NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Wednesday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: A: R Hooker (5) 39. B: M Park (15) 38. C: J Cassidy (23) 39. D: G Davidson (32) 43. 2B: Div 1: D Knudsen (19) A Caiger (7) 49 cb. Div 2: G Davidson (32) L Burt (23) 49. A Scr: Q Price (6) N Rogers (6) 37. 4B Agg: P Olliver (15) B Lewthwaite (19) D Kerry (29) S Rutherford (16) 143.

   AVALON: Women: Par: J Pike (28) sq cb. Trophy: K Clout.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: I Rigby (9) 35. B: C Dennis (21) 38. C: D Bailey (23) 42.

   BANKSTOWN: Men: Stableford 2B: Black: R Lynch (30) E Guthrie (14) 46. 2B Scr: G Cornish R Hore 37. A: S Stanton (6) 37. B: G Dedes (13) 37. C: R Lynch (30) 41.

   BARNWELL PARK: Women: Par: A Duggan (25) 2 up.

   BAYVIEW: Men: Stableford: 2B: D Naylor F Sella 49. A: G Whyte (5) 37. B: D Ineson (13) 43. C: A McCarroll (22) 42. Scr: G Whyte 32.

   BELMONT: Men: Stableford: A: G Birdsall (11) 40. B: G Melrose (15) 41. C: D Fallas (36) 41.

   BERMAGUI: Women: Stableford: A: L Ashton (25) 38. B: T Howarth (39) 38.

   BEVERLEY PARK: Men: Stroke: Ambrose: A: T Motsos D Anderson D Walker R Everingham (8.125) 54.875. A Scr: M Jenkins S Forsyth J Marshall B Bull 62.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: B Tucker (20) G Whitaker (19) 54. 2B Scr: T Yates M Savoldi 37. J Beckett (13) 44.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: M Lonergan (18) J Holmes (16) 47. B Flaherty (13) 42.

   BONDI: Men: Stableford: M Price (17) 41.

   BONNIE DOON: Men: Stableford 2B Agg: C Witt P McKensie 47. A: D Baker (10) 41. B: S Beare (20) 41. C: C Witt (24) 42. D: R Rowland (34) 36. A Scr: Z Morcillo 34.

   BONVILLE: Men: Stableford Team: A: W Mordue (0) P Campbell (11) B Cook (20) A Shepherd (10) 112. Div 1: P Mack (23) 37.

   BOWRAL: Men: Stableford: B Lamb (19) 39 cb.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: Div 1: P Wood (8) D Marsh (9) 45. Div 2: B Basan (19) B O'Donnell (25) 48. Div 1 Scr: V Milinkovic N Park 41. A: W Jarvis (12) 42. B: W Kourieh (17) 37. C: P Oshana (21) 43.

   CAMDEN: Women: Stroke: American Foursome: P Morrison S Chapman (21.375) 67.625.

   CAMMERAY: Men: Stableford 2B Agg: J Maguire (17) G Hawkins (24) 74. D Allsop (17) 42.

   CAMPBELLTOWN: Mxd: Stableford: 2B multi: I Hurrell (12) M Hurrell (29) 89. Men: A: K Venters (12) 39. B: G Walker (39) 39 cb. C: M Hurrell (29) 42. A Scr: I Barry (3) 33.

   CARNARVON: Women: Stableford: 2B multi: A Mace (30) J Cramer (17) 86. A: J Cramer (17) 39. B: E Kim (22) 39. C: S Honeybrook (35) 39.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: C Griffiths (34) P Steele (13) 48 cb. A: A Hung (11) 41. B: W Milne (17) 40 cb. C: H Chung (24) 41. PM 2B: R Calnan (22) R Thorn (31) 49. A: S Goodrum (12) 41 cb. B: M Tesoriero (14) 39. C: R Calnan (22) 40. 2B Scr: B Lambert T Smith 44.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B Agg: J Alles (12) W Brodsky (20) 77. A: J Alles (12) 37. B: D Moore (17) 39. C: W Brodsky (20) 40.

   CONCORD: Men: Stableford: 2B: M Muir (21) M Cattle (21) 49. 2B Scr: M Wittenberg C Wittenberg 43. A: G Dunn (5) 40. B: D Dickinson (15) 37 cb. C: D Vas (19) 41. Gold: M Whalley (29) 40.

   CROMER: Men: Stableford: 4B: A: C Banks (27) L Baker (33) 52. A Scr: M O'Donoghue N Robb 42. A: M Gilbert (11) 41. B: R Jeffery (22) 41. C: K Moss (28) 42. A Scr: S Floyd 36.

   CRONULLA: Women: Stableford: Team: A Scr: R Deards J Greenberg M Ticehurst E Dennis 52. S Sweeting (21) J Gray (26) L Longhurst (27) D Lloyd (25) 87.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: A: B Faulkner (35) C Wering (25) 51. A Scr: G Walker M Turner 38 cb. Div 1: G Walker (10) 44. Div 2: B Leonard (22) 44. Div 3: A Wheatly (36) 40 cb. A Scr: P Strac 35.

