NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Wednesday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: P Swan (13) M Tracy (17) 47. Div 2: J Freeman (31) R Marrett (16) 49. Div 1 Scr: D Morgan A Caiger 38. 4B Agg: M Gasper (15) M Tracy (17) A Bower (14) P Swan (13) 132 cb. A: E Armstrong (10) 40. B: M Tracy (17) 39. C: J Jarvis (20) 40. D: J Freeman (31) 46.

   AVALON: Women: Par: J Geyle (40) sq cb.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B Agg: J Kirgan E Guthrie 71. 2B Scr: L Killen P McGlade 56. A: A Derring (10) 41. B: P Raper (11) 38. C: D Derring (23) 40.

   BARNWELL PARK: Women: Stroke: A/Medal: D Brown (16) 62. B: L McGinty (29) M Foord (30) B Grieve (29) 70 to playoff. C/Medal: J Perera (36) 63. A Scr: P Towns 79.

   BAYVIEW: Men: Stroke Black: A: P Pitt (10) 68. B: R Fisher (16) 65. C: J Longworth (21) 62. A Scr: K Grant 70. B Scr: L Tihanyi 80. C Scr: J Longworth 83.

   BELMONT: Men: Stableford: A: I Barton (7) 37. B: A Griffin (15) 40. C: B Malone (26) 38.

   BERMAGUI: Women: Stableford: A: E Cripps (27) 33. B: S Dobell (45) 31.

   BEVERLEY PARK: Men: Stroke: Ambrose: Div 1: D Walker (7) G Brindley (16) 60.25. A Scr: S Parkinson J Parkinson 67.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: S Terkalas (12) C O'Connell (20) 47 cb. 2B Scr: K Halloran J Dunne 33 cb. Hcp: D Perrin (15) 41 cb.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: P Stricke (19) T Thomas (5) 48. P Messer (18) 38.

   BONDI: Men: Stableford: K Boden (20) 33.

   BONNIE DOON: Men: Stableford 2B Agg: White: M Gannon (-2) J J Fuchs (-1) 74. A: B Anasta (6) 39 cb. B: J Gill (14) 38 cb. C: R Beath (21) 42. A Scr: M Gannon 41. Gold: D: R Rowland (35) 37.

   BONVILLE: Men: Stableford 2B Agg: White: J Hardcastle (17) B Wright (20) 73. G Lawrence (14) 41.

   BOWRAL: Men: Stroke: Ambrose: B Hanrahan H Caust P Pettiford (6-5/6) 58-1/6.

   BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: P Hesse (31) 38.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: D Marsh (5) C Catt (9) 45. Div 2: K Connell (14) E Romberg (25) 46 cb. Div 1 Scr: A Marsh N Park 41. A: K Ferry (8) 41. B: B Easterbrook (15) 37 cb. C: D Govender (23) 40.

   CAMDEN: Women: Stroke Ambrose: Yellow: M De Jong (37) B Bradshaw (38) M Hewitt (29) D Kingma (29) 58.375.

   CAMMERAY: Men: Stableford: 2B Agg: S McGrath (29) I Hyslop (21) 69 cb. Women: 2B: T Kerr (35) S Armstrong (45) 40. Men: I Christiansen (13) 38.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B Agg: M McMillan (13) D Butwell (26) 74. A: D Cullen (11) 37. B: T Borodzicz (13) 38. C: D Butwell (26) 40. A Scr: B Post 32.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: G Witzgall (36) M Thorn (32) 46. A: E Tan (12) 41. B: J Alexander (18) 35. C: M Thorn (32) 37. Gold: W Wells (29) 31. PM 2B: A Furch (24) P Jensen (36) 50. A: D Ford (12) 41. B: P McLoughlin (17) 40. C: A Furch (24) 42 cb. 2B Scr: P Butson B Lambert 36 cb.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: M Eslake (35) 41.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: A: H Jones (6) 36. B: S Ooi (18) 35. C: R Li (28) 39. 2B: R Li (28) P Shea (17) 46.

