NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Wednesday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: M Boland (8) A Perring (23) 46. Div 2: K Lee (17) G Jones (27) 46. A Scr: S Eastman T Phan 38. 4B Agg: D Grove (16) S Aung (22) M Bolger (13) G Birt (13) 132. A: M Boland (8) 36 cb. B: Y Kim (15) 41. C: G Comino (25) 42. D: J Freeman (32) 37 cb.

   AVALON: Women: Par: J Abey (42) 3 down cb.

   BALGOWLAH: Men: Stableford: A: A Sherborne (6) 34. B: G Hare (15) 30. C: I Lanskis (27) 38.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B: K Cohen K Johnson 44. 2B Scr: I Choi S Hon 38. A: D Khoury (8) 38. B: K Johnson (16) 37. C: J Savage (36) 27.

   BARNWELL PARK: Women: Stroke: Foursome C'ship: D Amanda (25) B Juliette (39) 64.

   BAYVIEW: Men: Stableford: 2B multi: P Pitt (10) J Morgan (36) 73 cb. Stableford Black: A: J Fabbro (10) 39. B: C Mongan (18) 39. C: R Pickering (33) 41 cb. Scr: J McLeod 34. White: G Smith (30) 37.

   BELMONT: Men: Stableford: A: B Garland (10) 37. B: D Gray (19) 37 cb. C: J Knowles (25) 36.

   BERMAGUI: Women: Par: 4B: T Howarth (40) V Schilling (33) 6 up.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: Div 1: K Wilson (13) J Barnett (24) 46. Div 1 Scr: E Corvino C Williams 32. A: K Wilson (13) 36. B: G Eade (21) 40. C: J Barnett (24) 40 cb. Medley: Hole in one: C Whitehead at 12th.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: C Saras (16) P Sullivan (22) 48. 2B Scr: A Evans (PGA) K O'Keeffe 38. D Bray (22) 42.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: R Joyce (25) W Sheil 47. C Home (30) 40.

   BONDI: Men: Stableford: D Callen (17) 40.

   BONNIE DOON: Men: Stableford: 2B: D Nevell (11) L Bond (36) 47. Stableford White: A: P Macdonald (8) 38 cb. B: V Raco (14) 38. C: S Forman (24) 39. A Scr: A Mintorn 35. Gold: D: R Rowland (36) 39.

   BONVILLE: Men: Stableford: P Owen (+2) 38.

   BOWRAL: Men: Stableford: 4B: T McAuliffe (17) T Hobson (15) 48.

   BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: J Bennett (10) 37.

   CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: A Peachey (5) C Collins (12) 63. Div 2: N Singh (15) M Greentree (24) 70. A Scr: C Glenday A Fiorenza 56. A: J Hardie (12) 37 cb. B: N Singh (15) 35. C: A Lucas (28) 36.

   CAMDEN: Women: Stableford: Div 1: C Bell (10) 33 cb. Div 1 Scr: R Wright 22. Div 2: M Harding (42) 34. Div 2 Scr: M Brown 12 cb. Div 3: P Morrison (45) 42. Div 3 Scr: C Daniels 11. Stroke: Matchplay: M Ross bt P Gleeson 2up.

   CAMMERAY: Men: Stableford 2B: White: J Lenne (29) D Culkin (23) 47. N Dart (22) 40.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B: M Hurrell (31) D Williamson (23) 47 cb. A: A Weeks (4) 37. B: B Taylor (18) 38. C: M Hurrell (31) 41. A Scr: B Post 30.