   DUNHEVED: Veteran Medley: Stroke A: R Gorej (18) 71. B: J Sainsbury (25) 72. C: K Fitzgerald (36) 63.

   EASTLAKE: Medley: Stableford: A: J Wright (12) 42. B: R Sanders (18) 40. C: A Vasilis (22) 38. D: V Polishchuk (28) 34. A Scr: A Michelsen 38.

   EVERGLADES: Men: Stableford Irish Team: Black: Div 1: G Barlow (19) G Ambrose (10) J Lumsden (30) D Rooney (23) 91 cb. A: T Walker (4) 40. B: C McKenzie (15) 39 cb. C: T Hartley (24) 39. D: J Strada (30) 37 cb. A Scr: T Walker 36.

   FORSTER: Men: Stableford: A: T Jay (3) 40. A Scr: T Reed (3) 28. B: L Hancock (20) 39. B Scr: J Thurgood (18) 20 cb. C: J Fletcher (28) 38. C Scr: G Wilson (23) 15.

   FOX HILLS: Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: A Griffith (25) 84. Div 2: R Wilson (31) 75. Div 3: C Sorensen (40) 76. Salver: R Wilson 106. C Sorensen (40) 76. Stableford: C Sparrow (23) 28.

   GIBRALTAR: Men: Stableford: E Gould (19) 43.

   GOSFORD: Men: Stableford 2B: G Slack R Carver 47. A: B Thomas (10) 37 cb. B: M Wilson (18) 39. C: R Carver (30) 41.

   GOULBURN: Women: Stroke: A: E McGill (22) 68. B: M Maher (24) 74. C: A Smith (33) 72.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: K Maggs (16) 36. B: G Moylan (26) 37.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: G Suter (20) 40.

   JAMBEROO: Men: Par: A: B Byers (11) 2 up. B: B Funnell (19) 4 up. C: J Keeling (25) 6 up. D: T McGill (28) 2 up.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B: D Mandler (16) R Logan (9) 53. A: J Gibson (9) 40. B: L Brown (16) 40. C: J Pearce (27) 39. A Scr: A Price 38.

   KILLARA: Men: Stableford 2B: A: C Morgan (31) N Wyles (36) 49. A Scr: H Sinclair A Tsolakis 37 cb. A: I Malcolm (2) 37. B: D Ledingham (18) 42. C: A Hughes (27) 40 cb.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B Agg: K Miners (11) C Horn (25) 75. A: P Trevenar (9) 40. B: T Pearsall (13) 38 cb. C: P Karasalidis (22) 38 cb. A Scr: C Ross 34.

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: S Day (28) 37.

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B: W Cheung (24) F Hurford (29) 48 cb. P Johnson (20) 44.

   LEONAY: Women: Stableford: 2B multi: M McCormick (22) P Manning (32) 72. A: M Mccormick (22) 35. B: A Scheiler (30) 39.

   LEURA: Men: Stableford 2B Agg: B Cox (24) J Robertson (26) 74. J Johnstone (24) 39. M Rasmussen (34) 39. B Cox (24) 38.

   LIVERPOOL: Women: Stableford: A: S Kim (15) 40. B: S Kim (27) 38. C: H Field (35) 40.

   LONG REEF: Men: Stableford: 2B: R Ehret S Gaundar 46. A: R Ehret (9) 39. B: M Snell (15) 41. C: R Smylie (28) 38. A Scr: J Knox 35.

   LYNWOOD: Women: Stableford: B Williamson (19) 37. Men: Div 1: H McElnea (17) 35. Div 2: P May (24) 45. Div 1 Scr: A Lombardo 28. 2B: R Joson (7) P May (24) 50.

   MAGENTA SHORES: Men: Stroke A: R Liddle (8) 68 cb. B: P Daley (16) 69. C: S Wood (24) 76. Women: Div 1: M Bishop (16) 71. Div 2: D Anderson (28) 78.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B Agg: K Woodbury (35) B Guenther (29) 75. B Guenther (29) 40.

   MANLY: Men: Stroke Ambrose: Y Sweetnam B Merriman M Paynter C Yates (8.625) 56.375.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B Agg: G Limbourn (27) R Robbins (23) 81. 2B Scr: A Hugill D Hemsley 71. B Cook (25) 43.

   MONASH: Men: Stableford: Split Six: A McDonald (28) P Muspratt (25) 75. A: F Bertasio (5) 37 cb. B: D Smith (19) 41. C: S Gray (23) 39. Stableford: A McDonald (28) 41.

   MOORE PARK: Medley: Stableford 2B Agg: G Cope (17) B Coggin (22) 76. Men: M Tey (5) 39 cb. Veteran: M Lee (11) 38.

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: G Kozis (9) 39. B: C Swan (17) 41. C: H McMillan (21) 43. D: P Cormie (32) 45.

