NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Wednesday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: M Pestell (4) R Hooker (5) 44 cb. Div 2: H Chung (21) V Sood (27) 47. Div 1 Scr: M Pestell R Hooker 40. 4B Agg: X Han (14) H Chung (21) V Sood (27) B Yang (23) 153. A: D Hayes (12) 38. B: X Han (14) 43. C: R McGeachie (23) 41. D: V Sood (27) 41.

   AVALON: Women: Stroke: Medal Aug: J Abey (43) 64. Scr: E Light 92.

   BALGOWLAH: Men: Stableford White: A: L Harrison (8) 37. B: R Jones (22) 34. C: P Kamaru (34) 35.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B: R Clifton G Searle 47. 2B Scr: L Killan J Kirgan 38. A: R Hore (5) 38. B: J Rayner (15) 38. C: T Whiddon (21) 40.

   BARNWELL PARK: Veteran: Stableford: 4B: P Semkins (21) L Elks (27) 42. Scr: D Brown S Simatis 39.

   BAYVIEW: Men: Stableford 2B: Black: G Hutcherson (23) A Chee (20) 49. A: R Sims (12) 36. B: B Tilley (17) 39. C: A Chee (20) 43. Scr: P Clarke 29.

   BELMONT: Men: Stableford: A: P Burgess (9) 38 cb. B: N Bennett (17) 40 cb. C: J Marion (34) 37 cb.

   BERMAGUI: Women: Stroke: Medal Aug: Div 1: P Jones (18) 79. Div 2: P Whitty (40) 81.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: I McMillan (21) C Robertson (24) 47. A: J Marshall (12) 40. B: H Yates (14) 42. C: I McMillan (21) 41. Scr: M Todd S Todd 42.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: L Zahra (14) J Chalker (14) 50. 2B Scr: B Rider I Hutchinson 36 cb. Hcp: N Tucker (34) 41 cb.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: P Bamford (14) G Stovold (16) 43 cb. M Lonergan (18) 39.

   BONDI: Men: Stableford: V Dos Santos (17) 35 cb.

   BONNIE DOON: Men: Stableford 2B Agg: White: M Gannon (+2) J Fuchs (+1) 71. A: L Zaferis (10) 37 cb. B: G Moddel (13) 38. C: E Shapiro (36) 40. A Scr: M Gannon 39. Gold: D: D Duchen (36) 35.

   BONVILLE: Men: Stableford: 2B: K Edmonds (18) J Herford (18) 49. B Wright (21) 43.

   BOWRAL: Men: Stableford: R Humphreys (26) 40.

   BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: P Hesse (32) 37.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B multi: White: Div 1: C Hilton (11) K Ferry (8) 79. Div 2: S Kazurinsky (17) D Thompson (11) 100. Scr: C Catt N Park 73. A: C Catt (10) 40. B: S Kazurinsky (17) 45. C: B Maloney (20) 40.

   CAMDEN: Women: Stroke: Medal Aug: Div 1: R Wright (10) 72 cb. Div 1 Scr: S Miller 85. Div 2: S Walsh (29) 72. Div 2 Scr: K De Cean 102. Div 3: S Purnell (42) 74. Div 3 Scr: M Wackett 114.

   CAMMERAY: Men: Stableford 2B: White: R Hankin (26) D Culkin (25) 44. R Hankin (26) 38.

   CAMPBELLTOWN: Men: Par: 2B: P Dillon (21) T Mocha (13) 11 up. A: I Donaldson (11) 4 up. B: T Mocha (13) 4 up. C: B Wilson (32) 2 up. Scr: I Barry 1 down. Hole in one: S Martin at 12th.

   CARNARVON: Women: Stroke: 2B Agg: C Kim (21) E Kim (23) 138. A: J Shim (9) 68. A Scr: N Yoe 84. B: E Kim (23) C Kim (21) 69 to playoff. B Scr: J McBlane 89. C: J Ku (31) 68. C Scr: A Cho 102.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: M Summergreene (15) R Haddan (16) 48. A: J Wong (12) 37. B: S Rolley (17) 41. C: R Vinton (32) 41. Gold: R Nery (33) 42. PM 2B: R Hadley (17) J Nati (18) 49. A: C Yun (7) 43. B: R Patten (19) 41. C: J Power (20) 38. 2B Scr: J Wheatley (Fox Hills) J MacNaugton 43 cb.