   CARNARVON: Women: Stroke: 2B Agg: H Lee (10) C Kim (22) 144 cb. A: C Kim (8) 74. A Scr: H Lee 85. B: J Cramer (18) 67. B Scr: C Kim 91. C: G Kim (33) 71. C Scr: K Song 101.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: P Phegan (30) E Onggo (19) 46 cb. A: G Estalilla (12) 40. B: T Beck (19) 43. C: P Phegan (30) 41. Gold: R Nery (33) 41. PM 2B: P Cassidy (36) R Chong (13) 48. A: R Pattison (9) 40. B: J Nati (19) 42. C: R Brown (23) 39. 2B Scr: B Lambert T Smith 38.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: 4B: M Jacobs (30) G Gillies (28) 42 cb.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: R Li (28) A McLeod (27) 47. Medal: A: D Attwell (11) 26. B: G Robinson (16) 38. C: A Mcleod (27) 38.

   CONCORD: Men: Stableford 2B: White: G Reilly (10) E Sullivan (13) 46. G Reilly (10) 38. E Sullivan (13) 37. J Monorchio (21) 37. 9-hole: Gold: C Younan (20) 38 cb.

   CROMER: Men: Stableford: 4B: M Brownlow (18) M Riley (36) 44 cb. A: C Rae (+1) 38. B: R Cross (24) 39. C: C Balding (35) 40. A Scr: C Rae 39.

   CRONULLA: Women: Stroke: A: E Dennis (16) 75. A Scr: A Arnold 77. B: J Rose (26) 75. B Scr: B Coxon 98. C: J Gray (28) 74. C Scr: J Gray 102. D: T Rankin (39) 75. D Scr: T Rankin 114.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: Div 1: C Butt (25) B Lee (10) 50. Div 1 Scr: F Stevenson P Starc 36. Div 1: R Ranny (15) 40. Div 2: J Rung (22) 41. Div 3: C Butt (25) 43 cb. Div 1 Scr: P Starc 32.

   DUNHEVED: Medley: Stableford 2B Agg: White: A Chin (34) T Madigan (7) 75. R McGuigan (21) 41.

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: Y Fitton (2) 39 cb. B: D Shemesh (19) 36 cb. C: A Vasilis (24) 38. D: I Fraser (29) 39. A Scr: M Dickinson 38.

   ELANORA: Women: Stableford: Div 1: W Meurer (12) 31. Div 2: P Davis (20) 32. Div 3: S Longhurst (29) 36. Div 1 Scr: W Meurer 19 cb. Trophy: W Meurer (12) 65.

   EVERGLADES: Men: Stableford 2B Agg: Black: A: G Skinner (14) R Wales (24) 80. Div 1: B Shipton (9) 37. Div 2: K Powell (15) 42. Div 3: K Harris (24) 41. Div 4: D Fenton (26) 43.

   FORSTER: Men: Stableford: A: S Cavanagh (13) 38. A Scr: N Waters 32. B: K Morgan (20) 37. B Scr: F Hofmeier 17. C: A Wilson (22) 36. C Scr: J Baker 12.

   FOX HILLS: Women: Stroke: Foursome: K Norris M McConnell (41) 74.

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: E Gould (21) 39.

   GOULBURN: Women: Stableford Green: M Owen (26) 41. A: H Buchanan (16) 35. B: V Spinks (26) 38. C: E Roberts (38) 39.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: R Baxter (14) 35. B: A Tonks (24) 35 cb.

   HORIZONS: Men: Stableford: J Feldmayer (17) 35. Women: D Brander (7) 33 cb.

   JAMBEROO: Men: Stroke: A: T Rodriguez (10) 69. B: T Bartle (18) 64. C: W Perry (24) 67. D: W Little (27) 67.

   KAREELA: Men: Stableford: Irish Team: J Obrien (20) R Connon (16) B Hill (5) H Derendinger (26) 130. A Scr: G Dick 34. N Morrison (20) 42 cb.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: P Warton (16) D Bailey (24) 44 cb. A: A Patience (8) 37. B: G Heron (14) 38. C: A Borg (22) 39. A Scr: D Gannon 33 cb.

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: C Chittick (35) 35.

   LANE COVE: Mxd: Stableford: 2B Agg: M Spence (8) W Belgre (7) 73. G Webster (26) 42.

   LEONAY: Women: Stableford: Div 1: J Sutcliffe (15) 35. Div 2: D Leydecker (32) 35.