   CONCORD: Men: Stableford: 2B: J Nolan (36) I Patrick (30) 51. 4B Scr: M Wittenberg N Thomas 38. Stableford White: A: M Casiglia (9) 35 cb. B: K Kordy (16) 39 cb. C: B Tan (23) 41. Gold: J Nolan (36) 45.

   CROMER: Men: Stableford 4B: White: J Ireland (27) V Roberts (18) 48 cb. A: P Anderssen (3) 38 cb. B: M Felan (23) 42. B Scr: N Healy 43. A Scr: J Ponder 37.

   CRONULLA: Women: Stableford: A: K Eager (20) 37. B: K Tracy (23) 35. C: A Gemmell (31) 36. D: P Wigley (40) 34. A Scr: L Steege 20.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: D: B Dircks H Schonlebe 50. D Scr: J Russo I Pemble 39. Div 1: N Pepin (10) 41. Div 2: J Grey (18) 40. Div 3: P Eun (29) 38. D Scr: D Rios-Ceballos 38.

   DUNHEVED: Veteran Medley: Stableford White: A: M Clow (12) 36. B: M Green (22) 41. C: S Dodds (28) 37.

   EASTLAKE: Medley: Stableford: A: W Lo (7) 38. B: S Maclure (28) 43. A Scr: D Gallaway 31.

   ELANORA: Women: Stableford: 4B: C Fox (22) R Tyrrell (23) 45 cb.

   EVERGLADES: Men: Stableford 2B Agg: Black: Div 1: J Martin (9) M Quilkey (14) 71 cb. A: J Shaw (8) 39. B: S Barnard (18) 42. C: T Kirkman (28) 37.

   FOX HILLS: Women: Stableford: M Cummerford (45) 38.

   GIBRALTAR: Men: Stableford: S Fleeton (32) 40.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: M Vigneron (23) 36 cb.

   HORIZONS: Men: Stableford White: P Kelly (12) 41. Medley: Yellow: K Grant (30) 38. Women: Stableford: R Winter (17) 38.

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: G Seymour (9) 32. B: C Goodwin (18) 42. C: M Bartlett (24) 40. D: T Silvio (29) 39.

   KAREELA: Men: Stableford: A: B Ensor (15) 42. B: I Elton (16) 43. C: M Galvin (26) 42. A Scr: N Kerry 34. B Scr: A Smith 24. C Scr: S Yule 16.

   KILLARA: Men: Stableford 2B: White: H Loughnan (30) T Tobin (18) 45. 2B Scr: D Williamson J Wooster 38. A: P Kerr (11) 37. B: F Simper (17) 38. C: P Henderson (22) 37.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B multi: White: J Dick (30) K Palmer (28) 76. A: K Cribb (7) 39 cb. B: G Penn (17) 36. C: T Wilkes (19) 38. A Scr: T Corr 34.

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: C Chittick (36) 36.

   LANE COVE: Mxd: Stableford: 2B: M Thompson (28) S McDonald (29) 43. F Hurford (29) 40 cb.

   LEONAY: Stableford: 2B: R Brown (45) J Smith (36) 50.

   LEURA: Men: Stableford 2B: White: O McDonald (21) A Stillmark (24) 47. A Crowther (11) 39.

   LONG REEF: Men: Stableford: 2B: J Duff J Pross 49 cb. A: J Duff (5) 41 cb. B: M Doerner (14) 37 cb. C: C Montgomery (23) 41. A Scr: J Duff 36.

   LYNWOOD: Men: Stroke White: Div 1: M Howard (19) 70. Div 2: Y Lee (22) 73. Div 1 Scr: B Caunter 75. Women: Stableford: T Lindsay (25) 38.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B multi: Black: L Conroy (22) P Goble (21) 63. L Gibson (17) 37.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: 2B: D Hooper (11) A Atkins (27) 43 cb. Men: A: M Buckley (9) 35 cb. B: D Clancy (13) 34 cb. C: A Atkins (27) 35 cb. Women: Div 1: J File (24) 38. Div 2: A Hood (26) 34.

