sheil (25) 41.

   BONDI: Men: Stableford: V Dainer (25) 36 cb. Women: Stroke: J Rice (23) 64.

   BONNIE DOON: Men: Stableford 2B Agg: White: A: A Cinelli (3) S Collins (11) 76. A: S Collins (11) 41. B: B Phillips (14) . C: A Ferraro (22) 37. D: D Duchen (36) 34. Scr: J Fuchs 36. Hole in one: H Scott at 11th.

   BONVILLE: Men: Stableford: P Owen (+1) 39.

   BOWRAL: Men: Stableford: B Sinnott (19) 42.

   BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: M Wightman (42) 38.

   CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: M Dowd (+2) V Milinkovic (15) 60. Div 2: B Sukhaseume (20) P Tykhovod (17) 64. Scr: S Woodley A Marsh 52. A: M Dowd (+2) 35. B: J Byrne (13) 34 cb. C: P Fiala (21) 34.

   CAMDEN: Women: Stableford: Div 1: P Gleeson (19) 38. Div 1 Scr: W Kosinski 25. Div 2: L Dredge (23) 39. Div 2 Scr: B Johnston 15. Div 3: M Wackett (37) 33. Div 3 Scr: C Versluis 3. Cup: P Gleeson (19) 71 cb.

   CAMMERAY: Men: Stableford 2B Agg: White: J Gillard (22) M Salier (14) 73. G Newman (32) 40.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B: G Krauze (21) R Birnie (25) 51. A: A Weeks (5) 38. B: T Mocha (14) 40. C: R Woods (21) 42. Scr: R Cleary 33 cb.

   CARNARVON: Women: Stableford: Split Six: A An (27) J Lee (30) 63 cb. A: H Jung (13) 38. B: U Bell (18) 36. C: A Mace (31) 38.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: L Blanch (24) J Collorafi (21) 48. A: B Frome (12) 39. B: C Woo (27) 42. C: J Spooner (27) 39 cb. PM 2B: P Ryou (12) L Song (24) 47. A: M Chizzoniti (5) 38 cb. B: S Woods (19) 35. C: J McKenna (20) 38. Gold: J Black (22) 34. 2B Scr: E Vassallo P Nicholas 36 cb.

   CASTLECOVE: Women: Par: 2B: G Gillies (29) M Furner (36) 4 up cb.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: D Attwell (10) D Hamilton (15) 48. A: J Alles (10) 35. B: P Hessell (14) 40. C: S John (28) 42.

   CONCORD: Men: Stableford: 2B: R Parker (9) S Sykes (19) 46. 2B Scr: White: M Ryan A Pellegrino 36. A: P Steinhauer (9) 39 cb. B: T Teoh (16) 36 cb. C: A Knox (32) 38. Gold: J Brewer (19) 34 cb.

   CRONULLA: Men: Par: 4B: J Thuge (10) J O'Brien (26) 9 up. Scr: J Brownson S Wiggins 4 down.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: V Wah (27) P Brown (16) 50 cb. 2B Scr: I Pemble J Ross 36. Div 1: P Brown (16) 39 cb. Div 2: J McLean (19) 42. Div 3: P Hayes (27) 42. Scr: I Pemble 36.

   DUNHEVED: Veteran Medley: Stableford Team Agg: White: C Williams (27) R Delany (10) K Innall (29) K Avery (28) 142.

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: C Hicks (3) 38. B: B Saville (16) 39. C: S Lee (23) 41. D: V Mossman (28) 34 cb. Scr: M Tey 32.

   ELANORA: Women: Stableford: A: T Lloyd (11) 37. B: R Tyrrell (23) 35. C: A Bennett (31) 34. Scr: T Lloyd 27.

   EVERGLADES: Men: Stableford: 2B Agg: K Bayliss (29) M Richard (28) 75. 2B Scr: D Chivas J Golby 56. A: L McBeatty (7) 38 cb. B: M Spalding (15) 38. C: W Smith (24) 38. D: F Haastrup (34) 39 cb.

   FOX HILLS: Women: Stroke: Canadian Foursome: R Jung I McGee (34.5) 66.5. Stableford: 4B KO f: S Donovan E Edwards bt S McGinley D Winterbottom 1 up.

   GIBRALTAR: Men: Stableford: E Gould (22) 45.

   GOSFORD: Men: Stableford Team: White: T Harrison (15) L Hawley (22) W Cotter (24) R Turner (23) 121. A: C Cruickshanks (10) 36. B: J Haines (17) 40. C: P Buckmaster (26) 43.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: M Wieckhorst (16) 39. B: F Lawrence (28) 38.

   HIGHLANDS: Stableford: J Bowen (26) 36.