   MUIRFIELD: Men: Par: 2B: R Della Vedova (27) I Stuart (29) 12 up. A: M Manevski (5) 1 down. A res: B Connell (7) sq cb. B: G Inglis (17) 3 up cb. C: L Benkovich (21) 4 up. C res: D Collins (25) 5 up.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: C Lee (14) W Grecco (20) 75. Div 2: D Cropper (28) S Whalan (14) 76. A: G Goodhue (7) 36. B: S Holihan (16) 40. C: S Dunn (23) 44. D: M Bow (34) 38.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: D O'Riordan (29) W Gibson (16) 49. D O'Riordan (29) 42.

   NSW: Men: Stableford: 2B: E Solo (30) R Rossi (3) 46. S Villata (Royal Sydney 24) 36. Scr: T Bayliss (The National) 31 cb. Stableford: M Lindsay (22) 39. Gold: B Stewart (35) 36.

   OATLANDS: Men: Stableford: 4B: K Henning (16) K Downes (15) 46. A: N Nakhoul (3) 36 cb. B: J Fader (18) 37. C: T Khoo (28) 39 cb. A Scr: S Tarrant 33 cb. Women: P Skelton (11) 36.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B: N Berry (33) P Peatman (22) 48. Div 1: B Hodge (10) 39 cb. Div 2: R Hahn (25) 40. A Scr: N Crews 36. Women: I Illingworth (30) 28.

   PENRITH: Mxd: Stableford 2B: G Gibson (32) R Hoff (12) 47. 2B Scr: D Limbach N Pellow 41 cb. A: R Hoff (12) 40 cb. B: W Leydecker (Glenmore 18) 38 cb. C: B McCann (Fox Hills 20) 40. Women: P Hatch (26) 36.

   RANDWICK: Women: Stroke: Div 1: N Cave Olfers (12) 61. Div 2: D Goodsell (27) 63. Div 3: K Timewell (29) 62. Div 4: L Mc Kenzie (38) 61.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Agg: A: F Robinson (17) L Beechey (36) 76. A Scr: A Crumpton D Dennis 64. A: C Ellings (2) 39. B: M Mcnamara (16) 41. C: J Fernandez (24) 43. A Scr: D Bruce 36.

   ROSEVILLE: Women: Stableford: Foursome: Div 1: B Grant M Bailey (13.5) 65.5. Div 2: M Gardner J Madsen (31.5) 65.5.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: A: J Macken (10) 34. B: T Gavaghan (18) 35. C: P Bower (23) 40. A Scr: A Cornell 32.

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: A Yong (34) M Stedman (12) 49. Scr: M Cooke J Floridia 38 cb. T Trisley (18) 44.

   TALLWOODS: Men: Stableford: T Bodycote (33) 40.

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: S Lee (31) R Yoon (30) 76. S Lee (31) 40.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford 2B: A: K Rennie (25) J Kelaher (31) 44 cb. A Scr: M Giles R Renshall 44. Hole in one: R Renshall at 11th.

   THE LAKES: Men: Stableford: N Russo (19) 44. A Scr: T Kadiev 33.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: C Savetta (28) C Quin (5) 46. 2B Scr: P Joseph D O'Toole 40. Div 1: T Jones (10) 41. Div 2: R Phillip (21) 39. Div 3: B Chidgey (29) 40.

   TWIN CREEKS: Medley: Stableford: 2B Agg: D Lo D Davies 82. Men: A: M Ball (6) 40. A Scr: R Alonso 33. B: D Lo 40. B Scr: K Loh 23 cb. C: D Davies (24) 42. C Scr: P Fittler 19.

   WAKEHURST: Men: Stableford: Irish Team: D Crott (14) T Anderson (36) D Sketch (28) R Vidler (24) 90 cb. A: D Skelton (9) 42. A Scr: D Skelton 33. B: R Litlle (13) 40 cb. B Scr: R Little 28. C: K Douglas (27) 41. C Scr: T Manton 18.

   WARRINGAH: Men: Stableford 2B: B Morgan (34) M Chrysiliou (28) 48. A: P Donnelly (15) 39. B: M Pokorny (22) 40. C: C Sheehan (25) 34 cb. D: B O'Donnell (30) 41 cb. Trophy: B O'Donnell (30) 41 cb.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: S Woo (23) T Moon (17) 45 cb. 4B Scr: M Norbis M Robertson 40. K Donelly (33) 39 cb.

   WOOLOOWARE: Men: Stroke: 4B: K Kosowski (21) B Shipway (16) 59. A Scr: P McColl 74.

   WYONG: Men: Stableford: 2B Agg: B Saunders (3) J Goldsmith (0) 77. A: J Goldsmith (0) 39. B: M Aafjes (13) 40. C: G Smart (19) 40 cb. A Scr: J Goldsmith 39.

22 August 2018
ASQUITH: Women: Stableford: Team: A Nam (25) S Kim (29) S Cho (35) M Park (33) 110. Scr: J Merrick L Mullard R Henry K Hemingway 71. more
NSW Golf