   MANGROVE MOUNTAIN: Medley: Stableford 2B Agg: White: D Conlon (23) C Verney (16) 73. Men: D Allen (22) 43.

   MANLY: Men: Stableford 2B: White: P Page (26) T Cleary (11) 47. A: P Bardetta (0) 37. B: L Cooper (18) 36. C: W Dempsey (23) 40. A Scr: P Bardetta 37.

   MASSEY PARK: Women: Stableford: Div 1: L Camarda (21) 35. Div 2: C McKee (39) 44.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B: M Williams (15) D Couldwell (9) 50. A: M Long (7) 41. B: S Jacek (19) 41. C: R Drysdale (29) 43. Scr: G Stanford 34 cb. Hole in one: A Toole at 16th.

   MONASH: Men: Stableford: 2B Agg: M Salamon (24) M Page (17) 75. A: D Mckinnon (12) 36. B: A Gale (15) 41. Stableford White: M Salamon (24) 42.

   MOORE PARK: Medley: Stableford 2B: White: P Isaacs (18) B Gaitz (16) 44 cb. Men: B Gaitz (16) 39. Veteran: R Whitfield (14) 37 cb.

   MOSS VALE: Men: Stableford: 2B: G Morris (22) R Beers (24) 45 cb. Team: J Shoudra (12) A Tomkins (Bowral 19) S Hancock (23) F Tozer (29) 43.

   MUIRFIELD: Men: Stroke: Ambrose: G Reid (16) J Lamont (19) A Szabo (22) K Lamont (18) 55.625. Scr: D Murray A Bratz C Courtney 61.

   NEWCASTLE: Men: Stableford: A: L Oliver (4) 37. B: D Moodley (14) 35. C: N Fletcher (28) 37.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: A: B Cummerford (18) M Hooper (3) 73. B: L Davis (17) I Hastings (26) 77. A: R Donaldson (9) 38. B: A Pride (16) 39. C: R Lawson (22) 41. D: K Baron (29) 37.

   NORTHBRIDGE: Women: Stableford: A: C Capelin (18) 32. B: C Wilson (25) 32. C: M Cormie (45) 32.

   NOWRA: Men: Stableford: A: G Wrightson (10) 41.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: P Halloran (22) J Carter (19) 43. Men: S Cameron (1) 36. Scr: S Cameron 35 cb. Stableford White: T Ling (19) 31 cb. Gold: M Messis (30) 31. Women: Stableford: L Buckley (11) 30.

   OATLANDS: Men: Stableford: 4B: S Pam (15) R Grice (11) 47 cb. A: J Lee (10) 38 cb. B: J McGrath (17) 38. C: D Moore (30) 38 cb. A Scr: Y Park 37.

   PACIFIC DUNES: Men: Stableford: A: A Jewel (13) 37. B: P Cooper (34) 37.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B: White: C Cordony (8) S Tamone (25) 47. Div 1: E O'Reilly (17) 39 cb. Div 2: R Farrington (30) 39. A Scr: M Giles 40. Hole in one: C Cordony at 9th.

   PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: S Cochran (Dunheved 15) E Stig (Howlong 39) 48. 2B Scr: J Gadd J Gadd 41 cb. Men: A: I Gallagher (8) 41. B: A Viola (18) 38. C: D Smith (24) 40. Women: Stableford: E Stig (Howlong 39) 33.

   PYMBLE: Stableford: 2B: C Green (12) A Scott (5) 47 cb. 2B Scr: S Gupta J Coles 35. Men: M Minogue (9) 40. Women: E Pierce (10) 36.