   LEURA: Men: Stableford 2B: White: M Rasmussen (36) E Liedl (24) 46. M Rasmussen (36) 41. A Crowther (11) 35. D Perrin (26) 34.

   LONG REEF: Men: Stableford: A: I McDermott (12) 54 cb. B: R Whitcombe (18) 54. C: N Armstrong (19) 55. A Scr: J Knox 36.

   LYNWOOD: Stableford 2B Agg: White: R Gibson (16) G Trefoni (18) 70. Div 1: R Gibson (16) 39. Div 2: F Elliot (23) 37.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B Agg: Black: B Eves (14) T Bunting (26) 73. T Bunting (26) 39.

   MAGENTA SHORES: Men: Stroke: A: D George (7) 73. B: B Townsend (17) 74 cb. C: N Baker (21) 73. Women: Div 1: L Lewis (12) 75. Div 2: S Stuart (29) 74.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B: White: P Flaherty (31) G Weir (25) 48. P Flaherty (31) 41.

   MANLY: Men: Stableford: A: G Burke (8) 40. A Scr: F Bellingham 35. B: B Gordon (14) 36. C: J Crumpton (24) 39. Stableford White: B Wardrop (33) 35.

   MASSEY PARK: Women: Stroke: Foursome: D Barber (40) H Macartney (37) 66.5.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B: J Pearson (15) T Preston (30) 48. A: R Kershaw (14) 36 cb. B: D Gooding (20) 40 cb. C: J McDougall (24) 46. Scr: A Hugill 34.

   MONASH: Men: Stableford: 2B: M King (14) A Howell (15) 46. 2B Scr: R Shilkin M Lewis 35 cb. A: P Vautin (6) 37. B: M King (14) 39. C: M Berecry (29) 37. Stableford White: B Foster (26) 35.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: K Pattenden (7) 37. B: J Reznik (14) 43. C: C Warne (22) 39. Veteran: T Madden (17) 42.

   MOSS VALE: Men: Stableford: 2B Agg: P Maslen (0) C Foreman (14) 55. A: P Nelson (9) 38 cb. B: R D'adam (18) 37 cb. R Ramsay (34) 40.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: A Bratz (1) D Murray (7) 46. A: G Hutchinson (4) 40. A: D Murray (7) 38. B: P Wood (17) 38. C: G Long (24) 38 cb. C: T Appino (32) 38.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: Team: A: S Puz (21) G Rogerson (10) T Kim (23) A Beeks (27) 121. 2B: A: D Chin (36) T Sameulson (26) 47. A: G Steer (8) 41. B: G Aggett (17) 41. C: A El-Khansa (21) 40. D: I Speechley (28) 40.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford 2B: White: J Forbes (27) W Gibson (17) 46. R Pryor (12) 39.

   NORTHBRIDGE: Women: Stableford: Div 1: J Rosenthall (22) 33 cb. Div 2: J Rowland (26) 35. Div 3: K Londregan (38) 37.

   NSW: Men: Stableford: 2B: M Ackerman (15) W Lee (16) 44. Cup: R Grinsell (13) 35 cb. Stableford Gold: S Davis (33) 23.

   OATLANDS: Men: Stableford: 4B: N Lupton (24) D Stafford (16) 47. A: N Nakhoul (4) 39. B: R Arthur (16) 39. C: N Lupton (24) 39. A Scr: B Doherty 35 cb.

   PACIFIC DUNES: Men: Stableford: P Richardson (15) 34 cb.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B: White: L Harriss (14) S Tremlett (20) 46 cb. Div 1: R Fuggle (13) 40. Div 2: I Anderson (28) 39. Div 1 Scr: A Richards 39. Women: Stableford: A Maguire (13) 37.

   PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: V Lyons (10) H McCann (23) 45. 2B Scr: D Hughes J Gadd 39. Men: A: R Byrne (11) 39. B: C Rodgers (14) 37 cb. C: G Whatman (25) 39.

