NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Wednesday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: S Yoon (12) S Lee (17) 48. Div 2: J Campton (24) L Ford (28) 47 cb. A Scr: S Eastman R Stevenson 41. Team: L Ford (28) R Johnson (26) J Campton (24) K Whittaker (21) 139 cb. A: K Warwick (9) 39. B: D Hayes (13) 40. C: J Jugas (21) 39. D: W Hosie (30) 41.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford 2B: White: A: D Maclean (33) I Robinson (30) 47. B: R Hoerger (26) M Morris (24) 45.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B Agg: G Harbrow (18) R Hore (6) 69 cb. A: S Hon (4) 38. B: J Falvey (14) 35 cb. C: K Gibbons (26) 38. Hole in one: D Beaumont at 13th.

   BARNWELL PARK: Women: Stroke: Medal: A: A Wongnin (19) 67. B: L McGinty (29) 65. C: R Bonanno (32) 68. B Scr: P Yates 81.

   BAYVIEW: Men: Stableford 2B: Black: S Matthews (18) S Danielson (28) 50. A: K Grant (0) 40. B: S Matthews (18) 41. C: R Harris (24) 40. Scr: K Grant 40. White: G Smith (31) 39.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: Team: R Barr (21) B Hammond (16) B Jones (12) 50. 2B: M Burdon (18) L Torney (16) 45. A: K Rae (2) 35. B: L Torney (16) 39. C: R Rennie (22) 37 cb. A Scr: J Brown 30. Hole in one: F Kidenya at 17th.

   BEXLEY: Medley: Stableford 2B: White: M Falzon (20) G Mayhew (27) 47. 2B Scr: S Todd M Todd (Randwick) 39. Hcp: D Chou (20) 38. Hole in one: A Pollock at 14th.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: P Bamford (14) G Stovold (16) 46. T Thomas (5) 40 cb.

   BONNIE DOON: Men: Par White: R McKensie T Corban 2 up. A: J Coomber (8) 1 up. B: R Jones (19) 2 up. C: R McKensie (28) 1 up. D: R McKay (33) 3 up. A Scr: J Bell 1 up.

   BONVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: D Featherstone (12) L Thornboroug (16) 78. Men: J Bartlett (26) 39.

   BOWRAL: Men: Stableford: P Watson (23) 41.

   BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: E Goh (19) 35.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: B Luu (7) R Drew (Northern 12) 43. Div 2: C Catt (10) M Heaton (33) 48. Div 1 Scr: M Dowd P Citroni 36 cb. A: S Mudaliar (12) 40. B: K Landon (Howlong 16) 37. C: M Heaton (33) 42.

   CAMDEN: Women: Stroke: Ambrose: L Bullock P Gleeson M Malcolm J Page (10.87) 62.125.

   CAMPBELLTOWN: Men: Par: 2B: T Brindley N Sokolsky 9 up cb. A: I Donaldson (11) 4 up. B: T Brindley (14) 3 up. C: G Ecob (20) 2 up cb. A Scr: S Vaughan 5 down cb. Hole in one: R Clough at 4th.

   CARNARVON: Women: Stableford: 2B: L Elks (31) L Stephenson (Massey Park 19) 43. A: J Hwang (15) 37. B: S Shin (22) 37. C: L Elks (Massey Park 31) 37.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: A: D Cantor (7) 42. A Scr: M Scuglia 39 cb. B: F Mesiti (19) 40 cb. B Scr: G Bonaccordo 24. C: J Russo (22) 36 cb. C Scr: B Y Chung 19. PM: A: P Crocker (10) 40. A Scr: P Crocker 30. B: S Peters (17) 38. B Scr: S Peters 22. C: P Phegan (31) 37. C Scr: T Graham 16. Gold: R Nery (33) 36.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: J Caruso (29) B Jarvis (15) 47. A: D Visione (12) 36. B: R Wilkinson (15) 40. C: D Lurch (21) 40.