   RANDWICK: Women: Stroke: Div 1: C Owen (19) 63. Div 1/Medal: N Cave-Olfers (11) 64. Div 2/Medal: H Elisseou (25) 68. Div 3: A Love (28) 61. Div 3/Medal: C Sims (31) 63. Div 4: P MacNamara (38) 62.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Agg: S Errey (11) C Kirk (13) 74. Scr: S Ashenden M Simpson 33. A: G Beetson (10) 38. B: H Wagland (18) 38. C: R Benzie (35) 36. A Scr: A Ashenden 32.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: G McCredie (12) 36. B: R Woods (17) 35. C: H Bennett (32) 38. A Scr: P Donkin 27.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B: Div 1: B Laing (15) J Morgan (11) 44. Div 2: J Glasson (32) A Young (19) 48. A: M Farr (3) 36. B: C Choi (15) 36. C: I Allen (19) 41. D: J Glasson (32) 37. A Scr: S Vail 34.

   SHELL COVE: Stableford: R Nabbe (17) 41. Scr: L Legradi 28. Veteran: R McKechnie (22) 37. Scr: T Persson 32.

   SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: M Mather (20) 37. Div 2: L Haggerty (28) 41 cb. Div 3: V Arndell (35) 38. Div 4: S O'Rourke (38) 39.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B: P Manning (11) R French (19) 50 cb. R Willdig (19) 42 cb.

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: P Drivas (16) C Blekos (17) 48. Scr: J Floridia M Cooke 35. W Smith (11) 41. Hole in one: B Hestelow at 2nd.

   TALLWOODS: Men: Stableford 2B Agg: White: T Adamson (12) J Taylor (20) 73. G Bell (20) 39.

   TERREY HILLS: Mxd: Stableford: Irish Team: P Mackinlay (20) P MacDougall (16) L Rizzo (31) K Byun (27) 82. C Harris (6) 41.

   THE AUSTRALIAN: Men: Par: 4B: A: D Grant (17) M Scarf (24) 8 up cb. A Scr: S Jagot T Lovelee 2 down.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: K Murden (27) D Collinson (24) 45. A Scr: B Reichman D Miller 34. N Russo (19) 36. A Scr: J Brown 33. PM: S Richmond (Royal Sydney 20) 40. Hole in one: S Gates (Avondale) at 7th.

   TOUKLEY: Men: Stableford: Team: G Volkiene (21) R Sterling (25) K Wright (24) T Tucker (26) 92. Div 1: T Preston (10) 40. Div 2: J Randy (20) 37. Div 3: G Brunton (27) 40.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford: A Boudville (16) 37.

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: A: G Weidmann (36) R Rose (22) 46. A Scr: G Brown P Brown 34. A: G Brown (9) 38. A Scr: G Brown 29. B: T Harlow (14) 40. B Scr: T Harlow 28. C: F Dunstan (29) 41. C Scr: K Timms 18 cb. Stroke: Medal: T Harlow (14) 142.

   WALLACIA: Women: Stableford Yellow: S Owen (20) 44.

   WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: C Sheehan (25) A Peacock (21) 49. A: E Brown (15) 43. B: A Peacock (21) 41. C: T Jeckeln (23) 38. D: W Baker (36) 38.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: D Klineberg (16) M Green (19) 51. A: G Chapman (9) 38. B: C Price (20) 39 cb. C: B Hartwell (30) 38 cb.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B: E Bolton (18) P Rix (27) 70. M Oliver (26) 42.

   WYONG: Men: Stableford: 2B multi: D Roe (34) I Howell (16) 87. A: S Dashwood (3) 39. B: P Nesteroff (17) 39 cb. C: S Baillie (30) 43 cb. A Scr: D Lulham 38.

22 May 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: P Newton (36) K McGreavy (21) 45. 2B Scr: N Wood (3) B Murdoch (16) 33. A: N Wood (3) 34. B: S Wheatley ... more
NSW Golf