   CASTLECOVE: Women: Stroke: Medal Aug: B McKenzie-Gay (29) 65.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: J Willis (31) R Derbidge (19) 50. A: T Savage (10) 37. B: L Hutton (15) 39. C: S Brian (25) 39.

   CONCORD: Men: Stableford: 2B: J Atkin (19) P Meldrum (27) 46. 4B Scr: M Thomas M Edgtton 36. A: T Watson (10) 37. B: D Page (18) 39. C: N Buckley (27) 36. Gold: G Taylor (32) 39.

   CROMER: Men: Stableford: 4B: G Hatch (19) W Bennett (7) 46. Scr: J Ponder T Bradley 39. A: M Hanlon (13) 38 cb. B: I Neil-Smith (21) 39. C: L Paton (27) 34. Scr: D Simpson 35. Hole in one: P Sherwood at 15th.

   CRONULLA: Women: Par: A: J Greenberg (15) 1 up. B: S Sweeting (22) 2 up. C: D Cousley (33) sq cb. D: P Wigley (40) sq cb. Scr: J Greenberg 8 down. Grandmothers Trophy: S Sweeting (22) 2 up.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: D: R Webb (16) A Gunn (28) 47. Scr: J Freeman J Russo 44. Div 1: J Freeman (0) 40. Div 2: J McConnell (18) 37 cb. Div 3: A Gunn (28) 37. Scr: M Hay 34.

   DUNHEVED: Veteran Medley: Stableford White: A: B Beechey (13) 36. B: P Probets (22) 38. C: K Fitzgerald (35) 40.

   ELANORA: Women: Stroke: A: W Meurer (11) 75. B: C Manassen (22) 72. C: C Cathels (34) 75. Scr: W Meurer 86. 36-hole: C Cathels (34) 155.

   EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: A: R Paull (25) I Anstiss (17) 47 cb. Div 1: K Metcalfe (10) 39. Div 2: S Ireland (18) 39 cb. Div 3: K DeCressac (18) 38. Div 4: D Bunyan (36) 38 cb.

   FOX HILLS: Women: Stroke: Medal Aug: Div 1: L Kembrey (20) 74. Div 2: J Clark (30) 78. Div 3: L Thompson (37) 76. Medal Jul: Div 3: H Komorowski (42) 81. Grandmothers Trophy: L Kembrey. Stableford: M Cummerford (45) 29.

   GOSFORD: Men: Stroke: A: T Van Der Kolk (3) 71. A Scr: B Frewin 82. B: G Skilbeck (17) 68. B Scr: P Miller 86. C: D Dyer (26) 67. C Scr: P Bevan 90.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: Div 1: R Baxter (14) 36 cb. Div 2: G Wilesmith (26) 40.

   HORIZONS: Men: Stableford: J Joliffe (15) 38. Medley: Yellow: K Grant (30) 33. Women: D Buchan (30) 34.

   JAMBEROO: Men: Stableford: I Lewis (18) 39. C: A Thomas (21) 38. D: J Turner (28) 36.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B multi: D Mandler D Willits 92. A: P Mcllwraith (9) 38 cb. B: A Donaghy (21) 44. C: T Stirling (24) 42. Scr: A O Connor 31 cb.

   KILLARA: Men: Stableford 4B: White: S Waller (20) G Wells (23) 46 cb. Scr: A Lamble P Sheppard 33 cb. A: B Flaherty (13) 38. B: I McGaw (19) 38. C: R Hooper (27) 42.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: J Langham-Murphy (15) E Finnegan (13) 45 cb. A: R Loewenthal (10) 41. B: J McWhinney (14) 37 cb. C: T Wilkes (20) 37. Scr: G Harnwell 33.

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: 2B Agg: S Lind (39) G Portelli (19) 60. S Lind (39) 41.

   LANE COVE: Mxd: Stableford: 2B: G Jack (15) B Doherty (21) 47. G Jack (15) 40.

   LEURA: Men: Stableford 2B: White: J Hogg (32) T Tunkunas (22) 43. R Yates (21) 37. W Player (23) 36. T Tunkunas (22) 33.