   HORIZONS: Men: Stableford: T Plane (19) 40. Women: R Winter (16) 36 cb.

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: B Byers (11) 41. B: P Hahn (18) 40. C: B Michie (20) 38. D: P Lawrence (35) 38.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B: P Talbot (27) L Phelps (16) 54. A: L Krstanoski (11) 41. B: T Wood (22) 42. C: B Norman (29) 43. Scr: G Stone 33. Women: A: S Schwarz (23) 38. B: D Smith (30) 36. C: N Lloyd (38) 35.

   KILLARA: Men: Par 2B: White: S Reid (14) J Summons (24) 11 up. Scr: S Cooper A Downie 4 up. A: S Reid (14) 3 up. B: B Mason (18) 2 up. C: B Crossie (27) 4 up.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: K Yato (12) Z Anglekoski (16) 45 cb. A: A Patience (9) 38 cb. A Scr: D Gannon 37. B: P Mahon (13) 38 cb. C: A Borg (23) 39.

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: R Tester (32) 33.

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B multi: R Sadler (23) H Anderson (20) 80. P Doherty (5) 41.

   LEONAY: Stroke: Medal: G Burns (24) 70.

   LEURA: Men: Stableford: 2B: D Morris (26) E Liedl (24) 47. D Morris (26) 41 A Crowther (12) 36 D Davies (13) 36.

   LIVERPOOL: Women: Stableford: A: H Choi (19) 39 cb. B: C Chaeok (27) 44. C: J Charnock (45) 42.

   LONG REEF: Men: Stableford: Team: S Twigg (8) D Mitrovic (11) K Smith (26) A O'Brien (7) 116. A: D Mitrovic (11) 36 cb. B: B Ferguson (13) 38. C: D Moult (24) 38. Scr: I Brown 36.

   LYNWOOD: Men: Stableford 2B: Black: B Greenaway (11) P Kelly (9) 46. Div 1: L Clarke (10) 38. Div 2: M Kemp (28) 30. Scr: P Kelly 28. Women: Par: M Selby (23) 1 down.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: T Savell (21) P Englezos (28) 71. P Englezos (28) 40.

   MAGENTA SHORES: Mxd: Stableford: 2B: K Tweedie (14) G Powell (15) 46 cb. Men: A: M Duffy (+3) 37. B: K Tweedie (14) 38. C: F Magee (21) 37. Women: Div 1: K Burke (2) 38. Div 2: P MacDonald (34) 32.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B multi: White: T Carr (19) T Smith (24) 60. C Aldrick (22) 37.

   MANLY: Men: Stableford: 2B: L Mashman (13) K Flynn (2) 48. A: L Mashman (13) 40. B: B Darragh (18) 38. C: M Hiscock (20) 38 cb. Scr: P Bardetta 35. Hole in one: B Darragh at 7th.

   MASSEY PARK: Women: Stableford: 2B: L Conna (41) C McKee (40) 46. F Buckle (17) 33 C McKee (40) 43.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B: G Stokes (32) T Lawrence (26) 47. A: M McKinnon (5) 39. B: C Badger (18) 37 cb. C: E Brown (22) 38. Scr: M McKinnon 34.

   MONASH: Men: Stableford: 2B: J Ryan (17) T Smith (15) 46. 2B Scr: D Spiteri A Groom 41. A: N Barbieri (-3) 37. B: B Kim (13) 39. C: S Schneider (20) 36 cb. White: L Retford (16) 37.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: R Doyle (11) 42. B: S Shin (16) 38. C: J Mould (25) 40. Veteran: B Coggin (22) 38.

   MOSS VALE: Men: Par: 2B: G Smith (14) B Mcmahon (16) 7 up cb. A: G Segal (Mt Broughton 5) 5 up. B: L Kelly (19) 3 up. C: P Wheeler (23) 3 up. D: J Innes (33) sq cb.

   MUIRFIELD: Men: Par: 2B: S Tewhare (3) A Tedesco (25) 9 up. A: W Tewhare (3) 9 up. A res: D Murray (8) 1 up. B: G Harrison (15) 4 up. C: A Madni (21) 1 up cb. C res: D Roberts (36) 8 up.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: G Steer (8) C Millard (7) 76. Div 2: S Park (21) Y Bai Kim (36) 76. A: R Chapman (11) 37. B: C Mace (15) 39. C: T Kim (21) 37. D: A Bathgate (35) 41.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: M Smith (12) D Carley (32) 48. S Iredale (13) 41.

   NORTHBRIDGE: Women: Par: Div 1: J Colman (22) 2 up. Div 2: J Goodman (30) 3 up. Div 3: M Fairhurst (32) 1 down. Stroke: 4B KO f: A Thomas B Coleman bt T Foote K McGlinn 3-2.