   CONCORD: Men: Stableford: 2B: P Fernandes (18) P Steinhauer (8) 51. 2B Scr: P Fernandes P Steinhauer 35. Stableford White: A: M Gordon (8) 39. B: T Hogben (18) 37 cb. C: R Cooper (22) 37. Gold: J Nolan (36) 32.

   CROMER: Men: Stableford: 4B: A: T Tran (17) K Roberts (4) 45 cb. A Scr: A Dennewald J Ponder 39. A: T Micic (15) 39. B: B Riches (23) 35 cb. C: D Anderson (34) 38. A Scr: T Bradley 34.

   CRONULLA: Women: Stableford: 2B: A: S Wiggins (6) L Pierce (8) 46. A Scr: S Wiggins L Pierce 38.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: D: A Chan (24) B Barnes (22) 48. D Scr: I McNeil P Starc 39. Div 1: B Porter (14) 40. Div 2: J Kim (21) 41. Div 3: S Richmond (27) 39. D Scr: P Starc 35. Hole in one: G Smith at 11th.

   DUNHEVED: Veteran Medley: Stableford White: A: W Beasley (13) 38. B: R Dadat (21) 41. C: P Podbereski (29) 42.

   EASTLAKE: Medley: Stableford: D Mclean (6) 36 cb. A Scr: A Michelsen 30. Stableford Black: W Chew (28) 39. Stableford: Visitor: M Dives (Botany 19) 37. Hole in one: C Williams at 13th. M Dives at 17th.

   ELANORA: Veteran: Stableford: Trophy: A: H Rolin (13) 35. B: P Randall (27) 33. C: J L'Estrange (34) 31. A Scr: H Rolin 23.

   EVERGLADES: Men: Stableford: Irish Team: A: C Chant (18) K Maskill (15) H Counsell (22) R Moran (24) 91. Div 1: P Stines (15) 41. Div 2: J MacFarlane (17) 39. Div 3: J Gilholme (30) 40.

   FOX HILLS: Women: Stableford: 2B multi: M McConnell (43) K Norris (40) 75. M McConnell (43) 40. Stroke: Chick o' Walk: S McKay bt H Ramsay 4-2.

   GIBRALTAR: Men: Stableford: R Gould (19) 41.

   GOSFORD: Men: Stableford: 2B Agg: D Bowers (25) B Graham (12) 72 cb. A: B Graham (12) 37. B: G Trigg (17) 37 cb. C: W Dunkel (21) 40.

   GOULBURN: Women: Stroke: A: K Weir (18) 73. B: M Manfred (23) 71. C: F Kilmister (33) 71. A Scr: W Stewart 84.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: P Gibson (16) 38. B: T Darby (27) 36.

   HORIZONS: Medley: Stableford: P Hack (29) 39.

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: G Seymour (9) 41. B: A Alhovirta (16) 38. C: H Osman (20) 36. D: G King (27) 40.

   KAREELA: Men: Stableford: A: R Duff (12) 38 cb. A Scr: W Knight 30 cb. B: G Innes (17) 36 cb. B Scr: R Wyse 20. C: K Lister (27) 39. C Scr: R Price 17. Hole in one: R Gilliland at 8th.

   KILLARA: Men: Par 2B: White: A: G Pittar (36) P Bourke (31) 10 up. A Scr: P Robertson D Williamson 8 up. A: M Finfer (6) 2 up cb. B: K Trail (18) 1 up. C: G Ferris (29) 2 up.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: K Miners (13) J Harris (15) 43 cb. A: M Kay (6) 35. B: K Miners (13) 38. C: A Winwood (20) 40. A Scr: C Ross 30 cb.

   LANE COVE: Mxd: Par: 2B: M Thompson (28) P Johnson (21) 5 up. M Thompson (28) 1 down.

   LEONAY: Stroke: American Foursome: A: J Sutcliffe D Leydecker (17.63) 68.37.