   LIVERPOOL: Women: Stroke: Medal Aug: A: E Ipschitz (22) 69. B: S Kang (24) 70. C: H Field (35) 75. A Scr: E Ryu 84. B Scr: L Elliott 100. C Scr: E Emmerson 113.

   LONG REEF: Men: Stableford: 2B: S Haley H Wilson 44. A: J Willaims (12) 39. B: R Langthorne (16) 37. C: B Perry (20) 38. A Scr: J Knox 36. Eclectic Stroke: A: M Curnow Winter (8) 55. B: P Hope (13) 52. C: R Smylie (26) 50.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: M Vranjkovic (15) P Cumerlato (18) 63. B Emery (15) 37.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: 2B: D Logan (24) R Mooney (36) 44. Men: A: R King (11) 38. B: G Buchanan (13) 32. C: B Khoo (28) 33. Women: Div 1: D Logan (24) 34. Div 2: R Mooney (36) 33 cb.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B: White: P Ramsey (27) G Peters (35) 48. G Ward (21) 44.

   MASSEY PARK: Women: Stroke: Div 1: S Taylor (25) 73. Div 2: J Redfern (29) 69.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B: J Twycross (5) D Fisher (32) 50 cb. A: M McKinnon (4) 38. B: K Grant (18) 41. C: C Pender (30) 43. Scr: M McKinnon 34 cb.

   MONASH: Men: Stableford: 2B: M Krillich (6) C Pui (16) 46. A: M Cotie (7) 37. B: V Mikhael (15) 37. C: B Kabalan (25) 35.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: M Leonard (11) 42. B: J Jonas (17) 37. C: E Riddell (19) 41. Veteran: P Isaacs (19) 40.

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: G Kozis (10) 40. B: W Todd (16) 38. C: T Mckinnon (24) 40.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: J Grauds (31) I Gilmour (20) 46 cb. Medal Aug: A: G Hutchinson (4) A Bratz (1) 35 to playoff. A Scr: A Bratz 34. A res: G Chalis (11) 38. A Scr: B Connell 29. Medal Aug: B: D Lees (15) T Howe (16) 38 to playoff. B Scr: D Lees 3. C: A Peduto (22) 37. C Scr: A Peduto 16. C res: M Freidman (32) 39. C Scr: P Harris 11. Medal Jul: A: G Hutchinson (4) 36. A: M Parsons (9) 32. Hole in one: R Taylor at 9th.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: A: I Speechley (27) D Hillary (21) 46. 2B Scr: A: G Howe (9) G Steer (7) 32. A: R Ironside (12) 34. B: M Beaven (16) 37. C: S Lim (21) 37. D: P Brownlee (28) 36.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stroke: R Hicks (13) 67.

   NORTHBRIDGE: Women: Par: Div 1: F Dunn (19) 2 up. Div 2: R Gay (30) 3 up. Div 3: N Lawrence (38) sq.

   NOWRA: Men: Stableford: A: W Stubbles (23) 41.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: R Gallop (21) D Garrard (18) 44. Men: P Headland (5) 36. Scr: P Headland 31. White: J Kelly (30) 34. Gold: B Stewart (35) 32. Interclub Challenge: NSW 11 bt The Australian 1.

   OATLANDS: Men: Stableford: 2B Agg: R Walsh (25) R Arnold (30) 70. A: J Lee (11) 37. B: P Florence (16) 35 cb. C: G Brothers (22) 39. Scr: B Doherty 34.

   PACIFIC DUNES: Men: Stableford: A: B Pitt (11) 39. B: C Sivier (28) 39.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B: White: B Gough (21) A Wiltshire (10) 46 cb. Div 1: R Fuggle (12) 43. Div 2: B Gough (21) 37 cb. Scr: N Crews 41.

   PENRITH: Medley: Stableford 2B Agg: White: R Cruickshanks (25) T Kleyn (25) 75. 2B Scr: D Hughes J Gadd 71. Men: R Burton (10) 41. I Jackson (14) 38. D Hughes (Campbelltown 25) 41. Women: Stableford: J Abbott (23) 32.

   PYMBLE: Men: Stableford: 2B Agg: P Bowden (22) S Bigg (7) 75. P Bowden (22) 40. Women: G Kalaf (20) 34.

   RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: S Wright (16) 36. Div 2: M Ralston (25) 32. Div 3: C Young (31) 31. Div 4: P MacNamara (38) 32.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Agg: J Ross (8) H Potter-Ward (3) 72. 2B Scr: M Smith P Naylor 32. Div 1: H Potter-Ward (3) 39. Div 2: D Stollery (25) 45. Scr: I Waters 31.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford 4B: Championship: White: J Ballhausen (20) T Roarty (18) 46.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: Cock o' Walk: A Marren B Nix bt F Stowers A Wilson 4-3. 2B Agg: Div 1: P Wright (14) R Moir (14) 67. Div 2: K Keegan (20) P Watson (11) 71. A: P Watson (11) 40. B: B Pang (18) 37. C: J Angel (23) 40. D: G Watts (25) 39. Scr: H Tae Kim 32.

   SHELL COVE: Stableford: P Brown (23) 35. Scr: J Kast 39. Veteran: G Drew (10) 39 cb. Scr: C Kenning 31.

   SHELLY BEACH: Women: Stroke: Medal Aug: Div 1: J Tarran (12) 74. Div 1 Scr: K Burke 78. Div 2: K Patterson (25) 73. Div 2 Scr: K Patterson 98. Div 3: J Black (34) 72. Div 3 Scr: P Johnston 105. Div 4: J Brown (45) 75. Div 4 Scr: B Ferguson 117.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: M Swaney (26) 43.

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: Y Im (17) S Jung (13) 47 cb. Scr: M Cooke J Floridia 37. Y Yoo (17) 42 cb.

   TALLWOODS: Women: Stroke: Div 1: M Byrnes (24) 74. K Lee Edwards (12) 79. Div 2: J Hicks (33) 74. M Melick (41) 75. Men: Stableford 2B: White: P Donoghue (12) M Houghton (26) 42.

   TERREY HILLS: Mxd: Stableford: Team Agg: D Lucas (12) P Lawton (8) G Rosenberg (8) 112. D Lucas (12) 42.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford 2B: White: A: B Altree-Williams (26) W Browne (36) 46. A Scr: M Giles A Bekiaris 43.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: M Ringland (17) G Irving (15) 48. 4B Scr: J Randhawa (4) J Coxon (11) 34. A Marafioti (8) 36 cb. Scr: T Kadiev 35.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: J Barnes (23) G McGarry (14) 49. 2B Scr: R Hogan P Joseph 40. Div 1: I Lamont (12) 37. Div 2: J Randy (21) 40. Div 3: R Deakes (36) 43.

   TWIN CREEKS: Medley: Stableford: 2B Agg: C Lee C Park 74. Men: A: A Fiorenza (1) 38. A Scr: K Tan (2) 35. B: T Green (14) 38. B Scr: C Lee (13) 22 cb. C: C Park (20) 40. C Scr: M Budden (20) 13 cb.

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: L Newby (21) J Betts (13) 48. 2B Scr: A Sutton M Bateman 34 cb. A: J Chung (7) 36. A Scr: A Sutton 30 cb. B: G Rosa (16) 40. B Scr: G Rosa 24. C: J Brooker (29) 39. C Scr: M Zhang 18 cb.

   WARRINGAH: Men: Stableford 2B Agg: White: R Teofilo (28) P Harvey (20) 75. A: B Graham (12) 37 cb. B: K Davis (21) 38 cb. C: J Tierney (23) 38. D: J Gale (28) 43.

   WINDSOR: Medley: Stableford: Split Six: P Langan (19) J Muscat (21) 71. 4B Scr: C Brown S Hall 37. A: M Bennett (11) 37. B: D Gray (16) 40. C: I Gamble (36) 41 cb.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B: E Judd (27) B Shipway (16) 46. B Groundwater (20) 39.

   WYONG: Men: Stableford: Team: T Crowfoot (23) P August (6) T Newcombe (12) R Lester (27) 90. A: S Dashwood (4) 39 cb. B: N Walker (16) 42. C: S Ray (22) 40. Scr: M Pryor (0) 36.

26 February 2018
TERREY HILLS: Men: Stableford: B: T Serizawa (14) 38. more
NSW Golf