   PYMBLE: Men: Stableford: 2B: H Torode (28) T Cook (22) 50. 2B Scr: D Daymond L Ellis 36. K Nicholas (32) 39. Women: S Franklin (21) 39.

   RANDWICK: Women: Stroke: Foursome: Div 1: S Hall M Ralston (22.5) 66.5. Div 2: J Flitcroft J Martin (26.5) 66.5.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Agg: I Jordan (18) H Wagland (18) 80. 2B Scr: I Waters C Elder 56. A: I Waters (4) 39. B: I Jordan (18) 40 cb. C: E Sills (29) 39. Scr: D Busch 29.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: H Donaldson (11) 35 cb. B: M Langsworth (13) 35 cb. C: T Roarty (20) 39. A Scr: A Cornell 32.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: D Naylor (13) D Wright (10) 43. Div 2: Y Kim (21) C Choi (15) 47. A: D Naylor (13) 34. A Scr: S Vail 36. B: S Woo Kim (16) 40. C: B Maike (19) 37. D: J Hogan (30) 41.

   SHELL COVE: Stableford: M Payer (19) 37. Scr: L Legradi 31. Veteran: C Pickard (21) 37 cb. Scr: G Leake 26.

   SHELLY BEACH: Women: Par: Div 1: S Hines (22) 4 up. Div 2: J Siegel (29) 1 up. Div 3: P Johnston (32) 5 up. Div 4: A Osborne (42) 1 up.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: D Silman (12) 40.

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: C Fallon (24) P Ross (22) 51. 2B Scr: J Snelgrove P Keary 36. C Russell (29) 42.

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: Split Six: S Crane (12) G Moles (12) 60. B Taylor (13) 35 cb.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: Team: B Altree-Williams (26) G Altree-Williams (18) A Smith (21) R Uren (27) 49 cb.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: M Ringland (17) S Black (23) 42. A Scr: S Beck S Beck 31. V Clark (3) 35 cb. A Scr: J Brown 29 cb.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: C Jones (33) C Wood (16) 47. 2B Scr: S Walker G Read 34. Div 1: S Walker (4) 36. Div 2: L Barwick (18) 40. Div 3: R Burton (27) 38.

   TWIN CREEKS: Mxd: Stableford: 2B Agg: C Button T Wozniak 76. Men: A: G Thomas (8) 37. A Scr: P Borg 29 cb. B: D Lo (16) 35. B Scr: K Loh 20 cb. C: C Button (25) 42. C Scr: P Flynn 14. Women: M Lovelock (19) 29.

   WAKEHURST: Men: Par: 2B: T Immergluck (29) B Morris (6) 8 up cb. 2B Scr: A Sutton N Taplin 1 up. A: A Keith (8) 3 up. A Scr: A Sutton 1 down. B: R Little (15) sq cb. B Scr: R Little 10 down. C: T Immergluck (29) 4 up. C Scr: M Chau 10 down.

   WALLACIA: Women: Stableford 2BWB: Yellow: S Owen (22) A Burns (21) 42. S Owen (22) 43.

   WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: R Gagan (36) M Pokorny (22) cb. A: S Murray (14) 39. B: G Burman (18) 34. C: B Lowe (26) 37 cb. D: I Massey (27) 40.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: B Leithhead (27) G Battin (24) 48. Trophy: S Westmoreland (19) R Newman (13) 85. A: R Newman (13) 35. B: M Salotti (19) 38. C: G Condon (29) 40.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: Div 1: W Sawtell jnr (18) 38. Div 2: J Fischer (29) 40.

   WYONG: Men: Stableford: 2B Agg: G Brown (5) T Tynan (6) 73. A: T Tynan (6) 37. B: P Cowie (13) 38. C: R Vignes (27) 38 cb. A Scr: M Pryor 34.

22 February 2018
AVALON: Women: Stableford: R Waring (28) 40 cb. Hole in one: R Waring at 3rd. more
NSW Golf