   LEURA: Men: Stableford: 2B: M Rasmussen (36) R Want (27) 49. M Rasmussen (36) 42.

   LIVERPOOL: Women: Stableford: S Kang (25) 37 cb.

   LONG REEF: Men: Stableford: 2B: D Costello A O'Brien 43. A: M Curnow (11) 35. B: D Costello (18) 39. C: J Briscoe (19) 36 cb. A Scr: I Brown 30.

   LYNWOOD: Men: Stableford: Div 1: J Phillips (7) 38. Div 2: M Kemp (27) 41. Scr: A Lombardo 30.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: P Budin (18) D Walker (29) 44. J Holmes (10) 36.

   MAGENTA SHORES: Men: Stableford: A: R Miles (7) 33 cb. B: R Godwin (16) 33 cb. C: M Bevan (20) 37. Women: G Baker (21) 31.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford: 2B Agg: R Spencer (20) E Holmes (18) 72. Stableford White: J Small (31) 38.

   MANLY: Men: Stableford: S Waters (12) I Miller (26) 70 cb. P Tesseyman (13) 41.

   MASSEY PARK: Women: Stroke: D Connellan (19) 66.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B: S Burrell (33) G Kirkham (21) 46 cb. A: J Corroto (8) 37. B: G Kirkham (21) 37. C: M Gaffikin (23) 40. Scr: J Upton 31.

   MONASH: Men: Par: 2B: M Yeh (14) P Yang (29) 12 up. 2B Scr: A Groom A Gale 4 up. A: R Layden (7) 1 up. B: M Yeh (14) 3 up. C: P Yang (29) 6 up. Par White: B Foster (25) 1 down.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: M Leonard (11) 38. B: N Hindmarsh (15) 40. C: R Huang (27) 41. Veteran: J Barker (14) 39.

   MOSS VALE: Men: Stroke: A: K Oberman (12) 65. A Scr: M Johnson 81. B: J Gorman (14) 69. B Scr: T Sykes (Highlands) 85. C: D Hoare (21) 69 cb. C Scr: M Finlayson 94 cb. D: M Day (30) 73. D Scr: C Davies-Scourfield 106.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B Agg: C Jarvis (11) B Norquay (16) 74. A: C Cusbert (6) 34. A res: C Jarvis (11) 38. B: B Norquay (16) 36. C: W Eaddie (23) 37. C res: W Dover (32) 36 cb.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: Div 1: M Michell (16) M Ward (9) 70. Div 2: C Walker (23) N Ballantine (16) 75. A: R Shuttleworth (7) 38. B: T McCauley (16) 38. C: P Collins (26) 39. D: P Brownlee (31) 37.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford 2B: White: G McBean (24) R Pryor (12) 45. S Lynch (14) 41.

   NORTHBRIDGE: Women: Par: Div 1: F Dunn (20) 1 up. Div 2: J Ferns (24) 3 up. Div 3: S Kelly (36) sq.

   NOWRA: Men: Stableford: G Wrightson (10) 37 cb.

   NSW: Men: Stableford: 2B: D Topper (9) C O'Neil (St Michaels 27) 42. D Toppper (9) 39. Stableford Gold: M Messis (30) 22 cb. Mxd: White: P Salakas (20) 35.

   OATLANDS: Men: Stableford: 4B: P Day (18) N Vale (12) 49. A: C Robertson (9) 40. B: P Day (18) 45. C: G Dooley (28) 41. A Scr: Y Park 39.

   PACIFIC DUNES: Men: Stableford: R Simons (20) 37.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B Agg: White: N Crews (-3) P Carr (8) 74. Div 1: P Carr (8) 39 cb. Div 2: P Hill (24) 37 cb. Div 1 Scr: N Crews 38.

   PENRITH: Mxd: Par 2B: White: B Watson (Springwood 20) I Egan (25) 12 up. 2B Scr: D Hughes B Gadd 2 up. Men: A: V Lyons (10) 1 up cb. B: J Delaney (Dunheved 15) 2 up. C: T Irvine (25) 4 up.