   NOWRA: Men: Stableford: A: I Hayes-Williams (15) 37 cb.

   NSW: Men: Stableford: 2B: A Penklis (35) M Frinsdorf (11) 45. S Whelan (18) 39. Scr: J Rubenstein 32. White: B Coulson (28) 36 cb. Gold: S Davis (33) 33.

   OATLANDS: Men: Stableford: 4B: J Jiang (14) J Kyu Lee (11) 47 cb. A: T Jasser (11) 40. B: L Woldenberg (17) 44. C: R Smith (26) 40. Scr: J Wimalaratne 35.

   PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: K Winfield (13) S Bailey (8) 46 cb. Men: A: K Winfield (13) 40 cb. Scr: S Taheri 35. B: A Kalyanakumar (21) 39 cb.

   PENRITH: Medley: Stableford: 2B multi: D Scott (10) V Martinez (30) 74. 2B Scr: D Acret D Day 54. Men: A: D Acret (0) 34 cb. B: M Murray (13) 36. C: T Irvine (25) 39. Women: J Ogle (9) 31.

   PYMBLE: Men: Stableford: 2B: R Geddes (29) G Knott (29) 46. 2B Scr: S Kelly D Burden 34. J Torpy (17) 42. Women: A Ho (20) 38.

   RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: H Parkes (16) 34. Div 2: S Wales (25) 35. Div 3: C Lozano (26) 35. Div 4: M Bright (35) 36. Stroke: Trophy: Div 4: G Creighton (35) 150. J Maloney (38) 170.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: R De Beer (10) 36 cb. B: N Thane (13) 38. C: M Ryan (22) 41. Scr: A Katholos 36.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: 2B Agg: Div 1: D Jeon (13) C Oh (3) 71. Div 2: M Kim (19) K Peck (16) 73.

A: M Doughan (12) 38. B: F Collins (16) 38. C: T Stafford (19) 36. D: H Shiell (36) 39. Scr: K Meurant 31.

   SHELL COVE: Medley: Stableford: 2B: A McColl (5) J McCallum (15) 39 cb. M Klaczkiewicz (20) 39. Scr: C Mitchell 38. Veteran 2B: R Brown (26) K Robertson (20) 49. 2B Scr: T Persson R Miller 37. C Miller (18) 44. R Brown (26) 40. Scr: T Persson 33.

   ST MICHAELS: Snr Stableford White: G Panaretos (22) 38 cb.

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: C Fallon (24) S Hoad (29) 49. Scr: S Bomba K Chan 34 cb. G Pymble (26) 42.

   TALLWOODS: Men: Stroke 2B: White: M Morris T Overhall 64.25.

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B: B Frost (31) J Newman (12) 45. B Frost (31) 40.

   THE AUSTRALIAN: Stableford: 4B: J Kim (The Lakes 16) M Aizawa (The Lakes 7) 47. Scr: T Williams Z Mullins 45.

   THE LAKES: Medley: Stableford: A Salerno (9) 36 cb. Scr: T O'Rourke 32 cb.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: R Pellagreen (20) T Thompson (34) 49. 2B Scr: W Murray A Cooke 34. Div 1: A Ferguson (15) 40. Div 2: R Pellagreen (20) 41. Div 3: S Connelly (28) 41.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford Black: A: P Gualtieri (11) 37 cb. A Scr: J Clarke 31. B: M Chow (14) 33. B Scr: T Green 19. C: V Capolupo (22) 35. C Scr: P Green 16 cb.

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B Agg: R Starr (24) S Holland (5) 69. 2B Scr: N Taplin A Sutton 56. A: A Cooper (7) 35 cb. A Scr: A Sutton 33. B: C Jessop (14) 40. B Scr: F Romeo 24. C: P Martin (20) 37 cb. C Scr: P Martin 17 cb.

   WALLACIA: Women: Stableford Yellow: N Bemrose (31) 37.

   WARRINGAH: Men: Stableford 2B Agg: White: D White (26) J Crawford (24) 71. A: M Sladden (14) 39. B: B Renvoize (22) 35. C: C Sheehan (23) 37. D: D Piper (33) 38.

   WINDSOR: Medley: Stableford 4B: Black: A Russell (31) L Taylor (26) 43. Men: G Frost (17) 38.

   WOOLOOWARE: Men: Stroke: Ambrose: C Benson M Downing S Crestani (10.83) 57.17.

   WYONG: Men: Stableford: 2B multi: J Till (22) C Buckley (12) 76. A: C Buckley (12) 38. B: T Cullen (14) 39. C: L Dickson (20) 39. Scr: S Ford 33.

23 May 2018
WOOLOOWARE: Women: Stableford: Split Six: L Willis (14) B Hammond (13) 62. more
NSW Golf