   PYMBLE: Men: Stableford: Split Six: F Woods (14) F Toller (23) S White (9) L Clavin (31) 89. F Toller (23) 41. Women: S Franklin (21) 32.

   RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: N Cave-Olfers (10) 32. Div 2: M Pacitti (26) 33.

   RICHMOND: Medley: Stableford: Split Six: Div 1: E Taylor (20) R Matthews (15) 72. Div 1 Scr: R Jones J Hetherington 67. A: S Errey (11) 35. B: E Costenoble (17) 43. C: J Rode (33) 36 cb. A Scr: R Jones 34.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: D Naylor (13) D Wright (11) 71. Div 2: H Won (16) S Woo Kim (24) 71. A: D Wright (11) 39. B: J Bowen (17) 38. C: R Hinkley (19) 41. D: P Guy (28) 36. A Scr: S Vail 35.

   SHELL COVE: Stableford: G Fisher (14) 42. Scr: S Hall 38. Veteran: R Jeffree (16) 44. Scr: T Persson 35.

   SHELLY BEACH: Women: Stroke: Medal Jul: Div 1 Scr: K Burke 81. Div 2 Scr: H Harvey 104. Div 3 Scr: M Anderson 111. Div 1: G Catanzariti (19) 74. Div 2: D Mabey (28) 77 cb. Div 3: M Lunn (40) 75.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: N Gallagher (23) 44. 2B Agg: A Robbo (17) C Robbo (24) 78 cb.

   STRATHFIELD: Men: Par: 2B: M Casetta (28) J Pilotto (15) 10 up cb. J Pilotto (15) 5 up cb. Scr: M Reeve L Butler sq.

   TALLWOODS: Men: Stableford: D Barnett (22) 38.

   TERREY HILLS: Mxd: Stableford: Team: L Frazer (25) B Peterson (18) N Jones (5) R Walsh (20) 102. L Frazer (25) 42.

   THE LAKES: Medley: Stableford: H Malcolm (14) 34. A Scr: V Clark 26.

   TOUKLEY: Men: Stableford 2B Agg: White: D York (26) I Lamont (11) 75. Stableford: 2B Scr: P Joseph L Devlin 63. Div 1: R Oliver (2) 39. Div 2: W Denniss (20) 35. Div 3: D York (26) 40.

   TWIN CREEKS: Medley: Stableford: 2B: J Tolomeo W Vassallo 44. Men: A: W Vassallo (5) 37. A Scr: J Tolomeo 33. B: J Gatt (15) 33. B Scr: J Martlew 19. C: P Dooley (23) 35 cb. C Scr: A Jackson 19.

   WAKEHURST: Men: Stableford: Irish Team: P Bridge (36) B Ash (30) M Moran (19) R McEwen (29) 89. 2B Scr: B Burge J Betts 36. A: N Taplin (7) 35. A Scr: N Taplin 29. B: K Lam (19) 39. B Scr: S Tait 22. C: J Kellahan (24) 38. C Scr: A Borg 16.

   WALLACIA: Women: Stableford Yellow: J Thorpe (16) 41.

   WARRINGAH: Men: Par 2B: White: J Gale (29) M Cuzzilla (12) 8 up. A: P Donnelly (15) 2 up. B: D Byron (22) 2 up. C: B West (28) 4 up cb.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: B Leithhead (27) W Swan (34) 46. A: R Golotta (13) 37. B: S Westmoreland (19) 38. C: R Millard (29) 36 cb.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford Black: A: G Soames (4) 38. B: R Noyes (30) 37. Scr: H Galea 30.

19 October 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: F Cullum (22) K Wilson (36) 49. 2B Scr: L Gibson N Wood 37. A: N Wood (4) 37 cb. B: P Warton (13) 38. C: F ... more
NSW Golf